Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.07.2013., 13:07   #1
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
Par pitanja oko setupiranja servera 2012

Dakle imam remote pristup na server koji vrti trenutno win server 2008. Ono sto trebam napraviti je spojiti se, instalirati Server 2012 (dakle napraviti migraciju accounta i rules-a) i onda taj novi 2012 spojiti na postojecu domenu. Ili kreirati novu domenu. Ne znam koja opcija je bolja. Ima li netko par savjeta kako da to napravim? Koristim Vsphere client za pristupanje.
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2013., 19:20   #2
goranmw1
Premium
 
goranmw1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Ovo uopće nije tako jednostavno kako se čini. Za početak, koju ćeš ediciju WS 2012 instalirati na taj virtualac? Nadalje, ako postoji domena, vjerojatno postoji redirekcija dokumenata/roaming profili i migracija samih accounta ti ne treba. Barem to na serveru ne bi trebao biti slučaj. Migracija user profila učestalija je na klijentskim OS-ovima. Ako ti treba, za to možeš koristiti USMT 4.0. Prethodno prouči kako se koristi i koje su mogućnosti, može li migirati "rulese" - ne znam na što točno misliš pod tim. Dodavanje u domenu / kreiranje nove nisu alternative, već ovisno o situaciji moraš napraviti jedno ili drugo. Ukoliko nisi siguran treba li ti nova domena, gotovo sa sigurnošću mogu reći da ti ne treba. Nadalje, prije nego kreneš s instalacijom, vidi mrežne postavke, IP adresa, subnet maska, default gateway, server vjerojatno nije na DHCP-u, tj. nebi trebao biti pa nakon instalacije nećeš moći kontaktirati domenu. Možda je taj server, kojeg planiraš migrirati, DHCP server, DNS server? Provjeri koje su role na tom serveru. Čak i ako to sve prođe kako treba, s kojim userom ćeš stroj dodati u domenu? Ti si/ imaš pristup nekom domain admin accountu?

Prije nego se upustiš u ovo, radije porazgovaraj s nekim od starijih administratora, s onim tko ti je rekao da to napraviš, što se vrti na tom serveru, što će se u budućnosti na njega instalirati i sl. Osim, ako nije neki testni virtualac, onda ga možeš pretočiti kako te volja, ne moraš se baviti s migracijama i sl.

Eto, nadam se da sam ti barem malo pomogao...
__________________
"Smoking kills. If you're killed, you've lost a very important part of your life"

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 01.09.2013. u 22:14.
goranmw1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.09.2013., 07:34   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ne vidjeh prije ovo, sad i mene zanima jel probao, uspio itd.
Samo se nadam da ima domain admin acc, jer bez toga sve ovo ostalo može objesiti mačku o rep Ja iskreno, osim ako je neki testni ili rezervni server, ne bih to išao raditi ovako bez nekakve prethodne simulacije ili slično. Previše toga može otići krivo.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na