Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.06.2008., 10:08   #61
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
*ako bi vec bio u bridge modu, jel onda moguce sa dva kompa ic na net ... odjednom ili u random vremenima...
Odjednom ne mogu nikako jer će jedan izbacivati drugog. Da bi mogli ići istovremeno, moraš ga prebaciti u router mode.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=59331
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2008., 12:33   #62
fairy
daysleeper
Moj komp
 
fairy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zaprešić
Postovi: 405
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
To nema nikakve veze sa wirelesom.
Treba ga samo uključiti u postavkama routera, ako nije uključen i postaviti barem neku minimalnu zaštitu osim ako nemate flat i dobra ste duša da pomognete susjedu.
u postavkama je pod 'network' - 'wireless lan' stavljena kvačica na 'active wireless lan'... u trayu je ikonica wireless network connection i piše 'connected'... al neće nijednu stranicu otvorit... koje sve lampice opće trebaju na ruteru svijetlit?
a u propertisiema veze jel se može ostavit ono da automatski dodijeli ip adresu i ostalo ili treba ručno nešto upisat?
__________________
fairy je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2008., 12:44   #63
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
Na kompu ili lapu najbolje ostaviti da bude na automatskim postavkama.
A automatika je najčešće podešena da se spaja na prvog susjeda (kat ispod ili iznad ).
Ali nije mi jasno, ako je lap spojen na router i u trayu stoji da je veza OK zašto nemožeš na net.
Da li kad si spojena žicom (LAN kablom), kad upališ internet browser, da li onda radiš konekciju na net ili je router konektiran na net 24 sata.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2008., 13:33   #64
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Odjednom ne mogu nikako jer će jedan izbacivati drugog. Da bi mogli ići istovremeno, moraš ga prebaciti u router mode.
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=59331
e, hvala puno!

jos samo me zanima kak ga "rucno" diskonektat...(dok je u router modu)
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2008., 14:43   #65
fairy
daysleeper
Moj komp
 
fairy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zaprešić
Postovi: 405
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Na kompu ili lapu najbolje ostaviti da bude na automatskim postavkama.
A automatika je najčešće podešena da se spaja na prvog susjeda (kat ispod ili iznad ).
Ali nije mi jasno, ako je lap spojen na router i u trayu stoji da je veza OK zašto nemožeš na net.
Da li kad si spojena žicom (LAN kablom), kad upališ internet browser, da li onda radiš konekciju na net ili je router konektiran na net 24 sata.
dsl lampica na modemu ne svijetli nikak
btw kaže tip iz optime da nije taj modem kompatibilan s optimom (spominjao je aneks a/b, ne sjećam se više )
__________________
fairy je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 13:10   #66
bonovox
Premium
Moj komp
 
bonovox's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zapresic, Croatia, Earth
Postovi: 117
Meni je isti slučaj..sad sam probao uštekati netopiu kako sam nekad imao (preko žice) i imam normalno dsl signal..a čim uštekam zyxela koji je bez žice (iako to nema nikakve veze) ne svijetli mi dsl signal. Očito se mora nešto namjestiti u samim postavkama u zyxelu..ako se to uopće može..jer je konfiguriran za t-com. Što..kako..gdje..???
bonovox je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 13:21   #67
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
e, hvala puno!

jos samo me zanima kak ga "rucno" diskonektat...(dok je u router modu)
Nikako. Kad je uređaj u router mode-u, ti si na netu čim upališ komp, 0-24. Jedini način da ga diskonektaš je da ga resetiraš, ugasiš ga, iščupaš kabel adaptera iz struje i slične metode.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 17:52   #68
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nikako. Kad je uređaj u router mode-u, ti si na netu čim upališ komp, 0-24. Jedini način da ga diskonektaš je da ga resetiraš, ugasiš ga, iščupaš kabel adaptera iz struje i slične metode.
...siemensov se515 modem je imao opciju diskonektanja

ok, onda nista, alternativne metode, tnx!
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2008., 09:40   #69
amaric
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Kanfanar-Zagreb
Postovi: 17
Citiraj:
Autor amaric Pregled postova
Imam spomenuti ZyXEL od t-coma tjedan dana i Micronet wlan usb adapter. u početku sve bilo super, a prije 3 dana nije se htio spojiti na internet. Resetirao sam router, ponovo ga konfigurirao i sad preko kabla sve super, ali bežićno mreža se spoji, signal odličan, ali internet ne radi.
Može pomoć?
amaric je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2008., 11:09   #70
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,241
Citiraj:
Autor amaric Pregled postova
Može pomoć?
Citiraj:
Autor AMD Pregled postova
Nitko mene ne sluša.
Zafitilji tog Zyxela Tcom tehničaru u glavu,
To je još uvijek moje mišljenje.
Da valja nebi ga dijelili đabe.
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 00:07   #71
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Da malo podignem temu,imam navedeni router,zanima me dal na njemu radi maxtv?zadnji firmware je(pretpostavljam)ZyNOS F/W Version: V3.40(UU.7) | 11/15/2006..Jel opče postoji noviji firmware?i problem što se tiče wlan-a,wlan kolko vidim prepozna lap i spoji se na njega.ali,pod network and sharing center pod acess mi stoji samo Local only,umjesto Local and internet...Tak da sam trenutno na žici
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 01:01   #72
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ah, Vista
Provjeri prema svojoj hw reviziji na support stranici proizvođača. Pazi da je Za Annex B.
Ukoliko se odlučiš za promjenu fw, prvo prepiši postavke za MaxTv konekciju (ne ova za net) kako bi mogao kasnije dodati.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 11:39   #73
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Da,al kolko vidim ja imam zadnju verziju frmware-a 3.40(UU7),I nema nikakvih postavki za iptv,čudno..Pa kolko vidim annex B je...
A skinul sam i predzadnju verziju 3.40(UU6)na njemu mi pak opče wlan ne dela..Tak da imam ovu zadnu verziju...@ostali,Ko ima ovaj model zyxela i koji frmware imate?Da vidim kak ste riješili ovo za maxtv,ak se opče da riješit..tnx
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 16:53   #74
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Skini manual i vidi kako se podešavaju dodatne konekcije u tom uređaju ("Configure More Connections"). Parametre za MaxTv nađi tu na forumu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 20:14   #75
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Skini manual i vidi kako se podešavaju dodatne konekcije u tom uređaju ("Configure More Connections"). Parametre za MaxTv nađi tu na forumu.
gledam u manual,al ne nalazim tu opciju "configure more connections",pa ni vrag da tog nema....
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2008., 23:50   #76
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Nema? Poglavlje 5.6 str 84 (puni manual, ne onaj djećji)
ili
u web konfigu gdje podešavaš parametre za konekciju vidi Tabove na vrhu, susjedni je More Connections
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 00:30   #77
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
http://www.zyxel.com/web/support_download_result.php#

Od tud sam skidal,onaj user guide..nula bodova...e da,more connections,tog nemam,prekopal uzduž i poprijeko..osvrni se na ovo,isti problem
http://www.novisf.com/wbb3/index.php...&postID=625612
tip je to riješil zamjenom drugim ruterom,mada sam probal onaj t com firmware.sa ovog linka stavit http://www.alfatec.hr/download_zyxel.asp#6 al javlja error..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 09:57   #78
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Onda je kvaka u reviziji uređaja (ono iza HW u oznavci, vidi naljepnicu na uređaju).
Po istoj reviziji moraš odabrat fw, bilo origigi ili od Alfatec - a (kriva revizija = error).
Moguće da tek T3 v2 revizija ima ovo o ćemu govorim. "Najjednostavnije" bi bilo ako uspiješ upucat T-Com fw. Firmware file je sa bin extenzijom. Za ove funkcije mrežni parametri moraju biti definirani fiksno. Ako sada slučajno nije, podesi IP rutera na 192.168.1.1 (da se poklapa i sa verzijom od T-Coma), a na kompu:
IP=192.168.1.10
Subnet=255.255.255.0
Gateway=192.168.1.1
Za ubacivanje fw alternativno možeš koristit FTP/TFTP a za detalje vidi ovaj manual (poglavlje 35, 35.4).
Dobro prouči primjere i sretno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 17:35   #79
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Uhhh,đizs,teško je nać firm.od t coma...a za tu reviziju,pa mislim di to vidit...pošto samo piše P-660HW T3,a ostalo....Ma ak niš drugo bum se strpil do ponedjeljka kad bi mi trebal dojti drugi router famozni thompson,nije da mi se neda čekat,al znatiželja je jača od svega .Mada mi tip veli(monter)da bi zyxel trebal podržavat iptv,to znam i ja,samo kak možda uz puno igranja oko njega,bilo kako bilo,tnx kaj si mi pomagalidem se bacit malo u istraživačke vode
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 17:54   #80
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Ne da podržava 2 kanala(koliko u ovom slučaju treba), nego 8. Iako tamo stoji P-660HW-T3 v2.
Po datasheet-u cijela serija p-660hw ima:
Citiraj:
ATM Support
• 8 PVCs Support
Dok kod dotičnog P-660HW-T3(inače 802.11g Wireless ADSL2+ 4-port Gateway over ISDN/U-R2) to valjda nije moguće iz Web-based Configuratora.

Zadnje izmijenjeno od: thopok. 09.10.2008. u 18:21.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 19:21   #81
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
to valjda nije moguće iz Web-based Configuratora.
Hm,neg onda kak?ak nije moguče iz web based configuratora.
Pa ne kužim,nisam jedini kaj ima ovaj router,a ekipa nekak tera maxtv prek njega..pitanje je,kak.Danas dok sam se čul s monterom,veli da bi trebal ovaj zyxel "terat"maxtv,samo treba nekaj uključit,samo kaj
ak laže on,lažem i ja...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 19:37   #82
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
1. How can I manage P-660?
  • Menu driven user interface for easy network management Local and remote console management
  • Web configurator
  • Telnet remote management
  • TFTP (Trivial File Transfer Protocol) and FTP firmware upgrade and configuration backup and restore
The SMT interface is a menu driven interface, which can be accessed via a RS232
console or a Telnet connection.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 20:08   #83
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Uhhh,đizs,teško je nać firm.od t coma...a za tu reviziju,pa mislim di to vidit...pošto samo piše P-660HW T3,a ostalo....
Poviše si sam dao link na support stranicu ALFATEC - a gdje ima link t-com Prestige660-HW-T3.
Dakle, ovaj odgovara tvojoj reviziji uređaja sa podrškom za MaxTv i nebi smio javljat errore.
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ma ak niš drugo bum se strpil do ponedjeljka kad bi mi trebal dojti drugi router famozni thompson
E to će biti novo poglavlje
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 21:48   #84
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
E to će biti novo poglavlje
A neznam frend ga fali na sva zvona jednostavan za podešavanje,manje mušičav od zyxel-a,a i ima jaču antenu za wlan,tak veli....
Ja se nadam da neću pak morat zvat help support Nikky

E da se vratim na problem,moja je krivica kaj ti nisam reko,baca error na onaj firm.od t coma,taj sam več probal,tj kaj si mi dal link
ERROR: FAIL TO UPDATE DUE TO... The uploaded file was not accepted by the router.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 22:04   #85
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
A ništa, jedino ti preostaje kroz alternativu via TFTP/FTP.
Kad dođe Thompson ovog na Tržnicu s napomenom da net radi a MaxTv ne.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2008., 22:16   #86
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Ma da ti iskreno velim,baš ne volim alternativu,a nemrem se pomirit s tim da maxtv ne radi na njemu
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2009., 19:03   #87
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Da bumpam topic od ovog smeća od wlan rutera...

Imam ga na jednoj lokaciji gdje ujedno i maxtv ide preko njega. Zapravo sve radi okej sa njim i nikad se ne ruši(APY firmware) no čudi me zašto mu je linija G.dmt i brzina 6016/608 iako je svima okolo diglo brzine i znam da je parica dobra. DSL skida nekih 2.2Mbit što je opet neka nedefinirana brzina.

Kako njega natjerati da se prebaci u adsl2+ način rada? Znam da se to na većini rutera može napraviti ručno.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 20:16   #88
grebense
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Evo jedno pitanje vezano uz ovaj Zyxel.

Dakle, imam stolno racunalo bez wireless kartice i ovaj Zyxel. E sad mene zanima, da li je ikako moguce da se preko njega spojim na wireless mrezu (koja nije moja btw)? Ili za to moram imati onu usb wireless antenicu.

Zbunjuje me to sto zyxel ima antenu pa mi se cini moguce da hvata raznorazne mreze, ali u samim windowsima nemam onu opciju za konektiranje na wlan, dakle ne mogu vidjeti izlist mreza koje su mi dostupne.

Eto, hvala unaprijed.
grebense je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 20:30   #89
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Za to što ti želiš treba ti wireless kartica ili wireless router. A njegova antena služi samo za djeljenje interneta. Tj. klijenti se na njega spajaju.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na