Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2021., 16:40   #1
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
MS Teams, Zoom, Webex i ostali videconference/meeting apps

Brzinskom pretragom nisam uspio naći temu vezanu uz ove appove pa ju otvaram jer imam vrlo konkretno pitanje.


Da li je u nekom takvom softwareu moguće izvesti svojevrsni grupni rad, na način da istovremeno bude 5 grupa = 5 meetinga, a ja da se šaltam iz jednog u drugi? Znam da MS Teams ima Sobe, ali nisam puno koristio ni jedan takav app, pa nisam siguran je li to uopće izvedivo?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 12.01.2021. u 16:50.
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 16:52   #2
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Pa na teamsima pozoveš 5 sastanaka u isto vrijeme i možeš se prebacivati.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2021., 16:58   #3
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Pa na teamsima pozoveš 5 sastanaka u isto vrijeme i možeš se prebacivati.
Probao neki dan sa dva sastanka i nije išlo, drugi se jednostavno nije pokrenuo. Ovo sam našao na MS Teams supportu:
Using One Teams Application you can join only one Teams Call. You can always join one call from the Teams Desktop Application and the second call from the Microsoft Teams Web Application.


Zato pitam za Sobe u Teamsu, moze li se tako nešto preko njih?
Ili preko nekog drugog softwarea?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 12.01.2021. u 17:22.
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 17:02   #4
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Nisam probavao pa ne znam jer tko bi imao 5 sastanaka paralelno.
Možda da staviš druge osobe kao organizatore za sastanke a ne sebe za svih 5, to bi trebalo raditi.

Rooms bi trebalo biti rješenje na licenciranoj opremi tj platformi kao logitech rally, ako imaš opremu i licence onda možeš složiti sobe. Mislim da bez opreme i licenci to ne radi. To je za end usere da dođu u sobu i spoje se na sastanak bez previše znoja. Ljink. Opet nisam ziher jer ne koristim ali sam potrošio nešto vremena na istraživanje.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 12.01.2021. u 17:13.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 17:13   #5
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
A eto, ima svakavih klijenata


Izguglao sam tako nešto i ja, jedino mi nije do kraja bilo jasno oko soba na koje se sve načine mogu koristiti. A pitam i za drugi softver tog tipa ako se netko susreo s tim.
Ja sam u startu predložio rješenja:
a) 5 grupa u različitim vremenskim periodima s istim organizatorom
b) pet grupa u isto vrijeme s različitim organizatorima
c) smanjiti fucking 5 grupa na 2 grupe
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 12.01.2021. u 17:22.
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 17:36   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ako si na teamsima na jednom callu, klikneš na drugi, na prvome te holda. Jedino se ne sjećam, ako se dropaš na drugome, da li automatski joina na prvome.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 17:36   #7
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
https://meet.jit.si/
Otvori si soba koliko hoćeš, izađi iz jedne, uđi u drugu. Nisam siguran da li možeš biti u više od jedne u isto vrijeme zbog dijeljenja mikrofona i kamere.

Ako može, otvoriš u više browsera ili Firefox ima mogućnost više potpuno odvojenih tabova.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 18:43   #8
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ako si na teamsima na jednom callu, klikneš na drugi, na prvome te holda. Jedino se ne sjećam, ako se dropaš na drugome, da li automatski joina na prvome.

Ne call, nego baš meeting, i na svaki od tih 5 meetinga se treba spojiti 4-5 ljudi s različitih lokacija. Probao tako dva meetinga, nije išlo.


Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
https://meet.jit.si/
Otvori si soba koliko hoćeš, izađi iz jedne, uđi u drugu. Nisam siguran da li možeš biti u više od jedne u isto vrijeme zbog dijeljenja mikrofona i kamere.

Ako može, otvoriš u više browsera ili Firefox ima mogućnost više potpuno odvojenih tabova.

Hvala, ovo je izgleda baš to što trebam!


Isprobat ću kako radi

Ne trebam biti istovremeno u svima, nego da ostali mogu biti spojeni u meetinge, a ja se switcham po potrebi između njih.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 19:05   #9
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Ako imas Gsuite (Google Workspace po novom), kad kreiras sastanak u kalendaru s bar jos jednom osobom automatski ti se kreira room za taj sastanak. Mozes ih kreirati sam, bitno je jedino da imas link na sobu, ima unique url, tako da se joinas kasnije ako izadjes. Ako ni nema nikoga, room ostaje, tako da ih mozes reusati.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2021., 20:55   #10
S3arch1ng
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Međimurje
Postovi: 172
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Brzinskom pretragom nisam uspio naći temu vezanu uz ove appove pa ju otvaram jer imam vrlo konkretno pitanje.


Da li je u nekom takvom softwareu moguće izvesti svojevrsni grupni rad, na način da istovremeno bude 5 grupa = 5 meetinga, a ja da se šaltam iz jednog u drugi? Znam da MS Teams ima Sobe, ali nisam puno koristio ni jedan takav app, pa nisam siguran je li to uopće izvedivo?

U Zoomu imaš Breakout Rooms/za grupni rad (mislim da možeš čak više od 30 soba složiti)... Možeš ljudi posložiti u sobe automatski ili manualno, ima čak i opcija da sami biraju sobe... i nakon toga ih ponovno pozvati u zajednički call ili možeš definirati trajanje breakout roomsa pa će se sobe automatski zatvoriti nakon nekog vremena i vratiti ljude u zajednički call.
S3arch1ng je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2021., 18:13   #11
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Malo sam istraživao oko ovoga, jer sam igrom slučaja dobio i privat upit o ovome. Uglavnom, Breakout rooms je dostupan i na Teamsima od prije mjesec dana.

https://techcommunity.microsoft.com/...s/ba-p/1968481
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 13:30   #12
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
poz.
moze savjet. zena mora sudjelovati u nekom tecaju preko tog vrazjeg zoom-a. ako bas nemoram nebi instaliravao to bezveze na sistem vec bi joj namjestio ono preko browsera jer sam vidio i n aso da ima ta opcija. e sad dolazimo do problema, napravim joj acc, ulogiram se i pokusam aktivirati 2FA i gofno stalno javlja da je krivi password ?
probam instalirat zoom na mob (jel mislite da je feasable da tak koristi, mogu joj spojit BT keyboard i napravit cast na LCD TV da ima vecu sliku?), probam login i kaze wrong password. resetiram pass (na mobu sve) i opet nece login kaze wrong?
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 13:41   #13
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Ako joj meeting nije jako vazan, samo ga gleda i nece sudjelovati u njemu, onda napravi kako ces. Mene je moja zena jednom vec razapela i dobro sam se opeko na jebenom zoomu kad sam joj dao bt sluske umjesto glupih staromodnih zicanih - nema sile natjerati sluske da im radi i mikrofon... Bitno da joj iste te sluske uredno rade na teamsu. Nesto je do zooma ocito i sad svaki put kad ima na njemu meeting prolazimo "da ne bi slucajno bilo" checklistu. Ili smo mi glupi ili je teams jednostavno bolje slozen.

Ona ima instaliran zoom app. Ne sjecam se je li ista radila preko browsera, miiiislim da nije.

Ti najbolje znas svoju zenu
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 13:46   #14
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
treba joj to za odgledati i valjda sudjelovati u nekakvom tecaju za trudnice od KBC-a kolko sam shvatio. oboje nikad u zivotu nismo koristili nikakve apps za meetinge tako da nemam pojma sta ocekivati. ono sto znam jest da bih pokusao izbjeci instaliravati to gofno od sw-a na njen komp (laptop; ima mic i webcam + ima sluske zicane koje koristi inace). probao bi ili to preko firefox-a ili preko moba (koristeci bt keyboard i cast na TV da ima veliku sliku jer lomit se na mobu...).

za ovo preko desktopa se mogu ulogirati, na mobu jednostavno nece i se*e stalno da je pass incorrect . probao sam 5-6 puta resetirati vec. koma totalna.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 14:00   #15
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Izbjegao bih castanje, to je posebna dimenzija potencijalnih problema pogotovo ako to nisi do sada isprobao. S nekim appovima radi super, drugi trzaju, treci rutaju zvuk na tv umjesto na bt... Pa wifi signal i bandwidth, kucna mreza. Imam cc i shield uredjaje na koje castam sve i svasta, kucna mreza mi je odlicna, ali user experience je takav mixed bag da na krajnji rezultat ovisi koji app koristis i koji uredjaj casta. Ili dobro testiraj ili nemoj

Sve je to super ako ne mora raditi i neke vjezbe - tu je onda lap bolja opcija. Naljepis papir preko kamere i bok. Ne bi bas toliko bjezao od sw-a za jednokratni meeting.

Ovo za login mi je cudno, nemam takvih iskustava. Moja nema 2FA aktivan.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 14:09   #16
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
da imas prav. bolje cast zaboravit, samo trazim nevolje stime.

uspio sam sad se spojit na taj tecaj preko forefox-a. sve izgleda da radi kak spada, samo sve je prazno jer nije tecaj do pon. valjda ce funkc. fala.


edit: nisam bas trazio, nekad je to postojalo, da se ubode nekakav usb dongle u mob koji ima HDMI izlaz pa da se posalje na neki screen?
mob je xiaomi 11 lite NE.


naso za hdmi, al malo skup sport:
https://neutrinomobile.hr/xiaomi-mi-...i-adapter.html
upitno dal to dela, obzirom da na masu mjesta pise da je žaomije blokao te opcije preko hdmi...

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 08.01.2022. u 14:24.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 08.01.2022., 14:14   #17
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Kao što su vjerojatno zaključio, ne treba ti ni username pass niti aplikacija. Sve te usluge forsiraju svoje aplikacije, ako možeš i bez njih. Jedino Teams ne dozvoljavaju preko browsera ako nije Edge.

Na Zoom nakon posjećivanja linka odbiješ preuzimanje aplikacije i onda trebaš stisnuti na launch meeting ponovo (ili sličan tekst) pa ti ponudi pristup preko browsera.
A možeš preko mobitela isto bez računa.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2022., 16:50   #18
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Pozdrav ljudi. Trebam pomoć

Može li se na zoomu na androidu namjestiti da video bude 16:9 a ne 4:3? Pod tim mislim da drugi sudionici vide moj video u 16:9, ne da ja namjestim opciju scale na mobitelu pa ja vidim sve u 16:9 a output mi je 4:3?

I drugo pitanje, može li se isto namjestiti na nekom drugom programu tipa teams ili hangouts?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 10:24   #19
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 357
Ekipa, moram odradit neku zoom konferenciju na laptpu i spojit se s njim na miksetu na slijedeći način:

- konferencija ide i uživo i online, trebam zvuk s miksete pustit na zoom za one koji su online, i istovremeno one koji su online pustiti na miksetu kad se javljaju sa izlaganjem

Pošto mi laptop ima samo ulaz za slušalice nabavio sam malu usb zvučnu koja ima i ulaz za mikrofon i slušalice, al ono što me svaki put izbezumi je, koji kabel mi treba za spojit laptop i miksetu i kako ga spojit/podesit?

Već sam to davno radio, ali zaboravih :facepalm:
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 21:46   #20
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
MS Teams, Zoom, Webex i ostali videconference/meeting apps

Line out sa miksete spojiš na line in od USB zvučne.

Pazi na gain na tom izlazu na mikseti. Te USB zvučne često ne mogu ni blizu podnijeti standardnih 2V na ulazu bez povećih distorzija. Ja bi obično držao VU metar do -6dB u peakovima na tom kanalu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 22:26   #21
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Jedino ako mikseta ima izlaz za slušalice ili ti nije žao USB zvučne, drugačije nikako.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2024., 07:01   #22
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 357
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Line out sa miksete spojiš na line in od USB zvučne.

Pazi na gain na tom izlazu na mikseti. Te USB zvučne često ne mogu ni blizu podnijeti standardnih 2V na ulazu bez povećih distorzija. Ja bi obično držao VU metar do -6dB u peakovima na tom kanalu.

A ne bih li trebao imati i in i out kabel?
out (s miksete) za prijenos zvuka s miksete na laptop za one koji konferenciju prate putem zooma, te in (u miksetu s laptopa) za one koji prezentiraju preko zooma? da ih ovi koji prate uživo čuju s miksete a ne s laptop zvučnika koj ije pretih.


Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Jedino ako mikseta ima izlaz za slušalice ili ti nije žao USB zvučne, drugačije nikako.
Ovo je mikseta:



Dakle ima izlaz za slušalice, ali koji koristiti, veliki ili mali?

USB zvučne mi nije previše žao, nije neka skupa, ovakva neka je:
https://www.links.hr/hr/zvucna-karti...jska-052350019
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2024., 07:51   #23
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Pa možeš ju spojiti USBom....

https://www.manua.ls/allen-and-heath/zed-18/manual?p=6


Sent from my motorola edge 40 using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na