Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2018., 15:57   #1
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 255
Printer za etikete vina

Htio bi sam izraditi svoje etikete za vino. Koji printer se preporuča a da nije skup?
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 08:16   #2
Plešivica
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor aurelio Pregled postova
Htio bi sam izraditi svoje etikete za vino. Koji printer se preporuča a da nije skup?

HP Deskjet 3700 sa Artist II vodopostojanom tintom
Plešivica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2018., 10:17   #3
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Za manje kolicine imas ovo pa pakrticki bilo koji laser/inkjet je ok:

https://www.avery.com/products/labels/22835
https://www.avery.com/products/labels/22826
mann je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2018., 14:10   #4
Plešivica
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
[QUOTE=mann;3219641]Za manje kolicine imas ovo pa pakrticki bilo koji laser/inkjet je ok:

https://www.avery.com/products/labels/22835
https://www.avery.com/products/labels/22826[/QUOT


Nigdje ne piše kolika je težina ovog papaira.


Isto tako novi jeftini kolor laseri nisu predviđeni i pogodni za debele papire.


Znači moraš prvo kupiti ovaj papir za etikete za vino i onda kupiti par novih različitih kolor lasera da bi otkrio na kojem ovaj papir uredno radi.


I one lasere koje ne zadovoljavaju moraš vratiti natrag unutar 14 dana.
Plešivica je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 19:50   #5
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 255
Gdje kupiti papir/naljepnicu avery sa linka. ?
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 23:53   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
[QUOTE=Plešivica;3219691]
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Za manje kolicine imas ovo pa pakrticki bilo koji laser/inkjet je ok:

https://www.avery.com/products/labels/22835
https://www.avery.com/products/labels/22826[/QUOT


Nigdje ne piše kolika je težina ovog papaira.


Isto tako novi jeftini kolor laseri nisu predviđeni i pogodni za debele papire.


Znači moraš prvo kupiti ovaj papir za etikete za vino i onda kupiti par novih različitih kolor lasera da bi otkrio na kojem ovaj papir uredno radi.


I one lasere koje ne zadovoljavaju moraš vratiti natrag unutar 14 dana.

Pa valjda negdje pišu specifikacije tih printera pobogu. Zašto sve mora bit na balkanski način.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 19:01   #7
Plešivica
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
[QUOTE=Pupo;3220353]
Citiraj:
Autor Plešivica Pregled postova


Pa valjda negdje pišu specifikacije tih printera pobogu. Zašto sve mora bit na balkanski način.

Ajde daj predlog za neki kolor laser koji može vući iz ladice 250 g/m2 papir. Po specifikaciji
Ima ih ali kad zbrojiš koliko ti neki grafičar može za te iste novce odraditi etiketa i po kojoj cijeni onda te prođe volja za ovakvu akrobatiku


Znači inkjet + polimer tinta je zakon. Zato jer možeš štampati na običnom kunsdruk samoljepivom papiru na kojem grafičari tako i onako štampaju takve etikete
Plešivica je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 21:18   #8
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Najjeftinija opcija je dati to u prvu malu tiskaru da to odrade kako spada.

Kakav kunstdruck od 250g+, takve stvari ne idu na boce, nego se koriste za korice kataloga. Otkud uopće ideja za tako nešto?? Volio bih te vidjeti kako lijepiš 250g naljepnicu na bocu...

Ovo što čovjek traži je tisak na PVC naljepnicu, nikakvi printeri za po doma.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 23:39   #9
Plešivica
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Najjeftinija opcija je dati to u prvu malu tiskaru da to odrade kako spada.

Kakav kunstdruck od 250g+, takve stvari ne idu na boce, nego se koriste za korice kataloga. Otkud uopće ideja za tako nešto?? Volio bih te vidjeti kako lijepiš 250g naljepnicu na bocu...

Ovo što čovjek traži je tisak na PVC naljepnicu, nikakvi printeri za po doma.

Ukoliko nisi znao 250 / 2 == 125 gr/m što je standardna gramaža za najtanji tiskarski samoljepivi sjajan kunsdruk


Znači kroz printer mora proći 250 gr a ne 125. kako god ti to okreneš Naravno može i 125 ali onda se naljepnice ljepe manualno sa ljepilom sličnom ljepilu za tapete.
Plešivica je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 23:51   #10
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Plešivica Pregled postova
kunsdruk
Što je to "kunsdruk"?
Pričaš o nekim pojmovima, a ne znaš ni kako se piše.
I ne, taj papir se nikako ne koristi za bilo kakve naljepnice za boce nego za razne letke i brošure, stvarno ne znam odakle ti te besmislice.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Najjeftinija opcija je dati to u prvu malu tiskaru da to odrade kako spada.
Normalno, to je jedina ispravna opcija, a ne po forumu slušati razne "stručnjake".
panasonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2018., 23:54   #11
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Kako si ti zamislio dijeliti težinu arka papira koja se bazira na kvadratnom metru? Ako podijeliš arak po pola, on i dalje ima 250g/m2, a ne 125

250-300g/m2 je papir na kojem se tiskaju vizitke.

Lijepljenje naljepnica lijepilom na ovaj način je teški amaterizam.

Etiketa je prvi dojam i ako je tako šlampavo odrađeno + printano na krutom samoljepivom papiru na inkjet printeru... Osobno takva vina proslijedim dalje, ali ja sam samo dizajner

Nitko ne traži da su etikete napravljene bakrotiskom, ali ako možeš cijelu godinu potrošiti na vinograd, onda možeš i platiti dizajnera i tiskaru da ti to vino zapakira kak spada.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 20.08.2018. u 00:01.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 08:21   #12
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 255
Problem je što samozvani dizajneri traže po 3000 kn za etiketu. One druge se bojim i pitati. Zatim tiskare traže isto toliko za pripremu malih serija. Znaći dam 6000 kuna i nisam ni počeo štampati etikete. Znam i ja da je najlakše pljuniti lovu i reći napravi mi to. Ali to nije tema.
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 08:41   #13
Plešivica
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kako si ti zamislio dijeliti težinu arka papira koja se bazira na kvadratnom metru? Ako podijeliš arak po pola, on i dalje ima 250g/m2, a ne 125

250-300g/m2 je papir na kojem se tiskaju vizitke.

Lijepljenje naljepnica lijepilom na ovaj način je teški amaterizam.

Etiketa je prvi dojam i ako je tako šlampavo odrađeno + printano na krutom samoljepivom papiru na inkjet printeru... Osobno takva vina proslijedim dalje, ali ja sam samo dizajner

Nitko ne traži da su etikete napravljene bakrotiskom, ali ako možeš cijelu godinu potrošiti na vinograd, onda možeš i platiti dizajnera i tiskaru da ti to vino zapakira kak spada.

A što ti misliš da samoljepivu etiketu od 125 gr/m možeš poslati kroz laserski printer bez zaštine podloge


Ajde probaj to napraviti pa nam javi kako si prošao.

Zadnje izmijenjeno od: Plešivica. 20.08.2018. u 09:00.
Plešivica je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 08:49   #14
Plešivica
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor aurelio Pregled postova
Problem je što samozvani dizajneri traže po 3000 kn za etiketu. One druge se bojim i pitati. Zatim tiskare traže isto toliko za pripremu malih serija. Znaći dam 6000 kuna i nisam ni počeo štampati etikete. Znam i ja da je najlakše pljuniti lovu i reći napravi mi to. Ali to nije tema.

Naj jeftiniji ti je tisak na standardnom sjajnom tiskarskom kunsdruku. To ti uz adekvatnu tintu odradi zamalo svaki inkjet.


Znači nije problem u papiru za etikete ni u printeru. Problem je u adekvatnoj tinti koja se neće razljevati na sjajnom jeftinom kunsdruku.


A kasnije takvu etiketu jednostavno zaljepiš sa spejem iz doze za fiksiranje materijala. Skupo ali efrikasno.
Nekad se je ista stvar radila sa najobičnijim kistom i nekakvim ljepilom za etikete i nitko nije prigovarao.
Samo to je NO NO za današnje ljenčine i hoštaplere.


Što ti misliš kako su se prije ljepile etikete kad nije bilo marketinga???
Plešivica je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 11:05   #15
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Plešivica Pregled postova
A što ti misliš da samoljepivu etiketu od 125 gr/m možeš poslati kroz laserski printer bez zaštine podloge

Ajde probaj to napraviti pa nam javi kako si prošao.
Zabrijao si na Avery Zweckform naljepnice, koje su amatersko rješenje za kućanice koje si hoće skinuti template i na njega napisati "Katičin houmejd pekmez".

Citiraj:
Autor aurelio Pregled postova
Problem je što samozvani dizajneri traže po 3000 kn za etiketu. One druge se bojim i pitati. Zatim tiskare traže isto toliko za pripremu malih serija. Znaći dam 6000 kuna i nisam ni počeo štampati etikete. Znam i ja da je najlakše pljuniti lovu i reći napravi mi to. Ali to nije tema.
Ne znam na kakve si to ljude nailazio, ali ako ti treba, mogu ti dati par kontakata kolega dizajnera (pravih), pa čak i direktni kontakt s tiskarom s kojom radim i kojoj nije problem odraditi i manju nakladu.

Citiraj:
Autor Plešivica Pregled postova
Naj jeftiniji ti je tisak na standardnom sjajnom tiskarskom kunsdruku. To ti uz adekvatnu tintu odradi zamalo svaki inkjet.


Znači nije problem u papiru za etikete ni u printeru. Problem je u adekvatnoj tinti koja se neće razljevati na sjajnom jeftinom kunsdruku.


A kasnije takvu etiketu jednostavno zaljepiš sa spejem iz doze za fiksiranje materijala. Skupo ali efrikasno.
Nekad se je ista stvar radila sa najobičnijim kistom i nekakvim ljepilom za etikete i nitko nije prigovarao.
Samo to je NO NO za današnje ljenčine i hoštaplere.


Što ti misliš kako su se prije ljepile etikete kad nije bilo marketinga???
Nema tinte koja može na kunsTdruCku pružiti kvalitetan ispis bez razlijevanja. KunsTdruCk je slabo upojan papir i koristi se kao jeftina alternativa foto papiru za printanje fotki za po doma. Ako si ga ikad tako i koristio i pravilno podesio printer za takav papir, onda si mogao i primijetiti da printanje traje nekoliko puta duže.

Zašto? Zato što mu treba puno dulje da se osuši, a i kad se osuši, postoji šansa da se na dodir zamrlja, a velike šanse su da će se već i u printeru to dogoditi.

Tinte postoje originalne (od proizvođača) i onda zamjenske. Ne postoje tinte koje rade dobro ili loše s kunstdruck papirom.

Da rezimiramo tvoje preporuke....

1. Kupnja inkjet printera
2. Korištenje "kunsdruk" papira (250g/m2 koje dijeliš po pola da bi dobio 125 g/m2 )
3. Korištenje "posebne" tj. "adekvatne" tinte
4. Lijepljenje etiketa sprejem za fiksiranje
...

I za kraj....marketingom sam lijepio etikete...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 13:53   #16
Plešivica
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Zabrijao si na Avery Zweckform naljepnice, koje su amatersko rješenje za kućanice koje si hoće skinuti template i na njega napisati "Katičin houmejd pekmez".


Ne znam na kakve si to ljude nailazio, ali ako ti treba, mogu ti dati par kontakata kolega dizajnera (pravih), pa čak i direktni kontakt s tiskarom s kojom radim i kojoj nije problem odraditi i manju nakladu.


Nema tinte koja može na kunsTdruCku pružiti kvalitetan ispis bez razlijevanja. KunsTdruCk je slabo upojan papir i koristi se kao jeftina alternativa foto papiru za printanje fotki za po doma. Ako si ga ikad tako i koristio i pravilno podesio printer za takav papir, onda si mogao i primijetiti da printanje traje nekoliko puta duže.

Zašto? Zato što mu treba puno dulje da se osuši, a i kad se osuši, postoji šansa da se na dodir zamrlja, a velike šanse su da će se već i u printeru to dogoditi.

Tinte postoje originalne (od proizvođača) i onda zamjenske. Ne postoje tinte koje rade dobro ili loše s kunstdruck papirom.

Da rezimiramo tvoje preporuke....

1. Kupnja inkjet printera
2. Korištenje "kunsdruk" papira (250g/m2 koje dijeliš po pola da bi dobio 125 g/m2 )
3. Korištenje "posebne" tj. "adekvatne" tinte
4. Lijepljenje etiketa sprejem za fiksiranje
...

I za kraj....marketingom sam lijepio etikete...
Postoje tinte koje se ne razljevaju na kunsdruku. Pošalji adresu na mail box pa ćeš dobiti uzorak kunsdruka od 125 gr koji se je kupao u kadici sa vodom nakon otiska na najobičnijem inkjetu od cac 500 - 1000 kn


Grafičari su štampali vinske etikete i prije nego što je izmišljen marketing. I ništa im nije falilo. Ni njima a ni potrošačima.
Plešivica je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 15:13   #17
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,680
Citiraj:
Autor aurelio Pregled postova
Problem je što samozvani dizajneri traže po 3000 kn za etiketu. One druge se bojim i pitati. Zatim tiskare traže isto toliko za pripremu malih serija. Znaći dam 6000 kuna i nisam ni počeo štampati etikete. Znam i ja da je najlakše pljuniti lovu i reći napravi mi to. Ali to nije tema.
..al ćeš zato bez srama tražit 70+ kn za 0.75 l flašu...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 15:24   #18
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 255
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
..al ćeš zato bez srama tražit 70+ kn za 0.75 l flašu...
To mi je za osobne potrebe. Vino inaće u Slavoniji (odlične kvalitete) bude oko 12 kn litra rinfuza. Dakle vino je jeftinije od boce sa etiketama, čepom i folijom.

Ne bi spuštao na tvoju razinu šta bi tko radio besramno.
aurelio je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 15:29   #19
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Plešivica Pregled postova
Postoje tinte koje se ne razljevaju na kunsdruku. Pošalji adresu na mail box pa ćeš dobiti uzorak kunsdruka od 125 gr koji se je kupao u kadici sa vodom nakon otiska na najobičnijem inkjetu od cac 500 - 1000 kn


Grafičari su štampali vinske etikete i prije nego što je izmišljen marketing. I ništa im nije falilo. Ni njima a ni potrošačima.
I dalje ne kužiš da pričaš s grafičkim dizajnerom kojem takvi materijali prolaze kroz ruke na dnevnoj bazi nit želiš prihvatiti da je tvoj prijedlog otiska debelo skuplji i puno lošije kvalitete.

Ne kužim što ti znači da je netko štampao etikete prije nego što je "izmišljen" marketing.

Marketing = etiketa

Štogod da kažeš, i dalje stoji činjenica da manje košta dizajner ili mali od susjeda s 2 sata illustrator tutoriala na youtubeu za ovako banalan zadatak + tiskara od bilo kakvog drugog kemijanja, a rezultati su neusporedivi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 15:33   #20
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Nema tog printera, tinte i papira koji mogu napraviti naljepnicu kakvu napravi štamparija. A vjerojatnoća da ćeš u tom printeru pravilno centrirati papire i imati 4-5 istovjetnih papira s naljepnicama je debelo ispod 50%.
Slušaj ljude i daj posao profesionalcima. 'em će izgledati ljepše 'em profesionalnije. Vino ne prodaje samo tekućina nego i boca u kojoj se nalazi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 14:29   #21
Plešivica
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
I dalje ne kužiš da pričaš s grafičkim dizajnerom kojem takvi materijali prolaze kroz ruke na dnevnoj bazi nit želiš prihvatiti da je tvoj prijedlog otiska debelo skuplji i puno lošije kvalitete.

Ne kužim što ti znači da je netko štampao etikete prije nego što je "izmišljen" marketing.

Marketing = etiketa

Štogod da kažeš, i dalje stoji činjenica da manje košta dizajner ili mali od susjeda s 2 sata illustrator tutoriala na youtubeu za ovako banalan zadatak + tiskara od bilo kakvog drugog kemijanja, a rezultati su neusporedivi.

Ukolik te lijepo zamolimo možeš li ti na meil boks poslati neki izvoran takav fail za etiketu za vino. Pa da vidimo kao izgleda neko profesionalno dizajnersko rješenje. Znači izvoran fail ne neki osakačeni.
Plešivica je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 14:47   #22
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Plešivica Pregled postova
Ukolik te lijepo zamolimo možeš li ti na meil boks poslati neki izvoran takav fail za etiketu za vino. Pa da vidimo kao izgleda neko profesionalno dizajnersko rješenje. Znači izvoran fail ne neki osakačeni.
Ti bi da ti šaljem otvoreni dizajn etikete za vino?
To su stvari koje ne idu dalje van komunikacije klijent - dizajner.

Tema je o materijalima i metodama izrade.

Ako te zanima dizajn etikete + tisak, dakle gotovo rješenje, javi se s budžetom pa ćemo složiti nešto.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 14:59   #23
Plešivica
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ti bi da ti šaljem otvoreni dizajn etikete za vino?
To su stvari koje ne idu dalje van komunikacije klijent - dizajner.

Tema je o materijalima i metodama izrade.

Ako te zanima dizajn etikete + tisak, dakle gotovo rješenje, javi se s budžetom pa ćemo složiti nešto.

Mislim da si previše uskogrudan da bi shvatio priliku koja ti se pruža.
Plešivica je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 15:59   #24
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Plešivica Pregled postova
izvoran takav fail za etiketu za vino. Pa da vidimo kao izgleda neko profesionalno dizajnersko rješenje. Znači izvoran fail ne neki osakačeni.
Mislim da su tvoji postovi jedan veliki fail.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 17:01   #25
Plešivica
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Mislim da su tvoji postovi jedan veliki fail.
krivo misliš
Plešivica je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2018., 14:34   #26
Plešivica
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Upravo nabavio specijalne samoljepive etikate za vino . Jedan arak B0 košta 2- 5 kn Ukoliko nekoga zanima kvaliteta otiska neka pošalje svoj predložak na meil boks


http://www.upmraflatac.com/emea/en/s...ne-and-spirits


https://www.avery.co.uk/labels/arts-.../bottle-labels
Plešivica je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2018., 14:46   #27
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Citiraj:
Autor Plešivica Pregled postova
Upravo nabavio specijalne samoljepive etikate za vino . Jedan arak B0 košta 2- 5 kn Ukoliko nekoga zanima kvaliteta otiska neka pošalje svoj predložak na meil boks


http://www.upmraflatac.com/emea/en/s...ne-and-spirits


https://www.avery.co.uk/labels/arts-.../bottle-labels
Ako pišeš već nešto potencijalno korisno, daj onda više informacija, tipa...

1. Gdje si našao B0 arak na komad i po toj cijeni
2. Gdje si našao B0 printer (ploter) i koliko košta otisak

I znaš li uopće da je B0 arak veličine oko metar sa metar i pol?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 22.08.2018., 14:59   #28
Plešivica
Banned
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ako pišeš već nešto potencijalno korisno, daj onda više informacija, tipa...

1. Gdje si našao B0 arak na komad i po toj cijeni
2. Gdje si našao B0 printer (ploter) i koliko košta otisak

I znaš li uopće da je B0 arak veličine oko metar sa metar i pol?

A što si ti do sada dao korisno na gore postavljeno pitanje.
Apsolutno ništa osim>> Pjene na sve strane.

Zadnje izmijenjeno od: Plešivica. 22.08.2018. u 15:08.
Plešivica je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2018., 15:27   #29
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Plešivica je == Adriatix

http://www.adriatix.hr/A_MISIJA/A_MISIJA.htm
klik na ikonu fejsa i daje
https://www.facebook.com/branimir.zagreb
Lives in Plesivica, Grad Zagreb, Croatia

a google na Artist vodopostajnu tintu daje link na forum.hr gdje je Adriatix u banani i dila svoje tinte.



Čovječe toksičan si, napadaš, najpametniji, najarogantniji član na forumu, daj se skockaj i ponašaj pristojno.
Može forum i bez tebe izdržati. Odi ća!
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2018., 16:11   #30
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Plešivica je == Adriatix

http://www.adriatix.hr/A_MISIJA/A_MISIJA.htm
klik na ikonu fejsa i daje
https://www.facebook.com/branimir.zagreb
Lives in Plesivica, Grad Zagreb, Croatia

a google na Artist vodopostajnu tintu daje link na forum.hr gdje je Adriatix u banani i dila svoje tinte.
hahaha
zakon!
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na