Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2012., 13:13   #1
zivac
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zg
Postovi: 12
Prelazak - pitanje o infrastrukturi HT i Optima

Trenutno koristim T-com 10 MBit ADSL brzinu i 2 MaxTV uredaja u kuci bez ikakvih problema i smetnji. Pošto nisam pod ugovornom obvezom Optima telekom nudi gotovo istu stvar po mnogo povoljnijim cijenama. No, ono sto mi oni nemogu obecati je da li moja veza podrzava trazene brzine (neznaju cak jel mogu koristit 5 Mbit brzinu uz 2 STB uredaja) sve dok ne potpisem ugovor i sklopim onaj osnovni paket kod njih, tek onda salju svoje tehnicare, a onda ce biti kasno ukoliko ustanove da nemogu imati 2 STB-a. Posto sam iz manjeg mjesta u Hr, a svaki puta kada su HT-ovi operateri bili kod mene rekli su da imam izvrsnu liniju (zbog cega i mogu koristit trenutne usluge) zanima me da li optima koristi svoju vlastitu infrastrukturu ili bi protocnost podataka trebala biti vise - manje identicna onoj koju trenutno imam kod HT-a.

Stvarno ne razumijem zbog cega nemogu ili ne zele poslati svoje tehnicare da provjere situaciju jer gube 1 potencijalnog pretplatnika na taj nacin, a vjerujem da ja nisam jedini.

Unaprijed hvala na odgovoru.
zivac je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2012., 03:52   #2
Hackerivs
Premium
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Middle of nowhere
Postovi: 451
najbolje bi bilo da odeš kod nekog susjeda u blizini koji ima optimu i čuješ njegove dojmove.
no uglavnom, ako bi se odlučio prijeći na optimu bit ćeš i dalje na istoj parici, a u centrali će te prespojiti na optimine uređaje.
Hackerivs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na