Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.04.2006., 15:20   #1
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
LG U8xxx serija mobitela, podrška od srane VIP-a

Nakon godina korištenja Nokie prešo ja na LG, točnije na U8360 mobitel. Eh sad, pošto baš i nisam previše iskusan sa novim điđama kaj dolaze sa mobitelima(3g i ostalo), oću ja prvo sebi podesiti MMS, GPRS i WAP, i tako ja nazovem VIP službu za korisnike da mi pošalju automatske postvke,a oni meni ljepo vele kak nemaju podršku za LG mobitele pa će mi dati neke općenite postavke, ali normalno ne garantiraju da će raditi. I naravno s tim postavkama nije niti radilo. Reko ja ok, bez MMS mogu izdržat, niti ga prije nisam nešto često koristio, ali nikada neznaš može dobro doć. Pošto mi mms i gprs nerade nemogu naručiti nikakvu noviju igru za mob, niti melodiju-to me već malo živcira pošto sam kupio mobitel koji je novije generacije a nemogu ga normalno iskoristiti. No dobro, odoh ja na net da si sam skinem neku java igru za mob. I tako ja malo šalabajzao po forumima i skužio da za te java điđe treba i odgovarajući uploader(ovisno o marci i modelu mobilnog aparata). I za LG mobitele treba program koji se zove GThing. Nisam s njim niš uspio pošto mi javlja neke greške oko IMEI broja. Sada bi meni trebala pomoć:
1. Dali netko ima ideju ili iskustvo sa LG U8xxx serijom mobitela da riješim problem oko MMS-a GPRS-a itd? Dali može šta pomoći ako odem u VIP centar?
2. Dali netko ima iskustva sa tim java uploaderima.
3. Nemam pojma o 3G-u(a istini na volju nedami se čitati okolo koje su benificije 3g-dali se preko njega može nekaj iskobinirati za neku igru, melodiju ili tak nekaj i koje su neke generane prednosti 3g)?

Molim da mi nepostavljate nepotrebna pitanja tipa-zašto nisi kupio samsung, ili nokiu ili simensa.....pošto VIP ima pdršku za te marke.

HVALA
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2006., 17:27   #2
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
1. Ako ti na poledjini LG-a pise broj 3 ,znaci da u 99% slucajeva neces moci srediti mob za MMS i GPRS a niti UMTS (3g) za vip ili t-mobile mrezu jer su ti telefoni brandirani sa softwareom od "3" mreze u Italiji i namjenjeni samo toj mrezi. Morat ces negdje debrandirati telefon (kod nekog lokalnog servisera) i onda pokusati srediti postavke za mms.
3. 3g je ok ako ti stvarno treba prvenstveno videotelefonija. Ostale stvari koje nudi 3G jos nisu razvijene kako treba u HR.(WWW,DOWNLOAD bla bla....)
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.04.2006., 20:08   #3
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Bruno_Rv
1. Ako ti na poledjini LG-a pise broj 3 ,znaci da u 99% slucajeva neces moci srediti mob za MMS i GPRS a niti UMTS (3g) za vip ili t-mobile mrezu jer su ti telefoni brandirani sa softwareom od "3" mreze u Italiji i namjenjeni samo toj mrezi. Morat ces negdje debrandirati telefon (kod nekog lokalnog servisera) i onda pokusati srediti postavke za mms.
Da taj broj(3) pise na poledjini i mobitel je sa softwerom od "3" mreze u Italiji-ali meni na ekranu od mobitela kod jacine signala pise 3g-po tome valjda 3g funkcionira.
Znači ti smatraš da mi u VIP centru rucno nebi mogli najestiti postavke za gprs i mms.?
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2006., 20:56   #4
Gladius-
Premium
 
Gladius-'s Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 181
stari jednostavno ubodi bluetooth dongle (cca stotinjak kn) spoji na komp i skidaj sve na mob jebes ove mutavce koji ionako bez gprsa masno zaraduju na tebi jedino sta valja je mms (odnedavna na tcomu ja 1.50kn sto je podnosljivo ) a i to je ponekad upitno... IMHO nisam net koristio niti jednom na ovom k700 (na v300 jesam pa sam ziher skoro 2bona od 50kn spusio na pordavanje magle: bonker2 ), ali that's just me
Gladius- je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2006., 21:37   #5
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Gladius-
stari jednostavno ubodi bluetooth dongle (cca stotinjak kn) spoji na komp i skidaj sve na mob jebes ove mutavce koji ionako bez gprsa masno zaraduju na tebi jedino sta valja je mms (odnedavna na tcomu ja 1.50kn sto je podnosljivo ) a i to je ponekad upitno... IMHO nisam net koristio niti jednom na ovom k700 (na v300 jesam pa sam ziher skoro 2bona od 50kn spusio na pordavanje magle: bonker2 ), ali that's just me
Ma imam ja i blutut dongle i usb kabel za mob-ali nažalost nemogu primati mms, koristiti wap i ostale điđe.
E još nešto uspio pokrenuti stvar sa GThing programom, i staviti par igara na mobitel sam kaj je jako teško naći igre za LG-mobitele.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2006., 21:52   #6
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
gigi ae napisi ovdje sve postavke u wap aplikaciji koje mozes naci pa cemo skombinirati nesto tj ja cu ti vjerovatno moci reci tocne postavke .

a sada ako onda neces moci primati nista onda na dekodiravanje tj debrandiranje
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2006., 15:11   #7
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Post

Citiraj:
Autor Codiac-
gigi ae napisi ovdje sve postavke u wap aplikaciji koje mozes naci pa cemo skombinirati nesto tj ja cu ti vjerovatno moci reci tocne postavke .

a sada ako onda neces moci primati nista onda na dekodiravanje tj debrandiranje
Daklem idemo od pocetka, kod mene se u settingsima nalazi Acess point, kolko sam ja skužio trebaju se napraviti 2 nova Acess pointa, prvi za VIP gprs, a drugi za VIP mms. Kasnije će se ti Acess pointovi uključiti u samim settingsima od Browsera tj. gprs te u settingsima od MMS-a.
Ja sam napravio dva acess pointa:
1. VIP.gprs

Connection title: VIP.gprs
Bearer: GPRS
Username: 38591
Password: 38591
APN: gprs0.vipnet.hr



2. VIP.mms

Connection title: VIP.mms
Bearer: GPRS
Username: 38591
Password: 38591
APN: VIP.mms // ovdje probao sa gprs0.vipnet.hr također neradi


Sljedeće su settingsi u browseru tj. profil u browseru

Service name: VIP.gprs
Homepage: http://live.vip.hr
Connection mode: UDP(Connection Only)
IP address: 212.091.099.091
Proxy server port: 0000 // ovu postavku uopće nemogu mijenjat
Security: Not Secure
Timeout: 60
Acess point: VIP.gprs // ovdje se izabere acess point koji je gore kreiran tj. u settingsima

Ovo su postsavke u settingsima od samog MMS-a

Title: VIP.mms
MMSC URL: http://mms.vipnet.hr/servlets/mms
MMS Proxy: GPRS
Connection mode: UDP
Acess point: VIP.mms //ovdje se također izabere acess point koji je prije skreiran


Ovo su postake koje sam mi je vip poslao-navodno su za LG u8330 seriju mobitela.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2006., 16:40   #8
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Codiac bude kaj?
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2006., 13:11   #9
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Codiac-
gigi ae napisi ovdje sve postavke u wap aplikaciji koje mozes naci pa cemo skombinirati nesto tj ja cu ti vjerovatno moci reci tocne postavke .

a sada ako onda neces moci primati nista onda na dekodiravanje tj debrandiranje
Jel bude kaj od tih postavki???????????
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2006., 17:43   #10
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Pošto još uvijek nisam skombinirao da mi 3g proradi dižem ovu temu iz davnina nadajući da ima neko sa novijim LG mobitelom koji podržava 3g. Dakle trebale bi mi postavke za 3g! Hvala.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.10.2006., 18:30   #11
Imitator
Banned
 
Imitator's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: ZG - Dugo Selo
Postovi: 523
> mob je sam prekidao poziv u pola razgovora......nakon dugog mučenja......riješio se telefona......iskreno imao sam dosta 3G telefona, ali je LG neupitno pravio najviše sra.....a!!

Najmanje problema sam imao s Motorolama 3G, a s NEC-ovima nisam imao nikakvih problema.....čak su i standardne postavke od T-Com-a radile bez problema!
-->
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
1. Ako ti na poledjini LG-a pise broj 3 ,znaci da u 99% slucajeva neces moci srediti mob za MMS i GPRS a niti UMTS (3g) za vip ili t-mobile mrezu jer su ti telefoni brandirani sa softwareom od "3" mreze u Italiji i namjenjeni samo toj mrezi. Morat ces negdje debrandirati telefon (kod nekog lokalnog servisera) i onda pokusati srediti postavke za mms.
3. 3g je ok ako ti stvarno treba prvenstveno videotelefonija. Ostale stvari koje nudi 3G jos nisu razvijene kako treba u HR.(WWW,DOWNLOAD bla bla....)
Potpisujem.....imao istih problema......nakon debrandiranja sve je proradilo, ali se onda pojavio VELIKI problem ---->> mob je sam prekidao poziv u pola razgovora......nakon dugog mučenja......riješio se telefona......iskreno imao sam dosta 3G telefona, ali je LG neupitno pravio najviše sra.....a!!

Najmanje problema sam imao s Motorolama 3G, a s NEC-ovima nisam imao nikakvih problema.....čak su i standardne postavke od T-Com-a radile bez problema!
Imitator je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na