Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2006., 18:05   #1
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
x800pro veliki problem

pozdrav,

problem je malo veći pa ću opisati detaljno, u nadi da će mi netko ipak moći pomoći

programi koje sam koristio:

atitool 0,24
atitraytools
atuner
3dmark2005 sa default postavkama





imam gecube x800pro, (475/450), vivo, 1,6ns. kao što znate, x800pro vivo kartice su bile ustvari

x800xt kartice sa softverski disejblanim 4 pajpa (neke pixelview kartice su imale xt oznaku na

hladnjaku). flashanjem biosa svima su se dala otključati 4 dodatna pajpa, i radile su na taktovima

xt pe kartica (520/560). nekolicina ih je morala podići napon da bi radila stabilno na tom taktu,

ili spustiti takt. našao sam samo jednoga koji je imao artifakte. podigao sa takt s atitoolom na

520/560 i pustio 3d mark, samo da vidim jel radi na tom taktu. testovi su prošli bez problema.

skinio sam flashrom, bios od gigabyteove grafe (navodno jedan od boljih) i flasho. u ati toolu je

bilo otključano svih 16 pajpova. pokrenio sam 3dmark i tu nastaju problemi. po cijelom ekranu se

nalaze pravilno raspoređene kockice, i tako je u apsolutno svim 3d aplikacijama. probao sam još

dosta biosa. prilikom flashanja sam prvo flasho sa praznim biosom, i tek onda s odgovarajućim,

tako da tu vjerojatno nije problem. flasho sam ju nazad sa original biosom, na 12 pajpova, i sve

je opet radilo normalno. međutim, stavio sam gore zalmana, a i dosta vremena je prošlo, izašla je

hrpa novih drajvera, pa sam opet pokušo, ništa me nekošta ako probam. sa zalmanom gore i original

biosom je radilo bez greške. flasho sam s cd-a, i nisam spremio bios zato što sam bio 100% siguran

da mi je bios spržen na drugom cd-u (nije bio). normalno ista priča s kockicama. pošto sam

nepovratno izgubio original bios, skinio sam s neta odgovarajuć za moju karticu, flasho ju na 12

pajpova, ali problemi su i dalje tu (kockice po ekranu). probao sam s nekih 15-20 pro biosa, ali

nijedan ne pomaže. sad sam vidio da sam zahebo. flasho sam ju s biosom od gecube x800xt pe

(520/560), otključo 16 pajpova, i odlučio probati tweakati (oprostite mi ako postoji ljepši izraz,

ja ga neznam) grafu, pa možda nešta spasim. instalirao sam prvo atitraytools. koristio sam treći

game test u 3dmarku2005 (canyion flight). uključio sam u att aa i u testu su se kockice

pojavljivale djelomično samo na vodi. isključio sam aa i krenio dalje. isprobo sam manje više sve

opcije bez uspjeha. kad sam isključio "fast z clear enable" kockice su u potpunosti nestale.

postio sam 3d mark da odvrti sve testove i dobio oko 6100 bodova. u cijelom testu se nije pojavila

niti najsitnija greška. stavio sam rezoluciju 1600*1200, aa i af na maksimum, i pustio ga malo da

vrti. vrtio je bez grešaka i nije se uopće rušio. sada sam instalirao atuner. u njemu postoji

opcija "disable complete hyperz", i s njom se isključuje i fast z clear. nakon što uključim opciju

"disable complete hyperz" i odmah ju isključim, znači sad je uključen i fast z clear, također nema

kockica. pustio sam 3dmark i dobio rezultat oko 6500 bodova. opet sam uključio aa i af, povećo

rezoluciju, i ostavio da radi par sati. nije se rušio i nije bilo grešaka.


i sada bez problema pokrećem većinu igara (hl2, cs:s, far cry, cod, ut2k4, moha, serious sam 2,

fahrenheit, battlefield 2, fear, age of empires 3). u aoe3 se pojavljuju kockice oko građevina i

nigdje drugdje, u battlefieldu se pojavljuju u meniu, na onim žutim trakama, ali nigdje u igri.

fear kad sam pokrenio na njemu su se također pojavljivale kockice preko cijelog ekrana, ali kad

sam isključio sjene radi bez problema. u doom3, quake4, splinter cell:ct su kockice preko cijelog

ekrana bez opzira šta napravio. u ati toolu kad pokrenem artifact scanning, onaj mali prozor je

pun kockica, ali kad uključim "use old(more compatible) scanning method" kockica nema uopće.





probano s više drajvera, i reinstalacijom windowsa. probao sam i omega drajvere, ali oni su bili

totalna kanta, i nije mi se dalo zezati s njima. trenutno imam catalyst 6,2. u ccc na onom testnom

prozoru su također kockice.


dobio sam i "project" i on je radio bez greške. worms 4 mayhem su isto bili puni kockica, ali kad

u att uključim force z-buffer depth - force 16-bit, rade bez greške


to je ukratko to, većina aplikacija radi, ali doom3, quake4, sc:ct nikako nerade, i ekran je pun

kockica.

svaki savjet, pomoć su dobordošli.


ako treba, kasnije mogu staviti screenshot s tim kockicama,
bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2006., 13:55   #2
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
IMO, školski primjer neispravnog cjevovoda...nažalost
Mailman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.03.2006., 14:47   #3
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
povratka na staro više nema samo nije mi jasno zašto 90% igara radi bez problema
bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2006., 15:02   #4
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor bacyc
povratka na staro više nema
meni nije jasno kako to da, nakon što si flashao pro bios, stvar nije ispravno proradila....
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2006., 17:10   #5
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Hm... mozda je krivi cjevovod ostao otkljucan buduci da je s neta skinuo BIOS... eto, to mi je palo na pamet... mozda nije potpuno odgovarajuci BIOS skinuo..
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2006., 19:23   #6
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
skinio sam pro bios za moju grafu, flasho ju na 12 cjevovoda. isprobo sam također i nekih 10-20 ostalih pro biosa, i isto smeće
bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2006., 20:35   #7
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
A gle, mozda je on sa drugim bios-om zakljucao krivi quad cjevovoda, zakljucao ispravan, a neispravan quad je jos u funkciji, a na bios-u koji je bio na grafi je bili bio bas odgovarajuci zakljucan jer nije na svakoj grafi isti quad neispravan... E sad, trebalo bi skinut neki program za editiranje bios-a ATI kartica i zakljucavat quad po quad te tako otkrit koji nevalja i onda nakraju toga ostavit zakljucanim...

Problem je u tome sto ja neznam dal neki takav program postoji, za nvidia kartice je tu Nibitor, ali buduci da se ja slabo bavim ATI-em stvarno nemam ideju koji bi program bio dobar i dal je nesto takvo uopce moguce. Dao sam samo ideju : cheers2
maX je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2006., 22:50   #8
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
A probaj u tim igrama pokrenut full AA i AF i da li će se onda pojavit artifakti
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2006., 23:01   #9
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Mortal Pregled postova
A probaj u tim igrama pokrenut full AA i AF i da li će se onda pojavit artifakti



u splinter cell-u sam probao i pojavljivali su se, a u d3 i q4 nisam uopće mogao uključiti
bacyc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na