Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2006., 11:16   #1
Banks
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Mac - PC Fusion

Zar ne bismo mogli malo prokomentirati ovo sto se upravo pocelo dogadjati - a to je fuzija Mac-a i PC-a? Naime, sada je vec moguc dual-boot winxp i macosx86 i na macovima i na pc-ima. Doduse jos ne funkcionira sve idealno, jer smo u ranoj fazi, ali krenulo je i mozda za 2,5,10 mjeseci sve ce to glatko funkcionirati.
A to bi u dogledno vrijeme moglo imati ogromne posljedice. Npr. da Microsoft konacno dobije pravu, jaku konkurenciju na polju op.sustava. Ili da Apple pocne prodavati OSX neovisno o hardwareu. Ili da Jobs poludi i vrati se IBM-u. On je vec reagirao zabranivsi neke linkove na stranice sa patchevima http://www.maxxuss.tk/
koje je objavio http://www.osx86project.org/ A nije valjda mislio da se to nece dogoditi - da pc korisnici prilagode mac osx?
Uglavnom trend priblizavanja maca i pc-a je krenuo i biti ce zanimljivo vidjeti posljedice.
Banks je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2006., 20:46   #2
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
ja ga vec imam....windows sucks....
nicko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2006., 21:00   #3
csx
Premium
Moj komp
 
csx's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: .
Postovi: 875
nadam se da ce taj OS X uspješno zamjeniti WIndowse, jer probao sam linux i stalno neki problemi sa drajverima i sličnim sranjima....
csx je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2006., 21:49   #4
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Citiraj:
Autor csx.evolution
nadam se da ce taj OS X uspješno zamjeniti WIndowse, jer probao sam linux i stalno neki problemi sa drajverima i sličnim sranjima....
Cisto sumnjam da ce biti puno bolje sa OS X. Treba napisat gomilu koda koji ce samljet razlicitost hardvera koji se koristi na PC i ubacit nativne drivere da se sve to da pokrene. Jedino WIndowsi za sada to uspjevaju makar i tamo zna biti problema. OS X ce radit na Macu kako treba a na PC ce bit kao i Linux.Pisan je za Maca a ne za PC. Volio bi da proradi kako treba da dobijemo dobru i jeftiniju (ipak manje dodje od WinXP Pro) alternativu Windozama ali nekako sumnjam u to. Nazalost
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2006., 21:56   #5
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
ima problema malo s driverima, ali sa svakom novom verzijom, dolazi hrpa ugradjenh novih drivera, tako da s vremenom ce bit ok...

ja mislim sastavit jednu gujdu sa svim linkovima za instalaciju i driverima, samo dok uhvatim vremena..
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2006., 00:26   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Banks
Npr. da Microsoft konacno dobije pravu, jaku konkurenciju na polju op.sustava.
Zelis reci, da Windowsi, nekim cudnovatim spletom okolnosti, pocnu raditi *operativne* sustave pa da, onim istim cudnovatim spletom okolnosti koji se hipotetski javljaju u natruhama najvecih utopista, postanu nekome konkurencija.

No momci na hcm postavili su dva, u najmanju ruku, zanimljiva pitanja, ovisno o fanatizmu ili blago receno, perspektivi. Sto ce nam Mac ako mislimo vrtiti Windowse na njemu, odnosno, sto ce nam Mac ako mozemo vrtiti OS X na PC-u? No opet, sto cini Mac? OS X? PPC (ili sada Intel)? Gomila povampirenih mastrubanata na sliku Jobsa? Nazovilijepo kuciste?

Previse je uzburkanih strasti da bi se realno sagledale sve cinjenice. Kokodakali su Jabucari kada su se skinuli s Motorole i presli na PPC. Bas prije jedno 12-ak godina, Fleks, Visage i ja smo na cajanci, umacuci valjuske od vanilije u topao ruski caj te za desert jeli Grehote (makedonske Griote), razgovarali o prvom PPC-u u Macu, o CISC-u i RISC-u, borbama u Ruandi, smrti Kurta Cobaina, kako je Tuanku Jaafar ibni Almarhum Tuanku Abdul Rahman postao Yang di-Pertuan Agong Malezije i slicno... Pa nam nije valjala PReP topologija, pa ni PReP memory maping, ideja o open firmwareu bila je jednako odbojna kao i ATA diskovi... Pa eto, 12 godina kasnije, sasvim je nebitno. Tako ce biti i ubuduce, jer bez obzira na srednjoskolske debate po forumima, malo toga se realno moze uciniti osim sjedit i plakat.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2006., 16:08   #7
Banks
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
nicko_029, dobra ti je ideja da napravis guide. To ce slijedecih mjeseci
mnogima trebati i vjerovatno ce se stvar razvijati. Bez obzira na icije srednjoskolsko pseudo-filozofiranje po forumima.
Banks je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2006., 19:51   #8
Banks
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Evo, fuzija ide korak dalje - sada sam Apple sluzbeno podrzava dual boot
osx i winxp na mactelu (ili macintelu)
http://www.apple.com/macosx/bootcamp/

Ako se netko pita zasto bi itko zelio pokrenuti winxp na macu - najbolji je odgovor ponudjen na http://www.osx86project.org/ - zato sto je to moguce.

Isto ce rjesenje posluziti i za boot win vista na macu, ovo spominjem jer se nedavno moglo procitati kako to nece biti moguce jer vista ne podrzava EFI.
Banks je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2006., 20:58   #9
AC Thunder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: InTheAir
Postovi: 206
Citiraj:
Autor Banks
- zato sto je to moguce.
jel to bas pravi odgovor (?), ja sam izgleda preglup (aiprenepismen) da skuzim

moš se posrat i na svoj PC, pa valjda to ne cinis bas svaki dan
AC Thunder je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2006., 13:47   #10
Banks
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Citiraj:
jel to bas pravi odgovor (?)
Ako je to previse apstraktan odgovor, onda recimo da ce biti mnogo mac korisnika koji ce instalirati winxp zbog igara, ciji je izbor puno veci na pc-u.
To je naravno, samo jedan od razloga. Drugi pak - entuzijasti - instalirati ce winxp iz radoznalosti ili naprosto zato sto vole isprobavati sve sto je novo i zanimljivo. Takav stav ne bi trebao biti stran clanovima ovog foruma. Dakle uciniti ce to naprosto zato sto je to moguce.

Citiraj:
moš se posrat i na svoj PC, pa valjda to ne cinis bas svaki dan
A da li je moguce - suzdrzati se od suvisnih i bezveznih komentara?
Banks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2006., 19:48   #11
AC Thunder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: InTheAir
Postovi: 206
Citiraj:
Autor Banks
Ako je to previse apstraktan odgovor, onda recimo da ce biti mnogo mac korisnika koji ce instalirati winxp zbog igara, ciji je izbor puno veci na pc-u.
To je naravno, samo jedan od razloga. Drugi pak - entuzijasti - instalirati ce winxp iz radoznalosti ili naprosto zato sto vole isprobavati sve sto je novo i zanimljivo. Takav stav ne bi trebao biti stran clanovima ovog foruma. Dakle uciniti ce to naprosto zato sto je to moguce.

A da li je moguce - suzdrzati se od suvisnih i bezveznih komentara?
Hm, da zakljucimo, stvarno jesam glup.

Prvi mi je bio spectrum 48K, pa onda Mac 512K zatim Performa 75, pa tek onda Piceki, nisam kupovao Macove zato sto sam zelio imati hrpu igara pa bas ne kuzim to da ce netko kupovati Maca zato da bi onda mogao instalirati XP pa onda hrpu glupih igara, jer koliko znam da se najbolje igre izdaju i za Mac, ali dobro ak se moze - zgodno, narocito kod nas (cinimi se da ciljas da za male novce mos kupit hrpu piratskih verzija igara za XP, puno vise nego za Mac).

Ajmo dalje, velis entuzijasti. Znaci kolko sam skuzio sad ce bit "peace of cake" (jesam dobro napisao?) instalirati na Mac win XP, stavis CD s windozama pokrenes instalaciju? jel to?, kakav je to izazov za entuzijaste? Bilo mi je razumljivo onaj natjecaj ili nagradna igra (ili sta vec je) Applea ko prvi instalira XP na jabuke, to mi je ok, svaka cast onim deckima koji su to prvi napravili, to je bio valjda izazov (intelektualni), pa mi je to razumljivo. Ja bi npr. mogo na svog Piceka instalirat OS X (naravno kada to netko drugi meni ponudi besplatno) pa se hvalit kak sam pametan.

Velis, suzdrzat se od suvisnih i bezveznih komentara, meni ti je to jako tesko. Osjecam da je ovo pocetak jednog velikog prijateljstva. Znas zasto netko glup i netko pametan mogu bit prijatelji ? Zato sto ponekad onaj pametni moze nac nesto pametno u onom glupom, a onaj glup nesto glupo u onom pametnom. (Pri tome nemislim da si ti glup).: hello2 :

E da i jos nesto rekao si: "novo i zanimljivo". Jel ti to mislis na XP? Ili mozda mislis da je to korisnicima OS X - WinXP nov i zanimljiv? Covjece ovo vec boli, ne samo da sam glup, vec sam i ogranicen.
AC Thunder je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2006., 16:46   #12
Banks
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
AC Thunder, pa sto si toliko zapeo oko toga tko je glup a tko pametan - pa ja ne mislim da si ti glup, niti sam to icime htio sugerirati. Niti je uopce vazno sto ja mislim o tebi - jer te ne poznajem. Pa zasto (skoro) svaka rasprava mora zavrsiti na nivou osobnih prepucavanja? Imamo li mi imalo demokratskog sluha za različitosti - za postivanje ralicitih stavova i razmisljanja? I sto bi vrijedili ovakvi forumi kada bi svi mi razmisljali isto? Nista. Bili bi ocajno dosadni.
A sto se tice Mac-a ti zelis pobiti sve moje navode i dokazati da ama bas nitko od mac usera nece htjeti instalirati winxp, jer za to nema potrebe.
Pa zasto je onda Apple sluzbeno podrzao instalaciju winxp-a na Mac, i napravio boot camp? To je Apple-ova ideja - a ne moja. Ako odbijas sve sto sam ja napisao - u redu, navedi ti svoja objasnjenja, zasto je to Apple napravio.
Sto se tice entuzijasta - pitanje je da li mi pod entuzijazmom podrazumijevamo istu stvar. Jer natjecaj koji spominjes bio je raspisan na svjetskom nivou i rjesenje je vjerovatno nasao (nasla, nasli) netko tko je vrhunski strucnjak, profesionalac - a ne tek entuzijast. Entuzijast je onaj tko se necime odusevljava, zaljubljenik - a to niposto ne znaci da je vrhunski strucnjak.
Pod "novo i zanimljivo" mislio sam na dual boot - vijest o boot camp-u prenijeli su prije tri dana svi referentni web-siteovi - dakle ponovo se ne radi o mojoj ideji nego kompletno IT drustvo smatra to "novim i zanimljivim". Nisam mislio
da bi macovcima winxp bio nov i zanimljiv - jasno je da je mac osx "noviji i zanimljiviji" tj. napredniji od windowsa.
To da sam ja pod "novo i zanimljivo" mislio na winxp - to je naprosto tvoja insinuacija, isto kao i ono o piratskom softwareu. No nemojmo sad o tome koji je OS bolji i koliko ima piratskog softwarea - to su druge teme.
Nisi dobro napisao piece of cake.
Banks je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2006., 19:18   #13
AC Thunder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: InTheAir
Postovi: 206
Kakva sad demokracija, valjda si mislio na parlamentarizam? Samo ti sve reci sto zelis (zato i postavljam pitanja).

Ko se prepucava? Osobno ? Sto ti mislis o meni? Koga briga. Koliko ja vidim govorim o sebi, a ne ti o meni. Tek tolko da znas s kim imas posla, pa ak sam ti dosadan, ignoriras me i to je to, nadam se da sam iskren.

Zasto sam ja ovdje? Da bih cuo/procitao druga misljenja.

Postivati drucije misljenje (?), ma postivam ja tvoje misljenje samo ga ne kuzim, pa sam ti dosadan sa svojim glupim komentarima i podpitanjima.

Nije ovo osobno ovo je o - Macu (kojeg se jos uvjek s nostalgijom sjecam). Zapravo moj problem je da ga neznam obraniti, trebaju mi neki argumenti, a ja ih zapravo nemam/neznam. Koliko sam skuzio ti si pro Mac i zato bi ja volio od tebe cuti neke dobre stvari o njemu i o svemu ovome novome sto se sada događa oko njega, tesko mi je pratit sve te clanke na webu jer su na engleskom (kao sto vidis engleski mi opce nejde u skoli sam samo ucio njemacki, a njega znam jos manje).

Nekak mi se cini da ti radis/radio na Macu, jel istina?

Nemoj se ljutit al ono "zato sto se moze" mi opce ne govori nista i opet nis neznam. Nikad nisam cuo/vido da je netko radio nesto zato sto se to moze, ljudi valjda uvijek imaju neki motiv za neku akciju (makar i da ga nisu svjesni).

Zato ja pitam - zasto, kako se to upotrebljava, sto je pro a sto contra.

Ma ne pobijam ja nista sam ti ocu dat do znanja da ne kuzim tvoje argumente, to sto ja iznosim drukcije misljenje od tvog ne mora te to vrijeđat bas toliko. Kakve insinuacije (?) ja te samo pitam jel to to, skrt si mi u odgovorima pa postavljam dodatna pitanja, to sto netko igra piratske igre nema veze s tobom mozda ti samo radis glazbu, ima jako puno ljudi koji se ne igraju na racunalu ja npr. na svom poslu se nikad nisam igrao. Joooj dosta off-topic od mene, sto je previse - previse je.

Daj malo o Macu i win XP ja zelim cuti sto je to stvarno po srijedi, jer nekako ova tvoja obrazlozenja mi se cine previse romanticna, meni je to nekak intrigantno (ali to sam samo ja), mozda se to Jobs uplasio za Mac pa hoce jednosavno napravit hardversku platformu za najprodavaniji OS na svijetu. Ko obljavjuje infomacije? Pa valjda oni koji od toga zive, naravno da je interesantno kada se dva konkurenta zblizavaju.

Velis: "napredniji od windowsa" - pa tak mi reci da te skuzim (neki na ovom forumu su me vec skuzili i ispljuvali zbog moje predoslovnosti, meni moras sve crtat, jebiga kad je Bog djelio pamet ja sam brao gljive ludare po sumi i izgubio se, a onda i ogladnio...).

BTW, entuzijasta, kolko se sjecam ova dva balavca su studenti sto naravno ne znaci da su neznalice i nestrucnjaci ali koliko se ja razumijem u profesionalce - oni to jos nisu, ali ce to sigurno postati.
AC Thunder je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2006., 20:05   #14
Banks
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Na scenu stupa virtualizacija. http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=1673

Citiraj:
Nekak mi se cini da ti radis/radio na Macu, jel istina?
Nisam radio na Macu, ja sam windows pc user - ali to pak ne znaci da moram mrziti mac i osx. Zasto se ljudi odmah dijele u nekakve klubove, tabore, plemena - u kojima je nuzno mrziti drugu stranu? Pa tako imamo mac vs. pc,
intel vs. amd - kao da se radi o nogometnim klubovima!? I onda u navijackoj atmosferi u prvi plan dolaze emocije ( i to ne bas plemenite) a u zaborav padaju argumenti.

AC Thunder, ovo nije namijenjeno tebi, jer ti si ocito radio na raznim platformama, nego svima onima koji se dijele u navijacke klubove, a ima ih svagdje.

Citiraj:
pa bas ne kuzim to da ce netko kupovati Maca zato da bi onda mogao instalirati XP pa onda hrpu glupih igara
Pa zasto podcjenjivati igre - netko se voli igrati, netko ne - ali industrija zabave je velik biznis a igre su dio toga i okrece se velik novac, mislili mi o njima sve najgore ili najbolje.

Valjda Apple sa izdavanjem boot campa racuna na dio pc usera koji se dvoume ne bi li presli na mac ili ne - i sada im je dvojba olaksana, mogu bezbolno preci na mac a da se ne odreknu windowsa, i da se onda postupno navikavaju na osx. Uostalom bilo bi najbolje da nam sami Macintel korisnici kazu hoce li koristiti dual boot ili ne - samo je pitanje koliko ih (za sada) uopce ima. I ne moramo misliti samo na windowse - mogu to biti i drugi os-ovi
uz osx, sto ce virtualizacija valjda sve olaksati.

A kako ce Apple proci u svemu tome - tko zna? Onoga trenutka kada se odlucio za prijelaz na Intel procesore mnogo se toga promijenilo. Bubba je postavio pitanje
Citiraj:
No opet, sto cini Mac? OS X? PPC (ili sada Intel)? Gomila povampirenih mastrubanata na sliku Jobsa? Nazovilijepo kuciste?
Cini se da prijelazom na intel ostaje samo osx kao ono sto razlikuje mac od pc-a. Kucista mozemo zanemariti, to je samo kozmetika. I sada dual boot osx i winxp cini da i ta razlika nestaje. Hoce li ikakva razlika uopce preostati?
Zato se tema i zove mac - pc fusion.

Nas pc korisnike, kojih je valjda vecina ovdje, naravno zanima dual boot - ali na pc-u. To je jos u ranoj fazi pa ima dosta problema - ali mnogima je vec i uspjelo. Official dual booting thread je ovdje http://forum.osx86project.org/index.php?showtopic=4749
Ocekujem za nekoliko mjeseci da se iskristalizira popis kompatibilnog i nekompatibilnog pc hardwarea u odnosu na osx. Takodjer da se usavrse patchevi za osx na pc-u. Nije li uostalom moguce da neki od proizvodjaca maticnih ploca napravi pc mb koja ce slucajno jako sliciti na macovu plocu?
I tko sada uopce radi chipset i motherboard za macintel? Je li to Intel?

Dakle ako sve razlike nestanu Apple bi mogao postati samo jedan od brand name pc proizvodjaca - kao sto su Dell, Lenovo, itd. I time izgubiti kultni status, onu auru ekskluzivne platforme. Izgubiti glamour. To ce naravno razbjesniti mnoge zagrizene macovce - ali s druge strane, mozda se to i nece dogoditi.
A mozda je i ova rasprava sasvim nebitna - ako se dogodi nesto novo i nepredvidjeno, ako se npr. pojavi sasvim nova platforma pa padnu u zaborav i mac i pc. Kao sto je iz sadasnje tocke gledista nebitna davna rasprava medju spectrumasima i komodorovcima - koji je bolji - pa su se pojavili Mac i PC a spectrum i commodore 64 su u muzeju.
Cini se da smo usli u zanimljivo razdoblje - mac i pc se zblizavaju, ocekujemo intelove nove procesore, krece proizvodnja nand flash memorije. Za razliku od zadnje 2 - 3 godine kada se nije dogadjalo bogzna sto.
Banks je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2006., 21:23   #15
AC Thunder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: InTheAir
Postovi: 206
Cito sam malo ovo danas: Boot Camp Turns Your Mac Into a Reliable Windows PC
By WALTER S. MOSSBERG

I jos sam malo surfao, igre kasne sa izlaskom na Mac a i rijetko su kvalitetno optimizirane za Mac pa bi i tu moglo bit zainteresiranih, na glupe igre mislim da prosjecan user u americe nece valjda kupit jos i WXP da bi igro tetris ili pacman, mislim da je to cisto bacanje love (cak i za njih), kod nas je drugacija situacija pa mislim da ce to zaiteresirat neke nase rijetke korisnike (Mac racunala) zato sto je piratluk kod nas nacionalni sport (cast izuzetcima) tek toliko da se mogu igrat na poslu, a da ne pricam o onima koji ga imaju doma (to ne znaci da mislim da su svi ljudi koji imaju racunala pirati) ipak je to kod nas jako rasireno.

A covjek jos kaze i ovo: With Boot Camp, you could choose to run a Mac solely as a Windows machine, with good results. But Apple doesn't expect many people to do this. Instead, it assumes Boot Camp users will still use the Mac operating system and Mac software 90% of the time, switching into Windows mode only to run a few Windows programs. Some customers may never use Windows on their Macs, and just see Boot Camp as a sort of insurance policy that allows them to switch to the Mac without fear that they'd lose future access to Windows programs.

P.S. Ratna sjekira zakopana. Haugh.
AC Thunder je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2006., 17:50   #16
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor AC Thunder
Boot Camp Turns Your Mac Into a Reliable Windows PC
http://www.dealcatcher.com/forums/re...%2Fblue2%2Ejpg
http://images.dealcatcher.com/produc...bluescreen.jpg
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2006., 18:42   #17
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,186
: lol2 : : lol2 : : lol2 :

ja cu se ugusit
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2006., 18:42   #18
AC Thunder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: InTheAir
Postovi: 206
Da, vidio sam sam to, sada bi obozavatelji Maca rekli pa to se i očekivalo od windoza ipak je nas OS superioran, ali zar BSOD nije za očekivati?... ipak je cijela stvar jos u povojima. Zar se i OS X pa i oni prije na Macu nije smrzavao? Ako je OS X i bolji nije savršen, pa bilo bi previse ocekivati od XP-a da bude jos bolji (sigurniji/stabilniji) OS od OS X koji je ciljano razvijan za Mac.

Naglasak stavljaš na: pouzdan, to je u svjetu XP-a prilično relativan pojam ti to vjerojatno znas i bolje od nas ovdje. Ja nikad nebih nazvao XP pouzdanim osim da ga ne stavim u neki kontekst, neku situaciju ili odnos npr. win ME vs. XP, pa bih rekao da je XP ipak pouzdaniji od win ME (iz iskustva), ali to nebih rekao u ono prvo vrijeme nakon izlaska XP-a, bilo je svakakvih gluposti s kompatabilnošću (jesam dobro napiso?) hardvera, zar ne. Imah jedan PC full standardnih komponenti ali windoze nece pa nece.

Nije li Boot Camp u beta fazi? Mogle bi izaci i neke revizije jabucnog hardveraja, a da ne govorim o XP-ima, mozda izađe neki SP koji ce se zvati SP for Mac.

S druge strane autor clanka (Mossberg/shotgun ) veli da ga je instaliro za sat vremena i poceo koristit, pa ak je njemu to ok (pretpostavljam da ne izmislja - ti pretpostavljas da izmislja) covjek je samo iznio svoja iskustva i bas mu se svidjelo.

Na kraju krajeva ma kao sto si i rekao sve su ovo samo tlapnje i spekulacije, vidjet cemo sto ce biti u buducnosti, osobno nevjerujem da ce biti bilo sto sto bi se moglo nazvati pa cak i malom revolucijom.
AC Thunder je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2006., 22:52   #19
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2006., 01:33   #20
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
OSX je puno bolji od bilo kojeg Winsa, pogotovo ušminkanog XP-a. Neki bi rekli da je OSX za glupe ljude, ja kažem: "Zašto kompjuter mora biti težak? Kako bi se computer geeks osjećali superiornijima prema ostalima?" Gluposti. Sa Macovima nikad problema, ne freeza, (ma kome to freeza Mac?), ne šalje ti neke glupe error reporte koje potom moraš guglati šta znače. Sve je crno-bijelo i transparentno. I još k tome su stvarno lijepi, ne kvazi lijepi nego stvarno lijepi, čak i kada usporediš sa nekim vašim modiranim kućištem sa neonkama i reflektorima i alu folijom... Važna mana (Vjerujem ne i jedina, naravno) je cijena .... gotovo točno duplo veća od neke fine konfe za PC. S tim da ne računaš piratski Wins i Office (jel se smije o tome pričati na ovom forumu?) Ok, to je to od mene. Radim dosta na Macovima, ali sam PC user.
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2006., 08:32   #21
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
ja neznam kakve filozofije isfuravate, ovo su ciste gluposti, marketinši trikovi za krajnje korisnike kojima se nema više što ponuditi

kakva fuzija maca i pc-a?
otkud eplu jebenog obraza pisati na stranici "whats an intel chip doing in a mac? a whole lot more then in a pc..:"
besramne, ljigave, dvolicne, i odvratne spletke na kojima svi okrecu lovu i nikoga ne jebe to kaj ja i takvih poput mene jos miljoni po svijetu stujemo ibm, intel, microsoft, oracle, steve jobsa itd. i nikoga ne jebe to kaj svi znaju povijest jer znaju da ih ima puno vise koji neznaju povijest a vise ljudi = vise para FUJ ODVRATNO GADI MI SE

da, ljut sam jako a sad je prerano da napisem nesto konstruktivnije, mozda ksanije srocim tekst pa objasnim svoje stajaliste a sad me popljujte i vristite da je mac zakon, da je osx do-jaja-turbo-nabrijan-do bola... to sta nikad nebi prosjedili pred računalom duže od 2 minute da nije bilo ibma i microsofta, to nema veze... danas je kul biti na macu... to su OC face samo jel
mat je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2006., 10:20   #22
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Citiraj:
Autor mat
to sta nikad nebi prosjedili pred računalom duže od 2 minute da nije bilo ibma i microsofta, to nema veze
sad se osjećaš superiorniji, jelda?
čak i ja znam staviti distancer u kučište, a na kompu provodim bijednih 5, 6 sati dnevno. oops... no flejm
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2006., 11:32   #23
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
osjecam se zahvalno
a zahvalan sam jer znam nesto o racunalu koje koristim
za razliku od mnogih koji misle da su racunala trend, lajfstajl ili nesto trece.

budi ti superiornija svojim prijateljima koji te vjerojatno smatraju "computer freakom", a neznaju da u biti neznaš ništa. što nije ništa negativno. 90% ljudi, pa i onih koji provode "samo 5,6 sati dnevno na kompu", neznaju ništa. ali su si super kul i ego im je ogroman kad pročitaju u nekom pdf-u kako promjeniti user account editor da im piše da stisnu crtl-alt-delete prije ulaska i vindouze.. klap-klap, kladim se da ti je frend pričao tjedan dana o tome kad si mu to maknula s novog laptopa
mat je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2006., 13:25   #24
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
haha, zezala sam se, al volim kad nekog tako dirnem u soft spot pa se brani na netu. ne znam ni šta je to distancer ali sam pročitala na jednoj od vaših zanimljivih i poučnih tema tu na forumu. sve kul, nisam ni rekla da sam computer geek, nego da na kompu provedem više sati nego obični user, al samo zato kaj nešto ili zeznem pa trebam triput više vremena da to popravim ili jednostavno nešto ne znam, pa mi za ono kaj tebi traje 15ak minuta meni traje sat i pol. al dobro, uči se dok si živ, zar ne?

KLAP KLAP
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2006., 13:39   #25
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor Ladybug
pa mi za ono kaj tebi traje 15ak minuta meni traje sat i pol.
a nekom treba 2 minute a nekom vjećnost tj. pozove nekog da mu to napravi, samo si rekla

Citiraj:
Autor Ladybug
uči se dok si živ, zar ne?
i ja se s time u potpunosti slažem


i btw, nisi mi dirnula nikakvo soft spot i ja se nisam od ničega branio, samo sam ukazivao na stvari kakve jesu
mat je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2006., 17:32   #26
AC Thunder
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: InTheAir
Postovi: 206
Citiraj:
Autor Ladybug
Sa Macovima nikad problema, ne freeza, (ma kome to freeza Mac?), ne šalje ti neke glupe error reporte koje potom moraš guglati šta znače.
Aj utipkaj u googl search: "OS X freez" pa nam reci koliko je nasao stranica, da ti ustedim trud: 27.900, naravno da sve ne sadrze probleme sa OS X, ali ako bas pitas, naci ces mnoge odgovore na svoje pitanje kome se Mac freeza.

Vjerujem da se tebi kao povremenom Mac korisniku ne freeza, ako bi samo gledali na takva iskustva, mnogi bi ti rekli da nisu nikad vidli stabilniji OS od win 98, jer na svom poslu godinama rade na PC u wordu i samo ponekad u excelu i on im se samo dva puta u svojih 10-tak godina smrznuo.
AC Thunder je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2006., 20:10   #27
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Da, pa vjerojatno si u pravu.
OSX koristim samo zadnjih par mjeseci. Nije mi u to vrijeme nijednom pravio veću frku, dok XP svaki dan ima neke mušice i restartanja i sve živo.
Ladybug je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2006., 23:57   #28
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
xp je, izuzevsi 2003 server (za koje sam samo citao i cuo da su jako jako stabilni i kvalitetni pa vjerujem), najstabilniji os od microsofta
mac os nisam isprobao nikada tako da ne mogu komentirati a linux i njegovu "genijalnost" necu komentirati

govorim o krajnjim korisnicima dakako
mat je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2006., 17:23   #29
Banks
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Ne bi trebali generalizirati pa donositi konacne zakljucke o nekom operativnom sustavu samo na bazi osobnog iskustva - jer svacije je osobno iskustvo ograniceno, tj. vezano uz odredjenu hardversku konfiguraciju i softversku kombinaciju. Meni je najbolji bio win2k sp4, jaaaako dugo radio bez ikakve greske. No, to opet ne znaci da bi svakome bio najbolji. Uostalom nisu za greske uvijek krivi os-ovi, pa ima tu i losih drivera i lose napisanih softwarea.
Generalni sud mogli bi donijeti nakon neke ankete koja bi zahvatila veliki uzorak, tj. mnogo korisnika koji bi glasali za najstabilniji os, svatko iz svojeg iskustva. Mozda je takva anketa vec i napravljena ovdje?
Mac OSX bi trebao biti stabilniji od windowsa, jer je napravljen za tocno odredjeni hardware, a ne kao windows koji se mora snalaziti sa bezbrojnim hardverskim kombinacijama - pa bi bilo zalosno da osx nije stabilniji. Ali to ne znaci da je savrsen. Uostalom, briga me koji je bolji - zelim koristiti oba i sve se krece u pravcu omogucavanja toga.
Evo o tome nesto i od Ananda http://www.anandtech.com/mac/showdoc.aspx?i=2740
Banks je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2006., 18:06   #30
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Banks
Mac OSX bi trebao biti stabilniji od windowsa, jer je napravljen za tocno odredjeni hardware, a ne kao windows koji se mora snalaziti sa bezbrojnim hardverskim kombinacijama - pa bi bilo zalosno da osx nije stabilniji.
Sve si rekao. OS X je napravljen za točno određenu kombinaciju hardvera. I sada ti stavi OS X na svoje računalo, koje je bitno drukčije od Maca. Logično da će raditi lošije od windoza! I zato: OS X je za Mac, XP je za PC i točka.
frANZi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na