Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2018., 07:55   #1171
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Je li to COM port? Imaš za nabaviti PCIe COM/serial kontrolere po simboličnim cijenama preko AliExpress, pa ga možeš spojiti na bilo koju mašinu...
Moraš spojiti oba priključka, Com port i prolazni PS2 tako da... jbg
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 15:49   #1172
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Moraš spojiti oba priključka, Com port i prolazni PS2 tako da... jbg
A da spojiš PS2 preko USBa, i onda spojiš Com port preko vanjskog kontrolera? S druge strane, bilo bi jednostavnije napraviti staru konfu...

...

Nego, išao sam kroz stare fotke u mobitelu, i pronašao nešto zanimljivo iz 2013. godine. Naime, imao sam izložbu starih računala u jednoj gradskoj knjižnici, gdje sam ne samo organizirao nego i postavio (interaktivne) kompove za ljude, da ih probaju i prisjete se kako je bilo ne tako davno



Bilo je malo problema sa organizacijom, naime par minuta prije nego što sam to sve postavio sam shvatio da možda ne bude bilo mjesta za sve mašine koje sam želio izložiti. A i naravno u 2013. godini sam tek počeo sastavljati kompletne konfe, tako da izbor onog što sam mogao staviti nije bio velik, pa je tako jedna od mašina završila kao Celeron 466, sa Voodoo2 grafičkom, a 486-ica je imala problema sa memorijom. Svi problemi su kasnije riješeni, ali naravno to je bilo poslije same izložbe

Sve u svemu, bio sam zadovoljan kako je prošlo... Nije bilo puno zainteresiranih, ali oni koji su došli u knjižnicu kroz tih nekoliko dana, uvijek su se zadržali kod 486-ice, koja je UVIJEK bila zauzeta. Zaključak, je*eš 3dfx i Voodoo, ako imaš 486, sa Win 3.11 & MS-DOS 6.22

Imali smo i TV ekipu (24 Sata?) koja je snimila javljanje uživo... Tražili su me da kažem riječ-dvije, ali nisam želio pred kamere, pa sam to prepustio osoblju KGZa. Ali su zato Večernji List & jedan drugi portal (stavim link ako ga nađem) proširili vijest o izložbi i pozvali ljude da dođu probati.
LINK na Večernji
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2018., 16:29   #1173
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
A bilo je i o ovome nedavno riječ - Unreal u svom originalnom izdanju, koje radi isključivo pod 3dfx hardverom...
  Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 19:43   #1174
zanetti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Poljica
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
A bilo je i o ovome nedavno riječ - Unreal u svom originalnom izdanju, koje radi isključivo pod 3dfx hardverom...
Da 3dfx glide
Lipo ti je očuvana kutija od soundblastera.
U svom prvom kompu imao sam Live 5.1 value karticu spojenu na Altec Lansing 221 zvučnike koji su i dan danas u pogonu.
zanetti je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 20:39   #1175
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zanetti Pregled postova
Da 3dfx glide
Lipo ti je očuvana kutija od soundblastera.
U svom prvom kompu imao sam Live 5.1 value karticu spojenu na Altec Lansing 221 zvučnike koji su i dan danas u pogonu.
Nije Sound Blaster, već Wave Blaster, ali hvala Riječ je o MIDI nadogradnji, tzv. daughterboard modulu koji se spaja preko MPU-401. I nije samo kutija, već je cijeli paket, skupa sa samim modulom ... barem je to bila, dok nisam WaveBlaster upario sa Aureal Vortex II zvučnom


Dobio sam je svojevremeno u paketu sa zapakiranom kutijom Win95 i Office-a iste generacije...

A Live! je super kartica, i odličan odabir za retro gaming. Imam ih više komada, svih serija i podverzija. Njihov EAX je bio (i ostao) jedina konkurencija Aureal-ovom A3D, zbog čega ih Creative i je uništio, ali to je već druga priča
  Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 21:51   #1176
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
@bertone
O kolega, WACOM - ovi grafički tableti su vlažni snovi grafičara, dizajnera, ...
Ako si "previše" moderan pa nemaš mašina sa PS2 i COM portom ima nade da upotrijebiš taj raritet,
a) kompletnom "profi" konverzijom u USB šta može biti pepavo
b) preko USB - Serial konvertera + jednostavnog DIY - a kabela

Po tvom virtualnom profilu rekao bih da si sposoban za obje varijante
Prvo za b) (ne invazivnu) varijantu ti treba:
- PS2 muški - ženski produžni kabel
- USB A muški - ženski produžni kabel
- univerzalni USB - Serial adapter (naškakljiviji dio)

U ovoj tvojoj Serial verziji (ET-0405-R) prolazni PS2 se koristi samo za napajanje (iz dokumentacije navode DC 5V 40 mA from PS2 port),
gore navedene kabele upotrijebiš da dovedeš 5V sa USB - a dovedeš na origigi PS2,
potom sa USB - Serial adapterom riješiš komunikaciju + veselje sa drajverima.

Za a) varijantu vidi niže prvi link, prednost bi bila u tome da se "ispravno predstavlja" kompu preko USB ID i eventualno samo jedan USB priključak.
Da bi to postigao koristi se programibilni USB - Serial adapter > https://www.pjrc.com/store/teensy.html
Projekt sw za adapter > http://forum.bongofish.co.uk/index.php?topic=1993.0

Resources:
Converting Wacom GD-0405-R from Serial to USB > http://forum.bongofish.co.uk/index.php?topic=2083.0
Tablet Conversion to USB > http://forum.bongofish.co.uk/index.php?board=25.0
PS2 pinout > http://pinouts.ru/Inputs/KeyboardPC6_pinout.shtml
USB pinout > http://pinouts.ru/Slots/USB_pinout.shtml
Wacom Graphire User's Manual for Windows > https://www.manualslib.com/manual/37...?page=1#manual
https://www.wacom.com/-/media/wacomd...ers-manual.pdf
https://www.wacom.com/en-us/support/...upport/manuals
https://www.wacom.com/en-us/support/...upport/drivers

That's my 5 cents
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 22:04   #1177
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797



BH5 i BH6 su bili skupi ko zlato, TCCx je bio poor man's BH, nije se clockao ko BH al je za svu raju srednjeg sloja bilo više nego dobro.
Ti čipovi su bili dostupni samo na keksima od 512MB, a memorijski kontroleri u northbridgevima nisu voljeli OC memorije sa 4 keksa, tak da je jedina solucija za imati future proof komp bila da se koriste 2x1GB keksi.

Tu je problem bio naći memoriju koja će se uopće dati iole clockati. Rješenje je bilo u Samsungovim UCCC mem čipovima, koji su se, uz puno sreće, mogli dobiti u određenim batchevima "non-expert" memorije, trenutno mi proizvođač ne pada napamet.



Gainward AGP 7800GS+ 512MB - ovu grafu sam pred pola godine kupio polovnu za 30€, za sjećanje na ovu konfu, dakle imam ju sad kod sebe.



u doba kad je već 80% mainstream grafičkih bilo dostupno samo na pciex sučelju, grafu mi je otac priskrbio tak da je iskeširao jednu cijelu svoju plaću. Uvjet je bio da skupim lovu za taj 2x1GB ram, koji je isto bio bolesno skup. Ako me sjećanje služi, 3500kn u doba kad su već počele 8800GT na pciex sučelju biti dostupne za već 2000kn.



Enhance 350W koje je ubrzo naslijedio Chieftec 400W.

Kako je to peglalo CoD i CoD2, Warcraft3, NFS, hijaoooo.
-->
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
E sad, jedino što me jako jako zanimalo svojevremeno je bilo naklokavanje Dothana s pomoću onog 478-479 adaptera pošto sam imao Dothana u T42 i činio mi se kao solidan cpu u to vrijeme, ideja o 2.5-2.8ghz sa tim procom je zvučala kao san
Ta sam generacija. Hardware jest star i slinio sam za time otprilike godinu dana, pa za mene svakako spada u ovu kategoriju.

Uz respekt svim starijim kolegama, u trećem razredu osnovne sam dobio upravo (i ponovo) spomenutog celera 333A, tj. ujedno si je i moj tata ostvario san i kupio svoj i moj prvi komp.

Nakon toga, kad je cijena starog hardwarea počela drastično padati, puno hardwarea generacija 286 pa sve do P233 su se mogli dobiti za male novce. Tak da je stari malo po malo skupio dovoljno komponenti i krenulo je igranje da se ne upropasti odmah novi celer

Ali prvi pravi vlastiti komp koji sam bio složio imao je prescotta kojeg sam kupio od masnog u kutiji normabela (), Intel D865PERL ploča.
Za grafu sam morao šparat, pa se privremeno kupila GF4MX4000 koja je bila jedna od najslabijih inačica grafičkih u to vrijeme. Svejedno sam ganjao NFS U i U2 na tome i stvarno uživao.

Ali Dothan, to je bila prava stvar.



Nije se išlo u ekstreme bez da se ekstremno moddalo:





I tu je ta konfiguracija koju ću zauvijek pamtiti. Žao mi ju je bilo prodati, ali pregazilo ju je vrijeme bilo, a novaca za novo ko školarac nisam imao.



Dothan 740 @ 2.8GHz

2x1GB DDR1



BH5 i BH6 su bili skupi ko zlato, TCCx je bio poor man's BH, nije se clockao ko BH al je za svu raju srednjeg sloja bilo više nego dobro.
Ti čipovi su bili dostupni samo na keksima od 512MB, a memorijski kontroleri u northbridgevima nisu voljeli OC memorije sa 4 keksa, tak da je jedina solucija za imati future proof komp bila da se koriste 2x1GB keksi.

Tu je problem bio naći memoriju koja će se uopće dati iole clockati. Rješenje je bilo u Samsungovim UCCC mem čipovima, koji su se, uz puno sreće, mogli dobiti u određenim batchevima "non-expert" memorije, trenutno mi proizvođač ne pada napamet.



Gainward AGP 7800GS+ 512MB - ovu grafu sam pred pola godine kupio polovnu za 30€, za sjećanje na ovu konfu, dakle imam ju sad kod sebe.



u doba kad je već 80% mainstream grafičkih bilo dostupno samo na pciex sučelju, grafu mi je otac priskrbio tak da je iskeširao jednu cijelu svoju plaću. Uvjet je bio da skupim lovu za taj 2x1GB ram, koji je isto bio bolesno skup. Ako me sjećanje služi, 3500kn u doba kad su već počele 8800GT na pciex sučelju biti dostupne za već 2000kn.



Enhance 350W koje je ubrzo naslijedio Chieftec 400W.

Kako je to peglalo CoD i CoD2, Warcraft3, NFS, hijaoooo.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 22:47   #1178
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dothan lap, 9700 pro mobilna, toshiba qosmio ekran u satellite pro kućištu (čitaj nije koštao monstruoznih 20+k kn nego prihvatljivih 13k )

upgrade ram-a i diska na 7200rpm prije preuzimanja u dućanu.

brrrrrrrr
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 22:59   #1179
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Tu je problem bio naći memoriju koja će se uopće dati iole clockati. Rješenje je bilo u Samsungovim UCCC mem čipovima, koji su se, uz puno sreće, mogli dobiti u određenim batchevima "non-expert" memorije, trenutno mi proizvođač ne pada napamet.

Recimo Supertalent
Možda i ja okačim neku slikicu starudije što imam doma, nađe se svašta nešto
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 23:02   #1180
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
sa onim plavim heatspreaderima?
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2018., 23:05   #1181
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766


svaka cast na sacuvanom HW-u @Trekkie4

90% ovog prvi put vidim i citam. a koliko je tek danas jednostavnije slozit pc..

Topic zasluzuje sticky
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 23:31   #1182
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
sa onim plavim heatspreaderima?

Srebrni
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 00:02   #1183
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
koje sam ja plave onda imao majkuti... ma supertalent je bio da ga jebeš, samo ne znam koje čipovlje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 00:49   #1184
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,013
@Nikky,

hvala na prijedlogu, ali poslije njega sam imao još par Wacomovih tableta koji su došli i otišli tako da ga čuvam iz čisto sentimentalnih razloga jer je bio prvi (kao što npr. čuvam i prvi LCD monitor - Philips Brilliance 150P) i ako... ne ako nego kad ga sparim sa kompatibilnim računalom biti će to bez ikakvih prilagodbi

... ali svakako za trud
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 00:59   #1185
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
adi 14"

od silnog te nasilnog igranja sam ubio power puce, iduća familija koja je kupila komp je bila upoznata sa new-age tehnologijom kada iz zelenog prelazi u narančasto znači da štedi struju... to sad gumb što nema je manje-više
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 01:05   #1186
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
evo malo friške starudije:


radeon 9200 i Supertalent 512mb ddr400 cl2

https://ibb.co/eYtNu9

....i ovo sam našao u "skladištu" ,oriđiđi Win NT workstation...


https://ibb.co/jvsMnU

duggi je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 01:07   #1187
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jel se tko sjeća idealne postavke latencije memorije na mobilnom bartonu?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 01:14   #1188
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jel se tko sjeća idealne postavke latencije memorije na mobilnom bartonu?



ah,nf7-s i mobilni barton...
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 01:16   #1189
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nisam to pitao
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 02:08   #1190
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ta sam generacija. Hardware jest star i slinio sam za time otprilike godinu dana, pa za mene svakako spada u ovu kategoriju.

Uz respekt svim starijim kolegama, u trećem razredu osnovne sam dobio upravo (i ponovo) spomenutog celera 333A, tj. ujedno si je i moj tata ostvario san i kupio svoj i moj prvi komp.
Baš sam te se sjetio jučer, tvoja Asus TUSI-M matična sa Tualatin Celeronom još uvijek živi i radi!

Citiraj:
Autor pci_e3x Pregled postova


svaka cast na sacuvanom HW-u @Trekkie4

90% ovog prvi put vidim i citam. a koliko je tek danas jednostavnije slozit pc..

Topic zasluzuje sticky
Hvala!

Vrlo zahvalan hobi, od kojeg bi se dalo i pristojno zaraditi da postoji interes (kao u drugim zemljama). Naravno, mislim na muzeje, meetinge, i tome slično ali čak i ovako ima neku svoju čaroliju ... ako ništa drugo, zabavno je!

Citiraj:
Autor duggi Pregled postova
evo malo friške starudije:


radeon 9200 i Supertalent 512mb ddr400 cl2

https://ibb.co/eYtNu9

....i ovo sam našao u "skladištu" ,oriđiđi Win NT workstation...


https://ibb.co/jvsMnU

Jako lijepi Windowsi, ali šteta što je poderana kutija

Imam i ja nešto za pokazati... Krenimo redom od potpuno zapakirane kutije Windows 95 ... na floppy disketama!


Zatim i Office... Nažalost, ovaj je bio otvoren, pa čak i malo poderan


Zatim imamo Windows 95 na CDu. Ako se ne varam, "B" izdanje, sa USB podrškom


I to u nekoliko primjeraka, također nikad otvarani...


Kao i Windows 98 ... ovo ovdje je Second Edition, ali imam negdje i prvo.


I da, znam da se aktivacijski ključevi vide na slikama, ali nije problem. Ako vam nešto koriste, slobodno ih upotrijebite Ovo su kolekcionarski primjerci koji sigurno ne budu išli online, a i nemam ih namjeru prodavati ili dati na korištenje, stoga ne vidim nikakav problem.
  Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 02:10   #1191
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
bome lijepo
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 18:09   #1192
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Trekkie jesi ovo ti?

https://youtu.be/nM5uNxtT0Mk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 18:59   #1193
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Jel se to meni čini ili je na kraju UT priklao tu mašinu
Nekak se jako usporilo
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 19:20   #1194
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Trekkie jesi ovo ti?

https://youtu.be/nM5uNxtT0Mk

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Haha

Bilo je već ovdje na forumu, mislim da ga je @mamutarka spomenuo. U stvari, komentirao sam (i kritizirao ga) zbog lošeg odabira hardvera. Ako je ideja bila sastaviti ultimativnu Win98 mašinu, onda je potpuno fulao. Njegov se odabir fokusira na 2000. godinu, dakle rekao bih Win Millennium. U nastavnku prenosim vlastiti quote, od prije mjesec-dva
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ideja je za svaku pohvalu ali realizacija je katastrofa... Uopće ne znam od kud početi, ako je želio sastaviti "pravu" Windows 98 mašinu, onda je trebao koristiti Pentium II, a ne PIII. Zatim tu je i pitanje matične, Intel Desktop Board za gaming?!? Za napajanje razumijem zašto ide novo, i to podržavam, ali disk? U ono vrijeme ako si imao 10-ak GB, bio si i više nego sretan!

Zatim tu je i pitanje Voodooice, Voodoo5 na Win98? Njegova "receptura" bi više odogovarala Win Millennium-u, možda čak i Win 2000. Rekao je i sam u videu da želi pokriti više generacija, od DOSa pa sve do 2002, 2003. Iz osobnog iskustva mogu reći da je tako nešto nemoguće, barem ne bez tone problema. Stoga jedino logično rješenje bi bilo staviti 3 grafičke, kao što sam to napravio ja. Jednu AGP, recimo GeForce4 Ti4200 za "novije" naslove, uz dvije Voodoo2 PCI grafičke u SLI. Za starije naslove, koje ne rade u SLI (1024x768) tipa Quake, Carmageddon, NFS II SE i slične se koristi jedna Voodooica, dok se druga u potpunosti ignorira. Dok za one druge, novije naslove sa kraja 90ih, recimo Quake II, Quake III, Unreal, Half-Life i slične se koriste obje, u tandemu.

Znam da sam maksimalno zakomplicirao stvari ali eto ... kad već radiš, onda barem da napraviš kako treba
  Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 19:30   #1195
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Baš sam te se sjetio jučer, tvoja Asus TUSI-M matična sa Tualatin Celeronom još uvijek živi i radi!
Puno HW sam dao niti sam Bog ne zna više kome, ali ak je kod tebe završila moja TUSIca, drago mi je znaš kako. Čak ak me sjećanje služi, već si spomenuo jednom u ovoj temi bio istu informaciju

Danas mi je malo žao svih tih slot1, CuMine i Tualatin generacije komponenata koje sam dao zbog manjka prostora, jer imao bih ih volje skupljati

Al našao sam drugu zanimaciju, skupljam ove "nove" grafe pomalo, generacije od mx4, radeon 7000 naviše. Kad god me pukne nostalgija potražim na oglasniku neku grafu koje se sjećam i kupim
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 20:06   #1196
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
koje sam ja plave onda imao majkuti... ma supertalent je bio da ga jebeš, samo ne znam koje čipovlje.
Da nije GEiL Value?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 20:12   #1197
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jel se tko sjeća idealne postavke latencije memorije na mobilnom bartonu?
Zategnuto do kraja, 2-2-2-5. Još ako si imao BH5 čipove, udri 3,3V (ili 4.0 ako si Vga killer i u rukama imaš ono OCZovo đubre što se upikne u mem slot i pušta struju neovisno o postavci ploče ).

BTW, siso, sad kad gledaš ove gore brojke i slova, jel se sjećaš rege na autu od masnog?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 20:46   #1198
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sjećam da se sam imao OCZ Platinum rev.nešto... 2-2-2-5 @ 433MHz uparene sa SanDiegom 3700 pa 4000 pa je uletio opteronac 165 na DFI LP nf4ud.
Ta 4 keksa sam zamjenio za 2 keksa supertalent 2x1GB koji su išli 2-3-3-6 @ 433MHz ako se dobro sjećam.

Tada nisam imal pojima kaj to je i kakav je to ram jer nisam pratil na forumu. Kupil sam taj OCZ od nekog lika za bagatelu preko news grupe... 2006 u ljeti negdje.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2018., 21:25   #1199
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
imaš ono OCZovo đubre što se upikne u mem slot i pušta struju neovisno o postavci ploče ).

Nisam VGA killer, ali imam to doma
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2018., 00:44   #1200
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Da nije GEiL Value?
huh... da, moglo bi biti fakat.

Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Zategnuto do kraja, 2-2-2-5. Još ako si imao BH5 čipove, udri 3,3V (ili 4.0 ako si Vga killer i u rukama imaš ono OCZovo đubre što se upikne u mem slot i pušta struju neovisno o postavci ploče ).

BTW, siso, sad kad gledaš ove gore brojke i slova, jel se sjećaš rege na autu od masnog?
da znaš da sam počeo pisati o tablici masnog, ali reko neću sad čovjeka inkomodirati... ali umirali smo od smijeha kad smo to povezali
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na