Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2017., 15:48   #3271
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Smartic Pregled postova
@xulos

Malo pretjeruješ

Pa nisu koštali isto ko 4+4 i7-ice nego trećinu cijene, podvala bi bila da su ga prodavali po približno istim cijenama.
Malo pretjeruje?
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 15:49   #3272
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Zato su bili i adekvatno nagrađeni prodajnim rezultatima
Kako bi onda tek nazvao Intelovo prodavanje ni 50% jačeg procesora za 400% veću cijenu ? (6800k vs. 6950X)
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2017., 15:50   #3273
Necronomicon
सच्चाई यह है कि वहाँ से ब
Moj komp
 
Necronomicon's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 568
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Što je to točno AMD podvaljivao?
Kako nije?
Pođeš kupit single core Semprona jer baš njega želiš a govno se otključa u dual core Athlona, onda uzmeš dual core a oni ti podvale quada, pa kupiš quada a oni podvale hexu...

Dobro nisu popušili kakve masovne tužbe u US&A i bankrotirali radi ovih nečasnih radnji.
__________________
Necronomicon je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 15:56   #3274
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Već sam i Bogu dosadan (dao sam si dvije pljuske prije pisanja ovog posta), ali ipak: ploče nam budu krv na slamku pile, pišali budemo tintu, prodavali bubrege (tko ih ima) da bismo mogli kupiti naprednije (bolje opremljene, ljepše, gayming, oc, bj, dp, gb, nazovikakogodhoćeš) ploče odnosno one za koje nas cijeli svijet (a i onaj naš mali zdravi razum/ego) uvjerava odnosno tjera/potiče da ih pod muss moramo imati...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 16:11   #3275
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nije tu bilo nikakvog podvaljivanja jer je AMD uvjek bio svjestan koliko što vrijedi. Recimo nikad nisu takvog CMT 8 core pokušavali prodavati za cijenu intelovih 4/8 procesora, a nedaj bože hexe ili nešto više (časti iznimkama - hype cijena ili preskupim shopovima). Većina ih je koštala manje intelovih čistih quadova i sl. Danas najjeftiniji octa košta skoro duplo manje od najjeftinijeg intelovog quada (doduše velika je razlika i u starosti) itd.

S druge strane intel je redovno precjenjivao vrijednost svojih proizvoda, što će im se izgleda obiti o glavu. Mada je tu "obiti" malo preteška riječ, jer je to funkcioniralo godinama i tu su natukli milijarde
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 16:12   #3276
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Sad san bacija oko na njuskalo, majstori traze po 2300+ kuna cpu,mbo i ram.
Vise neg novo u ducanu.
Dobro to su standardne Njušaklo tarife, novo u dućanu sa dostavon 2100, raspon cijena na njuškalu 2000-2600 uz obaveznu napomenu da je "kad je kupljeno plaćeno 3500" pa je kao 2500 best buy Sori na off, mora san se nadovezat...

Oho, znači leakovi nisu lagali
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 16:21   #3277
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Muda pod bubrge ? Procesore koji ni vodena hladenja nisu mogla hladiti, koje si morao undervoltati ako zelis OC i "low end" ploce koje su krepavale jer nisu mogle podnjeti jace proceve (fx8xxx fx9xxx). Procesore koji sa svojih 8 jezgri na ohoho mhz nisu mogli parirati 4+4 intelima itd itd...
Brate mili što si ti tu sve nadrobio
Neda mi se sve to komentirati, ali ono.. pretjeruješ samo tako.

A ovo sa usporedbom sa intel i7 proecsorima i kako im ne mogu parirati... pa smiješan si. Kako možeš nazvati failom to što procesori različitih cjenovnih razreda imaju različite performanse?
Ako ćemo već tako pa veći fail je onda tu intel što za 2-3 puta veću cijenu ne nudi 2-3 puta veće performanse.

EDIT: nisam vidio da ima još jedna strana nakon, na kojoj se već slično komentiralo
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 16:41   #3278
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ja razmišljam ovako.Ne bude pojavom ryzena ovaj moj i5,ili vaš i7 ili fx 8xxx najednom postao loš.Pa da ryzen bude imao i duplo bolje performanse od navedenih i da dođe ispod 2000kn!
I dalje oni budu sve pristojno vozili još bar godinu ,dvije ,ako ne i duže.
A da im cijena bude pala na tržnici,to je neminovno,ali ako netko misli da ja budem davao svoga za siću kuna,samo da kupujem ryzena?E ,neću!
Rađe ga vozim dok ne postane outdated ,pa ga stavim poslije starcima u mašinu,a onda razmišljam što dalje.
No hype at all!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 17:03   #3279
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Ja razmišljam ovako.Ne bude pojavom ryzena ovaj moj i5,ili vaš i7 ili fx 8xxx najednom postao loš.Pa da ryzen bude imao i duplo bolje performanse od navedenih i da dođe ispod 2000kn!
I dalje oni budu sve pristojno vozili još bar godinu ,dvije ,ako ne i duže.
A da im cijena bude pala na tržnici,to je neminovno,ali ako netko misli da ja budem davao svoga za siću kuna,samo da kupujem ryzena?E ,neću!
Rađe ga vozim dok ne postane outdated ,pa ga stavim poslije starcima u mašinu,a onda razmišljam što dalje.
No hype at all!
Naravno, hype je nastao jer se nakon 5-6 godina konačno pojavio izbor, odličan omjer snage/cijene kao i mogućnost da Intel malo korigira cijene ... tko ima CPU koji zadovoljava njegove potrebe vjerojatno ni ne prati sve ovo. Za nekog kome je uvijek malo, dodatne jezgre ili duplo jeftinija nova konfa/e otvaraju nove mogućnosti u poslu. Npr. imam nešto x99 ploča i 5280k ... uz sam Ryzen, veselit će me i ako njih budem mogao nadograditi na 6900k ili 6950X bez da prodam bubreg .
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 17:18   #3280
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.02.2017. u 17:29.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2017., 17:40   #3281
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
Zanimljivo... Tocno ono sto sam ocekiva/pretpostavlja da ce XFR biti... Tj. ako se ovo pokaze istinom, a mislim da svi vec znaju da hoce.

Citiraj:
From these information, we could guess that XFR is a powerful automatic clocking technology, that will render hard to do better with traditional overclock. Just raise TDP and temperature limits, put a good cooler and let Ryzen clock itself higher. The only other knobs, beside TDP and temperature limits, that we foresee are Vmax offset, to allow higher Vcore and guard band relaxing on the statistics collected to calculate the VFTs. But those knobs are at your own risk. We don't know what things will be configurable by the users, but XFR seems an interesting tool to squeeze the maximum from the hardware.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 17:46   #3282
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Zanimljivo ispada da XFR potječe od većine tehnlogija što su postojale u tim excavator proizvodima (carizzo, bristol ridge), samo što oni nikad nisu dobili neko ozbiljniju medijsku pozornost

EDIT

According to Biostar AMD Ryzen will support high-speed DDR4 memory.

https://videocardz.com/66204/amd-ryz...600-mhz-memory
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 18:17   #3283
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Zato su bili i adekvatno nagrađeni prodajnim rezultatima
Kako bi onda tek nazvao Intelovo prodavanje ni 50% jačeg procesora za 400% veću cijenu ? (6800k vs. 6950X)
Citiraj:
Autor Smartic Pregled postova
@xulos

Malo pretjeruješ

Pa nisu koštali isto ko 4+4 i7-ice nego trećinu cijene, podvala bi bila da su ga prodavali po približno istim cijenama.

A gdje sam ja napisao tj branim intel ? Sto je kostalo trecinu cijene ? Nabrojite mi vi i svi koji su mene quotali , koliko od vas ima FX 9370/9590, cime ga hladi i kakve rezultate ima, koliko je kostao kad je izasao te tko na forumu ima 4790k/6700k , cime ga hladi i koliko je kostao kad je izasao, mislim da je to dovoljno, proc trosi 220W hej, dolazi sa vodenim hladenjem jer ga zrak nije u stanju ohladiti a bome je i voda naknap. A tema o visheri i FX8xx procevima puna ljudi koji su underclockali CPU jer ploce to lakse podnose i manje se griju, ili lazem ? Jako mali broj ljudi ima X99 platformu s obzirom na 1155/1150/1151 a o tome ovdje nije ni rijec niti bi trebalo povlaciti paralelu sa 2011/AM3+ jer su nebo i zemlja. Sto se AMD tice ja navijam i skacem i to jako da ovaj ryzen uspije jer mi se sere i od intela i od nvidie i muznje ovaca,nabijanje cijena i povecanja 5% snage , pogotovo nvidie, no to je neka druga tema. Ali da je AMD dosad bio konkurent intelu nije, sto god vi rekli. Ili je onda ovaj hype oko ryzena bezpredmetan kad se "napokon" AMD treba probuditi ?
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 18:26   #3284
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma ja sam počeo pisati nešto slično... ljudi se nadaju da će dobiti mašine koje imaju performanse nečega što na tržištu košta xyz novaca za xy novaca.

daj get real.

to će se desiti nikada, a u slučaju amd-a će uvijek biti nekih 3rd party problema u obliku koji je intel rjeđe vidio i to debelo rjeđe pa bilo to matična, kuler ili ne znam... goli silicij?

šta amd chipsete (nisu više tako nazivani, ali znamo kaj mislim) rade zli huni, pa su onda proizvođači istih manje krivi? ko daje specse proizvođačima mbo za svoje proizvode? ja? vi?

već vidim fijasko...

edit: mislim krenulo je već sa pločama
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 18:39   #3285
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Kojim pločama?
gil je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 18:40   #3286
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Moj komentar je bio na onaj Troubleov post o "podvali AMD-a", na koju si se nadovezao ... mislim da ti je Manuel dao najbolji odgovor kako je AMD uvijek bio svjestan koliko mu vrijede procesori, pa se protiv financijski višestruko jačeg Intela mogao boriti samo čistim "bang for bucks".

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
... Jako mali broj ljudi ima X99 platformu s obzirom na 1155/1150/1151 a o tome ovdje nije ni rijec niti bi trebalo povlaciti paralelu sa 2011/AM3+ jer su nebo i zemlja ... ?
Ako već ne smijem spominjati Intelovu politiku cijena za s2011-v3, mogu bar P4 vs. Athlon ? Zar nije podvala kad su korisnike uvjeravali kako je P4 jači zato jer ima veći takt ?

Edit: da ne pišem novi post ... Ona moja rečenica da su bili nagrađeni prodajnim rezultatima je bila sarkastična, upravo što si i napisao za 9xxx seriju.

Zadnje izmijenjeno od: Max Rockatansky. 21.02.2017. u 18:53.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 18:40   #3287
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Dbr ti si sisa opet pesimist kako god okrenes. Ako svi leakovi govore da je to to, onda je to to. Samo da ploce poprate i suoer, eno ona crosshair rog je odlican komad mbo, nek bude cjenovno u granicama normale i nema se sto razmisljati.

Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Moj komentar je bio na onaj Troubleov post o "podvali AMD-a", na koju si se nadovezao ... mislim da ti je Manuel dao najbolji odgovor kako je AMD uvijek bio svjestan koliko mu vrijede procesori, pa se protiv financijski višestruko jačeg Intela mogao boriti samo čistim "bang for bucks".
I nije bas, zato su i prosli sa 9xxx serijom kako su i prosli. Mjere se u promilima.

Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova

Ako već ne smijem spominjati Intelovu politiku cijena za s2011-v3, mogu bar P4 vs. Athlon ? Zar nije podvala kad su korisnike uvjeravali kako je P4 jači zato jer ima veći takt ?
Naravno da smijes , pa to i vrapci na grani znaju kakvo je to umatanje govneta u ukrasni papir. Da se odmah razmemo, ovdje se najmanje radi o fanboyizmu , nakon dugog proseravanja nvidiie i klanja stare generacije driverima sam presao na fury, sad a rx 480 i preporodio se. Isto ce biti i sa intel -> amd.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 21.02.2017. u 18:49.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 18:53   #3288
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
@Xulos
Pusti ih, diraš u ih u afrički osinjak.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 18:54   #3289
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ne diram ja nikog, konstruktivna rasprava, tenzije uvijek dobro dosle Fala bogu forum za to sluzi da se slozimo oko tog da se ne slazemo
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 18:55   #3290
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma cijena je SVE, više od pola posla kod prozvoda. Jako važna u percepciji proizvoda, dali se nešto isplati ili ne. Eto ultra svjež primjer g4560 i i3 7350K koji su praktično isti proizvod, a prvi se smatra jedim od najboljih dealova intela u zadnjih 10 god., dok drugi istovremeno jednim od najgorih zbog 3 puta veće cijene...

AMD je tu polovicu (cijena) odradio vrhunski, definitivno iznad svih očekivanja, a čini se i drugu polovicu (same tehničke karakteristike)

Što se tiče AM4 mbo worst case bi bio da treba nekoliko biosa u prvih nekoliko mjeseci, no to nebi bilo toliko mega čudno za full novu platfromu i arhitekturu koja nema nikakve ili minimalne veze sa prethodnim proizvodima, te koja kao i sami procesori dolaze 5 do 12. Međutoa to nebi označilo platformu kao promašaj kad bi trebala biti viralna nekoliko godina jel.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.02.2017. u 19:01.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 19:00   #3291
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Zbog triput vece cijene i navijam za ryzen, jebala ih nomenklatura za budale.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 19:03   #3292
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ma cijena je SVE, više od pola posla kod prozvoda. Jako važna u percepciji proizvoda, dali se nešto isplati ili ne. Eto ultra svjež primjer g4560 i i3 7350K koji su praktično isti proizvod, a prvi se smatra jedim od najboljih dealova intela u zadnjih 10 god., dok drugi istovremeno jednim od najgorih zbog 3 puta veće cijene...
Može Intel kad hoće ... zato je većina ljudi i počela biti sve nezadovoljnija.
Pa i 5820k im je bio odličan deal, prvi put da se -E model spustio bliže smrtnicima i napravili su odličnu stvar za cijelu x99 platformu (najbolji prodajni rezultati za HEDT ikad).
Kod nas je tržište malo i kupci siromašni ali u USA je nama začuđujući udjel "običnih" i "E" i7-mica.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 19:13   #3293
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Sad tek vidim ono za sarkazam, nisam ubro isprve . Jel nije sa 5820k bila caka da je proc super ali je "malcice" okrljasten sa samo 28 pci lejnova umjesto 40. Zato su ga i prodavali jeftinije, kod intela uvijek ima caka...
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 19:18   #3294
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Percepcija proizvoda je zajebana stvar. Eto npr. i taj i7 7700K, sam po sebi dobar procesor (najveći clockovi i najbolji ipc što postoji) gayming zvijer, no ima loš imidž jer:

- isti proizvod kao prošle godine (tj. nema nikakvog napretka u arhitekturi)
- ima lošiju pastu
- creepaju pomalo sa cijenom gore, umjesto da ide dolje itd.

Intel ima dosta loš imidž u ovome trenutku (vidim da su dopizdili mnogim gamerima, youtuberima, recenzentima) , a navodno ni atmosfera u firmi nije bajna.

Inače taj 5820K je stvarno bio super deal svojevremeno. Sjećam se da sam ga po internetima preporučivao kao dobar dan u high end gaming konfe. Koštao isto kao i7 6700K nekoliko mjeseci (cca 3200kn), onda ovaj ošo dolje, a ovaj gore... Između ostalog više ima smisla ta cijena za hexu nego hyperthreadan quad... Intel je imao tendenciju entuzijaste gurati prema pr0 socketu, npr. dosta ljudi koji se ne bave ikakvim renderingom, 3d modelingom bilo čime van gaminga, youtuba i eventualno streaminga su prešli upravo na njih...

Ono što će ryzen 100% sjebati intelu je ta priča sa 2 socketa. Naravno imat će ih i dalje (ipak treba jedan za quad channel i extra pci-e lanese), ali će intel sigurno drastično promjeniti tu priču. Više neće prolaziti quad+smt po "high end" cijeni, te kao čip sa najviše threadova na mainstream socketu. S druge strane će sniziti cijene pr0 socketu, te približiti masama i taj drugi socket. Znači kao što glasine sugeriraju neko vrijeme - barem 6c12t na mainstream socketu, te 4c8t + potencijalno jeftinije mbo na pro socketu. AMD će izgleda idealno uletiti u taj međuprostor i iskoristit situaciju. Pretty wise

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.02.2017. u 19:25.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 19:23   #3295
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Sad tek vidim ono za sarkazam, nisam ubro isprve . Jel nije sa 5820k bila caka da je proc super ali je "malcice" okrljasten sa samo 28 pci lejnova umjesto 40. Zato su ga i prodavali jeftinije, kod intela uvijek ima caka...
Za neke primjene je broj PCI-laneova nebitan (CPU render-enginei, općenito nekakav računski/simulacijski softver koji se oslanja na CPU, igre sa jednom grafičkom) ... za neke je pak bitan, multi GPU setup za igre ili GPU render-engine. Sve ostalo je isto kao i 5930k.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 19:28   #3296
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma nije bitno ni za igre (x8, odnosno dvije gpu)

https://linustechtips.com/main/topic...omment-7901717

https://linustechtips.com/main/topic...esultsawkward/

https://www.pugetsystems.com/labs/ar...neHeavenPro4_0 (igre i grafički benchmarci)

Zato kolutam očima i kad youtuber priča o AM4 socketu pa kaže "finally 3.0 pci-e", "can you beleve it", ono jbte, trebalo ti, nije mogao živjeti bez toga za gaming

http://www.hardwaresecrets.com/pci-e...formance-gain/

EDIT

Naravno od 3 i više gpu nema nikakve koristi za gaming, to vrte debili tj. treća gpu je svrha sama sebi, za show off

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.02.2017. u 19:33.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 19:35   #3297
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Inače taj 5820K je stvarno bio super deal svojevremeno. Sjećam se da sam ga po internetima preporučivao kao dobar dan u high end gaming konfe. Koštao isto kao i7 6700K nekoliko mjeseci (cca 3200kn), onda ovaj ošo dolje, a ovaj gore...
Prvi (09/2014) su bili 2.850 Kn kod Uzi-ja (jasno, tada je tečaj $ bio puno povoljniji).
Jedino što je tada bilo nezgodno je skup DDR4 (2011-v3 ploče su ostale istih cijena).

Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Između ostalog više ima smisla ta cijena za hexu nego hyperthreadan quad... Intel je imao tendenciju entuzijaste gurati prema pr0 socketu, npr. dosta ljudi koji se ne bave ikakvim renderingom, 3d modelingom bilo čime van gaminga, youtuba i eventualno streaminga su prešli upravo na njih...
Meni se čini da nije bilo ni neke potrebe za dva i7 ("obični" i Pro (2011)) ... ali eto, sad nek malo razmisle . Super je da Ryzen donosi toliko snage u mainstream, možda potakne i još neke primjene u raznim "content creation" poslovima.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 19:43   #3298
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nebitan s jednom grafikom , ali kakva je situacija sa dvije ili tri grafe i M.2 diskom? Il ces tri grafe il ces disk... Ok, malo je takvih, ali situacija je moguca, nekome tko zeli multigpu render, treba mu dobar ali ne preskup proc.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 19:46   #3299
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Meni se čini da nije bilo ni neke potrebe za dva i7 ("obični" i Pro (2011)) ... ali eto, sad nek malo razmisle . Super je da Ryzen donosi toliko snage u mainstream, možda potakne i još neke primjene u raznim "content creation" poslovima.
Ja ti kažem da Zena uopće nema (tj. da je amd ostao na ovome), ili da zen dolazi godinu-dvije kasnije, Intel bi 100% high end gamere nastavio gurati prema tom enthusiast socketu. Pola youtube kanala ima barem 5820K i 6800K, a najozbilniji rendering im je 5-10 min yt video

ALI, to su svi počeli furati, za godinu dvije bi bilo još više ljudi na istome. Svi ovi što su dosad kupovali 4c8t i7-ice za 3 soma bi krenuli prema gore, a brat bratu pojavljuju se i đubretarske igre glede coreloada. Intel bi to naravno dobro naplatio, bilo bi isto kao sada sa nvidijom koja nema konkrencije u višem segmentu, pa gpu koja po hijerarhiji nije sam high end (1080) prodaje po high end cijeni, a 1080Ti nema već 9-10 mjeseci. Jer što bi ju izbacivali i undercutali prodaju gtx 1080 po povišenim cijenama, također i titanku. Jbte pred smjenu generacije je gtx 980 bilo u trgovini za 3000 i kusur kn...

Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nebitan s jednom grafikom , ali kakva je situacija sa dvije ili tri grafe i M.2 diskom? Il ces tri grafe il ces disk... Ok, malo je takvih, ali situacija je moguca, nekome tko zeli multigpu render, treba mu dobar ali ne preskup proc.
Sa 2 gpu i nvme ssd-om si i dalje miran na mainstreamu (1151 i AM4), naravno uz odgovarajuću mbo, ovo iznad toga sa 3 gpu i više već nije gamer niti user vulgaris, tu se već radi o gpu renderingu i nečem sličnom, a takvi će morati nastaviti plaćati 5 somova za i7 6850K i nadalje...

Zapravo možda bi se 3 gpu i nvme mogle isfurati i na AM4 (nije mi 100% jasna situacija sa pci-e lanesima, ima različitih info)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 21.02.2017. u 19:54.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2017., 19:50   #3300
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nebitan s jednom grafikom , ali kakva je situacija sa dvije ili tri grafe i M.2 diskom? Il ces tri grafe il ces disk... Ok, malo je takvih, ali situacija je moguca.
Ok, oni će se rastegnuti na jači, ali bitan je bio taj iskorak sa 5820k.
Inače, za 3D ima zgodnih kombinacija sa 4 GPU-a (980/1080/Titan) gdje se već može raditi real-time i sa kompleksnijim 3D modelima (Octane, Lumion, V-Ray RT render-enginei itd.).
Zadnji potez Intela sa cijenama 6800k (skoro skuplji nego što je jači od 5820k) i bahatih $1700 za 6950X je stvarno pretjerano, pa me Ryzen još više veseli .
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na