Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.02.2010., 11:43   #2851
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Nova iskustva iz MR servisa. Maksimalan oprez je potreban s njima.
Dakle lik mi donese matičnu, i ništa ne kaže nego mi da izdatnicu, i kao ono potpišite i sve ok. Ja kažem da kako nije obavljen servis, i onda počinje potraga za nekim fotkama koje dokazuju oštećenje i slično. Radi se o tome da je na matičnoj ogrebotina od oko 3 cm, i to su oni uočili svojim "specijalnim alatom na servisu koji snima uvećano cijelu ploču" i zato nisu to uočili kod predaje! I kao zato matična ne radi.

Naravno, ja nisam uzeo ploču, nego sam poslao mail njihovoj službi gdje navodim da oštećenja nije bilo kod predaje i da se to vidi u servisnoj primci, i da daljnje oštećenje nije moja odgovornost. Baš sad sam im poslao i članke zakona jer su me i to tražili!
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 11:52   #2852
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Evo da ih samo ne kudim stiže i pohvala. Dok sam pisao post iznad, stigao mi je odgovor od MR servisa:

Poštovani,

Slike oštećenja i Vaše argumente smo proslijedili davatelju jamstva – M SAN Grupi d.d.
Da bi zadržali povjerenje kupca, odlučili su prihvatiti Vaš prigovor te zamijeniti MBO o vlastitom trošku. Kolege sa prijema Zagreb će nam vratiti tu MBO u Rugvicu, pa će ju kolega Matija zamijeniti u jamstvenom roku.

Lp


Dakle iskustvo je slijedeće: Inzistirajte na svojim pravima koliko je god to potrebno! Argument koji je kod mene prošao je slijedeći i citiram ga u cijelosti za sve koji imaju slične probleme:


Poštovani:
Prvenstveno se radi o članku 427. ZOO koji kaže:

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.

Dakle za vrijeme nakon što sam ja Vama predao ploču, pošto oštećenje nije utvrđeno kod predaje, svako daljnje oštećenje je Vaša odgovornost. Također, u Vašim ujetima poslovanja stoji:

"Završnu provjeru fizičkih oštećenja radi prijem MR servisa prilikom preuzimanja proizvoda".

Dakle u Vašim uvjetima poslovanja stoji da se završna provjera oštećenja proizvoda obavlja kod preuzimanja proizvoda. Prema tome, provjera koju je obavio gospodin xxx xxx kod prijema matične, i koji je utvrdio da nema oštećenja je završna provjera, i prema članku 427. za svako daljnje oštećenje rizik snosi servis.

Iz navedenog je vidljivo da ste dužni postupiti po slijedećem članku ZOO-a:


Članak 2 stavak 6. ZOO kaže:
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.

Lijep pozdrav
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 12:30   #2853
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Odlicno. Javi kad preuzmes novu plocu i obvezno trazi novo jamstvo koje ti ide s njome.*

Evo ti odgovor drzavnog inspektorata (ako ti nedaju novu garanciju) sto se tice starog jamstva na novom proizvodu:



Poštovani,


shodno navedenoj zakonskoj regulativi trgovac je dužan predati Vam novi
jamstveni list s datumom predaje / dostave novog proizvoda. Novi isporučeni
proizvod ne može imati jamstveni list "starog " neispravnog proizvoda koji je
zamijenjen novim.


Za zaštitu Vaših prava , radi kršenja čl. 425. ZOO i čl. 8. ZOZP , možete se obratiti

DRŽAVNOM INSPEKTORATU U Zagrebu
n/p Gđa. Ledecki Danica
Petračićeva 4.
Zagreb 10000
ili
prijavu poslati on-line putem internet stranica
www.inspektorat.hr ( "prijavi povredu propisa on line")


Pouka je da nikad ne treba odustati.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 13:43   #2854
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Uf što volim ovakve situacije:

Kartica xy kupljena u Optimum računala, plaćena 2650kn, garancija još par mjeseci. Kartica pokvarena. Poslana u Optimum računala prije 20-ak dana, nakon što mi ništa ne javljaju zovem ih jučer cijeli dan. Treba ići u servis New Technology koji je propao. Šalju uvozniku Com Trade. Nakon što sam ih jučer zvao cijeli dan (Optimum) danas me zovu iz tog Com Tradea, da oni moraju slati karticu proizvođaču i da to traje 3 mjeseca. Nude mi karticu xz koja sada košta 800kn i malo je bolja od kartice xy. Nakon polusatne rasprave nude mi karticu xk koja košta 1200kn. Na to sam ja pristao i pitam ih za objašnjenje cijele situacije i kažu mi da su oni na gubitku jer im se ne isplati slati xy (pokvarenu) karticu proizvođaču i da će je oni ostaviti kod sebe, a meni dati xk karticu od 1200kn. Znači oni će meni dati karticu od 1200kn, a ja njima pokvarenu koja ništa ne vrijedi. Sad mi je to jako sumnjivo (zašto bi oni bili na gubitku) i mislim da će oni ipak poslati pokvarenu karticu xy proizvođaču i dobiti neku novu u vrijednosti 2650kn?

Da li sam u pravu i jesam li dobro postupio pristajanjem na ovu karticu od 1200kn?
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 13:53   #2855
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Dobro si postupio. Oni neće dobiti karticu u placenoj protuvrijednosti, već takvu repariranu ili nešto u tom rangu. A na kraju krajeva, i da dobiju 5970HD u zamjenu, tebi tak i tak svejedno jer si bolje prošao i nisu te previše gnjavili i otezali.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 25.02.2010. u 14:55.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 13:55   #2856
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nisi dobro postupio. Trebao si tražiti povrat love po iznosu na računu, kupiti si grafu kakvu želiš, a ostatak love strpati u džep.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 14:08   #2857
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
slažem se sa kokonutom ,nisi trebao pristajat na ponudu (oni ne gube ništa jer je ta kartica plačena!) nego ili istu takvu ,novu -sa novom garancijom!! ili za te pare (ako se na varam!) drugu kartušu!
prošvrljaj po zadnjih par stranica teme ,već je bili sličnih situacija.
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 14:52   #2858
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nisi dobro postupio. Trebao si tražiti povrat love po iznosu na računu, kupiti si grafu kakvu želiš, a ostatak love strpati u džep.
Povrat love dolazi samo u prvih 6 mjeseci, i to u slučaju proizvoda sa nedostatkom.

U ovom slučaju se ne može dobiti povrat love.

Povrat novca se može dobiti samo u HGspotu, iako nisu dužni vratiti novac u slučaju kvara.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 15:06   #2859
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Povrat se može dobiti i u ADM-u. Frend dobio povrat za crknutu grafu staru 20 mjeseci.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 15:15   #2860
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Zato što se ne žele zahebavat. Da je bio veći iznos, dobio bi znaš kaj.

Dosta smo raspravljali o zakonima, kaj moramo ispočetka zato kaj netko nije pročitao napisano?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 18:51   #2861
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nisi dobro postupio. Trebao si tražiti povrat love po iznosu na računu, kupiti si grafu kakvu želiš, a ostatak love strpati u džep.
oprosti, ali uz duzno postovanje prema svim kupcima i prodavacima u RH, mislim da je ovakav stav bezobrazan.
ovakvi "kupci koji samo traze svoja prava" kao ti ce nas sviju kostati para jednom kada se zakon izmjeni na korist prodavaca, a to ce se dogoditi budete li previse silovali povrat novca.
mislim, covjek je lijepo rekao:
Citiraj:
Nude mi karticu xz koja sada košta 800kn i malo je bolja od kartice xy. Nakon polusatne rasprave nude mi karticu xk koja košta 1200kn.
znaci dobio je BOLJU NOVU karticu, odbio je, i onda je dobio JOS BOLJU ponavljam NOVU karticu od one koju je originalno kupio, i novu garanciju, i ti sad izjavljujes da su ga ostetili???
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 19:39   #2862
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Nije da ja nisam zadovoljan. Zanima me kakvu će oni karticu dobiti od proizvođača. Oni su meni dali karticu od drugog proizvođača, a od ovog prvog će dobiti neku karticu u vrijednosti 2650. I onda mi kažu da moram čekat 3 mjeseca da dobijem tu karticu, oni mi nude karticu sada odma od 1200kn bez da je ovu moju karticu itko pregledao, znači za pokvarenu karticu ja dobivam novu od 1200kn, pa koja je pobogu njihova računica u tome, jesam ja glup ili šta. Baš me zanima jel tvornica daje novu karticu u vrijednosti stare ili daje novu bolju od ove prije.

Ovo su mi oni rekli: Ako šaljemo karticu u tvornicu oni će promjeniti memorijski čip i dobit će te repariranu karticu, i onda mene nagovaraju da uzmem onu koji oni nude jer je to kao njihova dobra volja. Na moje pitanje šta će oni s karticom prvo su rekli da je neće slat nigdje jer im se ne isplati i onda nakon mojeg inzistiranja da pričam s direktorom rekao mi je da će ipak vjerojatno slati i dobiti novu iz tvornice u toj vrijednosti koliko je i plaćena ova. Problem je jedini što ja moram čekati 3-4 mjeseca tako su oni rekli da dobijem novu karticu, ili da sad odma uzmem ovu koju oni nude. Ja sam uzeo ovu sad jer mi treba.

P.S. onaj ko je izmislio "razumni vremenski rok" dabogda ti se pokvarilo sve u kući i moro čekat razumni vremenski rok od 3-4 mjeseca.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 20:37   #2863
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
oni vjerovatno dobijaju novu grafičku u vrijednosti njihove nabavne cijene.
to ide relativno sporo, moguće je da se otegne i više od mjesec dana ovisno o principalu.

pitanje je koliko bi bio zadovoljan da principal nakon mjesec-dva ili 3 pošalje IDENTIČNU karticu? hm?

svijet je velik, moguće je da takva kartica stoji na nekom ukrajinskom skladištu...

ja bi bio pošten prema trgovcu i bio bi zadovoljan ako dobijem grafu bolju od reklamirane, naravno uz ogradu da mi paše u komp i tako to.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 20:40   #2864
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Zanima me kakvu će oni karticu dobiti od proizvođača.
Vrlo lako moguce nekakvu zamjensku ili čak nikakvu, lako moguće neko knjižno odobrenje i slično.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 23:20   #2865
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Nije da ja nisam zadovoljan. Zanima me kakvu će oni karticu dobiti od proizvođača. Oni su meni dali karticu od drugog proizvođača, a od ovog prvog će dobiti neku karticu u vrijednosti 2650. I onda mi kažu da moram čekat 3 mjeseca da dobijem tu karticu, oni mi nude karticu sada odma od 1200kn bez da je ovu moju karticu itko pregledao, znači za pokvarenu karticu ja dobivam novu od 1200kn, pa koja je pobogu njihova računica u tome, jesam ja glup ili šta. Baš me zanima jel tvornica daje novu karticu u vrijednosti stare ili daje novu bolju od ove prije.

Ovo su mi oni rekli: Ako šaljemo karticu u tvornicu oni će promjeniti memorijski čip i dobit će te repariranu karticu
pa i nemas razloga da budes nezadovoljan, dobio si bolju karticu od one koju si kupio i to novu, s novom garancijom.
gledaj to ovako: npr kupio si prije 2 godine 8800GT i platio je 2000kn, sada ti se pokvarila, nemaju zamjenu i daju ti 9800GT ali ona sada kosta 1400kn.
kartica je ocito jaca i bolja (ovisno o kolicini memorije, propusnosti sabirnice blabla ali recimo da zaista jest) ali nas balkanski mentalitet u obliku malog glasica u glavi vice da je ova jeftinija i da ce oni zaradit na tebi.
kao prvo, da si prije 2 godine kupio 9800GT umjesto 8800GT kostalo bi te 4000kn a ne 1400kn kao sada.
drugo, ovisno o dogovoru s proizvodjacem, prodavac ce najvjerojatnije poslati karticu a oni ce mu poslati neku repariranu karticu iste ili priblizne generacije... moze mu poslati i bas tu istu karticu popravljenu ali to onda traje dosta duze. tako, ni tu prodavac ne profitira.
vjerojatno je jedini razlog zasto on to nece poslati odmah sto ceka da se skupi neka pristojna kolicina da moze poslati preko pola svijeta na popravak umjesto da salje jednu po jednu.
to je samo moje vidjenje situacije - ne kazem da je ispravno - ali ja bi bio zadovoljan da dobijem novu i jacu karticu sa novom garancijom...
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 01:39   #2866
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
a povukao si bas pravu paralelu u klinac, 8800GT i 9800GT kao puno jaca i bolja kartica.........

ali generalno se slazem, da, osobno se nebi tuzio da mi danas rikne 4670, i za tu paru (da ih nema) dobijem 4770 npr. iako je najljepse ona - "uzmi nesto u vrijednosti kartice koliko je placena" .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 07:28   #2867
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Nije da ja nisam zadovoljan. Zanima me kakvu će oni karticu dobiti od proizvođača. Oni su meni dali karticu od drugog proizvođača, a od ovog prvog će dobiti neku karticu u vrijednosti 2650. I onda mi kažu da moram čekat 3 mjeseca da dobijem tu karticu, oni mi nude karticu sada odma od 1200kn bez da je ovu moju karticu itko pregledao, znači za pokvarenu karticu ja dobivam novu od 1200kn, pa koja je pobogu njihova računica u tome, jesam ja glup ili šta. Baš me zanima jel tvornica daje novu karticu u vrijednosti stare ili daje novu bolju od ove prije.

Ovo su mi oni rekli: Ako šaljemo karticu u tvornicu oni će promjeniti memorijski čip i dobit će te repariranu karticu, i onda mene nagovaraju da uzmem onu koji oni nude jer je to kao njihova dobra volja. Na moje pitanje šta će oni s karticom prvo su rekli da je neće slat nigdje jer im se ne isplati i onda nakon mojeg inzistiranja da pričam s direktorom rekao mi je da će ipak vjerojatno slati i dobiti novu iz tvornice u toj vrijednosti koliko je i plaćena ova. Problem je jedini što ja moram čekati 3-4 mjeseca tako su oni rekli da dobijem novu karticu, ili da sad odma uzmem ovu koju oni nude. Ja sam uzeo ovu sad jer mi treba.

P.S. onaj ko je izmislio "razumni vremenski rok" dabogda ti se pokvarilo sve u kući i moro čekat razumni vremenski rok od 3-4 mjeseca.
Ja ne kužim šta tebe briga šta će oni s karticom? Pa da dobiju 3 nove 5870 za nju nije tvoj problem. Ponuđena ti je bolja kartica od tvoje al ti si se ciganio s njima i dobio još bolju. I opet nisi zadovoljan. Mislim, koji k... Imaš novu grafu s novom garom al tebe grize hoće li oni zaradit na tome. Al smo jalni... Shvatio bih da ti ne mogu ponudit ništa u zamjenu pa želiš izvuć lovu, ali ovako...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 08:17   #2868
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Ajd se smiri, udahni par puta i pogledaj prvi red šta sam napisao. Evo još jednom: ja sam prezadovoljan s onim što sam dobio. Reko sam to čovjeku na telefon i sad sam ovdje opet napisao. Krivo mi je zbog njihovog odnosa prema meni ko da sam debil. Prije nego su mi išta ponudili pravili su budalu od mene pričama tipa: "pa znate na to vam se obračunava amortizacija", na moje pitanje koja točno amortizacija, po kojoj stopi i gdje to piše dobivam odgovor: "ma to vam nigdje ne piše ali mi obračunavamo". Onda kaže "nas transport kartice košta 200€ i to mi odma gubimo". Onda mi ponudi karticu i kaže "ta vam kartica košta 1400 kn", na moju opasku da gledam nabava.net i da košta 850 kn on kaže: "pa to su vam neki web shopovi i smješne trgovine". Onda kreće cjenkanje; on kaže: "ja nudim to" i da ja dam svoju ponudu šta želim. Zašto se ne bi cjenkao da dobijem bolje nakon svega? Da budem zahvalan što pravi budalu od mene? Na pitanje jel mogu šta dobit napismeno - naravno ne može.

EDIT: evo sad gledam na hwbotu. Prva kartica koju je on ponudio je u 3 benchmarka LOŠIJA od moje stare pokvarene kartice. U 2 je bolja i u jednom su podjednake. Eto toliko o njihovom poštenju i da treba biti sretan s onim šta oni ponude. Ne mogu vjerovat da ovo nisam prije skužio.

Zadnje izmijenjeno od: timmy. 26.02.2010. u 08:46.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 09:06   #2869
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Oprosti ali ništa od ovog sad nisi naveo u prvom postu.
Naveo si da su ti prvo nudili bolju karticu od tvoje al nisi bio zadovoljan pa su ti dali još bolju. Ili sam ja to izmislio?
Ubuduće daj točna imena kartica a ne da nagađamo i pravimo jedan drugog budalom.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 10:41   #2870
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
samo da pitam već kad smo kod garancija i povrata : recimo meni je crko miš i dobijem novi (pošto logitech tako djeluje) dakle ja imam pravo tražiti prodavača kojem sam odnio na servis da mi da novo 36mj jamstvo na proizvod? tj ne da imam pravo nego bi mi on sam to morao napraviti?
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 10:43   #2871
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
samo da pitam već kad smo kod garancija i povrata : recimo meni je crko miš i dobijem novi (pošto logitech tako djeluje) dakle ja imam pravo tražiti prodavača kojem sam odnio na servis da mi da novo 36mj jamstvo na proizvod? tj ne da imam pravo nego bi mi on sam to morao napraviti?
Ako ti Logitech pošalje proizvod, trgovac nema apsolutno ništa s tim. U RH nemaš ni jamstva ni ničega, čak štoviše, sam si sebi odgovoran.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 10:45   #2872
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
ne, ne nego ako ja odnesem proizvod u dućan gdje sam ga kupio...naravno ovdje u lijepoj našoj
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 10:47   #2873
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
ne, ne nego ako ja odnesem proizvod u dućan gdje sam ga kupio...naravno ovdje u lijepoj našoj
Naveo si "pošto Logitech tako djeluje".
Ako ti je trgovina dala novi miš, trebaš dobiti i novo jamstvo.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 10:48   #2874
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
ma mislio sam da je miš logitechov a dobro...javim onda kad vidim što mi je s mišom...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 12:41   #2875
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
ma mislio sam da je miš logitechov a dobro...javim onda kad vidim što mi je s mišom...


Vjerovatno ti je na misu otisao skrol nagore *


Evo da ponovim jos jednom sta DI kaze o novom jamstvu.


http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2853
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 14:07   #2876
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Zato što se ne žele zahebavat. Da je bio veći iznos, dobio bi znaš kaj.

Dosta smo raspravljali o zakonima, kaj moramo ispočetka zato kaj netko nije pročitao napisano?
Ti kao da si zastupnik ili imas svoj ducanNema puno price isti proizvod ili lova koje placena i nema odstupanja niti milimetra.Ako ne ide lijepim nacinom onda ide preko DI.

Daj mi molim te link zakona gdje kaze da se povrat vrsi samo na nacin "Povrat love dolazi samo u prvih 6 mjeseci, i to u slučaju proizvoda sa nedostatkom" pa da mogu mirno spavati
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 14:17   #2877
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
raul je u pravu!
ali i nemora nužno biti jer se možeš složiti sa ponuđenom zamjenom tako da je onda nebitno istjeravanje SVOJIH novaca za reklamirani proizvod! ALI garancija MORA BITI NOVA

i što se tiče teorije da je njima preskupo slati ,da oni na tome gube - bullshit
ako se ne varam ,reklamacija i vračanje proizvođaču neide na račun trgovca nego proizvođača!?! ili je bar tako bilo
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 14:18   #2878
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Iz krajnosti u krajnost :facepalm:

Znači ako ti za tvoju pokvarenu 3870 koju si jednom davno platio 1500 kn ponude 4890 recimo koja sad košta 1300 kn il 5770 koji košta 1200 kn ti ćeš tražit pare (koje će ti valjda jedino HG Spot isplatit, bar su do sad bili u manjini) ili inzistirat na 3870 kojih više nema ni polovnih po tržnicama, a kamoli na lagerima...

Prika da se razumimo, ja san uvik na strani kupaca, al triba bit pošten i realan,a ne letit iz krajnosti u krajnost sa izjavama pare il ista il DI. Šta je timmy trebao odjebat bolju i novu karticu i upast u minus 1000 kn na tekućem da bi kupio sebi karticu, dok se s ovima nateže po DI i sudovima...
jesi ikad vidio/doživio kako to ide s DI? Ili na sudu?? Sve i da dobiješ spor, svejedno si na gubitku, dok je u iovom slučaju zadovoljan i kupac i prodavač, bar bi trebali bit...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 14:27   #2879
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Znači ako ti za tvoju pokvarenu 3870 koju si jednom davno platio 1500 kn ponude 4890 recimo koja sad košta 1300 kn il 5770 koji košta 1200 kn ti ćeš tražit pare (koje će ti valjda jedino HG Spot isplatit, bar su do sad bili u manjini) ili inzistirat na 3870 kojih više nema ni polovnih po tržnicama, a kamoli na lagerima...
Jedini problem u toj cijeloj priči je taj što ti oni neće ponuditi HD4890 ili HD5770 koje koštaju 1300 ili 1200kn nego najvjerojatnije HD4850 koja košta ~600-650kn (a vrlo vjerojatno i nešto slabije, neko 128 bitno smeće za 500kn).
maX je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 14:28   #2880
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Iz krajnosti u krajnost :facepalm:

Znači ako ti za tvoju pokvarenu 3870 koju si jednom davno platio 1500 kn ponude 4890 recimo koja sad košta 1300 kn il 5770 koji košta 1200 kn ti ćeš tražit pare (koje će ti valjda jedino HG Spot isplatit, bar su do sad bili u manjini) ili inzistirat na 3870 kojih više nema ni polovnih po tržnicama, a kamoli na lagerima...

Prika da se razumimo, ja san uvik na strani kupaca, al triba bit pošten i realan,a ne letit iz krajnosti u krajnost sa izjavama pare il ista il DI. Šta je timmy trebao odjebat bolju i novu karticu i upast u minus 1000 kn na tekućem da bi kupio sebi karticu, dok se s ovima nateže po DI i sudovima...
jesi ikad vidio/doživio kako to ide s DI? Ili na sudu?? Sve i da dobiješ spor, svejedno si na gubitku, dok je u iovom slučaju zadovoljan i kupac i prodavač, bar bi trebali bit...
točno to.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na