Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2014., 17:59   #721
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor mierdadeltorro Pregled postova
GW2760 bez HS ili HM koriste PWM za brightnes, GW 2760HS ne koristi.
Zapravo ne, stara verzija HM-a titra, nove verzije ne - ova je jedna od netitrajućih, upravo isprobao s fotićem.
HS uz dodatne konektore ima povećan kut gledanja, to je razlika-

Malo mi je čudno što je sve nešto veće, ali nemam problema s veličinom piksela pošto sam na ok udaljenosti - kada udaljenost od monitora prepolovim stvarno ih vidim, ali opet s te udaljenosti nikada ne gledam.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 19:28   #722
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Upravo spojio prvo preko HDMI-ja i nije mi se svidjela slika malo je bila zamućena(možda ja to i neznam podesiti), pa sam sad spojio sa DVI-jem i sad je to neka druga prića
Dovoljno je pritisnuti tipku 'auto' na monitoru i on bi sve sam trebao podesiti.
wooden je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2014., 20:29   #723
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 225
Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Stigao monitor prije 1h.
Naručio iz Alzashop-a imaju odličnu ponudu i jedino tamo sam našao HS verziju.Upravo spojio prvo preko HDMI-ja i nije mi se svidjela slika malo je bila zamućena(možda ja to i neznam podesiti), pa sam sad spojio sa DVI-jem i sad je to neka druga prića ali moram se priviknuti koji dan jer je monitor ogroman nakon 22"-og.
Nisam još isprobao igre moram sve to podesiti i naći neki dobar wallpaper, a onda ću isprobati kako to djeluje igrajući se na tolikom stroju.
naručio 11.12 i stiglo 15.12!! ima li dodatnih troškova, carina pdv?
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 20:50   #724
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Ako je iz Češke ne, kao da naručuješ iz Zagreba... čak niti dostava nije ništa sporija
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2014., 23:58   #725
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Nikakvih troškova, platio Visa karticom i cijena 207ojra stiglo u vrlo brzom roku i u toj trgovini za sve iznose veće od 100ojra bespla dostava Overseasom pred home trgovina za svaku preporuku.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2014., 12:48   #726
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Moram ih pohvaliti (alzashop), ali i zahvaliti prvo Moto001 sto sam preko njega saznao za iste.
Jutros narucio u2415 preko njih, u 12:30 stize mail da je poslano. Mislim da nikad brze nije mi nesto poslano.

Sa monitorom cu se poigrati tek nakon nove godine, idem ubrzo na put. Ali ajde, barem me ceka kad se vratim
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2014., 13:33   #727
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Ma nema problema, bitno da se nađe nešto povoljno i dobro trži
Otvorio sam novu temu glede shopa valjda neće biti problema.
Isprobao sam do sada i 2. igre FarCray 4 i Stalker CoP i mogu reći da je super na tako velikom ekranu igrati, naravno sad će to povući i promjenu grafe ali tako to obićno ide
Filmove sam isprobao i sve super i užitak gledati nakon 22" ekrana.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2015., 22:30   #728
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Planiram kupiti 27" FHD monitor i nakon dosta guglanja sveo sam izbor na 3 monitora:

1.BenQ GW2760HS 206€

2.BenQ BL2700HT 235€

3.iiyama ProLite XB2783HSU 280€ kod Nine je još jeftiniji.


BenQ BL2700HT je nasljednik EW2740L koji ima ove nedostatke https://www.youtube.com/watch?v=XdHSmbT9CeQ pa je valjda kod njega to malo poboljšano iako ni ovo nije tako strašno.

Pretpostavljam da je to problem koji se spominje i kod GW2760HS.

Zasad me najviše privlači iiyama ProLite XB2783HSU
Ovo je review koji sam uspio nači http://www.prad.de/new/monitore/test...783hsu-b1.html (na njemačkom je,treba iči na translate u Chrome-u)

Nema PWM pa je flicker-free i koliko sam shvatio nema problema kao u onom videu od Benq-a?

Ako bi netko tko se malo bolje kuži pročitao taj review bio bih zahvalan

Sad imam Samsung 2233BW star 5-6god i bilo koji od ova 3 bi mi sigurno bio velika promjena na bolje ali pošto monitor mjenjam jako rijetko htio bih uzeti neki s kojim znam da neče biti problema.

Ili ako znate još koji dobar model 27" do 2100kn max slobodno preporučite.

EDIT:
Nakon čitanja komentara na zadnjoj stranici testa http://translate.google.hr/translate...ml&prev=search možda iiyama ProLite XB2783HSU i nije baš najbolji izbor?

Zaboravio sam napisati namjenu monitora:surfanje i igranje FPS igara,uglavnom BF4.

Možda je najbolje da uzmem neki TN kao npr. iiyama ProLite E2773HS kojeg su dosta nahvalili
http://www.expertreviews.co.uk/acces...e2773hs-review
http://www.overclockers.co.uk/showpr...-077-IY&tool=3

i izbjegnem problem sa AMVA panelima i njihovim "problemima" u igrama,mada što više gledam ovaj video https://www.youtube.com/watch?v=XdHSmbT9CeQ to mi se više ni ne čini tako strašno i ne vjerujem da bi to primjetio dok igram.
Najgore mi je što ništa ne mogu vidjeti uživo pa odlučiti.

Na kraju bi ovako posložio izbor,od meni trenutnog najboljeg izbora pa prema "gorem",BenQ GW2760HS bi izbacio pošto smatram da je BenQ BL2700HT bolji izbor a samo malo skuplji

1. BenQ BL2700HT 235€

2. iiyama ProLite E2773HS 242€

3. iiyama ProLite XB2783HSU 280€

Ako bi uzeo iiyamu to bi bilo kod Nine a BenQ bi morao iz Češke.
Moram još u ponedjeljak nazvati BenQ HR da vidim da li bi mogla eventualna reklamacija iči kod njih.

Zadnje izmijenjeno od: Veki-os. 04.01.2015. u 00:34.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 02:10   #729
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
..a ja bi taj izbor suzio na ovo
Citiraj:
Acer announces two new gaming monitors with some world first designs.

The Acer XB270HU is the world’s first NVIDIA® G-SYNC™1 gaming monitor equipped with IPS technology,
and the Acer XG270HU is the world’s first gaming monitor with an edge-to-edge frameless display.
Both of these 27-inch displays come with WQHD (2560 x 1440) resolution
and a fast 144Hz refresh rate to enhance in-gaming performance.
The Acer XB270HU and XG270HU will begin shipping globally in March 2015. Pricing has yet to be announced.

http://us.acer.com/ac/en/US/press/2015/151682
Da sam na tvojem mjestu ja bih definitivno čekao ovo.
AL opet ko ce ga znat kakva ce bit cijena..
Spominje se da ce ti monitori imat odaziv 1ms valjda zbog tog Gsync-a.





P.S.Inace bilo je najavljeno da ce stic paneli od AU Optotornicsa u vidu AHVA matrice na 144hz ali izgleda da ih je acer nekako pretekao sa IPSom.

edit: To bi vjerovatno mogao i bit taj AHVA .
Kažu ovako
Citiraj:
What is AHVA?
Yet another proprietary "IPS-like" panel type that offers similar performance to PLS. Developed by AUO, AHVA is short for Advanced Hyper-Viewing Angle. The acronym can be slightly confusing as AHVA technology will sometimes be mixed up with Vertical Alignment (VA, see below) even though it makes use of In-Plane Switching (IPS).
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 05.01.2015. u 02:31.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:00   #730
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ne samo da će takav monitor koštati nego za takvu rezoluciju treba grafa od tri soma kuna a da mi se na takvoj rezoluciji dobilo 144 fps-a i iskoristio takav monitor treba i dvije takve grafe.

Veki ako te brine kašnjenje matrice TN ti je jedino sigurno rješenje ali hrpa ljudi se igra na IPS monitorima te ne vidi ta kašnjenja kao neki veliki nedostatak.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2015., 10:05   #731
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Uvijek se moze igrat na spuštenoj rezi. FHD na 27 još može proć
Takodjer ni detalji nemoraju bit nafrljeni na max u mpu recimo.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:18   #732
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Može se ali igranje na rezi koja nije nativna je kompromis na koji ne pristaje svatko zbog zamuljanih tekstura.Meni bi također bila totalna šteta kupiti tako skupi monitor pa spuštati rezoluciju i igrama ili igrati se na minimalnim detaljima. Istina monitor se kupuje na razdoblje od 4-5 godina pa se taj problem nakon par godina može jeftino riješiti. Samo za tih par godina i takvi monitori će biti u pla cijene ili će izaći zakrivljeni OLEDI sa gsync/freesync tehnologijom po istoj cijeni sadašnjih monitora .
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:33   #733
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova

Možda je najbolje da uzmem neki TN

Ni slucajno toliko novce za TN.

I jos nesto, zasto ova 3 gore ??

LG monitor 27MP75HM-P, na nabavi kod nas 2100 kn

LG monitor 27MP65VQ-P, na nabavi kod nas 1850 kn

Ili opcenito nabava i biras, sve dobri monitori kakav benq i TN nebudi lud.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 05.01.2015. u 10:38.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 17:10   #734
dabomba
Premium
Moj komp
 
dabomba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 538
U čemu je fora da ovaj monitor tako malo košta,Monitor BenQ VW2245Z, FullHD, 21.5", mislim radi se o 850 kuna, u odnosu na cijenu to bi trebao biti odron nad odronima.
Molio bi vase mišljenje.

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=195992

Malo sam fulao temu jer su ovdje 27"pa ako smeta nek mod prebaci
dabomba je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 20:17   #735
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
..a ja bi taj izbor suzio na ovo
Da sam na tvojem mjestu ja bih definitivno čekao ovo.
AL opet ko ce ga znat kakva ce bit cijena..
Spominje se da ce ti monitori imat odaziv 1ms valjda zbog tog Gsync-a.





P.S.Inace bilo je najavljeno da ce stic paneli od AU Optotornicsa u vidu AHVA matrice na 144hz ali izgleda da ih je acer nekako pretekao sa IPSom.

edit: To bi vjerovatno mogao i bit taj AHVA .
Zanimljiv monitor ali ima tri stvari koje mi ne odgovaraju:
1.Rezolucija
2.Cijena
3.Stiže tek za 3-4mj.

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ne samo da će takav monitor koštati nego za takvu rezoluciju treba grafa od tri soma kuna a da mi se na takvoj rezoluciji dobilo 144 fps-a i iskoristio takav monitor treba i dvije takve grafe.

Veki ako te brine kašnjenje matrice TN ti je jedino sigurno rješenje ali hrpa ljudi se igra na IPS monitorima te ne vidi ta kašnjenja kao neki veliki nedostatak.
Možda to i nije toliki nedostatak IPS i AMVA matrica i možda se ne primjeti dok igraš,največi problem je što ni jedan monitor ne mogu ni vidjeti uživo a kamoli isprobati u igrama a ne želim dati 2000kn za monitor pa da možda primjetim to a možda ne.
Zato tražim neki koji nema problema s time,za njega bi dao i 2500kn ali to je max maximuma.

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ni slucajno toliko novce za TN.

I jos nesto, zasto ova 3 gore ??

LG monitor 27MP75HM-P, na nabavi kod nas 2100 kn

LG monitor 27MP65VQ-P, na nabavi kod nas 1850 kn

Ili opcenito nabava i biras, sve dobri monitori kakav benq i TN nebudi lud.
LG-27MP75HM nema DVI nego HDMI,vidim po netu da zna biti problema sa takvim spajanjem,tipa da kad ugasiš komp monitor ne ode u sleep nego je preko ekrana ono "no signal" i nekad se ne vidi bios pri bootanju.

Za LG-27MP65VQ nema ni jedan review na internetima...


Citiraj:
Autor dabomba Pregled postova
U čemu je fora da ovaj monitor tako malo košta,Monitor BenQ VW2245Z, FullHD, 21.5", mislim radi se o 850 kuna, u odnosu na cijenu to bi trebao biti odron nad odronima.
Molio bi vase mišljenje.

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=195992

Malo sam fulao temu jer su ovdje 27"pa ako smeta nek mod prebaci
Prosječna cijena za 22" monitor http://tinyurl.com/pwhpz89
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 20:42   #736
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nisam mislio samo na ta dva, klikni gdje pise nabava i imas sve lge od 27"
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 20:50   #737
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nisam mislio samo na ta dva, klikni gdje pise nabava i imas sve lge od 27"
Pregledao sam več sve 27" od LG-a i 27MP75HM-P bi što se tiče LG-a bio dobar ali živcira me što nema DVI,šta im je to toliki tošak staviti.
Za njega također ne nađem ni jedan review.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 21:59   #738
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Pa ubodi hdmi ko da je to problem.imao sam 6 mj prek hdmi monitor i nikad problema. Ili kupis kao sto sam ja svojoj dragoj namjestio, hdmi na dvi adapter i radit ce sigurno.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 22:55   #739
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Sad se između ova dva razmišljam:

1. Samsung S27D590P

Review http://www.prad.de/new/monitore/test...d590p-led.html

+nema laga,trailinga ni overshootinga u igrama(odnosno ima najmanje od svih koje sam gledao)
+flicker free(ne koristi PWM)

-nema DVI
-nije podesiv po visini

2.Dell P2714H

Review http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_p2714h.htm

+nema laga,trailinga ni overshootinga u igrama(odnosno ima najmanje od svih koje sam gledao)
+ima DVI
+podesiv po visini

-koristi PWM regulaciju


Spajanje preko HDMI-a bi izbjegao jer sam vidio da neki ljudi imaju problema,evo i par linkova
http://www.techpowerup.com/forums/th...-board.174363/
http://www.techspot.com/community/to...quence.186759/

Ne tvrdim da sa svakim monitorom ima tih problema,možda ga ja ne bih imao,ali želim izbječi moguči problem.
Također me živcira što neki proizvođači ne stavljaju DVI,zašto toliko forsiraju HDMI.
Nisam ni ljubitelj adapter-kablova.

Od ova dva monitora više me privlači Dell ali on ima tu PWM regulaciju za koju prije par dana nisam znao ni što je.
Proučio sam što je to,vidim da nekim ljudima to smeta a nekima ne.
Nisam našao na netu kakvu regulaciju ima moj Samsung 2233BW,ako ima PWM onda mi ne smeta

Sad me zanima kako da saznam da li moj monitor koristi PWM regulaciju?

Zadnje izmijenjeno od: Veki-os. 06.01.2015. u 18:31.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 23:27   #740
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Meni je fascinantno da 99% ljudi uopce ne vidi titranje plazma televizora koji titraju k'o blesavi a PWM regulacija na LCD monitorima je velika stvar na internetu
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 14:09   #741
Moto001
Premium
 
Moto001's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Slavonija bajnaaaaa
Postovi: 236
Nažalost nećeš naći monitor bez mane bez obzira koliko novca uložio jer isto vrijedi "koliko para toliko glazbe i ona 100 ljudi sto ćudi" netko nešto vidi,traži,perferira,treba,želi i tko bi nama svima ugodio i sam sam dosta tražio,čitao,cunjo i konto i uvijek se sve svodilo na 100/200kn još malo gore pa ovaj bolji,pa onaj bolji pa na kraju me i glava zaboljela od silnog traženja.Nisam htjeo/mogao preko 2000kn pa onda pala odluka na Benq i iskreno nije mi žao to nije puno love za stvarno dobar monitor, naravno da netko dođe i vidi vjerojatno bi našao neku manu(ako ništa drugačije bi ga podesio glede postavki) ali mene super služi za ono što treba, net,filmovi,igre za sad sve OK.
Moto001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 18:17   #742
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Meni je fascinantno da 99% ljudi uopce ne vidi titranje plazma televizora koji titraju k'o blesavi a PWM regulacija na LCD monitorima je velika stvar na internetu
Pa zato pitam,dosad nisam ni znao za to,odnosno da se u svakom LCD-u do nedavno koristio PWM
http://www.tftcentral.co.uk/articles...modulation.htm

"By far the most prevalent technique for dimming the backlight is called Pulse Width Modulation (PWM), which has been in use for many years in desktop and laptop displays."

a sad kad su izašli "flicker-free" monitori,odnosno sa DC regulacijom najednom je taj PWM neka ogromna mana

Možda na to upozoravaju zbog ovoga:

"However, this technique is not without some issues and the introduction of displays with high brightness levels and the popularisation of LED backlights has made the side-effects of PWM more visible than before, and in some cases may be a source of visible flicker, eyestrain, eye fatigue, headaches and other associated issues for people sensitive to it."

jer IPS i AMVA matrice koriste taj LED backlight,ne znam,rado bih pogledao taj Dell prije kupnje ali ga nema u Links Osijek(ima ga samo u Zagrebu),isto tako ga nema u HG šrotu Vinkovci(ima ga samo u Zagrebu).

Kolega kaže da je dosta vremena radio na tom Dellu i da nije primjetio nikakav flickering ili neki drugi problem.
Također kad upišem u google "dell p2714h flickering" ili "dell p2714h flickering problem" ne nađem ni jedan rezultat da se ljudi žale na to,osim što to spomenu u review-u.

Tako da,odluku sam donio,bit če Dell P2714H


Citiraj:
Autor Moto001 Pregled postova
Nažalost nećeš naći monitor bez mane bez obzira koliko novca uložio jer isto vrijedi "koliko para toliko glazbe i ona 100 ljudi sto ćudi" netko nešto vidi,traži,perferira,treba,želi i tko bi nama svima ugodio i sam sam dosta tražio,čitao,cunjo i konto i uvijek se sve svodilo na 100/200kn još malo gore pa ovaj bolji,pa onaj bolji pa na kraju me i glava zaboljela od silnog traženja.Nisam htjeo/mogao preko 2000kn pa onda pala odluka na Benq i iskreno nije mi žao to nije puno love za stvarno dobar monitor, naravno da netko dođe i vidi vjerojatno bi našao neku manu(ako ništa drugačije bi ga podesio glede postavki) ali mene super služi za ono što treba, net,filmovi,igre za sad sve OK.
Istina,nakon par dana guglanja vidiš da svaki ma neku manu,neki veču neki manju,ja sam izabrao ovaj jer mi ima najmanje mana od svih drugih koje sam gledao a vizualno je stvarno prekrasan
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2015., 22:08   #743
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Nažalost Dell P2714H neče biti dobavljiv još par tjedana u trgovini u kojoj sam ga htio kupiti a dalje je 300kn skuplji...

Sad gledam Asus VG27AH
3D me ne zanima ali monitor ima sve što tražim,DVI,IPS je,ima podešavanje po visini itd.
Jedino što sam uspio nači o njemu je http://hardforum.com/showthread.php?t=1723451 i par Youtube "review-a"

Da li netko ima ovaj monitor ili je našao neki review,najviše me zanima kakav je u igrama(lag,g2g) ?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2015., 11:56   #744
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
update

acer 27" XB270HU
-IPS 144hz/ gsync
http://www.overclockers.co.uk/showpr...=affiliate/tag
Mass production starts in February, meaning it should be available around April 2015.
The recommended street price for this model is 699 Euro (inc VAT)

Uopce nije skup


P.s.Acer Predator XR341CK 34" Curved Gaming Screen with G-sync
We know one model will be the XR341CK which we believe to have a 3440 x 1440 resolution. There is apparently going to be a 144Hz + G-sync and a non-G-sync option available
These screens are expected to go in to mass production in Q2 2015 so availability is yet to be confirmed. No word on price yet either.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 24.01.2015. u 12:04.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 23:54   #745
Danijel1803
Premium
Moj komp
 
Danijel1803's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Tenja
Postovi: 164
Zna li netko ištao ovom monitoru;

http://www.links.hr/?naziv=monitor-2...kl=100.333.159

Kakve su to TFT-LCD matrice ? Prošli tjedan bilo u skoro svim prodavaonicama, u Osjeku bio al" zapakiran i ne misle ga odpakirati a kamoli upalit, a ovaj tjedan ostalo samo u Puli.
Danijel1803 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 08:04   #746
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 18:23   #747
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
TN vidljivi kutevi na 28" dijagonali su apsolutna katastrofa, sjedio ispred ekrana ili ne. Izbjegavati.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 22:12   #748
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Ove 34"-orke me zanimaju kakve će biti cijene. Kad jednog dana ova 27-ica krepa ili netko ponudi dobru lovu
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 22:19   #749
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Dan ti ja 2k
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 08:15   #750
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Sad se između ova dva razmišljam:

1. Samsung S27D590P

Review http://www.prad.de/new/monitore/test...d590p-led.html

+nema laga,trailinga ni overshootinga u igrama(odnosno ima najmanje od svih koje sam gledao)
+flicker free(ne koristi PWM)

-nema DVI
-nije podesiv po visini

2.Dell P2714H

Review http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_p2714h.htm

+nema laga,trailinga ni overshootinga u igrama(odnosno ima najmanje od svih koje sam gledao)
+ima DVI
+podesiv po visini

-koristi PWM regulaciju


Spajanje preko HDMI-a bi izbjegao jer sam vidio da neki ljudi imaju problema,evo i par linkova
http://www.techpowerup.com/forums/th...-board.174363/
http://www.techspot.com/community/to...quence.186759/

Ne tvrdim da sa svakim monitorom ima tih problema,možda ga ja ne bih imao,ali želim izbječi moguči problem.
Također me živcira što neki proizvođači ne stavljaju DVI,zašto toliko forsiraju HDMI.
Nisam ni ljubitelj adapter-kablova.

Od ova dva monitora više me privlači Dell ali on ima tu PWM regulaciju za koju prije par dana nisam znao ni što je.
Proučio sam što je to,vidim da nekim ljudima to smeta a nekima ne.
Nisam našao na netu kakvu regulaciju ima moj Samsung 2233BW,ako ima PWM onda mi ne smeta

Sad me zanima kako da saznam da li moj monitor koristi PWM regulaciju?


Ja sam jučer kupio dell p2714h i zadovoljan sam.

U zadnje vrijeme najviše samo gledam filmove i youtube, a i nemam LCD tv, a crt ne mogu gledat... a 4k još nije ready

Ono kaj ne kužim, je zašto su svi zatupljeni s IPS i varijacijama u nazivu. Ko da se netko od ljudi ovdje bavi profesonalnom obradom forografija...


Ja bi uvijek izabrao TN prije IPS, al uz uvijet PIVOTA. Zato kaj je generalno g2g input lag manji.
Razlika u boji je zanemariva.


Isto tak nemojte padat na te marketinške fore 1ms, 2ms g2g, jel to nije cijela priča.
Jučer sam skoro kupio samsung U28D590D, reklamiraj 2ms, a signal input lag je preko 30ms, dakle ne možeš igrat ništa brzo...
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/...g_u28d590d.htm

Sljedeći monitor mi mora bit

30-32" 4k 120Hz (dakle minimalno DP 1.3, il neki novi HDMI 2+ standard), free sync il g-sync TN ili IPS s total input lagom manjim od 8ms i VESA.
Za to, mislim da ću se načekat barem dvije godine.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na