Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2018., 14:59   #4291
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,921
Stigao mi na international prije par dana.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 16:05   #4292
alains2004
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: rijeka
Postovi: 1
Exclamation samsung galaxy sm930f- zapeo u download modu



Molim za pomoć... Dakle pokušala sam root na sm930f (totalni begginer) preko Odina. Naravno bootload data recovery nisam napravila (osim što po oblacima imam fragmente). Preko smart swicha ne prepoznaje moj imei..Probala sve i svašta sa USB kablovima. Pokušavam sada sa razno raznim TWRP-ovima,ali aizgleda da mi se ni baterija više ne puni..

odin mode
download speed: fast
produkt name: sm 930f
current binary: samsung official
system status. custom
frp lock: off
secure download: enable
warranty void: 1(0x0500)
ap swrev: B:1 K:0 S:0

Može pomoć?
alains2004 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2018., 16:18   #4293
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Citiraj:
Autor alains2004 Pregled postova


Molim za pomoć... Dakle pokušala sam root na sm930f (totalni begginer) preko Odina. Naravno bootload data recovery nisam napravila (osim što po oblacima imam fragmente). Preko smart swicha ne prepoznaje moj imei..Probala sve i svašta sa USB kablovima. Pokušavam sada sa razno raznim TWRP-ovima,ali aizgleda da mi se ni baterija više ne puni..

odin mode
download speed: fast
produkt name: sm 930f
current binary: samsung official
system status. custom
frp lock: off
secure download: enable
warranty void: 1(0x0500)
ap swrev: B:1 K:0 S:0

Može pomoć?

naravno da može pomoć, ako malo bolje pregledaš forum i sve kategorije koje postoje.. otkud baš post u članke, hebemu
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 11:18   #4294
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Kako stvari stoje sada, S6-8 bi mogli dobiti Oreo u toku ovog i slijedećeg mjeseca
https://www.theandroidsoul.com/galax...-for-february/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 12:03   #4295
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Danas neki update na VIP FW, debel 25 MB, kaže da je security patch Dec 1 2017.
Meni jucer stiga malo deblji update, cca 470mb. U changelogu nije pisalo nista osim december security patch i standardnih gluposti "this patch may contain bla bla..."
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 12:18   #4296
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kako stvari stoje sada, S6-8 bi mogli dobiti Oreo u toku ovog i slijedećeg mjeseca
https://www.theandroidsoul.com/galax...-for-february/
Tesko da i S7 dobije tako brzo, a tesko da S6 ikada dobije. Ja ne vjerujem tim izvorima informacija.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 12:26   #4297
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Meni jucer stiga malo deblji update, cca 470mb. U changelogu nije pisalo nista osim december security patch i standardnih gluposti "this patch may contain bla bla..."
Zanimljivo. Onda očito nisi dobio November patch koji je bio 400tinjak MB pa si dobio upakiran taj update sa Decemberom... koje su to petljancije. Da ne mogu svima podjeliti update isti dan/tjedan i bok.
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Tesko da i S7 dobije tako brzo, a tesko da S6 ikada dobije. Ja ne vjerujem tim izvorima informacija.
Pa gle, 2016 kad je izašao S7 u proljeće, izašao je sa Marshmallowom, ožujak ako se ne varam.
Imao sam tada Galaxy S5 i MM je stigao u svibnju, 2 mjeseca kasnije.

Stoga, ako kojim slučajem S9 izađe do kraja mjeseca ili početkom veljače, izlazi sa Oreo sigurno. S8 već ima oreo spreman, čeka se valjda launch S9 da se nebi potencijalne kupce odvratilo od kupnje najnovije akvizicije.

Ajmo reći da će S9 u prodaju krenuti sredinom veljače. Oreo za S7 bi tada bio krajem ožujka, a za S6 mjesec do max dva mjeseca nakon S7.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 12:36   #4298
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Tako je, prije ovog sam bija na october patchu ako se ne varam... Vjerojatno su upakirali sve u jedan update...

Slazem se s tobom sto se tice Oreo updatea, lako moguce da do 4 mjeseca s7 dobije Oreo, makar i betu... Inace S7 je predstavljen u 2. mjesecu a u 3. je dosa kod nas, znam jer sam se upravo tada pocastija za rodjendan. To je bilo tocno prije 2 godine, znaci doslo vrime za upgrade
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 12:36   #4299
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Tl;dr:
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Oreo za S7 bi tada bio krajem ožujka
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 13:12   #4300
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Tako je, prije ovog sam bija na october patchu ako se ne varam... Vjerojatno su upakirali sve u jedan update...

Slazem se s tobom sto se tice Oreo updatea, lako moguce da do 4 mjeseca s7 dobije Oreo, makar i betu... Inace S7 je predstavljen u 2. mjesecu a u 3. je dosa kod nas, znam jer sam se upravo tada pocastija za rodjendan. To je bilo tocno prije 2 godine, znaci doslo vrime za upgrade
Ma kakav upgrade S8 nije takav upgrade kakav je S7 bio u odnosu na S6, a S9 po svim najavama samo umiveni S8
Jedino ajde, ode garancija, jebga.
Bome, 2 godine već, ja još imam do 5.mjeseca garu. Ali ne vjerujem da imam mobitel saće 2 godine. I najradije bi uzeo opet novi S7 nije baš da se vidi da ga je načeo zub vremena.
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Tl;dr:

More i tako

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 14:15   #4301
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Glasine kažu slijedeće za S9: predstavljanje 26.02., preorder 01.03., početak prodaje 16.03.
https://twitter.com/evleaks/status/953189867948736512

Moram otići do nekog telekoma da vidim S8 obzirom da će S9 biti kopija. Ponadao sam se da će imati ravan ekran kao sadašnji S7, ali očigledno ništa od toga.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 15:09   #4302
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Za mene je S8 puno veci upgrade nego sto je S7 bio sa S6. I mogao bi biti jako dobra kupnja kad dodje S9 i jos padne cijena.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2018., 15:26   #4303
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Za mene je S8 puno veci upgrade nego sto je S7 bio sa S6. I mogao bi biti jako dobra kupnja kad dodje S9 i jos padne cijena.
Tebi je, meni nije sve ovisi tko što gleda na mobitelu i kome je što bitno

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 07:46   #4304
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
S6 je bio promašaj u odnosu na S5. Sa S7 su otklonili sve ono što nije valjalo na S6. S8 je upgrade sa S7, ali ne toliko bitan da bi ga se isplatilo kupiti ako već imaš S7.

Sva razlika između njih se svela na malo bolju kameru, manje bezele/veći ekran u istim dimenzijama uređaja i malo brži čipset. Čiča miča, gotova je priča.

Čekam da dođe S9, a onda ću ga uzeti kada mi istekne pretplata u 4. mjesecu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 09:09   #4305
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tebi je, meni nije sve ovisi tko što gleda na mobitelu i kome je što bitno

Sent from Mobara
Tako jasno. Vecinom Sx nije upgrade od Sy dolazi od ekipe kojoj je jaaako bitna SD kartica. S6 uopce nije bio promasaj u odnosu na S5 plastikanera npr. Niti je S7 sa istim dizajnom, istim ekranom kao S6 bio nekakva revolucija.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 09:48   #4306
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Slažemo se da se ne slažemo.

Za razliku od S6, S7 je imao i SD utor i IP67 i bolju kameru i bolji čipset. Po meni, to su značajne razlike u odnosu na S6.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 10:02   #4307
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
I vecu bateriju... Svakako vise hardverskih napredaka naspram dvoboja S8 vs S7, ne ulazeci u to je li pojedincu bitnije sve gore nabrojano. Usporedjujemo "tekst crno na bijelo".

Makar, spec bump i kod drugih proizvodjaca se iz godine u godinu svodi na minimalac, pa nije neka drama vezana samo za galaxy seriju...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 10:16   #4308
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Rista, nadglasan si od strane korisnika S7.
A koliko znam, nisi bio korisnik ni S5, ni S6 a ni S7 imao sam S5 i taj plastični dizajn je jedini ozbiljni minus naspram S6. Problem nije kaj je S6 bio bump u dizajnu, problem je kaj je imao minusa u odnosu na prethodnika. IP6x, SD card i slabija baterija je nekome bitan nedostatak, npr meni. Zato S6 nisam nikada ni omirisao. Meni bi to bio sidegrade gdje bi mi falile 3 bitne stvari tj. više bi izgubio na tome nego što bi dobio na malo boljem ekranu, kameri i 1GB više RAMa. Proc mi nije bitan jer ne rudarim na mobu.

Ali kao što reče kokos, slažemo se da se ne slažemo. Što se mene tiče, S6 je bio promašaj, a S7 sve ono što nije bio S6 tj oko čega su korisnici njorgali. Ti gledaš revoluciju u dizajnu i obliku, nama je ipak bitniji IP6x certifikat, bolja baterija, SD utor, bolja kamera, bolji ekran i općenito bolji uređaj

S8 donosi promjenu dizajna "revolucionarno" ali bump u ostalim stvarima minoran do nikakav za dosta veću cijenu. Stoga, nama većinom nezanimljiv. Plus problemi sa kamerom, wifijem i pucanje ekrana zbog krivog pogleda u njega je svakako letdown.

Kladio bih se da je više S6 korisnika prešlo na S7 nego S7 na S8

Ali dobro... kako god. S9 ako bude copy paste S8, ja preskačem. A navjerojatnije bude.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 10:57   #4309
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
OK nadglasan jesam

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ti gledaš revoluciju u dizajnu i obliku, nama je ipak bitniji IP6x certifikat, bolja baterija, SD utor, bolja kamera, bolji ekran i općenito bolji uređaj
S6 jest imao bolju kameru, bolji ekran, bolji chipset i vise rama, nije li? S8 ima znatno bolji ekran i nesto bolju kameru takodjer. SD utor i IP67 ne vidim kao revoluciju ali mogu se sloziti da se slazemo da se ne slazemo
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 11:10   #4310
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
S9 ce biti lagani upgrade u odnosu na S8 (logicno)... Neka hype krene
Ovo su neki rumori koji trenutno kruze netom, IMO vrlo uvjerljivi i moguci:
- naprednija kamera sa 1000fps slow-mo snimanjem te varijabilnim apertureom (f1.5-f2.4, sto nije vidjeno jos od Pixona i Nokie N86). Senzor ce navodno biti "Dual Pixel ISOCELL Fast 2L9" sa 12MP i 1.28μm pixelima...
- selfie kamera sa 8Mp i AF
- novi SoC, SD 845/Exynos 9810 (oba proizvedena u Samsungovim pogonima u 10nm LPP procesu) + integrirani Ai cip
- dizajn minimalno poboljsan tj. FP senzor ce napokon biti na pravom mjestu (nazalost nista od senzora ispod ekrana ), sve ostalo identicno kao i kod S8
- baterija minimalno veceg kapaciteta, cca 200mAh
- Oreo out-of-the-box i novi SamsuMg experience povrh spomenutog
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 11:13   #4311
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
- Oreo out-of-the-box i novi SamsuMg experience povrh spomenutog
Nadajmo se da ce imati i podrsku za project treble (sammy, nemoj sjebati!)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 11:16   #4312
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ispada da ce bit vece poboljsanje nego sto je S8 bio u odnosu na S7. I to prvenstveno zato sto su u S7->S8 prelazu pucali najvise na novi ekran.

Ako zbilja S6 dobije Oreo, to je razlog vise za kupit S8/S9, zbog produzene podrske za stare modele.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 11:26   #4313
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nadajmo se da ce imati i podrsku za project treble (sammy, nemoj sjebati!)
Potpis

Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Ispada da ce bit vece poboljsanje nego sto je S8 bio u odnosu na S7. I to prvenstveno zato sto su u S7->S8 prelazu pucali najvise na novi ekran.

Ako zbilja S6 dobije Oreo, to je razlog vise za kupit S8/S9, zbog produzene podrske za stare modele.
Da, cini se da hoce (#nadaumirezadnja ). Fokus S8-ice je ipak bija prvenstveno na ekranu i novom omjeru. Moze se reci da su poradili i na trajnosti baterije (navodno) kad vec nisu povecali kapacitet, ali mozda je jos rano za reci tocno. Malo se prica o tome, ali bas me zanima hoce li kapacitet ostati na deklariranih 90% nakon godinu dana (mislim da je tako izjavljeno pri izlasku s8-ice), jer meni osobno je to jako bitno. Moj s7 je sigurno popusija 20-30% kapaciteta u ovih godinu i 10 miseci s tim da iskljucivo punim bez fast-charginga, mozda sam ga 2 puta koristija otkad imam mob. S druge strane kad punim to je u 99% slucajeva do 100% kapaciteta, sto sigurno nije dobro za zdravlje baterije...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 17.01.2018. u 11:37.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 11:39   #4314
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Stoji to da bi trebali imati jace baterije, ja sad imam 3600mAh a ekran 5.1". Ali imaju tu neke optimizacije ocito.

Nijedan S uredjaj nije razocarao, nece ni ovaj sigurno.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 11:47   #4315
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Prica se po netu da postoji mogucnost povecane baterije za 200mAh i za s9 i za s9+, ali osobno nisam bas uvjeren u to... Vrijeme ce pokazati, kroz narednih mjesec dana puno informacija ce procuriti, kao i svake godine. Btw, koji to mob imas sa 5.1" ekranom i 3600mAh baterijom? Pretpostavljam S5 sa nekom extended 3rd party baterijom ili je tipfeler pa si mislio na 2600mAh, sto bi znacilo da imas S6 ?
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 11:49   #4316
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Nije tipfeler, a nije ni S5.

S6 flat sa S7 Edge baterijom.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 11:54   #4317
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,706
Dosta dobar mod
https://vordhosbn.com/index.php/blog...-edge-battery/
Kao kad smo onomad u nexus 5 gurali baterije od lg g2. To je duh!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 11:57   #4318
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Kupio rabljeni S6 u ekstra stanju, no baterija mu je i kad je nov losa. Zato 3600mAh bas popravi stvari, no i sada ne traje toliko kao noviji telefoni sa slicnim kapacitetom. Razlog je sigurno u optimiziranosti OS-a i SOC-a.

Ali da je dobro, jest. Komotno dva dana bude, nekad i tri. SOT cesto 4-5h i to na dva dana.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 12:10   #4319
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Na linku kojeg sam stavio poviše u #4294 piše da će S9 podržavati Project Treble (skroz na dnu članka) što je vrlo pozitivno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2018., 12:18   #4320
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ako se ne varam, Project Treble je requirement za sve modele koji izlaze s Oreo. I upravo zato će neki izaći s Nougatom i brzim update na O.
schetz je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na