Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2019., 09:56   #3151
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Soma eura je soma eura bilo za ajfon il android, nema razlike..

Nego, mogli su zub maknut. U svijetu sveg vidjenog kod ostalih smartfona, jedina novost kod ajfona je veca batka, napokon.

Navodno bi video trebao bit jos bolji na jedanejsticama.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 11:33   #3152
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Skoro sam okinuo u HT-u Apple iPhone 11 Pro Midnight Green 256 GB + AirPods2 za 9380kn, al sva sreća pa su rasprodani. Pisalo je jučer 20 komada (za najbrže), sad više nema ni te brojke.

To je neš na crno jer jučer (danas) po noći nije bio dostupan za kliknut, sad se odjednom pojavi magičan link i sve rasprodano odjednom.
Iiiiii otvorile se narudžbe danas, al sam bio prespor. Uštedili mi pare, drugi put. Refreshat ću i dalje, pa ćemo vidjet.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 12:47   #3153
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Kritički osvrt na iP11. Sličan tekst je jučer objavljen u Novom listu. Tamo su rekli da su od inovatora postali plagijatori.

https://www.index.hr/magazin/clanak/...o/2116550.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 12:54   #3154
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Svi takvi članci su jedna velika komedija. Isto kao s vječnim raspravama o autima - zašto kupit premium Porschea kad te budget Fiat vozi od A do B i ima većinu featureova kao i Porsche.

Onaj tko kupuje 11 Pro zna zašto ga kupuje, a ovi s budget Androidima na naveden način racionaliziraju svoju kupnju i tješe se. Dok god im odgovara, gdje je problem? Ali nema razloga prigovarati i pisati ovakve glupe članke.

Prelazio sam hrpu puta na flagship (ne budget) Androide i uvijek im fale finese koje mi krenu ići na živce. I upravo to mogu i želim platiti pa i dvaput više.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 17.09.2019. u 13:12.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 13:12   #3155
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 409
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova

Prelazio sam hrpu puta na flagship (ne budget) Androide i uvijek im fale finese koje mi krenu ići na živce.
Koji si zadnji Android imao i koje ti finese fale? Samo sam znatiželjan, iOSu priznajem fluidnost i optimiziranost, ali mu nedostaje puno toga. Od meni npr. bitnih stvari multitasking (ne dvije aplikacije nego tri i više), launcheri, ikone, zatim app ikone svi tom homescreenu...

Message delivered by Tesla Model S P100D
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 13:14   #3156
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
a ono, index članci jebote

onaj tko kupuje ajfon sigurno ne daje cca 10 somova za nešto što mu ne odgovara

isto vrijedi i za sve ostale mobitel proizvođače
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 13:18   #3157
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 13:38   #3158
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Koji si zadnji Android imao i koje ti finese fale? Samo sam znatiželjan, iOSu priznajem fluidnost i optimiziranost, ali mu nedostaje puno toga. Od meni npr. bitnih stvari multitasking (ne dvije aplikacije nego tri i više), launcheri, ikone, zatim app ikone svi tom homescreenu...
HTC One 2013, Moto X 2014, Galaxy S7 Edge 2016 sam imao na "dulje" vrijeme, kad sam pokušao prijeći. Često se poigram s najnovijim uređajima od OnePlusa i Huaweia. Trenutno bi mi još najviše odgovarao Essential PH-1. Ili 2, kad bi ga izbacili.

Prvo, ne želim tablet od mobitela i mora biti oko 70mm širine, +/- 1mm. Tu otpada većina Android cigli. Bilo što veće mi je jednostavno nemoguće za koristiti, a serije, filmove i duge YT klipove na mobitelu ne gledam, već uzmem iPad, sjednem za komp ili upalim TV.

Multitasking više aplikacija odjednom (split screen) na mobitelu mi nema nikakvog smisla. Opet, za takvu potrebu zgrabim iPad ili odem za komp. Ništa što si naveo meni nije bitno niti mi fali na iOS-u. I drago mi je da ti to treba i da si našao platformu koja ti odgovara i nudi što trebaš.

U Appleovom sam ekosustavu i imam većinu njihovih proizvoda (iPhone, iPad, MacBook Pro, Apple Watch, Apple TV) - svi su sinkronizirani bez greške do najmanjih detalja. Kad uzmem Android, totalno je nepovezan s ostalim uređajima, a kad njih ubacim u Google ekosustav (koliko je to moguće), jednostavno nije seamless i ne funkcionira kako bi trebalo. I tu imaš hrpu sitnica, kao što je spajanje na WiFi, recimo. Spojim se na novu mrežu na Macu i odmah se sinkronizira na ostale uređaje koji se sami spoje. AirDrop da ne spominjem (Beam je maknut iz Androida 10.0?). Safari Content Blocker je nešto čega nema na Androidu (Chrome naravno nema kad Google živi od reklama). Tu odmah otpada korištenje Chromea, recimo i moraš na Firefox koji ima uBlock. Firefox za Android nemre syncat ekstenzije i onda dolaziš do hrpe problema oko synca custom blocker pravila.

Aplikacije su znatno bolje na iOS-u, i to ove koje koristim. Jedini izuzetak je Pocket Casts koji jednako dobro funkcionira i izgleda na obje platforme. OS update bolje da ne spominjem. 19.09. će mi se svi Apple uređaji updateati na najnoviji OS. Čekat pola godine da Samsung ili ostali sprčkaju update nakon što im ga je Google dao mi ne odgovara.

Picajzla sam i užasno me smeta što bilo koji Android jednostavno nije dovoljno uglađen. Čak je i 3 godine star iPhone 7 uglađeniji od novih Android flagshipova - microstutters i slično ne podnosim.

Od HW strane, nisam vidio Android flagship koji je kao cjelina dovoljno dobar. Obično mi je prvi dealbreaker to što zvuče kao da imaju zvučnik koji na marketu košta 1 cent.

Postoji sad tu beskonačno razloga o čemu bih mogao raspravljati satima. Ljudi kojima je nešto o čemu prigovaram "good enough" me ne razumiju, i to je isto okej.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 13:56   #3159
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Koji si zadnji Android imao i koje ti finese fale? Samo sam znatiželjan, iOSu priznajem fluidnost i optimiziranost, ali mu nedostaje puno toga. Od meni npr. bitnih stvari multitasking (ne dvije aplikacije nego tri i više), launcheri, ikone, zatim app ikone svi tom homescreenu...

Message delivered by Tesla Model S P100D
Je, to su sve stvari koje sam i ja mislio da će mi faliti kad sam prešao na iphone... i na kraju mi uopće ne fale.

Jedino što mi fali od androida je koliko bolje google mail i kalendar radi na androidu (što je i logično). I nikako se nisam uspio naviknuti na apple mail i kalendar app, tako da i dalje korisim google aplikacije na iphone-u.

Zadnje sam probao LG V30 i Note 9 - oboje odlični telefoni... ali ja i dalje radije koristim iPhone 7. Tek sad eventualno razmišljam da napravim upgrade, i to samo radi kamere.

Ali sto ljudi sto čudi... ja npr nisam uzeo iPhone XR samo zato što nema originalne kožne futrole, što su vjerojatno i namjerno napravili.

Čini mi se da su istu stvar napravili i sa non Pro verzijom sada...
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 16:29   #3160
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Meanwhile, uspio sam naručit ... al sad slijedi hrpa peripetija s ugovorom i ostalim.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 16:37   #3161
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Kritički osvrt na iP11. Sličan tekst je jučer objavljen u Novom listu. Tamo su rekli da su od inovatora postali plagijatori.

https://www.index.hr/magazin/clanak/...o/2116550.aspx

Korektno napisano.



robee je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 17:11   #3162
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
cut
Nemaš airpods? Ako si u sustavu to je mus. Jedan od najboljih Apple proizvoda.

Kupio sam ih prije 2g. Da ih sutra izgubim ili se pokvare, uopće ne bih razmišljao, isti dan kupujem nove.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 17:20   #3163
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Nemaš airpods? Ako si u sustavu to je mus. Jedan od najboljih Apple proizvoda.

Kupio sam ih prije 2g. Da ih sutra izgubim ili se pokvare, uopće ne bih razmišljao, isti dan kupujem nove.
Dugo ih želim, ali nisam mogao racionalizirat 150EUR kraj Jaybird X3, Sony WF-1000X... Jer nije da AirPods baš super zvuče, u usporedbi s navedenima. Da imaju kvalitetu zvuka na razini, ne bih razmišljao.

Zato sam sad naručio ovo u HT-u pa ćemo vidjet hoće li narudžba proći.

Kako ti drži baterija (tj. baterije)? Dosta ljudi javlja da traje godinu-dvije i onda postane poprilično slabija.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 17:23   #3164
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
koji si uzeo na kraju? 11 pro zeleni?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 17:28   #3165
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
11 Pro 256GB zeleni + Airpods 2.

Očekujem da će mi javit da ih nemaju dostupne, bilo iPhone ili AirPods. Ako se to desi, otkazat ću sve i uzet 64GB zeleni kad padne na 1049EUR na Amazonu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 17:33   #3166
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
u jebemti 256

meni je na XS od 64 gb popunjenost 40%, al ja niš ne snimam nit držim glazbu na ajfonu, tak da za moje potrebe je ok
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 17:41   #3167
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Uzeo sam isključivo zbog ove ponude i AirPodsa. I onda sam još okinuo neograničenu tarifu da mogu otkazat dodatni internet kojeg imam na sticku. Pa me tarifa košta 189kn umjesto dosadašnjih 105+49=154kn, što je 840kn više kroz dvije godine, što moram uračunat u cijenu. 8.780+840=9.620 što je i dalje puno manje od iStylea gdje je 1999+(9.659(64GB)/11.099(256GB))=11.658/13.098kn. Apsolutno brutalne pare, al kaj sad. Dosad sam sve iPhone kupovao za 5000+-500, negdje u 12. mjesecu. Računam da AirPods ako mi se ne svide mogu uvalit za 1400, pa bi me iPhone koštao 7.380/8.220. Ako ću ga za godinu dana moć uvalit za 6000kn, to mi je sve i više nego dobro. Također, treba mi HT i eSIM da mogu ubacit poslovni SIM, da ne nosim 2 mobitela...

iPhone 7 128GB mi je trenutno na 46,7/128GB. I od toga je Photos samo 2,5GB, uz iCloud. Dovoljno mi je da par puta snimim neki video dok nisam blizu neta i popuni se tih 64GB. 128GB mi je sweet spot jer ima dovoljan buffer da mogu snimat, slikat i prebacivat slike s fotića, a da ne gnjavi za memoriju dok se ne stigne ispraznit preko iClouda. iPhone 11 128GB bi mi bio savršen, da je normalne veličine.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 18.09.2019. u 01:19.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 18:01   #3168
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
da, i ja sam kupovao obično kasnije i prek njuške novo zapakirano

al sad sam uzeo u dućanu dost skupo, jer mi XS ima još mjesec i neš garancije, pa će se nadam se lakše i bolje on prodati


vidim po recama da je baterija odlična, par sati više na Pro u odnosu na XS, gg, to me najviše interesiralo
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 18:14   #3169
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
I mora uz 20% veću bateriju i poboljšanja čipovlja i ekrana. Dobivamo ono što godinama želimo - malo veći mobitel, uz veću bateriju.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 18:15   #3170
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
4gb RAM na svim modelima? Treba nešto ostaviti i za 11s
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 18:15   #3171
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
i vidim, dobru kameru



iPhone 11 Pro on left, Pixel 3 on right

bar na mjesec dana, dok se ne pojavi pixel 4
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 18:17   #3172
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Obrnuto je na fotki koju si metnuo. Žuta fotka je s iPhonea. Oduvijek radi toplije fotke.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 18:24   #3173
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 18:25   #3174
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Yup, to je s The Vergea, a tamo je obratno.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 19:40   #3175
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Dugo ih želim, ali nisam mogao racionalizirat 150EUR kraj Jaybird X3, Sony WF-1000X... Jer nije da AirPods baš super zvuče, u usporedbi s navedenima. Da imaju kvalitetu zvuka na razini, ne bih razmišljao.

Zato sam sad naručio ovo u HT-u pa ćemo vidjet hoće li narudžba proći.

Kako ti drži baterija (tj. baterije)? Dosta ljudi javlja da traje godinu-dvije i onda postane poprilično slabija.
Tu se razlikujemo, meni je manje bitno da zvuce dobro, prioritet mi je na convenience. Koristim ih 95% za slusanje podcasts/audibooks i razgovore.
Naravno, ne bi smjele niti zvucat uzasno, ali ni ne zvuce uzasno.

Inace imam QC 35 koje rijetko koristim. Otkad sam uzeo Airpods razmazile su me, sad mi je prevelika zajebancija vadit QC35 iz one futrole tako bulky pa spajati na bluetooth pa u 10% slucajeva nece radit kako treba pa se randomly spoji s laptopom pa fixaj....drkanje.

Za bateriju nisam primjetio da je degradirala, ali i nema te situacije da slusam duze od 2-3h u komadu pa da uopce i mogu primijetiti
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 19:44   #3176
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,286
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Picajzla sam i užasno me smeta što bilo koji Android jednostavno nije dovoljno uglađen. Čak je i 3 godine star iPhone 7 uglađeniji od novih Android flagshipova - microstutters i slično ne podnosim.
iPhone 7 tri godine star je uglađeniji od najnovijih Android flagshipa 🤭
Ne znam kako bi ovo komentirao.
Radije popijem gemišt 😁
locks je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 19:45   #3177
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Sve mi je jasno, i kompletno se slažem sa svime što si naveo. Kad ću ih koristit, bit će to upravo za ovo što si spomenuo, budući da sve više slušam stvari koje nisu glazba. U zadnje vrijeme mi Jaybirds stoje u ladici i ne diram ih...

Gledao sam i Powerbeats Pro...ali izgleda da ću rađe prijeći na kombinaciju AirPods 2 i Sony WH-1000XM3 over-ear. Ili možda Beats Studioł Wireless, ako ih negdje poslušam (zbog W1 čipa).
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 20:10   #3178
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
iPhone 7 tri godine star je uglađeniji od najnovijih Android flagshipa 🤭
Ne znam kako bi ovo komentirao.
Radije popijem gemišt 😁
Popij, i dopuni S10e .
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 20:12   #3179
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Popij, i dopuni S10e .
Ili neka kaže koliko ima dostupno rama kad pogasi sve appove
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2019., 20:18   #3180
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Bez flejmanja dalje... Nadam se da je shvatio poantu mog posta.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na