Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2010., 20:53   #391
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Evo zašto me nije bilo popodne, prešao na optiku:

Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 01:11   #392
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
60ms od Splita do Dubrovnika, pfff uzas.

Aj recite mi vi koji ste na optici kakvi su vam pingovi?
Xizor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2010., 12:33   #393
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92



Gism je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 14:13   #394
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Hvala Gism. To je vec bolje, iako je to sve jos blizu. Npr, trenutno na bakru imam 32ms do Svabije, 40-50 do Nizozemske i sl. cak i do frendovog cpma servera u bugarskoj imam 40ms ping. U trenutnoj situaciji HAKOMovog nereda ping bi mi bio jedini razlog za prijeci na optiku (barem T-comovu - Metronet je i dalje car).
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 18:22   #395
mosec
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: split
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Evo zašto me nije bilo popodne, prešao na optiku:

Ej u kojem si kvartu i koliko si čekao od kad su provukli kablove po zgradi. Ja sam u kineskom i kabel mi je pred vratima, čekam
mosec je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 22:40   #396
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Mislim da negdje u ovoj temi piše kad su napravili u zgradi, prije cca 10 - 15 dana su me pitali želim li preći na optiku i rekoh može a realizirano jučer.
Evo za usporedbu sa kolegom poviše sa istim serverima:



Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 22:47   #397
mosec
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: split
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Mislim da negdje u ovoj temi piše kad su napravili u zgradi, prije cca 10 - 15 dana su me pitali želim li preći na optiku i rekoh može a realizirano jučer.


Evo potražih po temi, objaviosi da su ti razvikli optiku po zgradi 28.06. Znači 3 miseca su prošla prije no što si priključen. Kakvi su dojmovi. Dokud su ušli s optikom u stan do tamo gdje si im ti rekao ili odmah iza vrata rez pa opet utp? Pozdrav
mosec je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2010., 23:28   #398
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Mada često napadamo T-Com tehničare (s razlogom ili bez), u konkretnom slućaju samo pohvale. S optikom su došli gdje sam tražio, zapravo na isto mjesto gdje je bio dosadašnji router. Iako ne daleko od ulaznih vrata, dok se fino provuklo (micanjem obloge vrata, ormara, kanalica i sl.) trebalo je skoro 3 sata. Optiku spajaju na inteligentan način koristeći gotove kabele sa optičkim konektorima. "Višak" u duljini (cca 2 - 3 M) je smotan u krug u kutiji s osiguračima gdje ne smeta a ostavlja mogućnost naknadnih izmjena / premještanje. Nisam točno mjerio konektor ali mislim da prolazi kroz rupu fi 8 - 10 a sami o. kabel je cca fi 5.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 21:47   #399
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Daj mi reci kako provedu kabel kroz ulazna vrata? Idu kroz zid ili štok buše
Ako idu kroz onda će se namučit, zid je negdje cca. 50-60cm širok

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.09.2010. u 22:14.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2010., 22:17   #400
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Idu kuda ti želiš ili kako je moguće, cca. 50-60cm nije problem sa današnjim "kobrama" kako ih u žargonu zovu i svrdlom od cca 100 cm.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.09.2010., 12:41   #401
pexy
Registered User
Moj komp
 
pexy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39


e a ja nisam na optici
__________________
ooo drimbokše, ti kvalitetni komadu tehnologije!
pexy je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2010., 15:54   #402
s4s4
Premium
 
s4s4's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
Evo jucer i meni spojili optiku. Kako je vec prije receno s deckima se sve da dogovorit i postave ti uredjaj gdje god zelis jer imaju opt. kablove od 5,10,15 i 20 metara tak da nema problema. Opt. kabel ide u Ericssonov uredjaj koji slici ruteru (na slici) i dalje UTP-om u Siemens SX763 u 4 port koji je WAN. Telefon za sada ostaje na bakru a maxTV se steka direktno u Ericsson (rijeci su to tcom-ovog djelatnika). Po noci Ericsson svijetli kaj bozicno drvce.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMAG0004web.jpg‎
Views:	943
Size:	10.4 kB
ID:	11156  
s4s4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 12:19   #403
mosec
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: split
Postovi: 16
Citiraj:
Autor s4s4 Pregled postova
Evo jucer i meni spojili optiku. Kako je vec prije receno s deckima se sve da dogovorit i postave ti uredjaj gdje god zelis jer imaju opt. kablove od 5,10,15 i 20 metara tak da nema problema. Opt. kabel ide u Ericssonov uredjaj koji slici ruteru (na slici) i dalje UTP-om u Siemens SX763 u 4 port koji je WAN. Telefon za sada ostaje na bakru a maxTV se steka direktno u Ericsson (rijeci su to tcom-ovog djelatnika). Po noci Ericsson svijetli kaj bozicno drvce.
I koliko si dugo ti čekao od razvlačenja kablova po zgradi?
mosec je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2010., 12:30   #404
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Bemu miša, pitaš isto pitanje kao poviše a okvirni odgovor si već dobio, uostalom svaki grad i lokacija nisu isti tj. vremenski periodi nemoraju biti isti.
Optika ti je došla do vrata, strpi se malo ili probaj kontaktirati čuveni broj.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 00:22   #405
mile2603
Ovo mi je škola! ;)
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
Smile Istina

Citiraj:
Autor s4s4 Pregled postova
Evo jucer i meni spojili optiku. Kako je vec prije receno s deckima se sve da dogovorit i postave ti uredjaj gdje god zelis jer imaju opt. kablove od 5,10,15 i 20 metara tak da nema problema. Opt. kabel ide u Ericssonov uredjaj koji slici ruteru (na slici) i dalje UTP-om u Siemens SX763 u 4 port koji je WAN. Telefon za sada ostaje na bakru a maxTV se steka direktno u Ericsson (rijeci su to tcom-ovog djelatnika). Po noci Ericsson svijetli kaj bozicno drvce.
U pravu si, sve je tako kako si rekao. Mogu potvrditi sve što si rekao.
__________________
Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!
mile2603 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 00:27   #406
mile2603
Ovo mi je škola! ;)
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 2
Čak čujem da je optika došla i u Vinkovce, Osijekom je već raširena u više zgrada. Sve ovisi o stanarima tih zgrada, koji su mahom starci i ne žele da im se buši po stanovima... Tehnologija koju t-com pruža je FTTH, tko ne zna što je to neka posjeti http://en.wikipedia.org/wiki/Fiber_to_the_x ima čak i lijepe shemice!
__________________
Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!
mile2603 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 00:55   #407
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor s4s4 Pregled postova
Evo jucer i meni spojili optiku. Kako je vec prije receno s deckima se sve da dogovorit i postave ti uredjaj gdje god zelis jer imaju opt. kablove od 5,10,15 i 20 metara tak da nema problema. Opt. kabel ide u Ericssonov uredjaj koji slici ruteru (na slici) i dalje UTP-om u Siemens SX763 u 4 port koji je WAN. Telefon za sada ostaje na bakru a maxTV se steka direktno u Ericsson (rijeci su to tcom-ovog djelatnika). Po noci Ericsson svijetli kaj bozicno drvce.
Jel može slika uređaja u mraku? Da ga ne smjestim na krivo mjesto i ono dobijem disco u sobi.
Novi router se ne dobije pretpostavljam
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 09:35   #408
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Citiraj:
Novi router se ne dobije pretpostavljam
Teško potražit ? U temi već piše, po "automatizmu" ide Ericsson TG063 + Siemens SX763 konfiguriran u WAN mod rada.
Inaće ledice na TG063 (ONT) su u mraku poprilično vidljive a kolega poviše kaže "Po noci Ericsson svijetli kaj bozicno drvce." pa ako ti smeta nemoj ga ni stavljat u sobu nego negdje drugo (npr. hodnik).
Lokaciju Ericsson TG063 treba inteligentno odabrati zbog više usluga koje može nudit / pokrivat (Internet, IpTv - MaxTv, telefon - za sada nije u funkciji). Internet Router (Siemens SX763) ne mora biti na istom mjestu, sve zavisi od konkretne lokacije i gdje su vam klijenti tj. kompjuter(i).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 10:32   #409
brab
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Evo ja bas primjetio prije par dana da moj susjed ima FTTH. On jedan jedini u zgradi. Zgrada je stara 60 godina tak da fakat neznam kome bi se isplatilo furat optiku u tu zgradu. Znam da je dostupan Bnet. Jel bi oni imali optiku do stana ili samo koaksijalac? Zgrada se nalazi u vrbiku.
Malo je OT, al da ti odgovorim na pitanje.

Meni su starci i firma na Vrbiku (Poljicka i Ruzickina), i uveo sam i u jednom i u drugom stanu jos kad je bio Vodatel FTTH, sadasnji Metronet.
Al ni jedna ni druga zgrada nisu 60 godina stare!

Vec to imamo dve godine, i vrhunski radi...jedino im je sranje izbor filmova u digitalnoj videoteci, sve ostalo je super.
U dve godine mozda je bilo problema dva dana sve skupa.

U Poljickoj su isli kanalicama (5m), dok u Ruzickinoj su koristili postojece kanalice u zidovima (cca 15m, dao sam im 250kn za tih extra 10m kabela, ispod stola naravno), tak da je instalacija vrhunska bila, posto u stanu nema ni jedne kanalice.

I imaju naravno full simetriju (kak bi i trebalo bit); upload mi je uvijek brzi od downloada .



p.s.
Prije smo imali T-Com ADSL, i od kada smo presli na Vodatel racuni su nam se prepolovili...ono 1200kn mjesecno za dva stana sa TriplePlayom, i medjunarodnim pozivima (za firmu). Djabe svakako.
brab je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 12:52   #410
s4s4
Premium
 
s4s4's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
@hustler
Postavit cu slikicu danas navecer ako uspijem uslikat nesto smisleno ali kao sto je kolega Nikky rekao dobro promisli o mjestu postavljanja zbog drugih usluga te uz to nemoj zaboravit da TG063 (ONT) treba napajanje tj nekakvu uticnicu pa vodi i o tome racuna.

Vezano uz prijasnji post- opt. kabel se postavlja u kanalice koje se lijepe na zid tako da nema busenja a kod skretanja kanalice koriste gotove kuteve tak da to lijepo izgleda.
s4s4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 13:14   #411
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor s4s4 Pregled postova
Vezano uz prijasnji post- opt. kabel se postavlja u kanalice koje se lijepe na zid tako da nema busenja a kod skretanja kanalice koriste gotove kuteve tak da to lijepo izgleda.
a ako će ipak biti potrebno bušenje hoće li oni to obaviti tj. imaju li opremu?
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 13:28   #412
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor vladobrad Pregled postova
a ako će ipak biti potrebno bušenje hoće li oni to obaviti tj. imaju li opremu?
Danas je izgleda jako popularno ne procitati 10-15 zadnjih postova.
1, 2, 3
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 14:41   #413
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Danas je izgleda jako popularno ne procitati 10-15 zadnjih postova.
1, 2, 3
Zahvaljujem. Promaknuo mi je ovaj gdje se spominje svrdlo

Zadnje izmijenjeno od: vladobrad. 30.09.2010. u 14:48.
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2010., 17:00   #414
s4s4
Premium
 
s4s4's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
@vladobrad
Decki koji su radili kod mene a vjerujem i kod drugih imaju svu potrebnu opremu kojom mogu proci kroz bilo koji zid i busit ce tamo gdi se dogovorite.Najbolje kad se dogovoris za radove da ih pricekas i na licu mjesta dogovoris gdje da buse i kako, a posto su mladji (barem kod mene) dogovorit ces se za 5 minuta i neces im morat puhat za vrat.

Edit: nista od slika u mraku jer se nist ne vidi.

Zadnje izmijenjeno od: s4s4. 30.09.2010. u 22:52.
s4s4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2010., 16:38   #415
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
U čemu je problem uzeti crni marker i pošarati ledicu da manje smeta ili u krajnjem slučaju zalijepiti traku i nema ni s od svjetla...
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 21:35   #416
s4s4
Premium
 
s4s4's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
s4s4 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2010., 21:52   #417
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Vidio sam to danas al zaboravio linkat ovdje, interesantan detalj je datum odluke a tek sad izašao na vidjelo ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 16:11   #418
s4s4
Premium
 
s4s4's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Vidio sam to danas al zaboravio linkat ovdje, interesantan detalj je datum odluke a tek sad izašao na vidjelo ?
Koliko jos interesantnih datuma ima a cekaju svijetlo dana ? Bolje da ni neznamo jer svaki put kad procitam nekaj ovakvog samo mi drapa zivce, a pomoci si ne mozes.
s4s4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 00:04   #419
brkaNG
Premium
Moj komp
 
brkaNG's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb/Nova Gradiška
Postovi: 153
evo meni jučer izbušili zidove, uveli optiku u stan ali i na tome ostali, rekao je frajer da će doći danas postavit neki novi modem i neku kutiju no ništa od toga za danas, tjedan dana mu je trebalo da dođe nadam se da mu za ovo isto neće trebat tjedan... inače frajer mi razvalio frajku sa zida oko 20 cm kvadratnih
__________________


Zadnje izmijenjeno od: brkaNG. 29.10.2010. u 00:05. Razlog: .
brkaNG je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2010., 09:34   #420
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Evo me na poslu i napokon net, pa kad kažu da net nije ovisnost

Prićica ide ovako, dođem jućer doma sa joba i nađem T-Koma tehničare kako neš prčkaju po ormaru od optike (btw prvi / glavni ormar).
Nešto sam žurio pa se nisam zaustavio pitat / gnjavit a i računaš valjda znaju šta rade.
Ako se sjećate ALF - a i onog njegovog GNJAAAA - GREŠKA.

Odem vani (kamo sam žurio) i potom dođem doma, idem na net štanga, nema. Gledam ONT i vidim nema optičkog linka i rezultat je tu.
Rekoh sebi, krasno, zašto ih nisi "priupitao za zdravlje" ?

Najbolji dio slijedi sa SZK, operatorica1:
Zovem, kažem da neradi internet, naglašavam da je optika u pitanju i da nema optičkog linka a onda ide idiot špranci po kojoj rade i nema teorije da je preskoče čak i kad je utvrđen "identitet":
vaš br > piše vam na displeju (osjetiš čuđenje), pauza
na koga glasi linija > Pero Perić
vaš user je xxxxx > potvrdiš "to je"
? > poželiš ih pitat jel vam možda treba br. cipela ?
U ćemu je problem > Sa živcima već na 50% kažeš (ponovo) da internet ne radi, opet naglasiš da nije bakar nego optika
Ne, vi nemate optiku, tek je uvodimo > tu je prekinem, ma bogati, kažem da imaju kiki u bazi, da optiku imam cca 40 dana i da je radila ok dok nisu vrli tehničari neš sprčkali
Aha, pauza, ugasite / upalite uređaj(e) > Brontulam u sebi, već znam da to ne rješava ništa al ipak odradim to, nikad neznaš
Jeli sada sve radi > NERADI i rekao sam da neće radit, opet kažem nema optičkog linka, napominjem da su tehničari nešto prčkali
Slijedi pauza, aha, zbilježit ću kvar, netko će vas kontaktirat > rekoh dobro.

X min zvoni tel., automat njihov bifla svoje, napokon dođeš do nekog živog s druge strane, operator2:
Dan, vama zvoni tel. vam radi ? > Da, radi, sav u čudu šta čoek pita, kažem da tko je rekao da tel. ne radi ?
Neznam, meni je zabilježeno - javljeno da tel. ne radi > e pa krivo, prijavio sam da ne radi internet - optika
A tako > osjetiš kako je čoek sav u čudu, na granici smija i plača
Nema vam druge, zovite ponovo, hvala šta ste letili sa kompanijom lud - zbunjenog

Ko je ono reko da bez treće nema sreće, operator3:
Dan, kako vam mogu pomoći ? > Sa živcima već na 200, fino i pristojno prepričam ovo poviše, za divno čudo čoek shvati iz prve
pokuša pristupit ONT - u > jasno, to ne ide
ok, prijavit ću kvar, sutra će ekipa provjerit / napravit > rekoh dobro
potvrdi mob. za kontakt > je, taj je, naglasim da kontakt obavezno bude na mob. jer me ujutro nema doma, logično zar ne
Da, da, nema problema, đenja > đenja

Ma Izet i LZN je dječji vrtić za ove
Nastavak slijedi . . .
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na