Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.08.2009., 00:59   #91
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Mozemo mi trubiti koliko god hocemo da je NFS fransiza postala smece, no prodajni rezultati su u raskoraku s tom nasom mislju.

Ako se ne varam, prostreet je prodan u "bijednih" milijun i nesto primjeraka, sto je i dalje izvrstan razultat. Nije veliki koliko bi pohlepni celnici EA htjeli, ali je zarada debela.

Zato su Blackbox otkantali jer nisu prepoznali trendove u USA i Japanu, tj. nisu stvorili takvu igru koja bi marketingu omogucila muznju vece love od sponzora s tih trzista.

Koliko god sam volio stare nastavke NFS, mislim da su ti dani zavrseni. EA ganja profit...
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2009., 01:09   #92
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Ovo će vjerojatno bit najbolji NFS dosad. Na njemu radi ugledna firma koja se do sada bavila isključivo simulacijama, Slightly mad studios, bivši Blimey, koji su radili sa Simbinom na njihovim uspješnicama.
Igra će bit u potpunosti nova, nikakva nadogradnja ni grafike ni fizike na prošle nastavke. Koristit će rFactor fiziku, ali naravno, dosta pojednostavljenu. Neki čak kažu da nije ni rFactor fizika nego još napredniji model namjenjen za nikad dovršeni Ferrari Project. Također ide u prilog da fiziku guma radi čovjek koji je to napisao za Richard Bourns Rally, a to samo izmamljuje osmjeh na lice.

Iz druge ruke (doslovno) znam da su u Slightly mad studios napravili internu verziju sa punom fizikom, ali EA-u to ne odgovara, i to se znalo otpočetka. Veliki je naglasak bio da bude što je moguće lakše voziti na gamepad, uz zadržavanje koliko-toliko realne fizike.

Kakav će krajnji rezultat bit? Ne vjerujem da će bit loš, ipak će imat nekakvu fiziku, za razliku od prošlih nastavaka. Siguran sam da će bit bolji od grida (netko je rekao da je to realno ), ali isto sam siguran da neće bit ni blizu dobro da bi ljudi koji voze simulacije odigrali ovo.

Za slightly mad studios radi jedan hrvat, poznat po suradnji sa Ralphom Hummerichom, tvorcem svojedobno najboljih F1 modova za tadašnje simulacije, upućeni će znat o kome je riječ
Ivo Franic???

Negdje sam citao da ce biti dva moda igre ARCADE i SIM. Kao i u GTR.
Takoder svi traileri i ostali videici iz igre su iz arcade moda.
Necemo jos pokopati NFS, nadajmo se nastavku GTR-a
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2009., 02:24   #93
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Citiraj:
Autor zackoj Pregled postova
Ivo Franic???
Pst!

Ne moramo očekivat novi GTR, ali nešto novo (za ovaj tip igara) i neloše možda i bude.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2009., 03:01   #94
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,920
najjaci nfs je cetvorka, bar meni,
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2009., 03:47   #95
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Čuks Pregled postova
najjaci nfs je cetvorka, bar meni,
POTPIS!

Jos kad sam bio skuzio(na tadasnjem PS1) da se mogu paliti zmigavci...uff,nitko sretniji od mene tad(imao sam <10 god,razumijete me nadam se )

I Need for Speed 2 mi nije bio los
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2009., 11:42   #96
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Mozemo mi trubiti koliko god hocemo da je NFS fransiza postala smece, no prodajni rezultati su u raskoraku s tom nasom mislju.

Ako se ne varam, prostreet je prodan u "bijednih" milijun i nesto primjeraka, sto je i dalje izvrstan razultat. Nije veliki koliko bi pohlepni celnici EA htjeli, ali je zarada debela.

Zato su Blackbox otkantali jer nisu prepoznali trendove u USA i Japanu, tj. nisu stvorili takvu igru koja bi marketingu omogucila muznju vece love od sponzora s tih trzista.

Koliko god sam volio stare nastavke NFS, mislim da su ti dani zavrseni. EA ganja profit...
Zavrseni su ti dani jer danasnja djecurlija zeli samo F'n'F, a dok smo mi bili mali znali smo šta je dobro!
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2009., 13:19   #97
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Dok smo bili "mali" nismo znali kaj je dobro ,nego smo imali kvalitetn(ij)e igre!
i naravno ,naigrali smo se ,svaki nfs je imao svoju draž!
s vremenom smo mi "mali" narasli ,odigrali i prešli sve i švašta ,i zahtijevi su nam porasli ,za razliku od novijih generacija kojima je to danas ko nama NFS2se ili slični (i oni buju bili takvi jednog dana hehehe)
čitaj : zajebaniji smo u izboru igara!
ne gledamo samo da je ferari u igri ,nego malo inovacija + provjerena formula (ali ne previše reciklirana) i zrnce realnosti jer ipak nam svima ne pašu kojekavi GTR ,gridovi ,toca-e itd... a opet bi vozili ,ne?!
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 15:13   #98
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,137
Htio sam nešto reći al` ipak mi se ne da trošiti moždane resurse na ovo iz naslova. Jedino moram prokomentirati naziv novog nastavka, fora sa igrom slovima ponovo im je predobra. Hmm...zapravo, reći ću što mislim o zadnjim nastavcima brzine. To je samo odraz današnjeg bolesnog, nesvjesnog i trulog društva, koje okruženo smećem sa svih strana biva srozanih mjerila i vrijednosti. Jedno smeće više? Može. I ne kužim napade na EA, mislim zašto bi ti ljudi ulagali više novca u razvoj jednog konačno iole kvalitetnijeg i igrivog nastavka kad i ovakva smeća imaju kako je kolega gore naveo sasvim urednu zaradu? Ljudima treba dat smeće jer oni to vole.
__________________
Divovski kompjuteri

Zadnje izmijenjeno od: tomasini_. 17.08.2009. u 15:45.
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 16:24   #99
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
Htio sam nešto reći al` ipak mi se ne da trošiti moždane resurse na ovo iz naslova. Jedino moram prokomentirati naziv novog nastavka, fora sa igrom slovima ponovo im je predobra. Hmm...zapravo, reći ću što mislim o zadnjim nastavcima brzine. To je samo odraz današnjeg bolesnog, nesvjesnog i trulog društva, koje okruženo smećem sa svih strana biva srozanih mjerila i vrijednosti. Jedno smeće više? Može. I ne kužim napade na EA, mislim zašto bi ti ljudi ulagali više novca u razvoj jednog konačno iole kvalitetnijeg i igrivog nastavka kad i ovakva smeća imaju kako je kolega gore naveo sasvim urednu zaradu? Ljudima treba dat smeće jer oni to vole.
Većini tržišta se ne da šaltat, pazit na gas u zavoju da ne izleti, itd., zato se proizvode igre poput NFS
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2009., 16:35   #100
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
tako je i kako sam svaki nfs dosad instalirao i barem probao min 18 min tako cu i ovaj. ako nista bacim ga kao undercover i zaigram grid ili tocu 3 ili gtr2
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2009., 12:49   #101
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,137
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Većini tržišta se ne da šaltat, pazit na gas u zavoju da ne izleti, itd., zato se proizvode igre poput NFS
Nisam siguran da razumijem što si htio reći..jer zadnji nastavak recimo meni je bio užasno težak za upravljanje. Ono...niš s ničim. Za razliku od Undergrounda 2 ili Most Wanteda (neću dalje u prošlost) koji su imali sjajno pogođeno upravljanje, upravo onakvo kakvo ti omogučuje da bez previše nepotrebnog razmišljanja zalijepiš gaščinu do poda i jedeš asfalt, a to je ono što volim (sam volio) u potrebi za brzinom. Ime sve govori. Da ne spominjem grafiku zadnjeg Prošita koja ne da se ne može uspoređivat već ispada skroz smiješna u usporedbi s grafikom Most Wanteda od prije 5 godina.

Evo link na zanimljiv članak koji govori o gorespomenutom potrošačkom padu vrijednosti i shodno tome "kretenskim proizvodima" kojima smo obasuti.
__________________
Divovski kompjuteri

Zadnje izmijenjeno od: tomasini_. 20.08.2009. u 15:34.
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 19:20   #102
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
http://www.youtube.com/watch?v=d7hIsU7Q81g

Na prvi pogled, izgleda da ce NFS biti kvalitetan proizvod koji nece razocarati ljubitelje, ali hoce li ih oduseviti - cekajmo opipljivije dokaze :-)
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 19:46   #103
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor tomasini_ Pregled postova
Nisam siguran da razumijem što si htio reći..jer zadnji nastavak recimo meni je bio užasno težak za upravljanje. Ono...niš s ničim.
Htio sam reći: NFS je glupa igra koja funkcionira po principu stisni gas do kraja i ulijeći u zavoje sa 300km/h.
Probaj LFS ili Richard Burns Rally pa ćeš shvatiti razliku i što sam htio reći
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 20:34   #104
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
NFS - arkada.
LFS/GTR/Richard Burns Rally - simulacije!

svebee je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 20:48   #105
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Toliko o obećanim realnim oštećenjima automobila.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 21:23   #106
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
NFS - arkada.
LFS/GTR/Richard Burns Rally - simulacije!

Jel??
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 21:29   #107
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
NFS je glupa igra koja funkcionira po principu stisni gas do kraja i ulijeći u zavoje sa 300km/h.
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Jel??
Da. Zašto bi igra bila glupa (isto kako je Wolfenstain "usrana i nazadna") samo zato što nema ultra-realnu fiziku kakva je namijenjena za simulacije, a NFS je oduvijek bila arkada?

To je igra di je mozak na paši i po gasu, bez zabrinutosti oko kočenja/izletavanja/guma/...
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 21:34   #108
StreetJosip
Premium
 
StreetJosip's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 31
To kad imaš volan je zakon igrat, a što se tiće igre nadam se da če biti bolja nego prijašnji nfsovi
__________________
Sig 50 kb max :-)
StreetJosip je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 21:41   #109
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor svebee Pregled postova
Da. Zašto bi igra bila glupa (isto kako je Wolfenstain "usrana i nazadna") samo zato što nema ultra-realnu fiziku kakva je namijenjena za simulacije, a NFS je oduvijek bila arkada?

To je igra di je mozak na paši i po gasu, bez zabrinutosti oko kočenja/izletavanja/guma/...
Možda zato jer ne zahtjeva previše talenta da je igraš ?
I ulijetanje sa 300 u zavoj tebi nije glupo? Glupo je. Ili ako ti je lakše - glupost. Isto kao što je glupost svo to letenje po zraku, pritiskanje famoznog NOS-a iako već ideš 400km/h i ostale nadrealne radnje. Druga stvar je šta to netko voli, ali to nisam ni dovodio u pitanje... Svatko ima pravo na svoj ukus
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 23:28   #110
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Možda zato jer ne zahtjeva previše talenta da je igraš ?
A kao postoji igra koja treba talenta da je igraš?
  Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 23:59   #111
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
O da...
Probaj LFS u kombinaciji sa G25
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 00:07   #112
tomasini_
Premium
Moj komp
 
tomasini_'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 1,137
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Htio sam reći: NFS je glupa igra koja funkcionira po principu stisni gas do kraja i ulijeći u zavoje sa 300km/h.
Probaj LFS ili Richard Burns Rally pa ćeš shvatiti razliku i što sam htio reći
Baci oko na naslov teme.
__________________
Divovski kompjuteri
tomasini_ je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 01:06   #113
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Možda zato jer ne zahtjeva previše talenta da je igraš ?
I ulijetanje sa 300 u zavoj tebi nije glupo? Glupo je. Ili ako ti je lakše - glupost. Isto kao što je glupost svo to letenje po zraku, pritiskanje famoznog NOS-a iako već ideš 400km/h i ostale nadrealne radnje. Druga stvar je šta to netko voli, ali to nisam ni dovodio u pitanje... Svatko ima pravo na svoj ukus
Ne fantaziraj. Mogao si samo napisat zadnju rečenicu i to je to
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 10:06   #114
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Možda zato jer ne zahtjeva previše talenta da je igraš ?
I ulijetanje sa 300 u zavoj tebi nije glupo? Glupo je. Ili ako ti je lakše - glupost. Isto kao što je glupost svo to letenje po zraku, pritiskanje famoznog NOS-a iako već ideš 400km/h i ostale nadrealne radnje. Druga stvar je šta to netko voli, ali to nisam ni dovodio u pitanje... Svatko ima pravo na svoj ukus
Arkada = 300 u zid i sve ok = mozak na pašu

To je NFS nekada radio izuzetno dobro ali od 6-ice su se malo ukakili...što se Shifta tiče...jedva čekam da probam

Ak ti ne paše ne igraj,jednostavno. A što se simulacija tiče...imam ja svoju...zove se Mazdom po zagorskim bregima...da vidiš realnosti,prema tome je LFS arkada
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 10:50   #115
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
A što se simulacija tiče...imam ja svoju...zove se Mazdom po zagorskim bregima...
kralju..
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 14:31   #116
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 15:26   #117
Reedy
Premium
Moj komp
 
Reedy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 764
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
A što se simulacija tiče...imam ja svoju...zove se Mazdom po zagorskim bregima...da vidiš realnosti,prema tome je LFS arkada
OMG ja ću se usrat :P, Zagorskim Bregima , Voći?

Edit: Na videu iznad premotajte na 5:35 :P hahah
Reedy je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2009., 15:44   #118
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,307
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
OMG ja ću se usrat :P, Zagorskim Bregima , Voći?
Varaždin - Marija Bistrica
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 12:08   #119
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Sada ste skrenuli u temu "real life vs. games". Da ste poceli s ovakvim postovima u jednoj WOW temi, mislim da bi vas igraci WOW-a drvljem i kamenjem napali - kako li uopce mozete misliti da je stvarni zivot bolji od, jelte...

Ima jedna cesta blizu Bjelovara, fantasticna jer je prepuna zavoja i vrlo malo prometa. Skoro pa cijelom duzinom vas okruzuje suma, prodjete kroz nekoliko sela. Jedina je*ada su nepregledni zavoji sada po ljeti kada svo zelenilo buja no ako se drzite svoje strane ceste, stignete reagirati i maknuti se kada neka budala u BMW-u testira izdrzljivost svojih guma.
A tek kako volan "podivlja" kada desnim kotacima tijekom mimoilazenja sidjes s asfalta i zadjes u meku zemlju. To je borba s nepoznatim silama, jer nemas pojma gdje ce te zemlja baciti iduce milisekunde. Nije to igra pa da kazes imam restart ako zavoj ne odvezem zavoj savrseno. Zubima lovis zrak, stisces gas i molis Boga da uhvatis sa sva 4 kotaca asfalt prije no sto je prekasno. Nije da volim gledati nevolji u oci, ne izazivam, cesto radije prikocim i vozim sporo po kriticnim zavojima jer ima previse budala koje misle da su jedini na cesti...

Dosta OT, hocu reci da nema te igre koja se moze pribliziti tom osjecaju stvarne voznje.

No da se vratimo na NFS. Ako ce igra ponuditi zabavno jurcanje bez frustracija (da mogu odigrati utrku-dvije prije spavanja), kupit cu i original!
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2009., 12:19   #120
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Mislim da će me lagano zabolit neka stvar za realnost sad kad sam vidio da je E36 M3 unutra :P Nordschleife i M3 :P
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na