Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2009., 14:33   #301
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
ne,ti si.ja sam samo, kak si rek'o...pa malo-gradjanin
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2009., 15:55   #302
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
I onda kad dođem i podijelim par banova - kvarim zabavu jel?
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2009., 15:17   #303
GrGaKC
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG/KC
Postovi: 88
Citiraj:
Autor GrGaKC Pregled postova
/cut/
Epilog:

Dosao disk ovog trena. Nisam ga jos isprobao, ali nije ni slanje proslo bez gluposti i nesposobnosti. Dogovoreno je slanje diska Overseas Expressom da ne moram po njega u ZG. Kod dogovora navedem adresu a disk ode u totalno suprotnom smjeru... Pa da ja pitam, Protis man tko je tako nesposoban kod vas da umjesto 48000 KOPRIVNICA navede 51000 RIJEKA kao odrediste? Nego se onda meni naplati vasa glupost (u vidu postarine - aj vi saljite nesto iz ZG u RI pa onda u KC...) i gubitak vremena...

Sve u svemu, jedan veliki MINUS za Protis, nema sanse da tamo vise kupujem. Dokazali ste koliko (ne)cijenite kupce, zasto onda ne dati par kn vise pa biti siguran da ce sve proci glatko?
GrGaKC je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2009., 08:18   #304
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
zato sto neces biti siguran
kada bi sve prolazilo svuda glatko ne bi postojali threadovi za svaku trgovinu na svakom inf forumu puni losih iskustava. Jedino ne znam sto cemo sad kad vemil i hgspot propadnu do kraja, bili su vjecni izvor materijala
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 21:42   #305
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Evo imam i ja negativno iskustvo. Slozim čovjeku komponente kažem Protis. Posalje im upit od 4 stvari nemaju 2. Dobro šalje im ispravak s drugim komponentama. Nema odgovora par dana. Zove telefonom ne javljaju se.
Na newsima sam isto skicnuo komentare da nisu odgovarali na mailove.
Na kraju smo riješili u drugom web shopu.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2009., 21:56   #306
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Nazoveš ih telefonom, pitaš ih nešto, šturi i hladni u odgovorima, šteta, inače izvrstan shop, ali po svemu bolji mi ADM i MagazinRS, gdje možeš lijepo i popričat s ljudima o tome što kupuješ.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 00:13   #307
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Nikad nisam kupovao u online shopovima, a sad vidim da nisam ni pogriješio.
Pa ja neznam šta bih napravio da me netko toliko dugo, oprostite na izrazu ali moram, jebe u zdrav mozak, jer ovo nije ništa drugo negoli to.
Neznam čija to može biti krivnja, dali samog prodavača ili njegovog vlasnika, ali po meni nema tu šta tko drugi biti kriv nego sam vlasnik, jer on je taj koji bi trebao kontrolirati šta i kako to njegovi djelatnici rade, ili u protivnom je upravo on taj koji zagovara i odobrava takvo ponašanje.

Nije tu uopće bitno tko je koliko love spušio, bitno je da je lova spušena a sve to zahvaljujući nekulturi djelatnika dotične trgovine.

Sva sreća pa imamo forume po kojima se vode rasprave tipa ove, pa onaj koji ima volje na brzinu može zaključit koje trgovine valja izbjegavat.
Hvala vama na povoljnim cijenama, ali dok god ja nemogu doći u shop, uzet na licu mjesta komponentu u ruke, pregledat ju i uplatit lovu na blagajni, za mene to nije shop, rađe se ja odvezem sa svojim autom do zg-a pa navratim u adm i kupim na licu mjesta ono što mi treba nego da se zezam sa naručivanjem pa čekanjem pa još k tome da mi dovezu nešto krivo ili pokvareno.... ne hvala
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 00:27   #308
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Najveći problem kod Protisa je što nemaju updateane stranice.

Hoću to, to i to.
Nemamo prvi i treći to.
Dobro, onda ovo i ovo.
Nemamo.
Onda, ono i ono.
Nemamo drugi ono.
A, jbg ga tako, neću se ja s vama natezati do sv.Nigdarjeva. Ako nešto nemate, skinite to sa stranica ili dodajte neki idikator (kao u Ve-mila) da nemate to trenutno dostupno.
S time da oni odgovaraju na mail u roku jednog dana, a ovi u ADMu u roku cca. 5min.

Već sam par puta kupio u Linksu (koji su nešto skuplji i udaljeni od Protisa cca. 300 metara) samo zato što znam da ću tamo zaista naći ono što na njihovim stranicama se vodi kao dostupno.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 01:05   #309
centaur
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 127
Citiraj:
Autor Bukva Pregled postova
Najveći problem kod Protisa je što nemaju updateane stranice.

Hoću to, to i to.
Nemamo prvi i treći to.
Dobro, onda ovo i ovo.
Nemamo.
Onda, ono i ono.
Nemamo drugi ono.
A, jbg ga tako, neću se ja s vama natezati do sv.Nigdarjeva. Ako nešto nemate, skinite to sa stranica ili dodajte neki idikator (kao u Ve-mila) da nemate to trenutno dostupno.
S time da oni odgovaraju na mail u roku jednog dana, a ovi u ADMu u roku cca. 5min.

Već sam par puta kupio u Linksu (koji su nešto skuplji i udaljeni od Protisa cca. 300 metara) samo zato što znam da ću tamo zaista naći ono što na njihovim stranicama se vodi kao dostupno.
Bravo, to je zaista najveći njihov problem, masu puta sam ih znao nazvat i pitat za određenu komponentu, koje nemaju i koja uopće nije ni dobavljiva više. I onda čovjek na telefonu zatečen 15 sekunda šuti, nezna što da kaže, stavljen pred svršen čin, a pritom si mislim "da sam znao da nemate nebih zvao", a planirao sam baš kupit tu komponentu za koju da sam znao da je nema, nebi ni planirao kupovinu.
centaur je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 02:10   #310
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Bukva Pregled postova
....ili dodajte neki idikator (kao u Ve-mila) da nemate to trenutno dostupno.
S time da oni odgovaraju na mail u roku jednog dana, a ovi u ADMu u roku cca. 5min.

Već sam par puta kupio u Linksu (koji su nešto skuplji i udaljeni od Protisa cca. 300 metara) samo zato što znam da ću tamo zaista naći ono što na njihovim stranicama se vodi kao dostupno.

Vemulj je banana ako nisi u zg.
Zato ja odavno kupujem u linksa.. nije mi se dalo natezati sa hgsrotom i vemuljem preko tel imate li ovo, imate li ono.. kao sto kazes...

links ima raspolozivost u svim poslovnicama..
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2009., 09:35   #311
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Vemulj je banana ako nisi u zg.
Zato ja odavno kupujem u linksa.. nije mi se dalo natezati sa hgsrotom i vemuljem preko tel imate li ovo, imate li ono.. kao sto kazes...

links ima raspolozivost u svim poslovnicama..
u zg je totalna banana vemulj.
nema ničega više od komponenti.
samo pojačala tekle i sl.
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2009., 09:50   #312
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Samo jednom sam naručivao kod protisa...radilo se o micro USb sticku- došao sam tamo, rekao da ga želim naručiti i izišao za 30 sekundi. Nisam čak ni novac morao ostavljati...sljedeći dan sam ga pokupio taman kad je čovjek rekao da će stick stići i platio. Mala kupovina, ali je sve prošlo glatko.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 09:06   #313
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ja nikad neću više kupovati od njih...

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Da, imam osjećaj da ovi u protisu stalno prodaju već rabljenu robu, kupio kućište kod njih bio, vidljivo otvarano bilo, ogrebano iznutra, sad ovaj stalak, kao da je 20put sastavljan i rastavljan... Iskreno, zadnja kupovina u protisu.
Plus još onaj arogantan pomalo albino bahati prodavač "ja_sve_znam_i_baja_sam_u_kvartu" jednostavno nije za taj posao IMO.

Bio sam telefonski naručio taj stalak u četvrtak, rečeno je u petak da će doći iza 19h, i tako ja gubio 2h da dođem do njih po stalak, još se žurio jer sam na knap do 19h bio, a budala nisam provjerio bio dal je došlo, pa su mi odjebnicu napisali da dođem u ponedjeljak...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 09:23   #314
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Ja sam imao (jedno doduse) pozitivno iskustvo..dosao, ostavio polog , drugi dan pokupio . cak nemoras ni cijeli iznos ostaviti kao sto je u drugim web shopovima , neznam kak nitko to nije istaknuo .
tak da i ak te nazovu da nema , vrate ti taj polog koji si dao vec i to je to.

meni je veci problem zadavao parking, nemas tam di stat , pa sam se fino stao drito uz ducan njihov .


prodavaci su ok , covjek se , dok sam cekao na red , pretrgo objasnjavajuc nekom tam dedi vrste mem kartica i citaca , vrijednost robe 100 cuna.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 14:04   #315
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Kaj nije lakše nazvati od doma, i onda drugi dan pokupiti
  Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 21:32   #316
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Vec sam toliko stvari navratno narucio/kupio da jos nisam prekinuo za sada sretni Protis lanac srece. Jos "im se" nista nije pokvarilo

Kad su ljudi odgovorni i nije uzasno personalno transpotiranje par stvari do ducana. Ako su tako zapoceli bivsi najbolji haustor dileri zasto sumnjati u druge aktere dobrih namjera. Jedino diskove ne volim iz takvih izvora kupovati, ali cak ni tu me jos nisu zakacili.

Raspolozenje Protisovaca je iskljucivo odraz stresa i frekvencije kupaca koji ih obilaze ili dolaze preuzeti. Vecinom puta su prilicno ljubazni. Barem je takav dojam stecen svim proteklim susretima. Jedino ostaje mali dobronamjerni naputak za Protisovce :

U zadnje vrijeme pocinjete stvarati naviku gomilanja previse robe u prostoru gdje vam stoje kupci. Posebno robu koju ce netko doci preuzeti. Prostor vam je ogranicen ali i dalje pristupacan ako ga dodatno ne komplicirate ovakvim pristupom. Na onu metalnu kontrukciju imate jos jedan slobodan kat za dodatnu policu. Sto cekate? Jedna staklena vitrina je previse. Vecina ljudi dolazi po narudjbi a vi robujete u isto vrijeme da ostavite dojama nekog salona za setnju. Sa velicinom prostora sa kojim raspolazete? Maknite to jer nicemu ne sluzi. Mozda jedna i moze proci ali dvije?

Los dojam ostavljaju stalno otvorena vrata iz vasih kompova koja poput supe vire sa stvarima. Zatvorite ta vrata pobogu jer djeluje slampavo. Ne radite obstrukciju pogleda kupca i njihov pristup samome pultu sa gomilom zastavica i gluposti. Razina oka se ne prekida, pa to su postulati pravila komunikacija u poslovanju. Nek svi ljudi mogu uredno doci sa svih strana tog pulta, bez toliko prepreka. Umjesto vitrina stavite neku pametniju soluciju da neka starija osoba moze sjesti. Neka biljka takodjer nije na odmet. Stvari koje docekuju nekoga bacite odozada ili reorga