Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.01.2011., 16:17   #3601
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Ne. Šta si tražio, to si dobio. To što Sami nema dobro napravljenu WiFi antenu, nije problem t-kome nego Samsunga.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 17:27   #3602
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne. Šta si tražio, to si dobio. To što Sami nema dobro napravljenu WiFi antenu, nije problem t-kome nego Samsunga.
Upravo tako, to nije problem t-mobile-a nego samsunga, nego kolega treba odnesti mob na servis
No nije stvar općenito u galaxy s-u jer i sam posjedujem isti nego je dobio neki 'faličan' primjerak, pošto ja sa mojim imam potpuno funkcionalan wlan na 25m od rutera, i uz to je ruter na suprotnoj strani kuće od dvorišta
Dok recimo sa X8 moram prići 6-7m da bi dobio signal....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 18:47   #3603
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Potpisujem.
Također sam vlasnik SGSa i wi-fi radi bez problema.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 18:56   #3604
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Očito kvar - nositi nazad u t-com/mobile...
(ili servis, mada ja nebi jer je na trgovcu to)

Mada meni nije jasno ako stvar ne radi kako treba - ako su svi primjerci isti to bi trebalo biti uredu?
U tom slučaju radilo bi se radilo se radi o nedostatku tj stvar ne radi kako se očekuje od nje....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 19:33   #3605
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Bilo bi dobro kad bi na reklamaciju dofurao još jednog tako da se može usporediti jačina signala na licu mjesta da ne bi dobio od**bnicu. Ono, svaki normalan bi te čudno pogledao kad bi došao sa takvim zahtjevom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 20:43   #3606
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Jopis i Ex. President sad ste me totalno deprimirali. Koliko imate crtica na toj udaljenosti? Samo me to interesira, da ne duljim i ne skrecem sa teme ovog podforuma.

Coconut je i u pravu, probat cu vidjeti ima li tko isti primjerak za usporedbu.
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2011., 20:47   #3607
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor Prolega Pregled postova
Jopis i Ex. President sad ste me totalno deprimirali. Koliko imate crtica na toj udaljenosti? Samo me to interesira, da ne duljim i ne skrecem sa teme ovog podforuma.

Coconut je i u pravu, probat cu vidjeti ima li tko isti primjerak za usporedbu.
Po gradu, kad recimo ja i prika naletimo u kafiću na wi-fi uglavnom imamo isto. U njega je HTC Desire. Ovako u kući, puno mi je crtica stalno, bio udaljen od routera metar ili 10-ak metara (više ni ne mogu, nije mi ćaća Sanader) s tin da je tih 10 metara onda kroz 5 zidova, a sam router je još ispod stola... Uglavnom stvarno neman nikakve probleme sa dometom i prijemom WLANa
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 14:30   #3608
Yo!Gurth
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Split
Postovi: 35
Vidim da se tu dosta raspravlja, no da sad ne čitam ovih 150 stranica, ako mi netko zna odgovorit što da radim?

Nedavno mi se pokvario novi HDD kojeg sam uredno osobno odnio u ZG na servis. Dobio sam ga nazad ispravnog, na kičnu adresu (nisam u ZG) ali sam morao platiti poštarinu 50kn.

Zanima me, je li to normalno? Nije mi logično da moram plačati poštarinu, ne bi li garancija trebala pokrivati i dostavu? Budući da nemaju servis u mom gradu, niti dučan, ja sam tih 50kn već jednom platio, kad sam prvi put kupio proizvod, i sada opet. Što ako se opet pokvari, hoću li i tad plaćati 50kn ili 100kn ako ću slat u ZG. Zašto moram duplo plačati, nisam ja kriv što sam dobio neispravan disk.

Inaće radi se o ADM-u, a ja živim na otoku
Yo!Gurth je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 14:39   #3609
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Bilo je rasprave već, zakonom nije točno definirano. Po meni, logično je da sam plačaš troškove dostave u oba smjera. Trgovina je dužna da hardver odnese u servis/uvozniku i da ga digne i dostavi do svoje poslovnice.

Recimo to ovako, ADM tebi proda disk na kojem zaradi 30kn, i sada da još plati 50 kn poštarine?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 15:17   #3610
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Treba vidjeti što piše na webu prodavača tj. u jamstvenom listu. Kod mnogih je sistem da ti plaćaš kad šalješ njima, a oni o svom trošku kada ti vraćaju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 17:41   #3611
Enigma neo
Premium
Moj komp
 
Enigma neo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ????
Postovi: 205
Da i ja pitam za savjet.
Prije 7 dana, u katalogu jedne firme koja prodaje audio video opremu
sam vidio TV LG Plazmu 127 cm FULL HD. Nakon par dana sam na službenim stranicama
LG-a vidio da ta televizija nije FULL HD nego HD Ready. Što učiniti? Oni su mi dali prijedlog da će mi istu takvu Tv koja je FULL HD smanjiti iznos za 5%, a ja bi trebao nadoplatiti još 800 kuna. Također bi mi doveli svojom dostavom tu novu Tv i odveli staru. Da li je to sve korektno, jer ja sam kupio Tv samo zbog toga što je u katalogu pisalo FULL HD a dobio sam HD Ready. Lažna informacija ili greška, neznam, ali što je sa drugim kupcima koji to nisu primjetili??
Enigma neo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 17:49   #3612
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Bilo je rasprave već, zakonom nije točno definirano. Po meni, logično je da sam plačaš troškove dostave u oba smjera. Trgovina je dužna da hardver odnese u servis/uvozniku i da ga digne i dostavi do svoje poslovnice.

Recimo to ovako, ADM tebi proda disk na kojem zaradi 30kn, i sada da još plati 50 kn poštarine?

Što svaka prodaja mora značiti zaradu?
Nema veze što recimo se to odnosi na 5% proizvoda (kvarovi)...


Zakon je dosta jasan.

Citiraj:
Troškovi i rizik

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.
Ako šalješ (prodaješ na taj način) poštom proizvod, onda je jasno gdje je kupac. Ne u radnji nego gdje si mu kod prodaje i isporučio proizvod.

Ako hoćeš moralno - niti je kupac, niti je prodavač kriv za kvar i na ovaj način su troškovi podijeljeni.



Citiraj:
Autor Enigma neo Pregled postova
Da i ja pitam za savjet.
Prije 7 dana, u katalogu jedne firme koja prodaje audio video opremu
sam vidio TV LG Plazmu 127 cm FULL HD. Nakon par dana sam na službenim stranicama
LG-a vidio da ta televizija nije FULL HD nego HD Ready. Što učiniti? Oni su mi dali prijedlog da će mi istu takvu Tv koja je FULL HD smanjiti iznos za 5%, a ja bi trebao nadoplatiti još 800 kuna. Također bi mi doveli svojom dostavom tu novu Tv i odveli staru. Da li je to sve korektno, jer ja sam kupio Tv samo zbog toga što je u katalogu pisalo FULL HD a dobio sam HD Ready. Lažna informacija ili greška, neznam, ali što je sa drugim kupcima koji to nisu primjetili??
Naravno da nije korektno. Ti ćeš se pozvati na krivu informaciju, a oni na sitna slova u katalogu...

Ako stvar ne ispunjava ono što bi trebala ili je trgovac rekao da radi onda ima nedostatak. A nedostatak je pokriven jako dobro.
Dali možda na računu piše FullHD?


Probaj se pozvati na ovaj zakon:

Zakon o obveznim odnosima:

Citiraj:
Obveza trgovca

Članak 5.

(1) Trgovac je dužan potrošaču ispuniti ugovor u skladu s odredbama ovoga Zakona i propisima obveznog prava.
(2) Trgovac je dužan, na zahtjev i prema izboru potrošača, proizvod koji ima nedostatak zamijeniti novim ispravnim proizvodom ili mu vratiti iznos plaćen za taj proizvod, odnosno sniziti cijenu ili, uz suglasnost potrošača, otkloniti nedostatak na proizvodu.
(3) Trgovac je u slučaju nedostatka kod obavljene usluge dužan, na zahtjev potrošača, vratiti iznos plaćen za tu uslugu, sniziti cijenu usluge ili otkloniti nedostatak obavljene usluge.
(4) Potrošač može u slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka zahtijevati povrat plaćenog iznosa samo ako je prethodno dao trgovcu primjereni rok za ispunjenje ugovora.
(5) Nedostatak na proizvodu, odnosno obavljenoj usluzi, kada je to nužno, dokazuje se vještačenjem u za to ovlaštenim ustanovama ili uz pomoć ovlaštenog sudskog vještaka, a troškove vještačenja snosi potrošač ili trgovac, ovisno o rezultatu vještačenja.
(6) Trgovac je dužan, u tijeku jamstvenog roka, popraviti u primjerenom roku neispravan proizvod potrošaču koji je predao jamstveni (garancijski) list, ili, ako to nije moguće, umjesto istoga predati mu proizvod koji je ispravan.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 28.01.2011. u 17:59.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 17:57   #3613
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Enigma neo Pregled postova
Da i ja pitam za savjet.
Prije 7 dana, u katalogu jedne firme koja prodaje audio video opremu
sam vidio TV LG Plazmu 127 cm FULL HD. Nakon par dana sam na službenim stranicama
LG-a vidio da ta televizija nije FULL HD nego HD Ready. Što učiniti? Oni su mi dali prijedlog da će mi istu takvu Tv koja je FULL HD smanjiti iznos za 5%, a ja bi trebao nadoplatiti još 800 kuna. Također bi mi doveli svojom dostavom tu novu Tv i odveli staru. Da li je to sve korektno, jer ja sam kupio Tv samo zbog toga što je u katalogu pisalo FULL HD a dobio sam HD Ready. Lažna informacija ili greška, neznam, ali što je sa drugim kupcima koji to nisu primjetili??

mislim da su tu dosta fer...

a ako sam dobro razumio, kupio si je preko web-stranica. možeš onda vratiti tv u roku 7 dana bez objašnjenja ako ne želiš zamjenu.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2011., 18:02   #3614
Yo!Gurth
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Split
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Zakon je dosta jasan.
Ima li smisla da se pozovem na zakon ih tražim povrat tih pišljivih 50kn? Napominjem da sam osobno donio proizvod u ZG (dakle o svom trošku) koji je pod garancijom i onda mi be