Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2020., 19:39   #1
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Slaganje riga u 8mj. 2020?! Cijena, profitabilnost, hash...

ETH malo podivljao, profitabilnost skočila, pa prava prilika da se malo prisjetim dobrih starih vremena

Dijelovi:

Procesor Intel Celeron G1840 - polovno, cca 50kn
Matična MSI Z97A Gaming 7 - polovno, cca 700kn
Memorija 4GB DDR3 - polovno, cca 50kn
Napajanje LCPower 1200w Platinum - polovno, cca 700kn

Grafičke 7x XFX Radeon RX 570 8GB - Novo, cijena cca 1250kn/8750kn

Riseri 7koma - cca 200kn



= cca 10.500,00 Kn

Memorija na grafičkama: Samsung/Micron
Bios Mod sa Polaris bios editorom: One click, normal timings (pro timings na nekim grafama nije ok i ruši ih)

Trenutno dobiven hash je 200, ali se još budem igrao malo...

Trenutno po WHATtoMINE profitabilnost ispada 9$/60kn dan - struja

Struja ako je 900W potrošnja, ispada cca 22kn/dan što ispada oko 40kn čisto/dnevno

40kn*30dana = cca 1200kn iliti 1 grafička

Povrat uloženog za cca 9mj.
----------------------------------------------------
Edit 16.08. - ETH 8.32$ RVN 8$
Edit 23.08. - ETC 7.48$ ETH 7.16$ RVN 6.65$ Beam 5.52$

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 23.08.2020. u 21:18.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2020., 20:56   #2
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ne fala .. rađe burza i klikenzi

bilo je neprospavanih noči, al bogme poslije bio rock stable sa rx580 grafe
uzbudljiva jedna godina života otišla na rudnik
Jedini pobjednik .. hep
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2020., 21:02   #3
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Jasno, ja nemam vremena za klikanje pa mi je ovo bolja opcija.

Ljepo se zaradilo i ovako, ali eto ja sam ipak puno ranije krenuo od većine pa je bilo ok.

Sve u svemu, trenutna situacija nije loša kao prije par mjeseci, pa ko voli neka izvoli
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2020., 21:05   #4
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Molim vas da kupujete 5600 i 5700 kartice, kada ode dolje ETH i budete rasprodavali rigove da mogu nadograditi grafičku.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2020., 21:13   #5
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
A nekako mi i dalje nemaju smisla, možda 5700 zbog manje potrošnje naspravm 2x 570....

Vidim kako će se odigrati ETH ovaj mjesec, pa možda i upiknem jedan rig sa 6x5700
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2020., 21:20   #6
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
sad je jeftin rig .. ja potrosio u ono vrijeme nestašice grafa koje sam kupovao po 3500kn komad, rig me došao cca 25k kn na kraju
i na kraju ga raspodao, došao na zlatnu nulu
215 mhs je radio sa 6 gpu
sad se čeka jesen / zima i buy buy ..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2020., 21:47   #7
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Nije valjda da se prestalo mineat?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 07:10   #8
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
Sjećam se da je dakky u jesen 2016-e pitao jel se isplati uložit novce u mining.
Ja mu rekao da ne jer je Vitalik rekao da ETH prelazi na POS u 2017-oj
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 11:48   #9
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nije li maticna malo preskupa ili se toliko drasticno cijena promjenila? Ok ovo je gaming maticna, ali za rig na njuskalu imas one BTC maticne po 200kn.

A i tu treba uzeti u obzir da ce te graficke vrijediti nesto, mislim da ce za godinu dana sigurno vrijediti barem 500kn.
A moze se rig sloziti i sa polovnim grafickama, takve idu po 800kn, ak kupis u bulk mozda i manje. Prakticki moras vratiti samo 300kn po graficki. Znaci 2100kn, ispadne da za 2 mjeseca vratis graficke. Odnosno sve nakon 2 mjeseca ili ajmo stavit 3 mjeseca je profit, sto puno bolje zvuci nego 9 mjeseci.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 12:07   #10
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Molim vas da kupujete 5600 i 5700 kartice, kada ode dolje ETH i budete rasprodavali rigove da mogu nadograditi grafičku.
Kupi ventilatore odma i bios org. spremi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2020., 12:43   #11
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
BIOS netreba spremat jer ga ima online, istina mora bit sposoban ga promjenit, ali vecina rudara, a pogotovo kolega Frriper zna vratiti BIOS prije nego proda.

A sto se tice ventilatora, ni to nije problem, ima na aliexpress za 100 kuna. A i zasto bi mjenjao ventilatore ako moze kupiti grafu s dobrim ventilatorima. Evo neka tu rudari koji imaju malo veci broj graficki napisu koliko ventilatora u postotku ode. Evo kod mene, od 60 graficki 6 je imalo probleme s ventilatorima u 2 godine majnanja bez prestanka. Znaci samo 10%, tak da reci da ce neka graficka koja je rudarila 100% trebat nove ventilatore je nonsense.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 12:48   #12
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Kupi ventilatore odma i bios org. spremi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Sadašnja 570 je isto iz riga, kupio od čovjeka sredinom prošle godine. Zamolio ga da stavi original bios, a sa ventilatorima za sada nema nikakvih problema. Mislim da grafa još uvijek ima garanciju do kraja ove godine. Tako da nemam problem kupiti grafu koja je rudarila.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 12:48   #13
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Nije li maticna malo preskupa ili se toliko drasticno cijena promjenila? Ok ovo je gaming maticna, ali za rig na njuskalu imas one BTC maticne po 200kn.

A i tu treba uzeti u obzir da ce te graficke vrijediti nesto, mislim da ce za godinu dana sigurno vrijediti barem 500kn.
A moze se rig sloziti i sa polovnim grafickama, takve idu po 800kn, ak kupis u bulk mozda i manje. Prakticki moras vratiti samo 300kn po graficki. Znaci 2100kn, ispadne da za 2 mjeseca vratis graficke. Odnosno sve nakon 2 mjeseca ili ajmo stavit 3 mjeseca je profit, sto puno bolje zvuci nego 9 mjeseci.
Ovu sam imao kod kuće pa sam složio na nju, naravno može se uzeti i BTC sa 6 grafa ako se nema...na ovu ploču ide i 8 grafi sa m.s pcie adapterom....

Nisam baš našao polovne grafe sa 8GB za 800kn, možda ima koja, ali teško je naći 6-7 istih da to radi savršeno. A rigovi na njuški su skuplji nego da slažem iz trgovine....
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 12:51   #14
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da to definitivno ejsu skuplji. Da tesko je nabavit najednom te grafe jeftinije, to je istina. Ponekad neka uleti, a opet to bi onda trajalo da se kupuje jedna po jedna, pa vec ETH ode u POS, haha

A gameri, pogotovo ovi casual bi trebali reci veliko hvala rudarima, jer sad vec bilo tko si moze priustiti graficku koja pokrece sve igre.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 13:26   #15
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ne vidim logiku. Zašto bi ijedan gamer trebao biti "zahvalan" na velikim cijenama i općoj nestašici grafa u vrijeme kad je rudarenje bilo na vrhuncu?

Ja sam bio živ i prije rudarenja, pa se sjećam da je povoljnih rabljenih grafa uvijek bilo.. Pogotovo onih bez garancije i sa pokvarenim ventovima.
  Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 14:20   #16
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, jos uvijek neki prodaju R7 270, rx 560, GTX 750, da ne nabraj sada za 300kn ako mislis na takve povoljne graficke. Da stvarno opce ne gledam one do 200kn, da to su te koje su se kupovale prije rudarenja, sad neznam tko ih kupuje, jer za 400 - 500 kupi graficku koja bez problema pokrece sve igre, neznam jel to puno? Jel puno da graficka koja je kostala 2000kn prije 3 godine sad ide za 500kn? Meni se to cini bezobrazno jeftino. I bas te graficke su totalno izbacile one "povoljne" graficke koje su se prodavale prije rudarskog booma, jer IMO nevrijede nista.

Hocu rec, da sad je povoljna situacija, naravno kad je bio Boom je bila nepovoljna. To je isto kao GPU balon. GPU balon se sad ispuhao i srozao cijene graficki pa sad i casual gamer moze bez problema za par stotina kuna upgrejda igrat sve igre bez problema.

A opet se spominju famozni ventovi, i opet bih volio cuti druge rudare koji su imali veci broj graficka u rukama i kazu koliki je postotak graficki koji im je trebao promjenu ventova. Znam da to isto ovisi od rudara do rudara, ali sma uvjeren da nije da graficka koja je rudarila treba promjenu ventilatora 100%, kladim se da je taj postotak debelo ispod 50%. Iz osobnog iskustva znam da je 10% na 60 grafi, volio bi cuti ako netko zna podatak na vecim brojem graficki.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 16.08.2020. u 14:33.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 15:41   #17
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,033
16 grafa, 32 venta, dva prozujala nakon dvije godine.
Ali to je slabo mjerilo jer da su gutale 160W umjesto 80W nebih mogao biti nježan prema ventovima.
Baš mi je draga baš ta MSI-jka koja je prozujala pa sam je ostavio u kompu.
Prvo sam je mrzio jer je imala glupi bios koji nije dao da se ventovi spuste ispod 1500rpm pa mi je kvarila koncepciju tihog kompa.
Flashao je sa gigabajtovim biosom koji isključi vent u idle-u i naručio zamjenski gigabyte vent od kineza.
Sad se mogu pohvaliti da imam frankengrafu.
Jedini problem je bila korona zbog koje sam 3mj čekao da stigne vent.
To mi je kazna što sam se žalio kad riseri ne bi stigli za 3 tjedna
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 16:04   #18
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa nije nevjerojatno da grafa od 2 soma dođe na 500kn nakon 3 godine. Zašto bi bilo? I, što je važnije, zašto bi to bilo isključivo posljedica rudarenja? Čak mislim da rudarenje povijesno nije ni presudan faktor. Čak je možda i pozitivno utjecalo na cijene, jer su drugi rudari bili voljni platiti više za karticu nego gameri! Konkretno, neki gameri, nećemo ih imenovati, su vadili svoje kartice i prodavali ih rudarima za više love nego što su ih kupili. Što je posebno bila zanimljivost za R390 seriju.

Evo još samo jedan primjer. Radeon HD 4870 je imala vrlo sličan pad vrijednosti, u vrijeme kad se nije masovno rudarilo. Da ne nabrajam grafe koje su toliko zgažene izlaskom nove generacije da im se cijena strmopizdila maltene do bezvrijednosti za samo jednu ili dvije generacije. Dvoglave zvijeri bi bile pri vrhu liste.

Evo sada, uskoro, izlaze nove Nvidie. I ako se neka optimistična predviđanja o njihovim performansama ostvare, oborit će cijene rabljenima više nego rudarenje. Pogotovo high endu.

Neispravan vent utječe na cijenu svake grafe, ne samo rudarske.
Čak mislim da gamerske imaju veću šansu za kvar jer imaju razdoblja mirovanja kad se prašina zavlači unutra. Meni vent nikad nije otišao u radu. Obično izgasiš zdrav, pa sutra kad ga upališ.. gad zuji.
  Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 16:05   #19
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Mali OT, nadam se da nećete zamjeriti.
Koliko bi se sad moglo dobiti za strix RX570 4 GB?

Imam dva koja stoje od lipnja 2018 (rudarili 5 mjeseci- tržnica1, tržnica2). Stoje jer su mi se prvo zaredali tereni, a onda je došla beba (pa žena sve "drangulije" pobacala van iz sobe).
generic je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 16:13   #20
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Teško je reći, jer ponekad se proda i za više nego što realno vrijedi.
Ali preko 500 sumnjam. Možda 450. Za više novaca jedino ako u tom trenutku nedostaje 580ki na oglasniku.
  Reply With Quote
Staro 16.08.2020., 16:35   #21
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja idem onom ekonomskom, ako se puno grafi prodalo za neku vrstu koristenja, i sad ta vrsta koristenja polako (citaj brzo) ide k svojem kraju se te iste graficke vracaju na trziste, zato i padaju cijene strmoglavu i cak se usudim reci da to nije kraj.

Kad dodju te nove graficke koje ce sigurno iamt utjecaj na cijenu ce sigurno jos dalje gurnut ove koje su vec na dnu. Bas kao sto su R7, neke RXisice, usudims e reci cka i R9, starije nvidije ispod 9xx verzije bezvrijedne, onda nakon tih novih sto dodju ce 100% vrijedit nista.

A procjena za kolegine graficke je tocna, s tim da ako se prodaju u bulku bi opet trebala cijena i nize, usudio bi se reci 400kn je dobra cjena ako tko uzme sve. Ovako stavis na njuskalo za 500kn i cekas, kladim se da nece biti navala.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2021., 23:17   #22
dario_st
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Split
Postovi: 3
Pozdrav , trazim nekog iz Splita koji bi mi slozio mining rig za eth i pustio ga u pogon. Znaci sve od nabave do samog pogona.
Placam po dogovoru za uslugu.
LP
dario_st je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 00:05   #23
Smelly
Registered User
 
Smelly's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Kastav
Postovi: 57
Citiraj:
Autor dario_st Pregled postova
Pozdrav , trazim nekog iz Splita koji bi mi slozio mining rig za eth i pustio ga u pogon. Znaci sve od nabave do samog pogona.
Placam po dogovoru za uslugu.
LP
I prvi problem,error,što onda? Ako mislis da je to samo slozit i upalit,varaš se.
Smelly je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 11:47   #24
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Smelly Pregled postova
I prvi problem,error,što onda? Ako mislis da je to samo slozit i upalit,varaš se.
naplati se i service fee naravno. 0.1 ETH po pozivu
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 13:25   #25
Smelly
Registered User
 
Smelly's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Kastav
Postovi: 57
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
naplati se i service fee naravno. 0.1 ETH po pozivu
Svi bi rudarili,bez poznavanje elementarnih stvari općenito rada i slaganja PC za igre,a di ovo? Tu toliko potencijalnih problema...evo mene samo 1 usb 5x izbacio iz takta jučer,bavio se time punih 2h , a do nedavno sam hladio grafičku tekućim dušikom
Smelly je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 20:43   #26
dario_st
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Smelly Pregled postova
I prvi problem,error,što onda? Ako mislis da je to samo slozit i upalit,varaš se.
Kao u svakome poslu uvijek je problema..
dario_st je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 20:45   #27
dario_st
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor Smelly Pregled postova
Svi bi rudarili,bez poznavanje elementarnih stvari općenito rada i slaganja PC za igre,a di ovo? Tu toliko potencijalnih problema...evo mene samo 1 usb 5x izbacio iz takta jučer,bavio se time punih 2h , a do nedavno sam hladio grafičku tekućim dušikom
Ako sam trazio pomoc ne znaci da sam noob
dario_st je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2021., 20:47   #28
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ako imas graficke i sve i samo treba stavit skupa vjerujem da ces brzo naci nekog ovdje, ako nemas nista od navedenog onda si promasio biznis...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na