Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2017., 20:09   #31711
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Kad na nekom prometnom raskrižju upravlja policajac za vrijeme gužve, on samo time "seli" gužvu na slijedeće raskrižje gdje nema policajca. TO je najlošije rješenje za gužvu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 20:09   #31712
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Samo da prijavim potrošnju plina Hyundai i30, dvije osobe i dosta prtljage, uglavnom pod klimom, relacija ZG - Lun na Pagu, 8,45 l/100 km.
Istina, pridržavao sam se plinaševog naputka da ne bi trebao voziti više od 4000 ok/min jer nisam ugrađivao dodatno podmazivanje tako da sm na autocesti bio uglavnom na 120-130 kmh.
1.4 16V motor?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 20:15   #31713
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Na kraju ate uzeo, jako dobru cijenu dobio, a dottore moze mirnije spavat

Odakle su?
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 20:24   #31714
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
1.4 16V motor?
Da, model 2012. Za sada prede ko mačak u ovih 22 tkm koliko je prošao. Ispočetka je savkih desetka dana bacao "check engine" grešku na displayu ali se sad to valjda smirilo. Sustav je "Romano"
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 20:56   #31715
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
@xenon

Mislis di sam kupio ili odakle su proizvodnja?

Odgovori: intercars, ceska
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 21:16   #31716
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Tvornička ugrađnja skoro se ne razlikuje od kvalitetne naknadne ugradnje, u oba slučaja buše se ususne grane da se spoje dizne od plina, ugrađuje se isparivač, boca, dodatni kompjuter za plin, jedina razlika je što kod originala prekidač za prebacivanje plina je izveden sa original prekidačima (Opel)
Ovo je za LPG sustave.

Natural Power su CNG sustavi tj. metan je u pitanju, isto imaju isparivače tj. reduktore, dizne, kompjutore, sve što se naknadno ugrađuje u tvornici isto ko i da je ovako naknadno ugrađeno

Najveći problem rada na plin kod nas je bio što su ljudi (nekad, pričam sad za unazad 10 godina) kupovali najjeftinije uređaje koji nakon isteka garancije nisu imali nikakvu podršku (jedan od najpoznatijih primjera je bio hrvaCki proizvod NX Gas), dizne su bile npr prespore (Valtek 3 ohma) za te motore, remetile su benzinsku mapu motora, i svako malo izbacivali neke greške.

Meštri nisu znali mapirati tj. kalibrirati te uređaje, radili su autokalibraciju na leru na mjestu i to je to, nisu imali remena svaki auto štelai 1-2 sata u raznim režimima vožnje, jer je bio bit čim više auta ugraditi u plin i čim brže

Svoj auto servisiram u Tidala servisu i nikad problema, čak sam i puno toga naučio tamo da si i sam mogu neke stvari posložiti (imam dijagnostiku za plinski sustav svog auta)

Ukratko da ponovim, i tvornički ugrađen plinski sustav je naknadno ugrađen sa istim komponentama koje se ugrađuju kod ovlaštenih servisa van tvornica
Tvornička ugradnja se itekako razlikuje. Već sam napomenuo o kojim modelima se radi jer sam uspoređivao sa svojim kad sam ga imao. Sva elektronika odnosno ECU kod svih tih marki je rađena kao univerzalna da bi pasala na sve vrste i modele to ne može biti nikad 100% kao kod tvorničke ugradnje koja ima poseban modul u ecu sa parametrima za plin koji su napravili inžinjeri motora. Drugo sama naknada ugradnja nikad po kvaliteti neće biti kao OEM. I treće sve naknadno bušenje po karoseriji automobila uništava zaštite i tu nastanu problemi nakon godina, javalja se korozija koju uzrokuje vlaga.
Slažem se da prije nitko nije imao 3 čiste o podešavanju smijese i ugradnji.
Ukratko da ti ja ponovom da se možda koriste pojedine komponente tih proizvođača ali nije isto kad imaš usisnu granu koja ima tvornički ugrađene injektore i kad ti meštar buši s bušilicom. Napominjem pričam o fiatu ne o proizvođačima kojima Lovato ili netko treći radi naknadnu ugradnju pa oni pokrivaju garancijom.
Evo slike primjera tvorničke plinskih ugradnje injektora.


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
4 litre po gradu, nema šanse pa ne znam kak da vozi. Al 6 već da.
Hibrid je u pitanju. Pogledaj specifikacije 1.8 modela.

Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Plin je za one koje rade puno kilometara i hoce se jeftino voziti, ili za one koji ne zele zagadjivati okolis (o da, ima i takvih).

Niti u dva mjeseca na plinu u dzepu mi je ostalo vise od tisucu kuna, potrosnja LPGa trenutno je 8.46l/100km (to ce jos pasti za koji dl kad se novi auto razradi do kraja).

Meni je itekako imalo smisla ugraditi LPG u auto koji trosi debelo ispod 10l benge, kao i u onaj prethodni s kojim sam napravio preko 200k km na plinu.
Isto tako mi nije imalo smisla kupiti preskupog dizelasa, uz to i ne volim traktore
Sve to ovisi kako tko gleda. Plin je alternativno gorivo i uvijek će to biti. Ono što hoću reći je da nekad nisi imao priliku vozit auto od 150 ks da troši 8 litara pa si ugradio plin. Danas možeš birat oš auto star 1-2 godine ili staru drlju u koju ćeš ugradit plin doći ćeš na isto. A fanovi plina uvijek vide priliku ugradit plin i u onog koji troši 3 litre da njih ispadne 1,5 l. I oni uvijek vide isplativost.

Ja sam mislio čak uvest auto sa tvorničkim plinom ali pošto ova država destimulira sve oblike takve alternative onda sam odustao.
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Upravo tako.

I zaboravih napisati, dobro izmapiran plin, i dimenzionirane komponente (dizne po vremenima "reagiranja" i količine plina, isparivač, pravilno smještene sapnice za ubrizgavanje plina na usisnoj grani) na atmosfercu nema NIKAVE razlike u vožnji plin benzin.
NIkakve, ni po perfromansama ni po ubrzanju. Jednom sam mjerio snagu na valjcima na motoru 1.8 16V od 113ks, na plin je izbacio 117ks, na benzin 119ks (u spremniku je bio 100 oktanski benzin)
Nisu bitne vrijednosti KS nego izmjerena razlika od 2KS, s time da je bio koji Nm više od nižih okretaja na plinu. Da je mjereno na 95 oktana, razlike sigurno u snagi nebi bilo

Na Turbobenzincu se već može osjetiti jer naravno on u određenom trenutku uzima puno više zraka, pa plinske komponente ne odreagiraju možda najbrže
Nije istina jer je plin ima manju energetsku vrijednost. Zato je motor nešto slabiji nešto ga više troši.
Ako ćeš se igrat mapama onda imaš istu situaciju kao sa chip tuningom.

Ako postaviš podjednake parametre za motor benzin vs plin, vožnja na plin će uvijek biti slabija, izgubi se do 10% snage.
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
@xenon

Mislis di sam kupio ili odakle su proizvodnja?

Odgovori: intercars, ceska
Da proizvodnja ... jer ATE ima sad novu tvornicu u kini ... i navodno ATE od tamo ima problema sa kvalitetom.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 21:19   #31717
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Sustav je "Romano"
Hm, gdje je to ugrađeno?

Pa treba vidjeti zašto je palio lapmicu greške motora?
TO se nesmije događati.
Očito je smjesa u pitanju, i to vjerojatno presiromašna ili spore dizne "kasne" po svakom ciklusu ubrizgavanja, pa remete benzinsku mapu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 21:21   #31718
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
btw šta se dešava na slavonskoj, prije hypo centra gužvetina svaki dan, ko kad je ona rupa na cesti bila

jesu sjebali semafor ili šta?
Yap, specijalci su tako postavili taj semafor da ovi kaj skrecu ljevo nemaju vise zeleno u isto vrijeme kad i ovi koji idu ravno i eto ti guzve....ja kad prođem taj semafor do onog sljedeceg se bez pol frke vozim 70/80....

S tim da u Zagrebu nema guzve nego semafori naprave guzvu. Kad se vracam doma po slavonskoj stanem na svakom jebenom semaforu. I oni semafori kaj su jedan za drugim cak nisu bili u stanju sinkronizirati....klošari nesposobni...Guzva je kad imas na ulazu u Beč 5-6 traka autoputa i sve stoji...to je gužva....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 21:46   #31719
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Hibrid je u pitanju. Pogledaj specifikacije 1.8 modela.

Mda, poznato je da auti troše onoliko kolko piše u specifikacijama...
Možda bi i mogao, da se vozi ko baba eventualno. Pričamo o gradskoj vožnji, guženje po zelenom valu, vukovarskoj itd, ne o otvorenoj cesti.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 22:11   #31720
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
A di hibridi imaju prednost? Na otvorenom?
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 22:17   #31721
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Evo slike primjera tvorničke plinskih ugradnje injektora.




Nije istina jer je plin ima manju energetsku vrijednost. Zato je motor nešto slabiji nešto ga više troši.
Ako ćeš se igrat mapama onda imaš istu situaciju kao sa chip tuningom.

Ako postaviš podjednake parametre za motor benzin vs plin, vožnja na plin će uvijek biti slabija, izgubi se do 10% snage.
.
Ova slika je 1.6 16v Fiatov motor sa vjerojatno cng sustavom ,jer je predaleko plinska dizna od ventila, to na lpg nebi radilo.
Ne.moraš bušiti usisnu, imaš adaptere koje staviš ispod benzinske dizne, i na taj adapter dolazi cijev sa plinske dizne.

Talijani imaju modul za upravljanje plinom kao dio benzinskog ecu-a, za druge nisam bas siguran da imaju isto tako.

Razlika u vremenima ubrizgavanja na benzin i plin, pa se ta razlika korigira množiteljima, i tu imas beskonačne mogućnosti podešavanja.

Kao što rekoh, kod mene nije bilo nikave razlike, ima.ispis dyno testa. Potrosnja je bila ista, ocito.je meštar savršeno.pogodio, ili je knock senzor odlicno.odrađivao svoj posao i.pomaknuo paljenje taman koliko treba da savrseno radi na plin
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 22:30   #31722
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova

Da proizvodnja ... jer ATE ima sad novu tvornicu u kini ... i navodno ATE od tamo ima problema sa kvalitetom.
onda sam dobro prošao, prednji Italija zadnji Češka





btw što se semafora tiče

sad sam išao od selske (horvaćanska) do kraja selske (sveti duh/ilica)

prazna cesta, ima 7-8 semafora, jedan pali zeleno idući odmah crveno, i tako sam se ja vozio sto godina a nedavno sam tuda prošao za 3 minute

što je s tim?
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 14.09.2017., 22:39   #31723
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ova slika je 1.6 16v Fiatov motor sa vjerojatno cng sustavom ,jer je predaleko plinska dizna od ventila, to na lpg nebi radilo.
Ne.moraš bušiti usisnu, imaš adaptere koje staviš ispod benzinske dizne, i na taj adapter dolazi cijev sa plinske dizne.

Talijani imaju modul za upravljanje plinom kao dio benzinskog ecu-a, za druge nisam bas siguran da imaju isto tako.

Razlika u vremenima ubrizgavanja na benzin i plin, pa se ta razlika korigira množiteljima, i tu imas beskonačne mogućnosti podešavanja.

Kao što rekoh, kod mene nije bilo nikave razlike, ima.ispis dyno testa. Potrosnja je bila ista, ocito.je meštar savršeno.pogodio, ili je knock senzor odlicno.odrađivao svoj posao i.pomaknuo paljenje taman koliko treba da savrseno radi na plin
Radilo bi jer ako radi LPG na miješalicu (na ovom modelu) onda radi i na ovaj princip. Da fiat je jedinstven po tome i zato mi se to kod njih sviđa. Imaju sad opciju LPG/CNG.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 05:50   #31724
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Hibrid je u pitanju. Pogledaj specifikacije 1.8 modela.
Uh, to sto na papiru pise mozes okacit macku o rep. Pa i meni za Prius deklariraju gradsku potrosnju od 4.9l pa sam to postigao jednom i to na djelu dionice bez semafora i bez uzbrdica. Prvi brijeg i odma skace na preko 5.5

Ovo je od danas, cista gradska voznja.

__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 06:41   #31725
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
A di hibridi imaju prednost? Na otvorenom?
Ma ne govorim ja da hibridi nemaju prednost, imaju, naravno, samo velim da mi je podatak o 4 litre gradske vožnje hebeni sajns fikšn.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 07:05   #31726
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Hm, gdje je to ugrađeno?

Pa treba vidjeti zašto je palio lapmicu greške motora?
TO se nesmije događati.
Očito je smjesa u pitanju, i to vjerojatno presiromašna ili spore dizne "kasne" po svakom ciklusu ubrizgavanja, pa remete benzinsku mapu
Ugrađeno je u servisu "Pejki" u ZG. Po riječima majstora to je normalno kroz neko vrijeme dok se mapa ne "nauči" štogod već treba naučiti...
Tako je i bilo pa se sad već dugo nije upalila.
Istina, kod kretanja nema baš neki trenutni odziv na papučicu gasa već kao da ima koju desetinku sekunde kašnjenje.
Uskoro je mali plinski servis pa ćemo to popeglati.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 07:36   #31727
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Kod Pejkija sam ugrađivao plin u Punta, složio je odlično, Stag4 Eco+Hana. Imao je Torelli sustav tada, to nisam htio
Sjesti nema što baš na mjesto.

Zadnje izmijenjeno od: lowrider. 15.09.2017. u 07:47.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 08:46   #31728
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ma ne govorim ja da hibridi nemaju prednost, imaju, naravno, samo velim da mi je podatak o 4 litre gradske vožnje hebeni sajns fikšn.
Zašto ne ako motor ne pali do 45 km/h na sat. i Zato baš u gradu taj auto ništa ne troši ko običan na otvorenom

Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Uh, to sto na papiru pise mozes okacit macku o rep. Pa i meni za Prius deklariraju gradsku potrosnju od 4.9l pa sam to postigao jednom i to na djelu dionice bez semafora i bez uzbrdica. Prvi brijeg i odma skace na preko 5.5

Ovo je od danas, cista gradska voznja.


Prema specifikaciji Toyote taj Auris troši 3,5 litre je da je to u nekim njihovim uvjetima to svi znamo. I da troši 5 opet je super za takav auto.

Zadnje izmijenjeno od: Xenon. 15.09.2017. u 08:52.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 20:35   #31729
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,006
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Uh, to sto na papiru pise mozes okacit macku o rep. Pa i meni za Prius deklariraju gradsku potrosnju od 4.9l pa sam to postigao jednom i to na djelu dionice bez semafora i bez uzbrdica. Prvi brijeg i odma skace na preko 5.5

Ovo je od danas, cista gradska voznja.

Uspio sma jednom prvi Prius dobit na 2.4 prosjek, al gluho doba noći, relacija 10ak km i potrefili se semafori.
Inaće ni blizu deklariranoj.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2017., 20:40   #31730
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Ja na jednoj dionici konstantno prolazim sa 3 litre. Ali isto tak jedno 5km vozis po laganoj nizbrdici i nema semafora. Imamo 1250 komada u floti i svi imaju avg potrosnju izmedu 6 i 6.5 litara.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 00:35   #31731
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
naletih na ovo, dobre sisurde



evo i ovo kad smo već tu

__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 09:49   #31732
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
O čem ti pričaš? Ja nemam namjeru na svojoj drtini skidat potrošnju. Ja pričam o odnosu starog krampa koji troši 6-6.5 ---i novog auta za koji on tvrdi da ne može trošit 5 litara. Ako auto star 11 godina toliko troši onda novi troši samo manje. A i troši 5 litara.
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Pročitaj moj post još jednom, pa još jednom pa tako sve dok ne shvatiš što sam htio reći.

Vezano za novo vs staro, reci mi koliko kg ima 11g stara škoda a koliko nova. Plus taj PD TDI je jedan od štedljivijih motora.

Po gradu je dosta teško ostvarit potrošnju od 5 litara.
Svaki dan po gradu vozim Prius C koji je hibrid pa mi je poprilično teško spustit potrošnju na 5l a kud tek održat.
Eto Wolverine ti je sve rekao, kao prvo 1.9 PD TDI je stedljiviji motor od novih 1.6/2.0TDI CR, a kao drugo tvoja Skoda je laksa od novih modela. A ni ona nema 5l po gradu.

5l po gradu je nemoguce, narocito kad vozis 5km relacije po hladnijem vremenu. A po meni je pojam gradske voznje upravo to.

@mamutarka, jest dobra "sisurda", cini mi se da je ona sva dobra.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 12:43   #31733
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Nije baš. To si dobro rekao.

Malo sam modificirao tvoju pretragu, znači izbacio najjeftinije i najogoljenije i ove koji su bliže Danskoj nego Austriji , i opet nije baš neki izbor.
Focus 1.6 TDCI Business - jedino mi ovaj zapeo za oko. Ne bi imao ništa protiv, iako mi je 105ks postalo premalo.

Imo, @tech je dobro zaključio. Ako ćeš gledati golaće ne trebaš se baviti uvozom, toga ima i kod nas.

Hvala pa da tako nesto i gledam.. Mazda 3 isto nije los izbor..Ipak nakon mazde2 koja me po svemu odusevila, nebi bilo lose opet imat mazdu..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 14:30   #31734
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Moje iduce auto je Mazda, ako bude ikako moglo. I to Skyactiv benzinac. Mazda 3 ili Mazda 6.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 14:31   #31735
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
jedan edukativan

__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 16:00   #31736
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Naručio bi diskove i pločice s ebay-a, cijena je nekih 950kn. Interesira me dali će mi ovi naši zaračunat kakvu dodatnu poštarinu?
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 16:11   #31737
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Dodatni troškovi ovise od kud naručuješ. Ak je iz E Unije, onda nema dodatnih troškova.
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 16:25   #31738
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Ok. Iz njemačke.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 17:14   #31739
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Naručio bi diskove i pločice s ebay-a, cijena je nekih 950kn. Interesira me dali će mi ovi naši zaračunat kakvu dodatnu poštarinu?
Ja sam narucivao iz Njemačke, diskove i pločice za svog Avensisa. Dostava paketa od nekih 20+ kg za 10€. Prošao duplo jeftinije nego kod nas (ATE).

Poslano sa mog LG-D802 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2017., 18:20   #31740
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Vozi netko Hondu ovdje možda sa 2.2 CTDi motorom? Koji antifriz točite u sistem? Danas sam 2 sata mijenjao mrtvu žarulju pa sam skužio da sam malo kratak s antifrizom, čini se da je blizu MIN oznake.

Gledam na netu trebam antifriz za alu blokove bez silikata, ali nikako da se usuglasi ekipa oko boja. Neki veli da je rozi/crveni za alu blokove, neki vele da mora biti zeleni/plavi. Što se meni čini boja uopće nema veze sa sastavom ali opet preporuka da se ne miješa jedno s drugim. Trenutno imam neki tamniji zeleni u sistemu. Što je najgore, ja bi to samo nadolio, a neki preporučaju da se skroz ispusti trenutni pa nadolije skroz novo.
tutix je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na