Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.08.2023., 09:14   #1
Ninz
Premium
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: zg
Postovi: 92
Updates na Windows11 bez TPM2?

Bok ekipa,


nešto se priča da Win11 koji je instaliran na računala koja ne podržavaju TPM neće dobivati updates(za sad to radi normalno), jel to istina ili su samo spekulacije.
Isprike ako je tema već bila, tražio jesam ali nisam našao.
Ninz je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 05:48   #2
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Ninz Pregled postova
Bok ekipa,


nešto se priča da Win11 koji je instaliran na računala koja ne podržavaju TPM neće dobivati updates(za sad to radi normalno), jel to istina ili su samo spekulacije.
Isprike ako je tema već bila, tražio jesam ali nisam našao.
Istina je, ako npr već nisi na 22H2 nećeš ni moć, neće ti ga ni nuditi. Ostali updatei za trenutnu verziju će se uredno instalirati.

Dakle samo ovi veliki updatei na novije verzije/service packovi sigurno ne rade.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.09.2023., 06:37   #3
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 175
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Dakle samo ovi veliki updatei na novije verzije/service packovi sigurno ne rade.
Ne rade po defaultu ali se to lako zaobiđe.
Code:
Get 11 on 'unsupported' PC via Windows Update or mounted ISO (no patching needed)
  - use Skip_TPM_Check_on_Dynamic_Update.cmd v9+ to add /Product Server on-the-fly
  - and finally start Windows Update and select Upgrade to Windows 11

Get 11 on 'unsupported' PC via MediaCreationTool.bat
 - use MediaCreationTool.bat  to Auto Upgrade, Create ISO or Create USB with detected edition and  language, or Select between consumer or business (Enterprise) media
   Script creates media that will automatically skip clean install checks
   setup.exe will not automatically skip upgrade checks - launch the included auto.cmd instead!


You already have an ISO, USB or extracted ISO Files and want to add bypass to it for both clean install and upgrade:
 -use Quick_11_iso_esd_wim_TPM_toggle.cmd to add <INSTALLATIONTYPE>Server without mounting
  This one toggles installation type to Server (or back to Client if run again on the same file, restoring hash)
  directly on the iso / esd or wim file - so there's no mounting / dism, just powershell-based hex..
  Server type bypasses all hardware checks properly and cleanly
BinaryJesus je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 05:09   #4
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor BinaryJesus Pregled postova
Ne rade po defaultu ali se to lako zaobiđe.
Code:
Get 11 on 'unsupported' PC via Windows Update or mounted ISO (no patching needed)
  - use Skip_TPM_Check_on_Dynamic_Update.cmd v9+ to add /Product Server on-the-fly
  - and finally start Windows Update and select Upgrade to Windows 11

Get 11 on 'unsupported' PC via MediaCreationTool.bat
 - use MediaCreationTool.bat  to Auto Upgrade, Create ISO or Create USB with detected edition and  language, or Select between consumer or business (Enterprise) media
   Script creates media that will automatically skip clean install checks
   setup.exe will not automatically skip upgrade checks - launch the included auto.cmd instead!


You already have an ISO, USB or extracted ISO Files and want to add bypass to it for both clean install and upgrade:
 -use Quick_11_iso_esd_wim_TPM_toggle.cmd to add <INSTALLATIONTYPE>Server without mounting
  This one toggles installation type to Server (or back to Client if run again on the same file, restoring hash)
  directly on the iso / esd or wim file - so there's no mounting / dism, just powershell-based hex..
  Server type bypasses all hardware checks properly and cleanly

Ne vidim da se tu spominju update-i nego upgrade-i. Si probao što od toga?
Ja sam pred neko vrijeme probao na jednom starijem laptopu i išlo je samo kako sam opisao, 22H1 sigurnosni updatei, ali 22H2 mi nije nudio iako je bio dostupan.
Ili ti misliš da svaki put kada izađe novija verzija W11 napravi in-place upgrade na noviju verziju?
Nije to nešto strašno, ali nije ni zgodno.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 05:24   #5
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 175
Pa to je ista stvar. Govorim o većim updatima. Ne ovim mjesečnim zakrpama.
BinaryJesus je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 11:51   #6
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor BinaryJesus Pregled postova
Pa to je ista stvar. Govorim o većim updatima. Ne ovim mjesečnim zakrpama.
Ma je isto, ali nije zgodno jer svaki put treba skinut Mediacreationtool i onda s njime skinut image i upgradeat. OK, za naprednog korisnika to je niš, za običnog je to SF.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 13:09   #7
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 175
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ma je isto, ali nije zgodno jer svaki put treba skinut Mediacreationtool i onda s njime skinut image i upgradeat. OK, za naprednog korisnika to je niš, za običnog je to SF.
Ma ona prva opcija koju sam naveo "Skip_TPM_Check_on_Dynamic_Update.cmd" omogućava upgrade preko windows update. All to će opet biti inplace update. Znači windows update skida ESD image windowsa od 3-4 GB i inicijalizira update iz toga.
BinaryJesus je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 06:38   #8
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor BinaryJesus Pregled postova
Ma ona prva opcija koju sam naveo "Skip_TPM_Check_on_Dynamic_Update.cmd" omogućava upgrade preko windows update. All to će opet biti inplace update. Znači windows update skida ESD image windowsa od 3-4 GB i inicijalizira update iz toga.
Hvala za info.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 13:06   #9
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor BinaryJesus Pregled postova
Ma ona prva opcija koju sam naveo "Skip_TPM_Check_on_Dynamic_Update.cmd" omogućava upgrade preko windows update. All to će opet biti inplace update. Znači windows update skida ESD image windowsa od 3-4 GB i inicijalizira update iz toga.
cek, ovo me cisto iz znatizelje zanima...jel ide klasicni media creation tool i ako je, na koji nacin iniciras skriptu da funkcionira unutar MCT-a?
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 13:34   #10
BinaryJesus
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Sveti Petar
Postovi: 175
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
cek, ovo me cisto iz znatizelje zanima...jel ide klasicni media creation tool i ako je, na koji nacin iniciras skriptu da funkcionira unutar MCT-a?
Znači instaliraš skriptu (Skip_TPM_Check_on_Dynamic_Update.cmd) na računalo. Pokreneš windows update i to je to. Ako windows update ne pronalazi update ima ovdje i skripta za reset (windows_update_refresh.bat).

Alternativa je bilo gdje nabaviti Win11 ISO i patchirati ga skriptom " Quick_11_iso_esd_wim_TPM_toggle.bat".

Sve je na MDL forumu ili na githubu.
BinaryJesus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2023., 13:46   #11
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
ok tenks na pojasnjenju.

nije za mene, jer moja platforma zadovoljava tpm2.0 uvjet, ali par frendova bi zeljeli probat win 11 bez obzira na sve, pa da im proslijedim uputu...a jamacno su kratki za tpm funkcionalnost jer su im konfiguracije starijeg datuma.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 15:00   #12
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,061
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
ok tenks na pojasnjenju.

nije za mene, jer moja platforma zadovoljava tpm2.0 uvjet, ali par frendova bi zeljeli probat win 11 bez obzira na sve, pa da im proslijedim uputu...a jamacno su kratki za tpm funkcionalnost jer su im konfiguracije starijeg datuma.

Dotični znatiželjnici nek svakako isključe Core isolation/Memory integrity funkciju jer to ubija performanse na starijim procesorima (prije Zen2/Gen7).
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 16:19   #13
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Dotični znatiželjnici nek svakako isključe Core isolation/Memory integrity funkciju jer to ubija performanse na starijim procesorima (prije Zen2/Gen7).


obojica su na intelu, jedan od njih jamacno nije gen7 jer vozi na mom starom 4590 a sumnjam i da je drugi na 3 generacije novijoj arhitekturi od haswella....

taman kopiram, pa cu poslat kao dopunu uz linkove kolege Jesusa, nek se momci zabavljaju kad imaju volje....
flyer1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na