Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2010., 09:27   #781
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
svojevremeno sam ja mijenjao ljudima stvari bez jamstvenog, ali sumnjam da ce ti itko sada izaci u susret bez toga :S
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 12:43   #782
Ivan123
Banned
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: -
Postovi: 191
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
to nije "papirić" nego jamstveni list i na njemu piše kome ćeš se obratiti kad uređaj crkne... bez toga, možeš si računom i ostalom dokumentacijom samo pobrisati d...
A jel se ne bi trgovina trebala baviti reklamacijom? Mislim kupio sam kod njih i oni su rekli da garantiraju radnju tog uredaja... Jel racun nije dovoljno jamstvo da je kupljen preko ve-mila?
Ivan123 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 15:56   #783
sultz34
uglymadafaka
Moj komp
 
sultz34's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: eternalrecession
Postovi: 478
sta sa robom koja stoji mjesec i pol dana i curi gara, jos malo pa istice ....
gigabyte grafa 3870 ... gara 2g
imam filing da cekaju dok ne istekne, pa mi ju vracaju (rekli da se javljaju za 7 dana) hahahahahaha
prije toga gomila nekorisnih razgovora, kao nek saljem sam o svom trosku u Nizozemsku !!!!???
__________________
Neću žvaku, 'oću kusur.
sultz34 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 00:52   #784
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor sultz34 Pregled postova
sta sa robom koja stoji mjesec i pol dana i curi gara, jos malo pa istice ....
gigabyte grafa 3870 ... gara 2g
imam filing da cekaju dok ne istekne, pa mi ju vracaju (rekli da se javljaju za 7 dana) hahahahahaha
prije toga gomila nekorisnih razgovora, kao nek saljem sam o svom trosku u Nizozemsku !!!!???
Ak je predano njima unutar roka i imas papira,nemas brige.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 16:16   #785
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
bio sam svjedok jako neugodnog dogadaja, na rubu fizickog obracuna ispred vemila vrbani.

kolik osam shvatio, kupac je htio da mu se zamijeni hardware za koji je imao vemil garanciju, a djelatnik je tvrdio da to nije moguce i pritom bio jako bahat, derao se "ja sam tu bog i batina" (nesto u tom stilu, mozda alfa i omega, tk oce ga znati), pa se tenzije porasle.
sve u svemu, izbjegavati vemil kako znate i umijete po meni.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 16:34   #786
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
da, nadam se da cu ga izbjeci, ali se bojim da 2 x Logitech misa, Logitech tipkovnica, Compro TV kartica i autoradio Pioneer nece docekati kraj garancije
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 09:48   #787
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Vrag mi ne da mira i ne mogu ovo prešutit...dakle priča ide ovako...
Ploča P35 DS3P rev.2.1...naravno garancija Vemil...već sam pisao tu na forumu o ovoj reklamaciji.
Plolča je prestala bootat i izbacivalo je grešku cmos checksum error.Čekao sam nekih 40-ak dana da mi ploča stigne s reklamacije.No međutim...osoblje Vemil servisa je flashalo ploču ali ne radi više lan.
Uglavnom evo točno mail koji sam ja slao i koji su oni meni poslali...

MOJ MAIL UPUĆEN OSOBLJU SERVISA...

Poštovanje osoblju servisa Unusmedia !
Kontaktom na vaš broj telefona upućen sam da mailom dostavim problem oko dotične reklamacije matične ploče.
Prrije otprilike 2 mjeseca poslana vam je EP35 DS3P na raklamaciju...opis problema je bio sljedeći...

"javlja grešku cmos checksum error,ploča ne boota"

Reklamacija je prihvaćena...IRS 93900-871-11200-2009 datum 09.11.2009...završni status završeno popravljeno.

"na ploču stavljen bios F3 i ploča se uredno pali i posta i diže windowse"

No problem je u tome što ne radi lan nakon što mi je ploča vraćena nazad iz Vemil servisa.
Pokušao sam telefonski kontaktirati osoblje servisa no nisam uspio stupiti u kontakt.
S pločom mi je vraćen samo dokument koji predočuje IRS,opis artikla,opis problema i završni staus...originalni račun mi nije vraćen premda sam ga poslao zajedno s pločom u Vemil servis.
Kao što sam već napomenuo odmah po prispjeću ploče pokušavao sam se javiti u servis upravo što ne radi lan...no vjerojatno zbog problema poslovanja Vemila nije postojala mogućnost kontakta.
Zamolio bih vas da mi javite što prije u vezi ove reklamacije za dotičnu ploču budući da sam vam poslao original račun koji predočuje moju garanciju te pravo na reklamaciju.

Još jednom lijep pozdrav osoblju servisa !

NJIHOV ODGOVOR...

Poštovani,
Kontaktirali ste servis Unusmedia d.o.o.
Po dokumentaciji iz servisa vemila imamo ove podatke:
Vaša matična ploča (MB Gigabyte EP35-DS3P, s775, iP35, DDR II, SATA II, RAID, FW, GLAN) zaprimljena je pod imenom xxx (adresa xxx). Ploča je bila zaprimljena na servis 21.10.2009. pod servisnom primkom URS 93900-870-10703-2009. Reklamacija je završena dana 09.11.2009 kada je izdan izlazni dokument IRS 93900-871-11200-2009 i tada je dostavljena na vašu adresu putem dostavne službe Overseas (broj dostavnica 191 001 91453150 ). Na izlaznom dokumentu stoji zabilješka: „kupac sam dirao po biosu s toga je ploča izvan jamstva jer samo ovlašteni servisi smiju raditi“, što znaći da su je kolege iz Vemila proglasile izvan jamstva.
Iz tog razloga nismo u mogučnosti zaprimiti MBO na naš servis.
Hvala
Lijep pozdrav,


E sad mene zanima smiju li oni meni ukinuti garanciju jer je flashan drugi bios?
Znam da flash biosa ne ukida garanciju,ali eto oni se pozivaju na to...htio sam se pomiriti s tim...zanima me mišljenje drugih što činiti...isplati li se dalje natezati s njima...
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 09:58   #788
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
kupac sam dirao po biosu s toga je ploča izvan jamstva


Kak si ga to "dirao", stavil si prst na BIOS chip?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 10:32   #789
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Oni su napisali da su stavili novi BIOS i sada tvrde da si ti čačkao po njemu? Kakvi idioti. Vrati im ploču sa prvim dopisom i podebljaj onu stavku gdje govore da su stavili novi BIOS.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 10:47   #790
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Izgubio sam vremena,izgubio sam novaca,izgubio sam živaca...jednostavno više ne mogu prešutit.I da stvar bude još bolja oni mi nisu ni vratili original račun koji sam im poslao zajedno s pločom već su mudrijaši proglasili ploču van jamstva! Bez obzira na sve nemam ni račun ni garanciju od ploče već samo papir koji predočuje IRS,opis artikla i problema te završni status.
Da li oni imaju pravo to meni napravit...znači oduzet mi original račun ?
Isto tako...samo da netko još jednom potvrdi...da li se flashom biosa gubi garancija ?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 10:57   #791
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
nemaju pravo to napravit i ne gubi se flashom garancija.
  Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 11:06   #792
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
1. glupo si prilozio original racun, najvjerojatnije ga neces vise vidit.
2. jesi li ti flashao plocu prije nego si je dao na servis? ako nisi, sta te briga jel gubis jamstvo?
daleko od toga da se flashanjem gubi jamstvo, ali IMO ako nesto sam flashas i sjebes to je isto kao da si umjesto eurosuper95 natocio dizel - odnosno neces izgubit jamstvo ali ces platit popravak iz svog djepa
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 11:31   #793
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Da...priložio sam original račun...i nije mi vraćen...glupo od mene jer sam ga trebao skopirati.
Bios je flashan na noviji i ploča je radila mjesecima bez ikakvih problema.Onda je samo jednog dana puklo...cmos checksum error.
Ali ne mogu se oni tako ponašat...račun su mi dužni vratiti nazad i budući da je ploča pod garancijom ili riješiti problem ili dati drugu ploču odnosno ako nema iste u prodaji...dužni su dati sličnu u rasponu njezine vrijednosti.
Molim daljnje prijedloge...što učiniti?
Ili možda to sve ostaviti kako je i ne gubiti svoje vrijeme i živce ?
Ali ću ih svakako počastit jednim mailom u kojem ću izrazit svoje mišljenje prema njihovom načinu poslovanja i odnosu prema kupcima.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 11:42   #794
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
ako ploca trenutno ima problem samo s tim LAN konektorom to je vjerojatno hardverski problem koji je nevezan uz eventualne probleme s biosom... inzistiraj da je zaprime i pregledaju... ali obzirom da nemas ni originalni ni kopiju racuna uspjeh tog pothvata je dvojben.
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 11:59   #795
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Pokušat ću još jednom nazvati i osloniti se na tvrdnje da su mi dužni vratiti račun i da se flashom biosa ne gubi garancija...ako ne prihvate bit će veselo...
Potrudit ću se da njihovo poslovanje predstavim javnosti u što širim medijskim aspektima.
A možda bi bilo dobro da se skupi raja koja je oštećena njihovim muljažama oko reklamacija i udarimo ih zajedničkom privatnom tužbom.
Ima li možda zainteresiranih ?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 12:21   #796
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Imam sličnu Gigabyte ploču i ona ima osobinu da joj se tu i tamo LAN "izgubi", tj. nema ga ni u BIOS-u ni u windowsima i onda se to samo od sebe sredi :S
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 12:59   #797
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
to sto lan ne radi nakon flashanja novog biosa, probaj u biosu naci i postaviti novu mac adresu.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 13:38   #798
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Račun ti mogu izdat po serijskom broju ploče. Bezobrazni su jako! Odi do njih i ljepo sve probaj ljubazno riješit! Ako nejde neznam onda dalje savjete nebi djelio jer bi ja počinio materijalnu štetu!
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 14:41   #799
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
ne, racun se ne moze izdat po serijskom broju ploce, ja ipak imam iskustva iz prve ruke pa znam. moze se izdat po nekim drugim parametrima, ali kopiju racuna ces opcenito jako tesko dobit.
da sam ja na mjestu kupaca koji su oštećeni nepriznavanjem garancije i ovakvim bezobraznim neutemeljenim izjavama, ja bi zaista okupio ljude sa sličnim iskustvima i digao tužbu. inače već jesam u sudskom sporu s njima ali ne kao kupac već kao bivši zaposlenik. više informacija možete vidjeti na facebook grupi http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=236690872902

btw. susreo sam se sa jako puno ploca konkretno bas iz te Gigabyteove serije, nije nista cudno da im crkne LAN konektor - sve su uredno zaprimljene i zamijenjene u servisu
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 15:48   #800
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
daleko od toga da se flashanjem gubi jamstvo, ali IMO ako nesto sam flashas i sjebes to je isto kao da si umjesto eurosuper95 natocio dizel - odnosno neces izgubit jamstvo ali ces platit popravak iz svog djepa
Netočno - ako je flash izveden po uputama proizvođača, to je njegova odgovornost, tj. nosioca jamstva.

Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
ali kopiju racuna ces opcenito jako tesko dobit.
Zašto bi to teško dobio?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 16:06   #801
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
baš sam htio reć za s/n i kopiju računa... to je možda u vemilu tako, ali nije nikakav problem tako riješiti reklamaciju.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 16:08   #802
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
moraju ti dati kopiju racuna, ja sam jednom zatrazio u tehnmoaxu i dali su mi makar je bilo proslo godinu dana od kupovine
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 16:51   #803
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Netočno - ako je flash izveden po uputama proizvođača, to je njegova odgovornost, tj. nosioca jamstva.
znam ali ja sam rekao u slucaju da nesto sjebes odnosno dakle nije izvedeno po uputama proizvodjaca

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zašto bi to teško dobio?
zato jer je to prakticki nemoguce dobiti u vemilu, ne postoji nikakav trag da si ti nekad kupio maticnu plocu i kada je to bilo, dakle mogao bi reci bilo koji datum.
nekada se vodila evidencija serijskih brojeva, ali unatrag zadnjih 1,5-2 godine se to ne vodi (hint: reklamirajte svoje stare ploce sa racunima na kojima ne pise serijski broj ).
jedino kad sam vidio uspjesno izdavanje kopije racuna je bilo kad su se javili ljudi koji su nesto platili karticom, pa je ostao datum i iznos, i po tome se mogao naci racun. ali, mislim da je i to vise nemoguce jer "novi" program za blagajne ne cuva vise racune dulje od cca mjesec dana...
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 17:06   #804
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Ma problem je što se meni ne isplati dolaziti u ZG zbog jednog računa...sam put me košta 200 kn.A telefonski rješavat reklamaciju...hm...mislim da je svima jasno kako su okolišali u zadnjih nekoliko mjeseci što se tiče reklamacija.
Stvar je principa...inata...kao što to po običaju ide gospoda na vrhu će se vozit u mercedesima za 100 000 eura,a nisu u stanju svoje firme riješit reklamaciju ploče kojoj je vrijednost 100 eura! Karikiram,ali mislim da je svima jasno što sam htio reći...
Sutra ću se konzultirat sa odvjetnikom...baš da vidim isplati li ih se napasti zajedničkom privatnom tužbom.
NAPOMINJEM...
Ako ima još nezadovoljnih koji su spremni stati na moju stranu neka se slobodno jave pod ovom temom...
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 17:46   #805
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
znam ali ja sam rekao u slucaju da nesto sjebes odnosno dakle nije izvedeno po uputama proizvodjaca

zato jer je to prakticki nemoguce dobiti u vemilu, ne postoji nikakav trag da si ti nekad kupio maticnu plocu i kada je to bilo, dakle mogao bi reci bilo koji datum.
nekada se vodila evidencija serijskih brojeva, ali unatrag zadnjih 1,5-2 godine se to ne vodi (hint: reklamirajte svoje stare ploce sa racunima na kojima ne pise serijski broj ).
jedino kad sam vidio uspjesno izdavanje kopije racuna je bilo kad su se javili ljudi koji su nesto platili karticom, pa je ostao datum i iznos, i po tome se mogao naci racun. ali, mislim da je i to vise nemoguce jer "novi" program za blagajne ne cuva vise racune dulje od cca mjesec dana...
Znaći moguće je sjebat ekipu sredit račun u photoshopu i uvalit im nešto čemu je garancija prošla?
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 22:19   #806
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
to je moguće isto tako kao i da kopiraš novčanice i stavljaš ih u promet.
znači, kažnjivo je po krivičnom zakonu.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 19:59   #807
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
100kn jeftinije nego u ADMu!?!

http://www.vemil.hr/opis.aspx?sifra=1012323
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 20:21   #808
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Lijep mi je taj Haf. Možda ga upiknem za idući case..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 08:31   #809
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Ma problem je što se meni ne isplati dolaziti u ZG zbog jednog računa...sam put me košta 200 kn.A telefonski rješavat reklamaciju...hm...mislim da je svima jasno kako su okolišali u zadnjih nekoliko mjeseci što se tiče reklamacija.
Stvar je principa...inata...kao što to po običaju ide gospoda na vrhu će se vozit u mercedesima za 100 000 eura,a nisu u stanju svoje firme riješit reklamaciju ploče kojoj je vrijednost 100 eura! Karikiram,ali mislim da je svima jasno što sam htio reći...
Sutra ću se konzultirat sa odvjetnikom...baš da vidim isplati li ih se napasti zajedničkom privatnom tužbom.
NAPOMINJEM...
Ako ima još nezadovoljnih koji su spremni stati na moju stranu neka se slobodno jave pod ovom temom...
račun ti zaista moraju vratiti , tu fakat nema logike .....
najbolje ih u novine staviti i na index.hr
ne isplati ti se uzimati odvjetnika jer sigurno nebu radio za 300kn.

tnx
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2010., 19:07   #810
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Memorija Kingmax, kupljena u Vemilu i još uvijek pod garancijom otišla na ahiret i izaziva blue screen. U Vemilu tj. Novom anusu su me otkantali pa sam se obratio firmi Lost, zastupniku Kingmaxa za HR. I oni su me ljubazno otkantali i naputili na proizvođača. Poslah jutros u 7.41 mail u Kingmax ( Tajvan ) s opisom cijelog slučaja eda bi već u 12.04 dobio mail od tvrtke eSys d.o.o. iz Čakovca, s brojevima telefona na koji se mogu javiti vezano uz kvarni keks od 1 GB memorije.
Sutra ću ih nazvati i nadam se povoljnom ishodu.
Moram priznati da se nisam nadao ovako poslovnom i brzom odgovoru. I dalje ću kupiti Kingmax memoriju. Očito da proizvođači puno više drže do svog ugleda i da imaju poštene i kvalitetne igrače u RH koji će pokriti garancije ili popravke robe koja je kupljena u Vemilu.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na