Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.12.2012., 12:50   #1291
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
a ipod nano 8gb jel dostupan
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 13:17   #1292
Zyklon
Premium
 
Zyklon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Ne kužim. Kaj ste tak zapeli? Napravili su akciju i imali su tolko proizvoda kolko su imali. Naveli su da su popusti od - do i kolko sam vidio stvarno je tako i bilo. Za razliku od nekih drugih firmi koja daje šatro popust, HG ga je stvarno dao, a to što svi nisu mogli dobiti ove stvari koje su najeftinije, pa to je normalno.
Zyklon je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 13:26   #1293
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ne kuzim cemu toliko cudjenje. Trebali ste odmah pretpostaviti da ce biti samo jedan ili dva iPad-a po toliko snizenoj cijeni. To je pisalo samo da privuce ljude da dodju u ducan.

Nije ovo nikakva prevara vec su ljudi previse ocekivali. Ni u USA se iPad ne prodaje po 51% popusta za Black Friday...
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 13:31   #1294
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
zato sto postoji zakon koji je definirao "sniženja" bas da bi doskocio takvim prevarantima.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/298920.html

clanak 20.

prijavite ih inspektoratu i ispunite svoju gradjansku duznost, a u buduce bojkotirajte takve ciganske ducane.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 13:35   #1295
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
U zakonu nigdje ne pise da mora ponuditi 20, 30, 100 uredjaja po snizenju. Imali su 1-2 iPada snizena za 51% i to je to.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 13:57   #1296
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Sa stajališta HGa i drugih... bitan je apsolutni rezultat akcije, a on je nepovoljan sudeći po postovima i komentarima na facebooku.

Nebitno da li je po zakonu, da li ljudi previše očekuju, da li je akcija razumna, da li piše od 10% do 70%.
Ljudi vide samo 70% na to to i to. Ako dođu tamo i toga nema, reakcija će biti negativna.

Kada se takve stvari ne anticipiraju dolazi do gubitka kupaca. I to je jedino bitno na kraju dana.
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 13:58   #1297
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
U zakonu nigdje ne pise da mora ponuditi 20, 30, 100 uredjaja po snizenju. Imali su 1-2 iPada snizena za 51% i to je to.
Ako je postotak sniženja cijena objavljen u rasponu, najveći postotak sniženja na početku sniženja, odnosno rasprodaje, mora se odnositi na najmanje jednu petinu svih proizvoda na sniženju, odnosno rasprodaji.

znaci da su jedino mogli imati ukupno 10 snizenih ipada da bi samo 2 mogla biti na 51%. a gnomisa kaze da ih je bilo 30ak.

i jos su reklamirali popust do 70%.
prema tome krivi su i treba im odrapit kaznu.
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 14:06   #1298
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Koji vas je vrag tjerao u firmu koja je u 17 tom stečajnom postupku pod 27. imenom.
Kao da ja odem u poznatu lokaciju "kod verice na vrbanima" i čudim se ko pura dreku ovakvim i sličnim stvarima. Neki "dućani" se izbjegavaju i gotova stvar.
Ako hodaš podzemnom željeznicom Milana u 3 ujutro riskiraš razbojstvo.
Ako ideš na "prodajne akcije" na ovakva mjesta riskiraš mega zajeb.
Jednostvano - NE IDEŠ. Ma koliko dobro zvučalo.
I nemojte mješati Links u isti koš sa ovakvima , jer je Links za njih "spej šatl" vs "warburg iz 1978"
  Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 14:22   #1299
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
Ako je postotak sniženja cijena objavljen u rasponu, najveći postotak sniženja na početku sniženja, odnosno rasprodaje, mora se odnositi na najmanje jednu petinu svih proizvoda na sniženju, odnosno rasprodaji.

znaci da su jedino mogli imati ukupno 10 snizenih ipada da bi samo 2 mogla biti na 51%. a gnomisa kaze da ih je bilo 30ak.

i jos su reklamirali popust do 70%.
prema tome krivi su i treba im odrapit kaznu.
iPad 16GB je bio na popustu 51%, iPad 64GB je bio od 10% do 20% popustu, to se vodi kao dva razlicita uredjaja.
Jos uvijek ne vidim razlog za kaznu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 14:23   #1300
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Koji vas je vrag tjerao u firmu koja je u 17 tom stečajnom postupku pod 27. imenom.
Kao da ja odem u poznatu lokaciju "kod verice na vrbanima" i čudim se ko pura dreku ovakvim i sličnim stvarima. Neki "dućani" se izbjegavaju i gotova stvar.
Ako hodaš podzemnom željeznicom Milana u 3 ujutro riskiraš razbojstvo.
Ako ideš na "prodajne akcije" na ovakva mjesta riskiraš mega zajeb.
Jednostvano - NE IDEŠ. Ma koliko dobro zvučalo.
I nemojte mješati Links u isti koš sa ovakvima , jer je Links za njih "spej šatl" vs "warburg iz 1978"
Kako god, oni su regana firma i podliježu zakonima koje ne poštuju. Da ne govorim o ciganskoj poslovnoj politici...A svi (pogotovo oni koji su vodili bilo kakav biznis tog tipa) znaju da je negativna reklama (od usta do usta) najgore što se može desiti za poslovanje....nije ovo 18 stoljeće pa da se informacija ne može proširiti po cijeloj zemlji u sat vremena...Umjesto da su stavili popust 40% na 30 ak uređaja (recimo na ove dostupnije, jeftinije 16GB modele) pa i da su imali nikakvu zaradu napravili bi si super reklamu. I potencijano bi zaradili još..ali oni su preglupi za to. Iz dućana nas je izašlo 50-ak a u rukama je bilo 3-4 ipada....kakva je to jebena akcija?! Ja ne mogu vjerovati da dan danas postoje takvi dućani kod nas, nakon svih sranja po medijima i informacija iz prve ruke.
Taj usrani dućan od prvog dana posluje prevarantski, još iz doba prvog HG Spota (prvih dana) kad su prodavali konfiguracije s relativn ojakim grafičkim karticama i procesorima s kojima su uvaljivali šrot napajanja i kućišta pa su ljudima gorili kompovi...

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 13.12.2012. u 14:29.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 14:26   #1301
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor pixxeel Pregled postova
Žalosno je što je sve manje istinskih trgovaca sa smislom za posao.

Umjesto poštenog popusta od 40%
40%?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 14:28   #1302
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
40%?
Quotaj ostatak rečenice, ovako nisi bolji od njih
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 14:30   #1303
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
Kako god, oni su regana firma i podliježu zakonima koje ne poštuju. Da ne govorim o ciganskoj poslovnoj politici...
/snip
Taj usrani dućan od prvog dana posluje prevarantski, još iz doba prvog HG Spota (prvih dana) kad su prodavali konfiguracije s relativn ojakim grafičkim karticama i procesorima s kojima su uvaljivali šrot napajanja i kućišta pa su ljudima gorili kompovi...
I kao sto te covjek lijepo pitao, koji si penis isao kupovati tamo onda?!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 14:52   #1304
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor pixxeel Pregled postova
Quotaj ostatak rečenice, ovako nisi bolji od njih
Pa 40% nije loš popust na nešto što košta 3800kn....?? Htio sam reći da se prodanih npr. 30 komada ipada za 40% nižu cijenu može zvati akcijom a dva od 51% je jebena prevara...pogotovo jer nije navedeno da su količine ograničene (što bi bilo normalno navesti i da ih je bilo 30 komada s tim popustom)...

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
I kao sto te covjek lijepo pitao, koji si penis isao kupovati tamo onda?!
Mislio dam da je HGSHOP druga firma koja ne slijedi prethodnika..nisam imao prave informacije nažalost...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 14:54   #1305
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ne bi da imaju 50% profita na svakom iPad-u pa da mogu davati 30-40% popusta na vece kolicine...

Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
pogotovo jer nije navedeno da su količine ograničene
http://www.hgshop.hr/akcije/apple-day/

Pise lijepo da su kolicine ogranicene.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 15:03   #1306
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
iPad 16GB je bio na popustu 51%, iPad 64GB je bio od 10% do 20% popustu, to se vodi kao dva razlicita uredjaja.
Jos uvijek ne vidim razlog za kaznu.
to je zato sto nisi shvatio obicnu prosirenu recenicu iz zakona.
zato trgovci i mogu podvaljivati svakakve "akcije"...
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 15:10   #1307
pixxeel
Premium
 
pixxeel's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 219
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
Pa 40% nije loš popust na nešto što košta 3800kn....??
Dapače, ekstreman popust. I da su dali takvo obećanje i ispunili ga, e to bi onda bila senzacija. HG bi se opet ucrtao na kartu kao moćan shop, kupci bi ošli doma prezadovoljni. Za takav rezultat isplati se jedan dan prodavati s gubitkom.

Umjesto toga oni su dvosmisleno komunicirali, znali su dobro zašto su ljudi došli i svjesno su odlučili ne ispuniti očekivanja. Ali tako to valjda ide kada poduzeće skrene s pravog puta.

Inače, koliko vidim lagano se pojavljaju krivo složeni quoteovi i dosta postova se krivo shvati. Pa uzmite to u obzir prije nego počne svađa neka
pixxeel je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 15:16   #1308
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
mene zanima kakva su inace iskustva s HGspot prodajom, meni frend kupuje komp i gledamo po netu i u hgspota daleko najjeftinije + imaju dostavu placanje pouzecem i slicno, konkretno konda izađe 2350kn dok u vecini drugih ducana bi izaslo i do 3000, sta je zamjetna razlika, naravno kupovalo bi ise u djelove i sastavljalo..
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2012., 00:09   #1309
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
(2) Ako je postotak sniženja cijena objavljen u rasponu, najveći postotak sniženja na početku sniženja, odnosno rasprodaje, mora se odnositi na najmanje jednu petinu svih proizvoda na sniženju, odnosno rasprodaji.

Buduci da je Hgspot imal akciju od 10 do 70 % trebao je na početku tog dana imati jednu petinu robe na akciji sniženu za 70% (trebalo vidjeti kolko je takve robe onda tamo). Znači po zakonu ocito nije ništa krivo ako su ti iPadi sniženi za 51% pa je i svejedno kolko ih je bilo. A naveli su i da su zalihe ograničene.
Druga stvar kaj se ljudi ponadali da toga ima puno pa ostali praznih ruku.
Quick22 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 10:24   #1310
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
hgshop iskustva

Pošto vidim da je stara tema zaključana nadam se da tako neće završiti i ova.

Reklamirao sam grafiku nedavno u hgshopu, odmah nakon nekoliko dana je microline odibrio zamjenu te su me potom kontaktirali djelatnici hgshopa za dogovor oko zamjenskog modela. Kako smo se odmah dogovorili rekli su kako će grafika za nekoliko dana stići u Split. Prošlo je 10 dana a hg servis je nemoguće dobiti ili ikoga odgovornog za reklamacije. Imam osjećaj da su opet u problemima te strahujem da ne ostanem bez grafike po starom receptu hg-a.
Dok se situacija ne iskristalizira preporučam toplo svima da se suzdrže od kupovine u hg-u pošto lako moguće da se povijest ponovi.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 11:00   #1311
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
zovi u pon ili odi kod njih pa vidi di je zapelo...

btw koju si reklamirao i koju dobio?

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 07.04.2013. u 14:09. Razlog: spamara...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 13:34   #1312
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Reklamirao 6770 dobio 7770 , obe MSI.
Naravno da sam bio u ducanu, prave se mutavi a zg nemos dobit nista osim prodaje.
Prodaja ti obeca da ce se servis javiti no nista od toga :/
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 15:58   #1313
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Tu i tamo znaju se javiti na mail, pa probaj tako.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 16:18   #1314
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Probaj na facebook stranici pitati, poslati PM adminu. Znam da je prije dosta brzo islo preko fejsa.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 17:25   #1315
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
polako, dobit ces. nekima treba 5 a nekima 35 dana.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 18:42   #1316
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Hvala na sugestijama.
Nadam se da će sve proći Ok, no ovo im je zadnja kupovina što se mene tiče.
Kako je ponuda u Splitu dosta ograničena a HG zbilja ima artikala konkurentnih cijenama pogotovo kad uzmemo u obzir troškove poštarine pri kupnji iz raznih web shopova zbilja bi je žao šta imaju ovakav prejadan odnos s kupcima....

Za ne falit dok sam pisao prijašnji post rikne mi 2,5" USB ladica kupljena nekidan kod njih pri drugom korištenju :/
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 20:20   #1317
pilgrim_23
Premium
Moj komp
 
pilgrim_23's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 104
Ja imam jako dobro iskustvo sa njima.
Pred tri tjedna sam donio grafu MSI HD7850 OC 1GB na reklamaciju i za 10min izašao iz dućana sa novom Sapphire HD7850 2gb uz nadoplatu jer MSI nisam htio uzeti..

Bili su jako uljudni i susretljivi i što je najvažnije, nisu komplicirali već su mi odmah u servisu odobrili zamjenu
__________________
All my life I fought this fight
The fight that no man can never win
Every day it just gets harder to live
This dream I'm believing in
Thunder Road..
pilgrim_23 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2013., 23:21   #1318
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor pilgrim_23 Pregled postova
Ja imam jako dobro iskustvo sa njima.
Pred tri tjedna sam donio grafu MSI HD7850 OC 1GB na reklamaciju i za 10min izašao iz dućana sa novom Sapphire HD7850 2gb uz nadoplatu jer MSI nisam htio uzeti..

Bili su jako uljudni i susretljivi i što je najvažnije, nisu komplicirali već su mi odmah u servisu odobrili zamjenu
ovo je za svaku pohvalu. Jel imaš kakve štele tamo ili ti se posrećilo ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 00:28   #1319
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
Citiraj:
Autor pilgrim_23 Pregled postova
Ja imam jako dobro iskustvo sa njima.
Pred tri tjedna sam donio grafu MSI HD7850 OC 1GB na reklamaciju i za 10min izašao iz dućana sa novom Sapphire HD7850 2gb uz nadoplatu jer MSI nisam htio uzeti..

Bili su jako uljudni i susretljivi i što je najvažnije, nisu komplicirali već su mi odmah u servisu odobrili zamjenu
Mogu povjerovati u tu soluciju kad dodjes osobno serviseru i ako je kartica DOA , ali u ovoj situaciji kad predajes u st skroz je drugacije.
Uostalom microline je odradio reklamaciju maksimalno korektno, problem je samo u isporuci kartice od strane hg-a.
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2013., 00:39   #1320
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor pilgrim_23 Pregled postova
Ja imam jako dobro iskustvo sa njima.
Pred tri tjedna sam donio grafu MSI HD7850 OC 1GB na reklamaciju i za 10min izašao iz dućana sa novom Sapphire HD7850 2gb uz nadoplatu jer MSI nisam htio uzeti..

Bili su jako uljudni i susretljivi i što je najvažnije, nisu komplicirali već su mi odmah u servisu odobrili zamjenu
Isto mi se dosta davno dogodilo sa HD4850, odnio u servis i lik za pultom odmah odobrio zamjenu za HD5770 ili nešto u cjenovnom rangu ili povrat novca. Grafičku nije ni pogledao, samo otvorio kutiju da opće vidi jel išta unutra...reko šta je ovo
Lud76 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na