Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2018., 09:21   #2581
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Jel ima netko Cubot King Kong? Na mobu je bio postavljen unlock pattern, a iz nekog razloga ne mogu ući u recovery.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 09:38   #2582
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
Iskreno ja imam nubiu z17 lite,mobitel uopće nije loš nimalo,baterija traje standard ko i na hrpu mobova,jedan dan sa korištenjem,sa os-om nisam problema imao nikakvih,kvaliteta izrade je vrhunska,vidi se da je njihov premium model,kamera je i više od solidne,ovisi od korisnika do korisnika pa nekom paše,nekom ne,e sad kakva je razlika između 4 i 6 gb,ne znam ali samo znam da je nubia dosta brza i da i igrice jako dobro vrti,i da nisam osjetio da je ikad bilo nekakvog štekanja i sličnog,imao sam i xiaomi mi a2 lite(i redmi 5 plus)i iskreno nubia ga je ubila u svemu,u kvaliteti ekrana,u kameri,u brzini,u bateriji je pak a2 lite bio bolji,ipak se radi o njihovoj 4000mah bateriji
Markos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2018., 09:56   #2583
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Jel ima netko Cubot King Kong? Na mobu je bio postavljen unlock pattern, a iz nekog razloga ne mogu ući u recovery.

Prvo makneš sve zaštite, onda ulaziš u recovery. To i je smisao zaštite od krađe.
dak0001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 10:22   #2584
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pisalo se već ovdje o Meizu. Zaključak je bio da im je softver 'majko mila', a updatei nepostojeći.
Softver je više-manje ok, ima 2-3 bug-a koji znaju živcirati, ali se može živjeti s njima, npr.:
- prestane raditi rotacija ekrana (nakon restarta radi)
- zaboravlja koje si default programe stavio za otvarati pojedine stvari (npr. chrome za linkove)
- problema sa bluetooth-om nemam a spajam se na OBD2, Garmin sat, druge mobitele...

Update-i jesu nepostojeći. Podrška softverska je loša, forum im izgleda kao dječja bojanka.

Hardverski je odlično napravljen, miljama je ispred HTC-a i Samsunga kojeg sam imao (a cijenovno su isto ili skuplji). Baterija traje (M6 Note), ekran dobar. Srednja tipka radi odlično i multifunkcionalnost je odlična (fingerprint scanner, home tipka i back tipka u jednom)!
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 10:26   #2585
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pisalo se već ovdje o Meizu. Zaključak je bio da im je softver 'majko mila', a updatei nepostojeći.
Sumnjam da si ikad koristio Meizu čim tako pričaš.
Mami sam kupio M6(Flyme7) i sve radi kako treba.notifikacije ne kasne,nema bugova.
Global verzija sa redovnim ažuriranjima.kod prvog uključivanja ponudio je update 1,3GB i neki dan update 220MB....
Ono malo bloata što ima briše se bez problema...
U usporedbi s Oukitelom koji je prije imala ovo je jackpot.
Stare verzije Flyme su bile problematične uglavnom zbog Google servisa koji su se naknadno ubacivali.to su sve kineski modeli.
Ovi novi su global verzije i dobije se i EU punjač...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 10:35   #2586
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
E jebiga, ja sam imao Meizu očito kineza, makar nemogu reći da sam bio skroz nezadovoljan, bilo je tu bloata kineskog ali zvučnik mi je otišao nakon godinu i nešt.

Sad me privlači ovaj model 15
https://www.gsmarena.com/meizu_15-9159.php
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 11:35   #2587
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Starije modele Meizua prodavali su i naš operateri,ali to su bili kineski modeli u koje su instalirali Google appse....kasnile su notifikacije,imali su hrpu bugova i svašta nešto.
Meizu je imao veliki preustroj,riješili su probleme s Qualcomom pa sad koriste i njihove procesore i konačno razmišljaju globalno.
locks je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 11:38   #2588
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Lijepo za pročitati

Baš sam pogledao koji sam to Meizu imao, M2 mini, to je prahistorijski model

Zadnje izmijenjeno od: rodriguez. 19.10.2018. u 11:47.
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 12:35   #2589
5rich
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 28
Ja sam neki dan baš uživo gledala Nubiu Z 17 Lite, realno izrada ne baš vrhunska i mobitel je vizualno stvarno izvrsno napravljen, što se tiče dizajna. Jedino je kućište dosta sklisko pa bez maske i zaštite nema šanse da ne padne.

Koliko sam čitala softverski je u banani jer nije namjenjeno za naše tržište, mora se naći dobar ROM za nju da sve radi kako treba. To je najveći problem tog mobitela jer navodno nema baš puno romova.

Bilo bi super kad bi se netko malo više raspisao o tom mobitelu.
Da dobijemo malo više INFO iz prve ruke.
5rich je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 12:55   #2590
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor dak0001 Pregled postova
Prvo makneš sve zaštite, onda ulaziš u recovery. To i je smisao zaštite od krađe.
Unlock zaštita nema veze s tim, barem ne na ostalim uređajima koje imam. Već sam nekoliko uređaja komotno vratio na tvorničke preko recoverya jer su klinci blokirali unlock. Na S9 imam sve zaštite unlocka, pa najnormalnije uđem u recovery.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2018., 12:23   #2591
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Stari imao Meizu M2 Mini star skoro 3 godine i još uvijek uredno radi, ali mu je baterija već u banani pa sam mu prije 3 mjeseca kupio Nubiu M2 (4/64GB, Dual camera) i mob je izvrstan, nisam vidio nikakve bugove koliko sam ga malo proprčkao, a i kaže da sve odlično radi, kamera je vrlo dobra, jedini minus je što nema HR jezik i što mislim da dosad nije bilo nekog značajnog ažuriranja na noviji Android kome je to bitno...

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2018., 12:08   #2592
Nitzer Ebb
Premium
Moj komp
 
Nitzer Ebb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Cool Sharp FS8018 Aquos S3mini