Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2009., 12:47   #1561
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Ako nekoga zanima, prodajem trkaci bicikl Focus Thron (alu - nova rama i vilica), sva oprema Campagnolo, kotaci Apollo FIR, gume Continental GP3000 (kevlar), uz njega dajem i stariju ispravnu Gipiemme ramu sa karbonskom vilicom, lulom, volanom, sjedalom te Campagnolo Mirage pogonskom osovinom.
Sve skupa 500€, vise info na PM
Mejzlik je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 13:07   #1562
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
pošto je ovo postalo opća tema o biciklima, pohvalit ću se sa svojom makinom
stigli su topliji dani i ja se zaletio u keindl sport po neke djelove za bicikl.
kupio sam sjedalo i gumu.
danas sam dva sata brusio staru boju sa bicikla i uskoro će past nova.najvjerojatnije crna
evo par slika kak to izgleda.
brušeno
guma
svi komentari dobrodošli

Zašto meni taj bicikl liči na pevecikl?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2009., 17:43   #1563
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Zašto meni taj bicikl liči na pevecikl?
neznam, meni ne liči.
Inače, bicikl je proizveden u Italiji prije otprilike 6-7 godina, s tim da nema hrđe na sebi i naglašavam da je ultra lagan- nosim ga bez problema.otraga ima Shimano Aceru, naprijed default.
evo, sad sam ispustio gumu na 1 bar i štelao ju.uspio sam ju ispravno instalirat, i sad ne krivuda nigdje
sad samo još da ga pofarbam i to je to
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 18:14   #1564
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
neznam, meni ne liči.
Inače, bicikl je proizveden u Italiji prije otprilike 6-7 godina, s tim da nema hrđe na sebi i naglašavam da je ultra lagan- nosim ga bez problema.otraga ima Shimano Aceru, naprijed default.
evo, sad sam ispustio gumu na 1 bar i štelao ju.uspio sam ju ispravno instalirat, i sad ne krivuda nigdje
sad samo još da ga pofarbam i to je to
Rama mi uopće ne liči kvalitetno, kažem, totalno me podsjeća na one pevecikle...

Al ak se da vozit koga briga
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 18:22   #1565
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
pa sad sam napiso da nije pevecikl
i ne, nije "ak se da vozit koga briga" jer se itekako da vozit.
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 18:42   #1566
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Momci, nisam Vas htio prije gnjaviti, ali dolazi ljepše vrijeme pa čisto da provjerim kod znalaca. Bicikl do 2000kn. Prijatelj kojem vjerujem preporučio je Nakamura Cliff Lite, cijenom je ispod 2000kn. Oprema, poput naziva vilice, šiftera ili čega već mi baš i previše ne znači, jer priznajem - ne kužim se ama baš ništa u to.

Ono za što meni treba bajk je da bude izdržljiv. Volim se voziti po gradu malo brže pa nek podnese i poneki udarac, rupu-dvije. Skokovi sa rinzola su mi normalna stvar.
Moj Rog (crvena zverka ) je izdržao taj tempo 8 godina, na kraju mu se presjekla vilica taman na "ipsilonu" gdje se spajaju amortizeri . Uglavnom, tada sam kupovao nasumice, a sada ipak idem pametno pa pitat.

Čitam i vidim da od tih jeftinih best buyeva ulaze Nakamura i Wheeler. Meni tako svejedno, glavno da drži, da je kvalitetno.

Ne volim komplicirat previše, ali ako ima stvarno nešta puno bolje od njega, neka se napiše.
Eto, fala.
Koja oprema???

CLIFF LITE (c/p)
Okvir: ALLOY 7005 bi-axial / Vilica: SUNTOUR XCM, M-LO, 80MM
/ Nosač pedale: TRUVATIV X-FLOW 3.0 / Prednji mjenjač:
SHIMANO DEORE / Zadnji mjenjač: SHIMANO DEORE / Ručica
mjenjača: SHIMANO DEORE, 27 BRZINA / Kočnice: TEKTRO
837AL, V- Kočnice / Ručice kočnica: TEKTRO 360A / Prednja
glavčina: SHIMANO RM40 / Zadnja glavčina: SHIMANO RM30
/ Felge: STRONGMAN, CNC, DVOJNA STIJENA / Veličina okvira:
14,16,18,20,22

ili

http://www.vttallurelibre.be/Pictures/CliffLite.jpg

Dosta proizvođaća za različita tržišta ima različiti nivo opreme. (rama ista druga oprema)

Malo se raspitaj za opremljenost...
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 19:23   #1567
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Mislim da je ovaj:
http://www.imagesforme.com/show.php/...aclifflite.jpg

Ali hvala na upozorenju. Mislim da ću ja pajdu pod ruku i lagano u shoping
Reci mi samo, jel ima šta bolje ili neki u rangu toga, čisto da imam više opcija pri kupnji, ako već baš tog jednog ne mogu naći (jer je to prošlogodišnji model) ?

EDIT:
Neću lagat pa nit reć da mi izgled nije važan. Npr. ovaj Wheeler 1900 mi izgleda odlično
Mislim da mi XC bicikli nekak najviše pašu

EDIT2:
Sredio link na sliku.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 03.03.2009. u 19:33.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 20:37   #1568
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Nakamura ima super opremu za te novce (Deore), jedino kaj mi rama izgleda malo "mekša"- ovako preko slike.
Wheeler mi djeluje čvršće ali ima slabiju opremu (osim vilice-IMHO mislim da je nešto bolja).
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2009., 22:35   #1569
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Nakamura ima super opremu za te novce (Deore), jedino kaj mi rama izgleda malo "mekša"- ovako preko slike.
Wheeler mi djeluje čvršće ali ima slabiju opremu (osim vilice-IMHO mislim da je nešto bolja).
MIK, hvala ti puno na pomoći i savjetima. Imam osjećaj kako nakon Roga neću niti sa jednim biciklom od ovih pogriješiti.

Ako se ikad nađemo na stazi, častim pivom
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 11:31   #1570
x32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 50
Zanima me s kojim sredstvom odmašćujete lanac na biciklu, nakupilo se masnoće na njega pa bi ga htio očistiti.
x32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2009., 12:11   #1571
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
imas i specijalnih odmašćivača u spreju, imas u pevecu isto neki degreaseri, sad nisam siguran koji radi perfektno, znam da je jedan koji imam doma za nis, a jedan doslovce unisti sve masno (a i plasticno ). ako se mozes strpit do vikenda pa ti javim...

isto tako imas i dobri stari perolin
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 12:56   #1572
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor x32 Pregled postova
Zanima me s kojim sredstvom odmašćujete lanac na biciklu, nakupilo se masnoće na njega pa bi ga htio očistiti.
http://www.keindl-sport.com/proizvodi.asp?tip=47
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 13:01   #1573
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Ja svoj lanac skinem i onda ga operem u nafti, zatim ispusem kompresorom, vratim natrag i podmazem.
Mejzlik je online   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 15:08   #1574
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor x32 Pregled postova
Zanima me s kojim sredstvom odmašćujete lanac na biciklu, nakupilo se masnoće na njega pa bi ga htio očistiti.
Imaš u DSGu (a valjda i u ostalim dućanima) cijelu paletu Finish Line proizvoda za sve vrste uvjeta.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 19:33   #1575
Jeote
Premium
Moj komp
 
Jeote's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: 50km od Zg
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Speedbreaker Pregled postova
znaš kaj bi bilo najbolje?
bilo bi najbolje da razmisliš i kažeš nam za kaj će taj bicikl služit, jer ovako tapkamo u mraku.
ako bi se vozio po gradu onda bi ti preporučio nešto ovako što si ti već napisao.
Cube LTD Cls Comp
http://www.keindl-sport.com/proizvod.asp?id=2521
zbog toga što ima uže gume sa manjom površinom prijanjanja tako da pruža manji otpor cesti i brže ide.
ima amortizer za kraće izlete po makadamu.
mislim da te kočnice nebi smjele brinut.kada su ovakve normalne(ne-disk) kočnice ispravne onda je razlika između njih i diskova IMHO mizerna.
meni je bitnija guma u kočenju od kočnica jer ako imaš loše gume onda će kotači blokirat čim takneš kočnicu i nemaš ništa od toga.
a ako bi istraživao nove putove i tomu slično onda neki sa širokim gumama i obavezno amortizer.

kona nema disk.
Ovak..treba mi bajk najviše za po cesti(ak ovo možemo nazvat cestama, tak da sam mislio da bi neki trekking,cross bike bio za mene), svakih par dana 20-30km, a kasnije će se to nadam se povećat.. najviše kaj bi dao je oko 3000kn, premda mislim da mi je i to previše za moje potrebe, al stari pevecikl mi je toliko digao živce da sam odlučio dat malo više para za bike..

Stvarno se ne kužim u bicikle, sve kaj znam to sam pročitao tu na forumu, tak da nemojte ništ zamjerit..

opet mi nije nešt jasno:

kaj nemaju taj Cube i Focus istu veličinu kotača (28") i jako sličnu širinu gume (622x35, 700x35) ak su to te oznake..???

kaj nema focus bolje dijelove za iste novce, pod tim mislim bolji mjenjač (deore-alivio) i nešto malo bolja vilica (Suntour NEX-4610 V2 MLO, lockout - Suntour NEX-4110 ) ???


kak se meni čini Kona dew Plus ima disk, a Kona dew nema disk..??

Imaš možda koji bolji prijedlog za te pare??
Jeote je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 19:52   #1576
x32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 50
Kaj se tiče širina guma između focus-a i cube-a širina je potpuno ista - 28x1,35 samo što proizvođači imaju drugačije oznake, deore oprema je za klasu viša od alivio, kolko vidim razlika vilica između focusa i cube-a, focus ima lock out vilicu, disk kočnice za tvoju namjenu nisu potrebne, v-brake će odlično raditi svoj posao.
x32 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 19:57   #1577
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Focus je po meni puno bolji izbor, deore je ipak bolja grupa od alivia, a samim time i deore grupa je 9spd, alivio 8spd, ako si ciljao na diskove - oni na koni nisu bas nesto (ipak je mehanika), puno bolje ce kocit v-brake sa pravim gumicama, a i v-brake je puno laksi.

To ti je najbolji izbor za te novce

PS: Ali nemoj mislit da bicikl od 3000kn nemoras odrzavat, treba i na njemu mijenjat lanac redovito (max 2500km), gumice...itd. Inace koristenjem potrosenog lanca mozes zeznuti i kazetu i pogon, sto ti je npr. najmanje 500+kn
Mejzlik je online   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 20:13   #1578
Jeote
Premium
Moj komp
 
Jeote's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: 50km od Zg
Postovi: 87
Citiraj:
Autor Mejzlik Pregled postova
Focus je po meni puno bolji izbor, deore je ipak bolja grupa od alivia, a samim time i deore grupa je 9spd, alivio 8spd, ako si ciljao na diskove - oni na koni nisu bas nesto (ipak je mehanika), puno bolje ce kocit v-brake sa pravim gumicama, a i v-brake je puno laksi.

To ti je najbolji izbor za te novce

PS: Ali nemoj mislit da bicikl od 3000kn nemoras odrzavat, treba i na njemu mijenjat lanac redovito (max 2500km), gumice...itd. Inace koristenjem potrosenog lanca mozes zeznuti i kazetu i pogon, sto ti je npr. najmanje 500+kn
Citiraj:
Autor x32 Pregled postova
Kaj se tiče širina guma između focus-a i cube-a širina je potpuno ista - 28x1,35 samo što proizvođači imaju drugačije oznake, deore oprema je za klasu viša od alivio, kolko vidim razlika vilica između focusa i cube-a, focus ima lock out vilicu, disk kočnice za tvoju namjenu nisu potrebne, v-brake će odlično raditi svoj posao.
A valjda će onda bit Focus, tam negdje krajem mjeseca, možda do tad nabace još koji % popusta

Ma nisam ni mislio disk kočnice, došlo je do malog nesporazuma..

Znam da ga treba održavat, al ja sam malo šlampav kaj se tog tiče.. ak dam 3000 soma valjda ću bolje pazit na njega..!!
Jeote je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 20:19   #1579
x32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 50
I pazi da prilikom kupovine odabereš pravu veličinu bicikla.
x32 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 21:10   #1580
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Sad sam sa frendom došel iz kupovine.
U dsg-u smo našli idealan omjer (kolko para tolko muzike)
http://www.dsg.hr/proizvod.asp?Sifra=2620
Sad samo čekamo par zraka sunca pa javim komentare, jer nismo ga mogli isprobat u gradu pošto je kiša padala.
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 08:57   #1581
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Trebao bi savjet.
Rezervirao sam u Turbosportu Gianat Boulder-a
http://www.turbo-sport.com/Products/...-91576430.aspx

Kakva su vam iskustva sa dotičnim bikeom. Netrebam niš za po brdu nego ovak, rekreativno.
Izašao bi me sa popustom 25% 1500kn.
Jel ima što bolje?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 09:44   #1582
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Ja nemam iskustva s tim biciklom. Ali kak sam bil dost puta u TS-u videl sam kak ti bicikli izgledaju i kak su slozeni = katastrofa. Ugl kad ces uzimat bajk dobro pregledaj dal kaj fali i jel sve namjesteno kak se spada ak nije zamol ih da to jos malo poprave. Onda kad dopelas bicikl doma okreni ga naopacke i skini kotace i ponovo ih stavi i zategni i vrlo vjerojatno ces morat finije namjestat brzine. Nakon negog vremena kad ti se ova inicijala mast potrosi sa lanca i lancanika podmazi (ne wd40) i obrisi krpom (ulje nesmije curit po lancu).

Sve u svemu to je ok bajk ako ces ga dobro odrzavat i ako ga neces zloupotrebljavat. Za te novce tesko je nac bolje ako i nađes bit ce to u istom rangu opreme.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 11:42   #1583
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Zipa ovo Scott Genius MC40 (Fox TALAS RL, SRAM X9) bilo u TS 50% popusta- frend imao sreće pa uzeo, došlo ga nekih 6500kn.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 16:13   #1584
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,101
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2009., 17:08   #1585
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Strašan bajk: kaj je to rađeno za ovog tipa: slika
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2009., 17:37   #1586
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Nakamura ima super opremu za te novce (Deore), jedino kaj mi rama izgleda malo "mekša"- ovako preko slike.
Wheeler mi djeluje čvršće ali ima slabiju opremu (osim vilice-IMHO mislim da je nešto bolja).
Oprosti što te opet citiram, ali eto, isprobao sam Nakamuru Cliff Lite i jednog Wheelera od cure (model 800). I Wheeler mi je nekako puno bolje sjeo, bolje sam se osjećao na njemu i to me malo bacilo unazad u razmišljanju o shopingu. Jednostavno mi Nakamura nije bila "komotna", barem na prvi dojam. Tako da sam išao od nule čitati ovaj topik i sve preporuke od tebe, elvisa i ostalih, onda sam malo išao po dućanima gledat što ima u ponudi i osim Nakamure, našao sam sljedeće:

Dema Kallyo 2009 - 1979kn (Oprema Acera)
Dema Andro Disc - 1899kn (Acera)
Haro 07' V1 - 1720kn (Altus)
Haro 07' V2 - 2100kn (Acera); neću Vam lagat, loži me što ima diskove , iako sam pročitao u topicu da je meh. diskove skuplje za održavat i da se mogu pigati ako su klješta sa jedne strane.
Haro FlightLine Two - 2125kn (Acera + RST Capa vilica ako to kome šta znači )
Merida Sub 20V' 08 - 1448kn (Acera); jedan od novih favorita, jeftin, Acera od opreme, jedino što me buni jest da piše da ima meh. diskove. Cijena mu je pala skoro za duplo, ali...
Corratec X-vert Baco 08' - 2000kn (Acera)
Wheeler Pro 600 09' - 20090kn (Acera + RST Capa viliica)
Wheeler Pro 1900 - 2240kn (Alivio/Acera + RST Gilla T8 vilica)

I sad stvarno vidim da Nakamura ima jedina Deore opremu (iako vele da je Deore samo 9brzinski naprema Alivio, ako sam dobro pročitao u ovom threadu). Meni iskreno nije jasno kolika je razlika između te opreme. Gledao sam filmiće na youtube-u iz ovog threada di su uspoređivali Deore XT brijem i SLRM X9 (valjda sma dobro napisao model). No velim, nemam osjećaj kakva je razlika među ovim jeftinijim djelovima (tipa Acera i Alivio). Jel to ko DDR2 677 i DDR2 800 kod memorija ili veća

Velim, Merida mi je favorit, izuzetno niska cijena, no niti Haro V2 (ako ga uopće više ima) ne bih bacio.
Po mojem mišljenju, treba mi XC bicikl, iako će većina biti po gradskim cestama, no volim tu i tamo malo otići na neki makadam, a i skakanje sa rinzola mi nije nepoznanica. Vozio bih nekih 100-150km tjedno, naravno na ljeto i više. Kad mi trčanje za cardio dosadi, onda bi na bicikl prešao, a i lijepo vrijeme dolazi.
Uglavnom, ako može kratka pomoć, super. Ako ne, izabrat ću između onoga što imaju. Sumnjam npr. da Haro ima više tih modela (nekaj sam čitao u ovom threadu pa je netko napomenuo da ga više nema). Uglavnom, sljedeći tjedan ću ići po dućanima i svaka pomoć je dobro došla. Fala.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2009., 20:43   #1587
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Bicikl ti mora pasati bez obzira na opremu koju ima (ili ti ne paše geometrija ili veličina).

Deorovih 9 brzina dobro dođe kod uphill-a, da bi šaltanje brzina išlo glatko bitni su i shifteri.
(nisam probao Aceru. Mogu komentirati za Deore LX + shifteri Deore za koje imam samo pohvalu)

Koliko čitam mehaničke kočnice po suhom su lošija varijanta od V-break sa dobrim gumicama.
Prednost diskova je kod vožnje kroz blato i po snijegu (hvataju kasnije obično za okretaj kotača, dok se ne očiste)

Pogledaj i ovaj dučan: http://golf-aurora.hr/ (navodno su jeftiniji od ZG dučana)

Računaj da ćeš platiti više od onoga kaj si mislil izdvojiti, jednostavno te povuče
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2009., 22:19   #1588
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Najbitnije od svega je kako se ti osječaš na bikeu, da ti paše geometrija.
Svi bicikli u tom cjenovnom rangu su u globalu jako slični i razlike između njih su jako male.
Pošto se radi o takvoj cjeni ja ne bi gledao diskove, čak ni dal ima mountove za diskove, kvalitetni V-brake dobro koči, a sumnjam da ćeš se vozit po ogromnom blatu, kiši itd...
Merida mi se za tu cijenu ok, i ako ti paše ne moraš gledat dalje jer ćeš samo više bit u nedoumici.
Inače Deore mjenjača se da nač za 50-100kn skinute sa novog bikea ako baš zapneš za to.
Ako bi išao na diskove Shimano mehaniku ni pod razno ne uzimat jer je koma, svaka. Hayes MX2/4, Avid BB5/7 is way to go ali to je cijenom skoro pol tvoj bikea.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je online   Reply With Quote
Staro 16.03.2009., 13:00   #1589
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
MIK, hvala još jednom na pomoći i naravno hvala na linku

Jednostavno mi na Nakamuri nije pasala vjerojatno geometrija. Stvarno nisam zahtjevan, ali na Wheeleru tom drugom sam se osjećao kao doma.

Pogledat ću taj dućan na linku. Danas sam bio do DSG-a da pitam za Haro, ali na Vrbiku im je zatvorena poslovnica

Buljo, fala na informaciji koliko dođu ti Deore i slični shifteri . Vjerujem da je to tu sve. Pogledat ću Meridu pa šta bude - bude.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2009., 20:16   #1590
elvis again
In the ghetto
Moj komp
 
elvis again's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Sveta Nedelja (Zagreb)
Postovi: 1,942
Mozda da pogledas i ovaj model ako su ti diskovi zanimljivi:
http://www.bizmark.hr/joomla/index.p...ckli&Itemid=28
http://www.norco.com/2008bikes/templ...&view=&deets=2
vjerojatno ces morat diskove s vremenom zamjenit sa neki od vec predlozenih hayes mx serija ili avid bb ili deore 525 hidrouliku za mael pare. No za pocetak nisu tak losi.

Oprema poput mjenjaca i kocnica u pocetku uopce nije najbitinija iako to svi prvo gledaju. Po meni su bitniji vilica, kotaci, pogon, a ovaj norkec sve to ima: vilica RS dart bar pol klase bolja i cvrsca od slicni RST-ova i suntoura, kotaci WTB ipak neka marka (norco uvjek pazi na kvalitetne kotace, pogon - shimano alivio ja mislim?). Nesmijemo zaboratit da norco nije bas obicno ime te da njihove rame itekako drze cijenu ponjavise zbog kvalitete. K svemu tome ima pripremu za diskove na kotacima i vilici tako da promjena kocnica u neko skoro vrijeme nece bit problem.
__________________
AMD Ryzen™ 5 3600X,Arctic Freezer A35,Kingston FURY DIMM 32 GB DDR4-3200 Kit,Gigabyte B550M AORUS PRO-P,Gigabyte 1TB, M.2 2280, NVMe 1.3 PCI-Express 3.0 x4,INNO3D GeForce RTX 3080 X3 OC LHR, 10240 MB GDDR6X,Fractal Design Meshify 2 Compact Lite White TG Clear,Corsair RM650x (2021) 650W, HPX27i 27" monitor
elvis again je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na