Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2022., 00:19   #1
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Arrow Organiziranje glazbene kolekcije

Lijep pozdrav, imam poveću glazbenu kolekciju koju nažalost nisam svrstavao kako sam kupovao/sakupljao, nego sve stavljao na jedan disk.
E sad se tu sakupilo nekih 2TB i želio bih to razvrstati automatski po žanrovima, čak ni netreba nešto detaljno, nego na neke bejzik žanrove tipa Metal/Punk/Rock.
Postoji li neki software koji bi mi mogao pomoći u tome? Volio bih to razvrstati, a pre velik mi je zalogaj to ručno..a i volio bih provesti vrijeme slošajuć glazbu a ne sortirajuć.

Pokušao sam s Picardom s jednim testnim folderom ali sam skužio da mi je preimenovao neke albume u albume koji uopće nisu ti.

Thnx.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 08:06   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2022., 18:00   #3
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
ja koristim "tag&rename"
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 18:23   #4
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Lijep pozdrav, imam poveću glazbenu kolekciju koju nažalost nisam svrstavao kako sam kupovao/sakupljao, nego sve stavljao na jedan disk.
E sad se tu sakupilo nekih 2TB i želio bih to razvrstati automatski po žanrovima, čak ni netreba nešto detaljno, nego na neke bejzik žanrove tipa Metal/Punk/Rock.
Postoji li neki software koji bi mi mogao pomoći u tome? Volio bih to razvrstati, a pre velik mi je zalogaj to ručno..a i volio bih provesti vrijeme slošajuć glazbu a ne sortirajuć.

Pokušao sam s Picardom s jednim testnim folderom ali sam skužio da mi je preimenovao neke albume u albume koji uopće nisu ti.

Thnx.
Ja bi ti preporučio foobar ili bilo što ali uz više manje manualnu opciju. Nikoji automagically program to neće odraditi savršeno, bez fulanih godina, žanrova, itd. Mene najviše živcira što jedan album od istog izvođaća svrsta u Blues, drugi u blues rock, pa u country blues, itd.

Nekoliko sati posla i folder po folder dodaješ i stavljaš svoje uvjete. Ja osobno imam Classic Rock/Alt Rock/Metal/Oldies/Electro/Rap/Yu-Rock žanrove/foldere. Unutra ide folder Artist/Godina - Album/# - pjesma.

Malo se poigraj i jednom za sva vremena napravi strukturu koju ćeš poslije lako dodavati.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 18:27   #5
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
https://picard.musicbrainz.org/

http://www.thedreaming.org/2020/11/2...brainz-picard/


Mislim da ti je organizacija glazbe žanrovima i folderima od istih bespotrebna, sa kompletnim tagovima sve možeš u playeru kao foobar2000 posložiti.

Većina ljudi koristi nešto od ovoga za strukturu foldera:
Izvođač\Izvođač - Godina - Naziv Albuma ili Izvođač - Naziv Albuma (Godina).

Zaboravio sam kako Picard stoji sa Artwork-om ili coverima albuma, najbolji program za to što sam koristio: https://sourceforge.net/projects/album-art/


Moj savjet je da sačekaš da se kolega The Exiled javi, on će sigurno imati nešto reći na temu.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 18:41   #6
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
S ovim sam uredjivao svoju kolekciju, naravno, manualno. Tagovi, coveri, filenameovi. Ne znam tocan razlog zasto sam bas na tom programu ostao, vrti mi se kroz glavu da je imao support za islandske znakove i nisam dobivao hijeroglife na raznim playerima... Davno je to bilo.

https://www.mp3tag.de/en/download.html
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 18:44   #7
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Moj savjet je da sačekaš da se kolega The Exiled javi, on će sigurno imati nešto reći na temu.
Mogu samo potvrditi sve dosad rečeno. Foobar uz kombinaciju nekog od spomenutih alata i evenutalno ručno preslagivanje po folderima (izvođač + albumi) i to je to.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 17.09.2022. u 19:24.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na