Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2007., 21:50   #1
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
the orange box (malo drugaciji topic)

neznam jesam li ja jedini koji je primjetio jednu od odvratnijih stavari u gaming biznisu. u orange boxu dobijate hl2, hl2:ep1, hl2:ep2, portal, tf2, za 50 dolara preko steama (45$ preorder), ili box izdanje oko 35-40 eura. što se toga tiče, zbilja impresivno i primamljivo. ali šta kad neki idiot, recimo ja, igru odluči kupiti kad izađe, a ne par godina poslije, pa recimo kupi half life 2 i pljune za njega 369kn - 10% popusta na gotovinu, pa onda uzme još i prekratki episode one za 200-tinjak kn s poštarinom. i šta kad se uzme u obzir da taj idiot, ja, nema turbo mega super ultra brzi internet već samo dial up, koji plaća kao normalni ljudi megabitni flat, i još voli imati sjajnu kutiju pored kompa da se ipak vidi na šta su novci potrošeni... šta takav idiot, ja, treba napraviti kad ga se, ako želi kupiti drugi nastavak hl2, prisiljava da još jednom kupuje igre koje je već platio 500-tinjak kn. kao što sam već rekao, preko steama nemogu skidati, a i kad bih kupovao pojedinačno cijene su krajnje nerealne (80$ za hl2:ep2, portal i tf2)...



hl2, i hl2:ep1 se kao što vjerojatno znate, ako kupite orange box, mogu pokloniti prijatelju... i onda dok sam tražio mail na kojem ih mogu ispljuvati naiđem na ovo.


"May I Buy, Sell or Trade gift subscriptions?

No. This violates the Steam Subscriber Agreement and may result in having your account disabled."






p.s. ako ima grešaka u tekstu nemojte se ljutiti, malo sam ljut zbog svega toga, a i čitam da t-scum opet diže brzine povlaštenim građanima, a ja se ko kreten pokušavam 10-ak minuta spojiti s modemom


p.s.s. ne tražim riješenje, jer ga nema, već me samo zanima šta mislite o ovoj novoj vrsti lopovluka.

p.s.s.s. ako neko zna na koji im mail mogu poslati pritužbu neka ga napiše ovdje ili na pm, jer ga ja nisam našao.
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 00:18   #2
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
paaaaaaaaa

ovak nadjes nekoga voljnoga da ti to skine ti platis i onda ti on posalje postom jako jednostavno...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2007., 01:03   #3
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
paaaaaaaaa

ovak nadjes nekoga voljnoga da ti to skine ti platis i onda ti on posalje postom jako jednostavno...



kolega, nisi shvatio bit topica. ne postoji box izdanje s ekspanzijom + portal + tf2, i ukoliko želim imati kutiju s dvd-om, a želim, moram ponovno kupiti dvije igre koje sam već platio 500-tinjak kn. da imam flat onda bi možda uzeo samo ep2, ali nemam ga, i nemam drugu opciju nego ponovno kupiti dvije igre koje sam već platio 500-tinajk kn.


a neka treća imaginarna opcija, da imam flat, i želim ep2, tf2, i portal kupiti pojedinačno trebao bih izdvojiti 80$, a orange box je 50$, što znači ili ću platiti više ili ponovno kupiti igre koje sam već kupio. i samo da se zna, nisu hl2 i hl2ep1 strpali u orange box zato što su dobri pa nam ih eto poklanaju za siću, već da strpaju koji $ više u džep.









EDIT: a uostalom zanemarite moja trkeljanja. #%?!! sam jer u zadnjih dvije godine (a možda i više) nije izašla igra koja se nije radila isključivo zbog $$$ i u to vrijeme sam vrtio na svom c2d hl1 po 100-ti put u nadi da će se nešta popravitit. a i kasno je i umoran asm.....
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 09:01   #4
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Stvar je vrlo jednostavna - prodali su velik broj igara preko STEAM-a. Što znaći da u svijetu postoji velik broj ljudi koji su voljni kupiti igru, a boli ih briga za kutiju na stalaži. Ti ljudi koriste brze veze, flat rate pretplatu i nemaju problema kao mi.

Možeš se ljutiti i duriti do milje volje, ali svijet buisnessa je nepošten i naklonjen onima koji plate više.

Distribucija preko intereneta je daleko jefitinija nego harač izdavačima, pa za kutije, pa za DVD-e, pa za distribuciju, pa za .... Ovako im ostaje veći dio kolača.

Riješenje: nema. Jedino da ti neki prijatelj skine igru, zaprži i izbriše kopiju sa HDD-a
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 15:01   #5
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,221
Si vidio ovo
Tam pise da mozes poklonit HL2 i HL:EP1 i ti naravno stavi na trznicu da dajes te 2 igre nekome za 100-150kn i eto problem solved
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 15:09   #6
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
Si vidio ovo
Tam pise da mozes poklonit HL2 i HL:EP1 i ti naravno stavi na trznicu da dajes te 2 igre nekome za 100-150kn i eto problem solved


vidio sam, ali sam vidio i ovo "May I Buy, Sell or Trade gift subscriptions?

No. This violates the Steam Subscriber Agreement and may result in having your account disabled."



neznam kak nikog ne dira činjenica da ne postoji pack s novim igrama (ep2+tf2+portal), već smo prisiljeni kupiti ponovno dvije igre
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 18:09   #7
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,221
Da al kako će oni znat da si ti to nekom prodao?
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2007., 13:17   #8
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
ko još kupuje igre u Hrvatskoj ? .. dok je Half life 2 kod nas koštal skoro 400 kn ja sam ga ljepo dobil iz engleske za mizernih 150 kn .. isto kak i CoD2 .. i isto tak si bum naručil i CoD4 ... tu kod nas mi je preeeeeeeeskupo ...

zato druge ljude na svetu ne smeta ak opet dobiju ono kaj su več kupili međutim da su ono prije kupljeno kupili za " njima" malu lovu ..
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 11:02   #9
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Pa zašto nemožeš prodati svoju HL2 kolekciju i kupiti OB te ga registrirati na novi account/email?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 13:06   #10
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Pa zašto nemožeš prodati svoju HL2 kolekciju i kupiti OB te ga registrirati na novi account/email?




zato što u kolekciji imam još i hl:source, cs, cs:s, cs:cz, dmmam, i još dm i dm:source, i možda još nešta što sam zaboravio...
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2007., 14:13   #11
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
Citiraj:
Autor Paske Pregled postova
Distribucija preko intereneta je daleko jefitinija nego harač izdavačima, pa za kutije, pa za DVD-e, pa za distribuciju, pa za .... Ovako im ostaje veći dio kolača.
To sam i ja mislio, pa sam htio naruciti BF2142 prek neta da izbjegnem placati harac nasim trgovcima. Ali onda sam vidio da je situacija slicna ovome
Citiraj:
Autor bacyc Pregled postova
u orange boxu dobijate hl2, hl2:ep1, hl2:ep2, portal, tf2, za 50 dolara preko steama (45$ preorder), ili box izdanje oko 35-40 eura.
Dakle preko neta je skuplje nego da uzmes u trgovini. Meni to nije jasno da ga hebes, ali eto tako je. Naravno govorimo o cijeni prek neta i u trgovinama izvan hrvatske.

EDIT: sad vidjeh da se radi o 50dolara i 35-40eura. Mozda se bacyc zabunio? ugl, siguran sam da je battlefield bio skuplji download nego u trgovini.
raf je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 15:46   #12
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
PA prvotno je i trebo biti black box koji sadrzava hlaf-life2 episode2,portal i team fortress al neznam zas tsu ga maknili
ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 16:13   #13
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
ko još kupuje igre u Hrvatskoj ?
Ja. Ima jeftinih stvari samo treba se koji put i do dućana prošpancirat ili telefonski saznat, a ne samo po web cjenicima gledati. Primjerice ja sam za nekad za StarCraft + BroodWar dal u CroVortexu 119 kn, dok sam Quake 4 nabavil u Algoritmu za 139 kn. Na netu im ta ista igra još dan-danas stoji na kojih 500 kn. Istinabog verzija koja ja imam je iz Best Off Series, ali kolko sam imal (kod frenda) prilike usporediti s onom "običnom" (u to vreme) naručenom iz Danske - ista stvar, ali drukčiji cover. Ne igram najnovije igre, a niti me zadnjih godina koja preveč zaintrigirala. Tjera se samo marketing i sve kaj ide uz to. Eventualno svake prijestupne godine iz mora gluposti ispliva kakav dobar naslov, ali i to je upitno. Rađe dam kolko treba za Unreal 2004 ili Republic Commando nego za nepotimizirane (i uredno nahvaljene must play) DX9 ili trenutačno aktulane polu-DX10 naslove.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 16:27   #14
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ja. Ima jeftinih stvari samo treba se koji put i do dućana prošpancirat ili telefonski saznat, a ne samo po web cjenicima gledati. Primjerice ja sam za nekad za StarCraft + BroodWar dal u CroVortexu 119 kn, dok sam Quake 4 nabavil u Algoritmu za 139 kn. Na netu im ta ista igra još dan-danas stoji na kojih 500 kn. Istinabog verzija koja ja imam je iz Best Off Series, ali kolko sam imal (kod frenda) prilike usporediti s onom "običnom" (u to vreme) naručenom iz Danske - ista stvar, ali drukčiji cover. Ne igram najnovije igre, a niti me zadnjih godina koja preveč zaintrigirala. Tjera se samo marketing i sve kaj ide uz to. Eventualno svake prijestupne godine iz mora gluposti ispliva kakav dobar naslov, ali i to je upitno. Rađe dam kolko treba za Unreal 2004 ili Republic Commando nego za nepotimizirane (i uredno nahvaljene must play) DX9 ili trenutačno aktulane polu-DX10 naslove.
pa dobro .. to je kaj se tiče starijih igara .. i ja sam kupil u algoritmu HL1 za kakvih 100 kn prije par godina .. ali kaj se tiče novih igara cjene su astronomske
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 16:37   #15
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Citiraj:
Autor IceFisherman Pregled postova
ali kaj se tiče novih igara cjene su astronomske
Zato i velim da treba obići nekolicinu dućana, pa ako se kojim slučajem zalomi kakva jeftinija verzija, niko sretniji od tebe. Osim toga cijene i novijim igrama za nekolko tjedana padnu na pristojne svote, pa ko ima i malo strpljenja...
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2007., 17:45   #16
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
Citiraj:
Autor raf Pregled postova
To sam i ja mislio, pa sam htio naruciti BF2142 prek neta da izbjegnem placati harac nasim trgovcima. Ali onda sam vidio da je situacija slicna ovome


Dakle preko neta je skuplje nego da uzmes u trgovini. Meni to nije jasno da ga hebes, ali eto tako je. Naravno govorimo o cijeni prek neta i u trgovinama izvan hrvatske.

EDIT: sad vidjeh da se radi o 50dolara i 35-40eura. Mozda se bacyc zabunio? ugl, siguran sam da je battlefield bio skuplji download nego u trgovini.





nisam se zabunio, nije mi se dalo preračunavati eure u dolare. sada dok je dolar ekstremno nizak, ispalati se uzeti preko steama, ali inače baš i ne. prije, dok je dmmam bio 50 dolara na steamu, ja sam preko zesta uzeo cd-key za 100-tinjak kn (mogao sam uzeti box izdanje za 70-ak kn više), i bez problema ga rego na steamu.
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw











Zadnje izmijenjeno od: bacyc. 05.10.2007. u 18:14.
bacyc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na