Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2022., 13:39   #241
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Isto tak, uzmem 2-3 komada svakih par godina. Imam u autu stalno jedne. Sad zadnje sam uzeo Meller isto je bilo 50% polarizirane i ok su mi.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2022., 14:01   #242
Tataki
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Pula
Postovi: 9
Hvala na brzim odgovorima 😊

Ako su Meller i Hawkers tu negdje (prosječno sranje koje može proći), možda bi i Meller uzela jer se čini da su manji modeli. Ne računam da će trajati zauvijek, ali bit će valjda ok za more, grad, kraće vožnje i slično

Jeste probali možda Serengeti naočale? Nisam baš stručna i nemam puno iskustva, ali svidjelo mi se kako se vidi kroz njih kada sam probala u optici, samo ne znam vrijede li 1500-2200 kn cca
Tataki je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2022., 15:19   #243
dewil23
Premium
Moj komp
 
dewil23's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Tataki Pregled postova
Pozdrav,

Imate li možda novija iskustva s Hawkers sunčanim naočalama? Cijene su dosta povoljne (gledam 2 za 1 akciju), ali ne znam kakve su i hoću li si napraviti više štete nego koristi nošenjem tih naočala

Hvala unaprijed 😊
Imam 3 para carbon black : Nebula one,Ruby one i Daylight one.
Nisu loše,al ida nisu bile na popustu ne bih naručio.
Nisu mi baš za neke aktivnosti ne pokrivaju mi cjelo vidno polje.
Nosio sam od Alpine,ne sjećam se modela,ali mi je pukao okvir ispod ljeve leće pa sam ih bacio. Koštale nekih 300 kuna,poslužile 4 godine kroz vožnju,planinarenje i sl.
Imale su kao gradijent leće ako me kužite,odozgo prema dolje je postajalo svjetlije.
Sada gledam ove u Intersportu: https://www.alpina-sports.com/en/eye...osmic/?number=

Ako netko ima takve pa da podjeli iskustva?
__________________
dewil23 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2022., 21:43   #244
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Tataki Pregled postova
Hvala na brzim odgovorima 😊

Ako su Meller i Hawkers tu negdje (prosječno sranje koje može proći), možda bi i Meller uzela jer se čini da su manji modeli. Ne računam da će trajati zauvijek, ali bit će valjda ok za more, grad, kraće vožnje i slično

Jeste probali možda Serengeti naočale? Nisam baš stručna i nemam puno iskustva, ali svidjelo mi se kako se vidi kroz njih kada sam probala u optici, samo ne znam vrijede li 1500-2200 kn cca
Po meni subjektivno se čini podjednako meller i hawkers. Možda hawkers mrvicu kvalitetnije ima one šarke za zatvaranje, ali meller su mi ljepše bile i polarizirane, ispalo me 320kn za 2 naočale polarizirane.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2022., 23:40   #245
Tataki
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Pula
Postovi: 9
Hvala na dojmovima

Kakva su iskustva s ovakvim naočalama koje su ravne i odmaknute od lica, jesu li korisne kod zaštite od sunca ili su više modni detalj? (link na model: https://www.ray-ban.com/usa/sunglass.../8053672611694)
Tataki je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2022., 00:34   #246
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Cisto ok, ista kvaliteta kao ray ban plasticna smeca.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2022., 13:42   #247
Tataki
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2018
Lokacija: Pula
Postovi: 9
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Cisto ok, ista kvaliteta kao ray ban plasticna smeca.
Na koje se to odnosi, ray ban zadnje linkane ili neke druge?
Tataki je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2022., 13:43   #248
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ma na hawkers generalno, preskocia sam zadnju stranicu odgovora nekako.
__________________
prileee je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2022., 09:43   #249
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Imam i ja već par godina Hawkers pa da dam osvrt. Uzimao sam Warwick model uglavnom. Koliko vidim trenutno imaju 3 različite vrste okvira, tj ovih plastika koje su sve osim leće - tanki plastični, deblji plastični i metalni okvir.

Tanki plastični je baš drlog, imaš osjećaj da će puknit ako ga krivo pogledaš, šarke su jako labave i čak mi se čini da su i leće slabije kvalitete nego kod drugih.

Druge su mi sa debljom plastikom (vidi se najbolje na ovim ravnim dijelovima koji idu na uho), i te su čak imale nešto "premium" u imenu kad sam naručivao, više ih ne vidim. Te su stvarno dosta kvalitetnije po svemu, djeluju čvršće, šarke odlično rade i leće djeluju manje plastično nego kod ovih s tanjim okvirom.

S obzirom koliko sam ih platio, nisam ih nešto pretjerano pazio pa na lećama imam sitnih ogrebotina, ali više je kozmetički nego što ja primjetim kad gledam kroz njih.

Moj savjet je uzimat na akciji, imaju ih stvarno često, ono 2 za 1 ili 3 za 2. I ne očekivat ne znam kakvu kvalitetu. Obavit će posao, polarizacija im je čisto ok za vožnju, neki modeli i zanimljivo očekuju, al nakon 2-3 godine trebat će ih promjeniti.
__________________
brodjo je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2022., 09:50   #250
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Tataki Pregled postova
Pozdrav,

Imate li možda novija iskustva s Hawkers sunčanim naočalama? Cijene su dosta povoljne (gledam 2 za 1 akciju), ali ne znam kakve su i hoću li si napraviti više štete nego koristi nošenjem tih naočala

Hvala unaprijed 😊
Nisu loše, no mene od njihovih leća boli glava. Nemam pojma zašto.

Možda mi kut ne odgovara, imam astigmatizam, ali čim ih stavim, bez obzira je li sunce ili ne, počne me iza glava boljeti u roku 10 sekundi. Čim skinem, sve ok.

Ali nisu jedine, isti vrag mi je s Ray Ban-om.

Ali kako kolega kaže, svakih 2-3 godine kupiš nove i super.

Osobno, naočale su mi jedne od najboljih investicija u životu. Dao sam 2500kn za svoje trenutne, osma godina na leđima, kao nove. Ne gubim i ne lomim stvari, pa za mene je to idealno.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2022., 09:57   #251
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nisu loše, no mene od njihovih leća boli glava. Nemam pojma zašto.

Možda mi kut ne odgovara, imam astigmatizam, ali čim ih stavim, bez obzira je li sunce ili ne, počne me iza glava boljeti u roku 10 sekundi. Čim skinem, sve ok.
Ja imam dosta drame s očima, keratokonus, astigmatizam, dioptrija, biraj Al nemam nikakve glavobolje od Hawkersa tako da je vjerojatno nešto baš kod tebe problem
__________________
brodjo je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2022., 10:53   #252
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Ja imam dosta drame s očima, keratokonus, astigmatizam, dioptrija, biraj Al nemam nikakve glavobolje od Hawkersa tako da je vjerojatno nešto baš kod tebe problem
Vrlo moguće, da.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2022., 10:11   #253
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Ja sam se preporodio sa polariziranim ray ban-kama. Nakon njih ne znam da li bih pristao na išta "manje".
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2022., 22:07   #254
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nisu loše, no mene od njihovih leća boli glava. Nemam pojma zašto.



Možda mi kut ne odgovara, imam astigmatizam, ali čim ih stavim, bez obzira je li sunce ili ne, počne me iza glava boljeti u roku 10 sekundi. Čim skinem, sve ok.



Ali nisu jedine, isti vrag mi je s Ray Ban-om.



Ali kako kolega kaže, svakih 2-3 godine kupiš nove i super.



Osobno, naočale su mi jedne od najboljih investicija u životu. Dao sam 2500kn za svoje trenutne, osma godina na leđima, kao nove. Ne gubim i ne lomim stvari, pa za mene je to idealno.
Sta imas? Maui Jim? Serengeti? Mene isto boli glava od svega, ujucujuci i RayBan

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2022., 10:09   #255
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Tko se opario na bitkojnima i inim varijantama pa para nije problem, neka pogleda ponudu Silhouette naočala. Titanski okvir od par grama, nikad udobnije naočale nisam imao. Doslovno sam ih znao tražiti, a bile su mi na glavi.
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2022., 10:34   #256
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Sta imas? Maui Jim? Serengeti? Mene isto boli glava od svega, ujucujuci i RayBan

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Već 7 godina rokam: https://www.visual-click.com/en/sung...-94-77015.html

Ja prezadovoljan.

Samo, ja sam ih platio daleko preko 2000kn svojevremeno. Lagano, krila imaju gumu na kraju pa ne žulja, ovo što ide na nos je isto gumirano, krila karbonska, užasno lagana. I ne boli glava!

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 27.06.2022. u 10:42.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2022., 12:44   #257
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Za 160 usd bi ih i ja uzeo ali ne vidim nigdje stock
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2022., 13:08   #258
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Da, nema ih. Već sam ih ja tražio za frenda prije jedno 2-3 godine, čak sam pitao u Ghetaldus, frend mi tamo radi, nema stock-a (tamo sam ih ja kupio).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2022., 13:39   #259
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 314
Samo USA B&L RB Aviator G15 stakla plus B&L Aviator Black kad me stisnu tamne misli...
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2022., 23:20   #260
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Nakon godinu dana nošenja, mogu reći da su ove najbolje do sada koje sam imao za vožnju: https://www.serengeti-eyewear.com/it...rese-2668.html
Polarizirano zeleno mineralno staklo, blago fotokromatske, dovoljno zaobljene da mi zaklone cijelo vidno polje, metalni okvir Made in Japan, nisu preteške…

Baš su u istoj optici gdje sam ih kupovao imali Silhouette. Odlične naočale, ali mi je polikarbonat bio deal breaker, ne znam koliko sam već polikarbonatskih izgrebao. Ali da su bolesno lake i udobne, jesu. Jedino je cijena teška.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 10:17   #261
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Pitanje u sivoj zoni: do prije koju godinu prijatelj je nabavljao jogurt-ray-ban vrhunske kvalitete, u međuvremenu dobio dvoje djece i ne bavi se više time. Izvor ostaje tajna do groba i tako sam izvukao kraći kraj po tom pitanju.

Takve "rebanice" nisu se mogle razlkovati od originala ni po čemu, najmanje po kvaliteti koje je bila iznad svih očekivanja, pogotovo kod polariziranih staklenih leća (prava stakla s polarizacijom, potvrđujem).

Pošto na sunčane gledam kao na potrošnu robu, tj. neizbježno je da će uslijed korištenja biti oštećene, meni nema smisla plaćati marketing maržu. Ako netko ima provjerenog dilera, molim direktno na PM, kako ne bi prešli u crnu zonu.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na