Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.11.2021., 19:47   #1441
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Mihael je offline  
Staro 14.11.2021., 19:47   #1442
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor AndroiOs Pregled postova
naravno ni rijeci o maxovom guranju hamiltona...a ono u italiji se pricalo danima

Stavio mu ga je Max, onako softly da ne bude kao Silverstone. FIA pustila jer bi kazna okrenula prvenstvo, što nitko sad ne želi i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 14.11.2021., 19:49   #1443
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Vjerojatno ce se iz red bulla braniti da mu je ostavio cijelu stazu i maknuo se skroz udesno Max
rendula je offline  
Staro 14.11.2021., 19:51   #1444
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Vidjelo se još jučer na sprintu da će Hamilton biti nezaustavljiv danas. Samo je bilo pitanje vremena kad će popesti na vrh.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 14.11.2021., 19:54   #1445
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Najjači mi je ovaj Ferrari šampanjac 🍾Imaju sva 4 mjesta na podiju 💪 😁

Korak su bliže da osvoje treće mjesto. McLaren dosta loš ovaj vikend.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 14.11.2021., 19:54   #1446
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Svaka čast timu u tvornici Koliko su napucali bolid i motor to je strašno kakav tempo ima. S ovime bi i vozač poput Mazepina bio u vrhu
Exomaniac je offline  
Staro 14.11.2021., 20:02   #1447
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
F1 sezona 2021

Sad sam bacio mini matematiku.

Max pobjedi jednu i 2x drugi, a Lewis 1x drugi i 2x pobjedi i u sve tri uzme bod za najbrži krug, Max prvak.

Ugl bit će gusto😁

Ja se nadam, iako to nikad nisam mislio da ću reći, da će Red Bull I Max konačno skinuti ovaj niz koji već godinama traje i to predugo...

I da Ferrari nagodinu ubode s pravilima 😎


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 14.11.2021., 20:07   #1448
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Nije se baš činio u zavojima tako dobar, ali je na pravcu.

Lewis je imao 333 kmh top speed.
Da, i?

Gasly je sa Hondom imao 334 km/h a sigurno nema aerodinamiku RBa i Merca .

Ovoj pobjedi HAMa netko moze zamjerit samo ako je hejter.

U biti po meni je jasno zasto je Merc mjenjao motore toliko. Jednostavno su izracunali da im stariji motori vise degradiraju nego im je prihvatljivo i dotjerivali su motor svih ovih par puta kod Bottasa i sad kad su sredili sad su to ubacili i HAMu i to im se sad vraca.

McLaren i Aston su se zeznuli sto nisu pratili Merc dotjerivanje motora ove godine tako da je McLaren izgubio trece mjesto (sto im i nije tak lose jer ce imati vise vremena u zracnom tunelu za nagodinu ) dok je Ferrari tweakao i tunirao svoj motor kao i Honda uostalom jer ovo je godina di se jos smije prije engine freezea.

Uglavnom svaka cast Hamu na cjelom vikendu. Maestralno odvozeno, Bottas ko i inace srednja zalost, Perez malo bolji ali nist bitno, Verstappen odlican premda nije mogo ovo dobit pored ovakvog Hama ali mi se nije svidjelo ono nepostivanje sudaca kad je na crno bijelu zastavu odgovorio sarkasticno u stilu, "yeah, say hi" a branio se nedozvoljeno mjenjajuci smjer 3-4 puta vidljivo. Znaci boli ga briga za pravilo koje i je uvedeno zbog njega jer se konstantno tako branio prije.

Sve u svemu odlicna utrka napeta do pred sam kraj .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 14.11.2021., 20:36   #1449
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
AT je vjerojatno imao jako niski downforce, a Hamilton vjerojatno nije, to je bio smisao mog posta oko top speeda i čuda što su izvukli iz motora ovaj vikend.

A to nema nikakve veze se hejtanjem 🤣 Vidim koji je bio smisao replike...

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 14.11.2021., 20:40   #1450
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
F1 sezona 2021

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
ali mi se nije svidjelo ono nepostivanje sudaca kad je na crno bijelu zastavu odgovorio sarkasticno u stilu, "yeah, say hi" a branio se nedozvoljeno mjenjajuci smjer 3-4 puta vidljivo. Znaci boli ga briga za pravilo koje i je uvedeno zbog njega jer se konstantno tako branio prije.
A nije ti zasmetalo Hamiltonovo sarkastično “ofcourse” kad su mu javili da neće biti kazni?

Ono mijenjanje smjera sam ja shvatio kao provokaciju Hamiltonu (catch me if you can) jer tad nije bio u poziciji da napadne, pa nije bilo ni potrebe da se brani.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 14.11.2021., 20:49   #1451
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
A nije ti zasmetalo Hamiltonovo sarkastično “ofcourse” kad su mu javili da neće biti kazni?
Ono mijenjanje smjera sam ja shvatio kao provokaciju Hamiltonu (catch me if you can) jer tad nije bio u poziciji da napadne, pa nije bilo ni potrebe da se brani.
A zasto bi to smetalo ? Jel HAM napravio nesto mimo pravila kad je to reko?

tebi je isto taj komentar i nepostivanje pravila nakon toga "pozdravite mi sudce" ? Svaka cast ako ti je to jednako.

Jel tebe nije smetalo ovaj put kao se Max zalio na gume da nece izdrzat ? Kad se HAM zali onda bude uvijek sprdacina/prigovor kako se stalno zali na gume, sad kad s eMAX zali to je Ok to je onda sigurno tocno...

Maxu su sudci "oprostili" ovo izgurivanje koje je bilo (pustio je bolid na Hama ladno u zavoju i nije ostavio nista mjesta) ali drago mi je sto ga NISU kaznili premda je po nekim prijasnjim pravilima/tretmanu i to bilo za 5sec ili prepusti poziciju ali OK nek se trkaju, Max je zasluzio ove godien da sudjeluje do zadnje utrke u kontestu za prvaka i ove godine ima vece sasne/prednost.

Slusao sam Hornera kako se izmotava oko te situacije izgurivanja a vidi se da je izgrivanje namjerno i nije htio odgovorit na pitanje dali bi se on slozio sa time da je bilo obratno ali kao slaze se sa sudcima ovaj put da ih puste da se utrkuju, premda je to po meni bilo cisto laktarenje ali je proslo ovaj put .

EDIT: Ono mjenjanje smjera nije bilo nista "catch me if you can" nego je to vec par godina proglaseno zabranjenim jer se smatra opasnim (bilo je sudara) i nema se tu sta shvatit na bilo koji drugi nacin nego krsenje pravila koje je uvedeno zbog tog nacina voznje koje je MAX prakticirao od prvih dana. Da nije bilo sanse i da nije HAM bio u DRSu nebi ni bilo crno-bijele zastave niti bi MAX tako krivudao da razbije zavjetrinu/tow tako da tu si 100% u krivu kako si ti to shvatio.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 14.11.2021. u 20:56.
Lewis je offline  
Staro 14.11.2021., 21:00   #1452
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
BTW evo sad Hamiton ide na salsusavanje sto se odvezao (kad je uzeo Brazilsku zastavu) nezavezan (pojas) do BOXa .

Sad cemo saznat kolka je kazna (novcana vjerujem jer je bilo nakon utrke) za nevezanje i dali moze platiti odma pa da bude 50% kao kod nas .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 14.11.2021., 21:38   #1453
Flatline
Premium
Moj komp
 
Flatline's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 191
5k eura i 20 ako opet napravi
Flatline je offline  
Staro 14.11.2021., 21:40   #1454
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Flatline Pregled postova
5k eura i 20 ako opet napravi
Dobro je onda, jeftinije od diranja zadnjeg krila nakon sprinta

Sudci ce se ovaj vikend dobro "najest i napit/proveselit" od kazni sto su uboli za ovaj vikend .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 14.11.2021., 21:50   #1455
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
A nije ti zasmetalo Hamiltonovo sarkastično “ofcourse” kad su mu javili da neće biti kazni?

Ono mijenjanje smjera sam ja shvatio kao provokaciju Hamiltonu (catch me if you can) jer tad nije bio u poziciji da napadne, pa nije bilo ni potrebe da se brani.
a da. kad max krsi pravila to su simpaticne provokacije...
AndroiOs je offline  
Staro 14.11.2021., 23:05   #1456
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
EDIT: Ono mjenjanje smjera nije bilo nista "catch me if you can" nego je to vec par godina proglaseno zabranjenim jer se smatra opasnim (bilo je sudara) i nema se tu sta shvatit na bilo koji drugi nacin nego krsenje pravila koje je uvedeno zbog tog nacina voznje koje je MAX prakticirao od prvih dana. Da nije bilo sanse i da nije HAM bio u DRSu nebi ni bilo crno-bijele zastave niti bi MAX tako krivudao da razbije zavjetrinu/tow tako da tu si 100% u krivu kako si ti to shvatio.
Pokušavam naći snimku toga, ali je nema nigdje.
99% sam siguran da Hamilton nije bio u DRS-u tad. Nek netko s F1TV proba nać taj isječak.

Oboje su komentirali odluke suca, ne radim neku razliku, pa ako ćemo o nepoštivanju, oboje su jednako krivi, skupa sa svojim timovima koji imaju Masija na speed dial.

Prebaci situaciju u recimo Monaco. Jel bi dobio crno/bijelu zastavu ako ide izbjegavati grbu između Casina i Mirabeaua u ovakvom utrkivanju? Jel to krivudanje da razbiješ zavjetrinu?
Ne mogu definiran racing line za Monaco, ide li preko grbe ili ne.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 14.11.2021. u 23:12.
1v@n je offline  
Staro 14.11.2021., 23:38   #1457
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
0,3s gap izmedju hame i maxa u trenu kad je ovaj krenuo vijugati (kod izlaza iz pit lanea). Gap je na kraju pao na 0,2s prije kraja drs zone.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 15.11.2021., 06:26   #1458
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Nije se baš činio u zavojima tako dobar, ali je na pravcu.

Lewis je imao 333 kmh top speed.

AbuDhabi je sigurno njihov, a za Katar i Arabiju ostaje vidjeti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
merc mi je ovaj vikend izgledao odlican u zavojima, ham je proveo sve ukupno(sprint i utrka) jedno 30ak krugova prateci/pretjecuci bez da je ima problema sa pregrijavanjem guma, bolid im nije nikada toliko dobro izgledao u zavojima u prljavom zraku(bar se meni tako cini). Koliko sam na tvu vidio mozda je sveukupno 3/4 puta malo zaplesao stražnji kraju u zadnjem zavoju i tjt., a to je nista kad se pogleda koliko je puta bio blizu iza bolida kojeg ce nakon tog zavoja pretjeci.

arabija je isto njihova, cista power staza.

ugl. dajem prednost ham za osvajanje prvenstva nakon pokazanog jucer, jednostavno merc je izgledao odlicno cijeli vikend i kod bottasa i pogotovo kod ham.

Mexico je malo zamraljo realnu sliku odnosa bolida, jedino sad ostaje ako newie i ekipa nesto nenadano iskopaju u zadnje 3 utrke.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 15.11.2021. u 06:39.
Gigi1 je offline  
Staro 15.11.2021., 06:43   #1459
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Ja sam pisao za zavoje zbog činjenice da je Lewisu trebalo jako puno krugova da se približi Maxu i konačno ga prođe.
Dakle, nakon Senna S zavoja, došao bi mu na guzicu i smanjio zaostatak na 0,2/0,3.
Max bi mu do zadnjeg zavoja izašao iz DRS-a ili bi se održavalo na cca sekundi, taman dovoljno da ga ne prođe na SC ravnini. Kad je došao na nekih 0,8, onda je to bilo to na prvom idućem pravcu.

Mercedes overall bolji ovaj vikend, samo teško reći koliko, kad je benchmark Bottas bio dosta lošiji🥴

Bit će zanimljivo, jedan kvar ili sudar bilo kojeg i ispada za naslov.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 15.11.2021., 08:54   #1460
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pokušavam naći snimku toga, ali je nema nigdje.
99% sam siguran da Hamilton nije bio u DRS-u tad. Nek netko s F1TV proba nać taj isječak.
Naravno da je Hamilton bio u DRSu i to debelo, inace Max nebi vrludao. Kao sto rekoh u krivu si, nisi dobro vidio/zapmatio.

Evo ti video link ako nevjerujes:
https://www.youtube.com/watch?v=icesjjvN6Sc&t=230s
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 15.11.2021., 09:06   #1461
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ne volim Ham-a ali kapa do poda, ovaj weekend je bio nezaustavljiv. Mislim da je nakon sprinta bilo ocito da ce ga biti tesko zaustaviti.

Sto se Max-a tice, kaznio bi ga kao Lewis-a u Silverstone-u za guranje van. Promasio apex, izgurao i sebe i Hamiltona sa staze, samo je Hamilton pametnije odigrao i maknuo mu se sa putanje (doduse, to je mogao jer je asfalt run off za razlliku odo Silverstone-a).
A ako g a tad vec nisu kaznili, za "tow breaking/weaving" bi ga kaznio, stvarno ga je pretjerao.

I dalje se nadam da ce Max dici kantu, al takodjer se nadam da ce bit postenim racingom a ne ovakvim laktarenjem i smecarenjem.
GoGzS je offline  
Staro 15.11.2021., 09:26   #1462
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor aski Pregled postova

Mercedes overall bolji ovaj vikend, samo teško reći koliko, kad je benchmark Bottas bio dosta lošiji🥴

Bit će zanimljivo, jedan kvar ili sudar bilo kojeg i ispada za naslov.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Maxu su vec pucale gume u dobivenoj trcci (tih 33 boda razlike bi cudo napravila sad...), Bottas ga izbacivao iz trke (slucajno naravno, ne vjerujem da bi riskirao sudar da pomogne Hamiltonu i Mercedesu)...

Nadam se da je ispucao nesrecu i da dalje ako Ham i osvoji da ce bit na utrkivanje, ne na Lady Fortunu.

Jer je sinoc pokazao sta zna... kapa do poda, osobno bih volio da Max osvoji, kao i vecina neutralnih, jer nam je dosta Merca, ali Hamiltonu i Mercedesu svaka cast za ovo sto su pokazali tokom vikenda.



Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline  
Staro 15.11.2021., 09:27   #1463
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Naravno da je Hamilton bio u DRSu i to debelo, inace Max nebi vrludao. Kao sto rekoh u krivu si, nisi dobro vidio/zapmatio.

Evo ti video link ako nevjerujes:
https://www.youtube.com/watch?v=icesjjvN6Sc&t=230s
Sve ok, promaklo mi je, my bad.

Svejedno, očekivao sam da će se Max više (i malo agresivnije) braniti od ovog. Ovo je sad rat preko sudaca. Manje borbe na stazi, a više preko team radija.
Blesavo. Ne sjećam se kad je netko dobio crno bijelu, a da nije agresivno mijenjao putanju prije i tijekom kočenja.
Svejedno mi je tko dobije, ne volim ni Hamiltona, ni Maxa, ali pustite ih da se utrkuju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 15.11.2021., 09:32   #1464
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Ja sam pisao za zavoje zbog činjenice da je Lewisu trebalo jako puno krugova da se približi Maxu i konačno ga prođe.
Dakle, nakon Senna S zavoja, došao bi mu na guzicu i smanjio zaostatak na 0,2/0,3.
Max bi mu do zadnjeg zavoja izašao iz DRS-a ili bi se održavalo na cca sekundi, taman dovoljno da ga ne prođe na SC ravnini. Kad je došao na nekih 0,8, onda je to bilo to na prvom idućem pravcu.

Mercedes overall bolji ovaj vikend, samo teško reći koliko, kad je benchmark Bottas bio dosta lošiji��

Bit će zanimljivo, jedan kvar ili sudar bilo kojeg i ispada za naslov.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ne bi mu trebalo puno krugova da nije tak htio, tj.merc, mislim da su to namjerno tako odigrali kako slucajno rb ne bi palo na pamet 1 stop utrka.

nisu bedaki u mercu da ne vide da je rb komotniji/bolji sa gumama kad imaju goriva u tanku, odnosno - bolid im je pod vecom težinom puno stedljivini na gumama vs.merc, na ovaj nacin su anulirali tu prednost rb i natjerali ih da strahuju od undercuta
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 15.11.2021. u 09:38.
Gigi1 je offline  
Staro 15.11.2021., 09:36   #1465
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Moguće, igra na sigurno.
Ali temperature su bile ipak previsoke i mislim da bi stražnje gume teško izdržale do kraja pa bi možda i Bottas bio drugi.
Ovo je Red Bull već probao u Mađarskoj 2019. pa su prošli kao McLaren 1998. na istoj stazi 😁


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 15.11.2021., 09:40   #1466
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Moguće, igra na sigurno.
Ali temperature su bile ipak previsoke i mislim da bi stražnje gume teško izdržale do kraja pa bi možda i Bottas bio drugi.
Ovo je Red Bull već probao u Mađarskoj 2019. pa su prošli kao McLaren 1998. na istoj stazi ��


Sent from my iPhone using Tapatalk
je, ali ipak nisu bile temp kao u madji, jucer tj. prekjucer su u sprintu(istina pod nizim temperaturama i manje goriva u tanku, ali i jacim pace-om) softovi odlicno odradili svih 24 kruga i bili bolji izbor od mediuma.

na prvom treningu max je sa mediumom radio full fuel load sim run i imao je odlican pace, mislim da se toga merc najvise plasio da u utrci ne dozvole rb da diktira tempo jer bi onda isli na 1 stop a ovi to ne bi mogli pratiti.

mislim da je rb napravio gresku i da su bili malo prekonzervativni pogotovo nakon sprint utrke gdje se vidjelo da merc odnosno ham jade sve pred sobom, trebali su ici na riskantniju strategiju, ako ne vec 1 stop(sto ih je merc natjerao da ne naprave) onda su trebali bar probati jos jedan stint odraditri an mediumu a ne na hardu.

lako je biti genaral ankon bitke , ali velim prekonzervatnovno je to sve ovaj vikend rb odradio, od sprinta gdje im je bar jedan od dva bolida trebao biti na softu, do utrke gdje su isto isgrali na sigurno
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 15.11.2021. u 09:48.
Gigi1 je offline  
Staro 15.11.2021., 10:01   #1467
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
A zasto bi to smetalo ? Jel HAM napravio nesto mimo pravila kad je to reko?

tebi je isto taj komentar i nepostivanje pravila nakon toga "pozdravite mi sudce" ? Svaka cast ako ti je to jednako.
isto pitanje vrijedi na Maxov komentar na odluku sudaca.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Jel tebe nije smetalo ovaj put kao se Max zalio na gume da nece izdrzat ? Kad se HAM zali onda bude uvijek sprdacina/prigovor kako se stalno zali na gume, sad kad s eMAX zali to je Ok to je onda sigurno tocno...
ovo je postalo running gag jer Ham to skoro svaku utrku ponovi, dok ostali vozaci, uklj Max-a, se (barem ono sto prenose na TV) ne zale tako cesto na gume. Pogotvo kad s "losim" gumama opet odvoze dobre krugove.

I necu vise komentirat HAM i VER.
uostalom, nije vrijedno svadanja radi bogatih derišta (ukljucujuci one u bolidu i pit-u)

Da se vratim na utrku: odlicna utrka te je HAM zasluzeno osvojio prvo mjesto. S obzirom na Sprint i kaznu od 25 mjesta

BTW: https://www.instagram.com/reel/CWOFUTLlprW/ (i nikad kazne)
pci_e3x je offline  
Staro 15.11.2021., 10:02   #1468
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
A zamislite ovu "opciju" da Merc mjenja motor HAMu opet i tako stalno do kraja da starta 6-7 ali svaki put sa ovakvim novim ICEom .

Koji bi to show bio da su skuzili kolko tocno im gubi motor KS po svakoj trci i da izracunaju da im je bolje 5 mjesta kazne nego vozit "stari" motor sa 20KS manje.

Dodse HAM sad ima 2 motora prilicno svjeza tako da mozda nece biti potrebe ali kako se cini s ovim rezultatima sada nebi bilo nemoguce.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 15.11.2021., 10:17   #1469
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova
Seb ili ne dira aute, ili ih dira nakon utrke kad vise ne vrijedi parc ferme...
GoGzS je offline  
Staro 15.11.2021., 11:26   #1470
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Seb ili ne dira aute, ili ih dira nakon utrke kad vise ne vrijedi parc ferme...
Ima on malo više proljeća od Maxa. Maxu bi bilo bolje da je prijavio Mercovo krilo nakon utrke, i onda da su dali 5. mjesta penaltya Hamiltonu. Podcijenio je Hamiltona.
Elven je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na