Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2010., 02:13   #1
stipab
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Vukovar
Postovi: 141
Adsense tema

Evo napravio bih neku stranicu/portal gdje bih stavio google adsense reklame, pa me zanima koju temu da idem najbolje ako moze savjet (glazba, filmovi, igre....) Vidio sam da su najplacenije law, lawyer i takve reklame, neke firme daju i do 70 eura po clicku, pa sam mislio neku lawyer kljucnom rijeci domenu uzet pa o tome na stranici pa mozda mi nekad naleti taj click hvala unaprijed, nije nikakva prevara samo bih jednostavno sredio sve, i reklamirao svoju stranicu.
stipab je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2010., 05:18   #2
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Nadam se da nisi platio nikakvu "knjigu" i slično.
Svojedobno sam istraživao oko toga, ali prekomplicirano mi bilo. Čak sma i otvorio stranicu, ali brzo sam odustao jer je stalno bilo nekih problema s tim reklamama.
70$ po kliku? I doubt it.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2010., 10:13   #3
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
0.70$ da pa čak i do 7$ ali 70€ definitivno ne. Ja sam primio dva čeka od 120$ od googlea prije nekih 3godine al otkad je pala stranica za razmjenu klikova, nema ni čekova više.
Al kad te već zanima, odvjetnički oglasi i oglasi za nekretnine su najplaćeniji tako da se baziraj na to no s tim ti nitko ne garantira ikakvu zaradu jer trebaš imat predobar sajt sa bar 10k posjetitelja na dan od kojih bi ti tek 100 ljudi kliknuli na neki od oglasa. Ne isplati se s tim zajebavat ako nemaš svoju agenciju/firmu/obrt pa čak ni tad. Evo momci na PCEu, koji postoji već 10ak godina imaju google oglase i ne vjerujem da još uvijek imaju dovoljan broj klikova mjesečno za isplatu čeka.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2010., 13:54   #4
stipab
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Vukovar
Postovi: 141
Pa stvar je u tome sto ja imam svoju firmu za izradu web stranica, i imam vec preko 20ak stranica i portala koje odrzavam, ali necu o imenima, i u dogovoru s njima, naplatim manje ali stavljam svoj adsense na njihove stranice, ali bih i svoju jednu sredio. A sto se tice 70$ po kliku, to je recimo tipa chickago lawyers neka agencija i takvi, to su kao najskuplje placeni oglasi. Pa sam mislio mozda portal na temu filmova otvoriti, dobro ga reklamirati, kao i platiti naravno da se malo reklamiram, pa me zanimalo jel ima nekoga i kolko su placeni takvi portalu tj click na takvom portalu.
stipab je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2010., 14:40   #5
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Slabo su plaćeni kao i IT i glazbeni oglasi. Osiguranje, nekretnine i odvjetničke usluge su najplaćenije pa ako si siguran da ćeš imat posjetitelja i klikera, pucaj na to no ukoliko misliš da ćeš ih više (puno više) imati sa tom tematikom i da će biti stalni onda je izbor jasan. No od toga se ne živi. Radije si stavi oglas da imaš web hosting jer ono što zaradiš kad napraviš jednu stranicu nebudeš tako lako zaradio na adsenseu a puno ćeš više vremena potrošit na dovođenje ljudi i optimizaciju sajtova.
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2014., 00:27   #6
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Vidim da Adsense nema neki striktan i određen policy prema internatskim zajednicama (forumima) na kojima se raspravlja o npr. politici.
Ima li netko praktičnih iskustava s takvim forumima. Vidim da forum.hr više nema AdSense, a jedno vrijeme ga je imao (?) ako dobro pamtim.
Pitam zato, jer me kolega zamolio da svoj kod dodam na njegov forum. Na forumu se ne promovira hate-speech niti išta radikalno ili nezakonito, no na takvom tipu foruma, iz iskustva znamo, uvijek ima pacijenata s 'ingenioznim' idejama. Ne znam koliki je rizik za popušiti AdSense račun.

P.S. Možda je ovo više tema za webmajstori forum, ali otkad je uništen s novim dizajnom, tamo se ne snalazim niti ga više posjećujem.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2014., 20:29   #7
DrDF0
Registered User
 
DrDF0's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Možeš staviti na forume s politikom...
forum . hr ima i nema adsense oglase iz nekih drugih razloga....
Pogledaj im malo forum pa će ti biti jasnije...
DrDF0 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 16:22   #8
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Je li se ovo odnosi i na isplate Googla za AdSense? To je tipa 100€ mjesečno koje preko 100% ide na server. Zar ću zaseban doo osnivati za voditi hobi forum?

https://www.index.hr/vijesti/clanak/...e/2338233.aspx

Zadnje izmijenjeno od: karabaja. 08.02.2022. u 16:30.
karabaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na