Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2012., 15:35   #1
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Vipnet i Ericsson Nikola Tesla pustili prvu komercijalnu LTE mrežu u Hrvatskoj

Uvođenje 4G mreže potvrda liderske pozicije Vipneta u bežičnom broadbandu
Vipnet i Ericsson Nikola Tesla danas su pustili u rad prvu LTE mrežu u Hrvatskoj. Partnerstvo dva jaka brenda u telekom industriji i na ovaj način doprinosi ubrzanijem razvoju hrvatskog gospodarstva. LTE tehnologija će donijeti daljnja povećanja u brzinama i poboljšanja korisničkog doživljaja dok surfaju internetom, odnosno korisnici će moći na svojim prijenosnim računalima i mobilnim telefonima imati i do deset puta veće brzine za prijenos podataka. Vipnet će vrlo brzo predstaviti i komercijalnu ponudu LTE tarifa i uređaja za pristup Vip LTE mreži.
- Iznimno me veseli što smo s našim dugogodišnjim pouzdanim partnerom Ericssonom Nikola Tesla nastavili razvoj industrije koja može na najbolji način unaprijediti i ubrzati razvoj hrvatskog gospodarstva. Vipnet je s uvođenjem LTE tehnologije u Hrvatsku još jednom potvrdio da je tehnološki predvodnik na domaćem telekom sektoru. Za Vip korisnike bežičnog interneta LTE tehnologija donijet će višestruko veće brzine i kvalitetu prijenosa podataka, kao i mogućnosti za brojne multimedijske servise i korištenje zahtjevnih aplikacija na zaslonima mobilnih uređaja – rekao je Mladen Pejković, predsjednik Uprave Vipneta.
Rezultat Vipnetovog stalnog ulaganja u najmoderniju radio pristupnu opremu (single Ran) omogućava brzu implementaciju LTE tehnologije i najveće moguće brzine na HSPA i LTE tehnološkom sloju. Uvođenje LTE tehnologije je još jedna potvrda liderske pozicije Vipneta u bežičnom broadbandu koja će omogućiti još bolji korisnički doživljaj u korištenju podatkovnih usluga.
U ožujku 2011. godine Vipnet je prvi na tržištu predstavio LTE tehnologiju na 800 MHz koja omogućava najbrži prijenos i skidanje podataka. Četiri mjeseca kasnije 24sata TV postao prvi testni korisnik Vip LTE tehnologije. Ujedno, Vipnet je prošle godine zajedno s korisnicima započeo i testiranje 4G mreže i na frekvencijama od 1800 MHz i 2600 MHz koje su pogodne za veće kapacitete i postizanje maksimalnih brzina prijenosa koje podržava LTE tehnologija.
- Ponosni smo da je Vipnet, zajedno s Ericssonom Nikolom Teslom, čim su se za to stekli regulatorni preduvjeti, prvi u Hrvatskoj pustio u komercijalni rad LTE mrežu. Ericsson Nikola Tesla kao sastavni dio korporacije Ericsson usmjeren je na poslovanje Vipneta kao našeg strateškog i izuzetno inovativnog partnera te smo posebno zadovoljni što je Vipnet prepoznao snagu domaće kompanije koja svjetska dostignuća uvijek prva donosi u Hrvatsku. Na taj način zajednički značajno doprinosimo razvoju hrvatskog telekomunikacijskog tržišta i bržem oporavku domaćeg gospodarstva - izjavila je Gordana Kovačević, predsjednica Ericsson Nikole Tesle.
Ericsson je po broju komercijalnih ugovora tržišni lider s više od 60 posto udjela. Najsvježiji podaci ove godine govore da je Ericsson ostvario 40 LTE/EPC (Evolved Packet Core) ugovora u 22 zemlje na pet kontinenata, čime je čak 215 milijuna korisnika pokriveno Ericssonovim LTE mrežama.
Ericsson je ključni pokretač otvorenih standarda i imao je veći utjecaj od svih drugih na LTE specifikacije do danas, te ima 25 posto svih ključnih patenata u području LTE tehnologije. Danas više od 40 posto svjetskog mobilnog prometa prolazi Ericssonovom mrežom, a Ericsson pruža podršku za mreže s više od 2 milijarde pretplatnika.

http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/media.../11825/9262641
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2012., 15:47   #2
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
a kad budu ponudili LTE stickove? odma prodam dupe na dvije godine ako ponude pravi flat rate
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2012., 02:39   #3
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
E moj Pejkoviću umjesto sve te prazne slame ste trebali staviti konkretne stvari, karte pokrivenosti, pakete, cijene, uređaje.... imali ste vremena složiti i nabaviti... opet vam je marketing brži od pameti? reklama je tu a opcije nigdje.... kao djeca ste i jedni i drugi... ne privlače se tako korisnici nego boljim i jeftinijim opcijama i uslugama ende kraj
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2012., 08:07   #4
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
evo, kolega mi je dojavio da bude i petom mjesecu ponuda za građanstvo pa vjerojem da bi se onda moglo očekivati vise detalja
domis je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2012., 08:12   #5
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,026
lol, reklamiranje usluge 2 mjeseca prije nego što ju se zapravo i može koristiti.


Negdje sam čitao da ovu našu LTE mrežu neće moći koristiti iPad i još neki uređaji zbog različitog standarda. I da je općenito koma s tim standardima jer svatko sebi kroji isti kako mu paše, a kod nas je tu još problem analognog signala bosne i italije. Ajde, italija će svoje morati rješiti uskoro, al bosna ne :S
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2012., 19:25   #6
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Neka Jabuka stavi lte chip za standard i frekvencije koje se koriste i u europi a ne samo za svoju ameriku, dakle kriva adresa piši njima...

a ovo o 5. mjesecu mi je baš guba, nemam komentara
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2012., 19:49   #7
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,026
Nebunim se ja, ja nit imam nit ću imat ajped. Stvar je da nekog pravog standarda ni nema, a i da ima, što bi trebao biti onaj na 800Mhz, opet nula bodova kod nas zbog ita i bih.

Stvar je da je jabuka morala stavit 2 čipa samo za ameriku, di je još europa Jedno 5-6 bi taman sve pokrilo.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2012., 20:32   #8
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
A stavili su jednom operateru jedan a drugome drugi, no a za europu neka stave onaj koji se tu koristi, w-cdma 800, 1800, 2600Mhz cijela nauka


da bojim se i ja Bosne, za Italiju lakše EU je donijela odluku da svi oslobode sa 1.1.2013. za LTE, čak se i za Srbiju manje bojim jer su njihovi operateri brži od Bosanskih trebat će i njima ta frekvencija


kreće se sa 1800Mhz dalje ćemo vidjeti, za 800Mhz im ionako treba koncesija od Vlade taj dio spektra je sada na prodaju od gašenja analogne tv
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 14:26   #9
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 14:33   #10
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Nakon potrošenog prometa smanjuje se brzina prijenosa podataka do najviše 64 kb/s, što je dovoljno za pregledavanje online sadržaja, primanje i slanje e-mailova te za komunikaciju putem društvenih mreža.
muahaaha

još veće šaljivđije od t-comovaca... simple math - prosječan portal ima ~2mb naslovnicu, tako da sa ultra brzim i naprednim internetom možete učitati naslovnicu za preko 4 minute, što je dovoljno puno
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2012., 14:57   #11
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Meni nije jasno zasto ovi iz HAKOM-a spavaju.Treba im zabraniti takav flat ili stavi pravi flat ili ga nemoj niti nuditi.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 15:28   #12
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
300kn 20gb.... hmn da.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 16:13   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,417
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Meni nije jasno zasto ovi iz HAKOM-a spavaju.Treba im zabraniti takav flat ili stavi pravi flat ili ga nemoj niti nuditi.
Nemoj se ništa čuditi, i vani je tako - flat nikad nije flat.
I ISP-i plaćaju bandwith. Zašto bi Marku Mariću omogućili da danonoćno skida p0rn torrentima ako znaju da će ih to skupo koštati? Svako gleda svoju kesu tj. da joj u njoj čim više ostane.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 16:25   #14
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nemoj se ništa čuditi, i vani je tako - flat nikad nije flat.
I ISP-i plaćaju bandwith. Zašto bi Marku Mariću omogućili da danonoćno skida p0rn torrentima ako znaju da će ih to skupo koštati? Svako gleda svoju kesu tj. da joj u njoj čim više ostane.
Sve to stoji, ali spustiti brzinu na 64kb/s je sramotno.Treba ti nekoliko minuta da ucita stranicu 24 sata ili jutarnji.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 17:11   #15
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,687
A spizdit paket na p0rn i pritom ne pratit stanje prometa...
Pa kad ti doma stigne račun s previše nula, onda buš pisao i srao o uroti operatera i "kako su ti nabili tolki račun"

Na 20mbps, gigabajti se brzo troše, pa je ta mjera dobra i za operatera i za tvoj novčanik.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 20:54   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
to nije mjera nego lopovluk prije svega i zarada pod okriljem "uvođenjem novih tehnologija zbog vas korisnici".

slomiš 1gb dnevno ko iz šale sa današnjim sajtevima.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 22:02   #17
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Flat je flat i samo flat.. ovo je paket od 20 gb za 300 kuna. I da si čarobnjak nemozes dostic 25 gb za mjesec s obzirom da je brzina gay saga!! Cijenu neću komentirati, imat će valja 2 korisnika..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 22:03   #18
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
25gb nemreš napucat za mjesec dana?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 22:06   #19
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Kad ti umanje brzinu na vrtoglavih 64 kb/s teško, zar ne?!
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 22:11   #20
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
možeš ako staviš skidat posljednje ati drivere
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 22:35   #21
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
možeš ako staviš skidat posljednje ati drivere
Hahahahahhahahha


Što svi polemiziraju oko tog flata, brate mili, ko da se dijeli šakom i kapom, a da ti možeš platit prvo tih 20+GB moraš imat viška par stotina kuna u džepu.

Isplativo samo onima kojima to treba ili će im firma platiti.

Ali je lijepo vidjeti da je i kod nas zaživio LTE. Sa stajališta tehnologije, ona nudi mnogo više od onoga što mi možemo vidjeti, a čisto je stvar ekonomije i zarade što i na koji način će sve dopustiti krajnjim korisnicima.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 17:22   #22
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,456
Dobio i ja LTE na test, evo rezultata (Split)



EDIT: real life testovi ipak dosta bolji:



Speedtest, Bnet server:


Zadnje izmijenjeno od: jucca. 13.04.2012. u 18:20.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 22:25   #23
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Kako si dobio na test? Valjda si uzeo pretplatu? ne?

nemoj mjeriti na Zg Vip server jer daje najgore rezultate vjeruj mi ne znam zašto

gdje si iskopao taj bnet server? i da vidim ponovno vip server ne da resume kao ni dosada pa ako pukne ajmo jovo nanovo a promet otišao pa pa kao da si skinuo a nisi hehe dobro to je nekada znalo pucati sada više ne fala Bogu...

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 13.04.2012. u 22:30.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2012., 23:27   #24
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,456
Recimo da radim tamo

http://speedtest.bnet.hr/
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2012., 02:35   #25
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
A-ha tako mi reci...
a i ja ću kada se malo spuste sa cijenom, jer cijene 40GB baš kao i gazda u Austriji, samo što ja nemam austrijsku plaću... a i cijena samog sticka im je vrhunska, dok t-mobile traži za njega cijelih 8kn ovi traže 500kn mislim stvarno se trebaju malo spustiti na zemlju...

do tada hspa+ ili dual carrier mila majka
Old friend je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na