Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2011., 17:36   #91
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
Evo netko se potrudio pokazati bulldozera u najboljem svjetlu i odabrao je iz svakog reviewa samo ono di je postigao dobre rezultate
link
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 18:38   #92
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 13.10.2011. u 19:02.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.10.2011., 20:01   #93
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Potrosnja je veca, ali to je bilo i za ocekivati buduci da ima duplo vise jezgri nego Intel i7-2600K.
Prepametan zaključak, tak i Prescotti troše 20W u loadu.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2011., 23:04   #94
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Evo jedan zanimljiv review koji u biti pokazuje razlog losih single thread performansi BD koji bi se mogao relativno jednostavno (?) rijesiti na bazi OSa (vmware je vec napravio nesto po tom pitanju).
http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?275873-AMD-FX-quot-Bulldozer-quot-Review-%284%29-!exclusive!-Excuse-for-1-Threaded-Perf.
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 00:03   #95
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Iz AMD-a su rekli da su svjesni toga i da bi agresivni turbo trebao rješiti te probleme. Windows Scheduler radi tako da dodjeljuje procese jezgrama po redu, znači jezgri 0, 1, 2... Kada se modul optereti sa dva procesa onda mu pada iskoristivost zbog djeljenih resursa, zavisi o vrsti posla pad od 10-30%. Pošto se sa takvim dodjeljivanjem jezgri dogodi da recimo druga 2 modula/4 jezgre nisu iskorištena oni mogu idlati, a 2 iskorištena modula dobivaju povećanu frekvenciju, odnosno Max Turbo. Ali dobitak od Max Turba nije toliko velik kao kad se procesi dodjele tako da svaki modul dobije jedan proces. U tom slučaju se ne dijele resursi i iskoristivost je 100% (teoretski, zavisi i o softwareu), a zbog toga što procesor nije 100% iskorišten (recimo da se koriste samo 4 niti), TDP nije maksimalan i može doći do onog srednjeg Turba (All Cores Turbo). Ova druga situacija može dovesti do veće potrošnje (možda zato u AMD-u misle da je prva opcija bolja), ali je iskoristivost bolja, zato su i performanse nešto bolje.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 01:31   #96
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
evo sto amd blog kaze
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 01:40   #97
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 01:49   #98
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Intel bude u to vrijeme prelazil s osmjerojezgrenih 22nm Haswella na 14nm Broadwell.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 09:31   #99
Billkita
Premium
Moj komp
 
Billkita's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čavle, Rijeka
Postovi: 199
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Iz AMD-a su rekli da su svjesni toga i da bi agresivni turbo trebao rješiti te probleme. Windows Scheduler radi tako da dodjeljuje procese jezgrama po redu, znači jezgri 0, 1, 2... Kada se modul optereti sa dva procesa onda mu pada iskoristivost zbog djeljenih resursa, zavisi o vrsti posla pad od 10-30%. Pošto se sa takvim dodjeljivanjem jezgri dogodi da recimo druga 2 modula/4 jezgre nisu iskorištena oni mogu idlati, a 2 iskorištena modula dobivaju povećanu frekvenciju, odnosno Max Turbo. Ali dobitak od Max Turba nije toliko velik kao kad se procesi dodjele tako da svaki modul dobije jedan proces. U tom slučaju se ne dijele resursi i iskoristivost je 100% (teoretski, zavisi i o softwareu), a zbog toga što procesor nije 100% iskorišten (recimo da se koriste samo 4 niti), TDP nije maksimalan i može doći do onog srednjeg Turba (All Cores Turbo). Ova druga situacija može dovesti do veće potrošnje (možda zato u AMD-u misle da je prva opcija bolja), ali je iskoristivost bolja, zato su i performanse nešto bolje.
Znači isključivanjem jedne jezgre u svakom modulu bi dovelo do boljih performansi u single thread aplikacijama i povećanje fps u igrama recimo. Ili opet ne bi jer modul je onda 1 jezgra. Ne znam, treba testovat. Uvjeren sam da poboljšanje, ako ga i bude ne bude veliko.
__________________
Ala homo, ala homo ča popit i na brige pozabit.
Billkita je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2011., 10:27   #100
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Dovelo bi do povećanja performansi jer se ne bi djelili resursi između dva procesa unutar modula. Mislim da kada je Intelov SMT u pitanju WS dodjeljuje procese fizičkim jezgrama koje su slobodne, a ako se dogodi da je potrebno više od 4 niti onda se tek proces dodjeljuje logičkoj jezgri, odnosno HT ulazi u igru.
cccp je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2011., 11:26   #101
Billkita
Premium
Moj komp
 
Billkita's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Čavle, Rijeka
Postovi: 199
Pa ne znam. Meni se čini da bi onda bilo bolje bez obzira na potrošnju, koja je i ovako upitna:
1.Modul (jezgra 1,8)
2.Modul (jezgra 2,7)
3.Modul (jezgra 3,6)
4.Modul (jezgra 4,5)
Ma trebao bi to Krešo testirati.
__________________
Ala homo, ala homo ča popit i na brige pozabit.
Billkita je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 02:14   #102
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
AMD registry fix
Citiraj:
AMD FX-8150 Passmark CPU Score has jumped from 8500 to 13000 using REG Patch. But it is not stable yet.
Do not listen to the critics and hardware sites that do a few generic benchmarks and come to a conclusion.
AMD FX-8150 Passmark CPU Score has jumped from 8500 to 13000 using REG Patch. But it is not stable yet.

The boys over at Kubuntu has been working on a AMD Bulldozer fix that sort-of applies across several platforms. The ARM Cortex-A9 8 core processor had a similar problem that was overcome with a software patch. The problem right now is that the patch has to be re-registered with each Windows start. Look for a 40% performance boost if this works…. more to come.
There is most definitely a Windows 7 AMD FX – software patch in the works. By most estimates the AMD Bulldozer FX is underperforming by 40-70% in most Windows 7 benchmarks.
Citiraj:
Cineform Neoscene is a professional video transcoder, used to transcode AVCHD video to AVI or Quicktime. It’s one of the most CPU intensive real world task around.
Results: Full HD 30GB AVCHD file to Quicktime Photo JPEG
Intel i7 2600k: 14min/27sec
AMD FX-8150: 11min/32sec
Citiraj:
I produce and sell Stock Video 3D renders and effects. These video clips range from 5-60 seconds. I use Cinema 4D (11) and Vue 7 as my main 3D programs. Many times I render a 20 second clip and it takes days. This is a real test, not some horse-crap benchmark.
My Cubeman video clip took 12 hours to render with an AM2+ system running a 940 Black Edition (DDR2 memory), Cinema 4D (11), 4xAA.
Results:
Intel i7 2600K: Render Time(hours) 4:32
AMD FX-8150: Render Time (hours) 3:47

Vue 7 render: Clouds of Saturn
Intel i7 2600k: hours 1:19
AMD FX-8150: hours 1:01
Link ovdje
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 10:50   #103
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
AMD mi se više stvarno penje na neku stvar sa svojim pečevim i fiksevima. Em za grafe moraš prvo guglat pol godine da skužiš da trebaš ovaj peč za ovu igru i onaj za onu a u slučaju cf-a neki treći. Sad su počeli i s procesorima.
Al zanimljivo kak su imali 4 gladne godine da izrode faildozer i onda u 4 dana izbace peč/fix koji ispravi sve greške i boosta proc za 40%


Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova

Evo ipak neće biti tako. Očito su pozvali glavnog inženjera da se vrati s Bora-Bore, njegova se desna ruka napokon probudila iz četverogodišnje kome, a pozvali su u pomoć i još dva-tri klinca iz neke garaže u sil dolini pa su već danas sredili (iako još nestabilnih) +40%
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1



Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 16.10.2011. u 11:00.
Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 11:15   #104
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Al zanimljivo kak su imali 4 gladne godine da izrode faildozer i onda u 4 dana izbace peč/fix koji ispravi sve greške i boosta proc za 40%
Kada sam prije 5 i kusur godina pricao kako je ukradeni K7 jedina kvalitetna stvar proizasla iz AMD-a te ce sve ostalo biti varijacija na temu koja ce neminovno kaskati za konkurencijom (tj. Intelom, ako pricamo o PC CPU svijetu) jer se radi o danas gotovo 20 godina starom konceptu, onda su stanoviti krmaukali ovdje, umjesto da pozbroje dva i dva i vide da AMD jede govna vec godinama, umjesto da napravi nesto novo i divlje...

Netburst, iako komercijalno nije imao mogucnost da bude bolji procesor nego sto je bio (ponajvise zbog izdrkalovica iz Rambusa i snaznog lobija oko JDEC-a koji je gurao tada kriminalno prespori i komplicirani DDR koji je pasao AMD-u jer im memorijske performanse ionako nisu znacile nista u zivotu), je bio novi koncept i primjer kako treba izgledati moderan CPU. Isto kao sto je SB sada, dok AMD jos uvijek zivi u DEC-ovoj utopiji...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 11:38   #105
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
Autor cccp Pregled postova
Iz AMD-a su rekli da su svjesni toga i da bi agresivni turbo trebao rješiti te probleme. Windows Scheduler radi tako da dodjeljuje procese jezgrama po redu, znači jezgri 0, 1, 2...
netko je ranije već u topicu povukao temu OS-a kao ograničavajučeg faktora u performansama. tada sam se baš zapitao je li itko radio benchamark testove na Linuxu ili nekoj sasvim drugoj "platformi" gdje bi BD mogao naći primjenu??? razumljivo je zašto svi testovi idu na Win7, posebno gaming, ali ako WS ima neka ograničenja po pitanju dodjeljivanja procesa ne znači da je ista stvar i sa drugim OS-ovima.

Citiraj:
Autor McG
Intel bude u to vrijeme prelazil s osmjerojezgrenih 22nm Haswella na 14nm Broadwell.
upravo to! ja uopće ne sumnjam da će iduće generacija BD-a biti sve bolje i bolje, kao što je bio slučaj i sa Phenom II, ali ovim tempom teško da će ikad zaprijetiti Intelu na području performansi. biti će i dalje "bang for buck" a na taj način mislim da se samo stagnira. možda BD zbilja i jest procesor ispred svog vremena ali ako to ne može pokazati na trenutnim aplikacijama onda čemu sve? vidjet ćemo što nam donosi 2012 po pitanju novih modela i mogućih poboljšanja BD-a.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 11:44   #106
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Citiraj:
Autor Ranma 1/2 Pregled postova
netko je ranije već u topicu povukao temu OS-a kao ograničavajučeg faktora u performansama. tada sam se baš zapitao je li itko radio benchamark testove na Linuxu ili nekoj sasvim drugoj "platformi" gdje bi BD mogao naći primjenu??? .
Uskoro će biti na phoronixu. Radi ekipa testove sa Archem, Debianom, Ubuntu, FreeBSD i OpenBSD.
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 16:16   #107
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
AMD mi se više stvarno penje na neku stvar sa svojim pečevim i fiksevima.
Ovo kaj sad izvode liči na nVidijino softversko rješenje za hardverski problem na GTX 590.
nVidia je s novim driverima pokušavala doskočiti kriminalno lošoj naponskoj regulaciji, a AMD s kojekakvim zakrpama pokušava riješiti nedostatke u arhitekturi novih procesora.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 16:21   #108
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Nije ovo AMD-ov patch niti je pokazan ikakav dokaz da mjenja stvari. Bulldozer je i dalje na žalost faildozer.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 16:27   #109
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ma nije ni bitno čija je zakrpa i da li je placebo efekt u pitanju. Love se za slamke kak god se okrene.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 17:04   #110
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Ali onda se to ne prepisuje AMD-u.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 17:14   #111
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Pa ne vidim baš da se AMD buni, dok istovremeno čekaju Windows 8 i bolje performanse Bulldozer arhitekture.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 17:24   #112
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
a gle, ako budu performanse stvarno porasle s dolasnom win8, onda su trebali jos odgoditi izbacivanje bagera.
na kraju krajeva, prvi dojam je ono sto najvise utjece na odluku krajnjeg kupca
domis je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2011., 17:57   #113
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
brijem da ce amd sad samo dodavati module i to je to.. moduli ce se malo mjenjati s vremena na vrijeme..

analogiju vidim u serijama grafickih k.
prvo je bila serija 3000, pa 4000 koja je samo nabildana , itd...
klasicni body building sa manjim peglanjima kao npr potrosnja i sl..

pisem s moba pa mi dosta tipkanja, ali mislim da ste me skuzili
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2011., 10:48   #114
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kada sam prije 5 i kusur godina pricao kako je ukradeni K7 jedina kvalitetna stvar proizasla iz AMD-a te ce sve ostalo biti varijacija na temu koja ce neminovno kaskati za konkurencijom (tj. Intelom, ako pricamo o PC CPU svijetu) jer se radi o danas gotovo 20 godina starom konceptu, onda su stanoviti krmaukali ovdje, umjesto da pozbroje dva i dva i vide da AMD jede govna vec godinama, umjesto da napravi nesto novo i divlje...
AMD će u odnosu na Intel uvijek jesti govna. AMD će teško izmisliti čudo, R&D košta,a Intel je financijski puno moćniji.

Na jetra mi idu s ovim jezgrama i threadovima i jedni i drugi, clock race all over again. Volio bih da ih ARM pojede kroz 5-10 godina. No, to će se teško dogoditi obzirom da je previše toga nakalemljeno na x86 PC (softverski pogotovo).

Citiraj:
Netburst, iako komercijalno nije imao mogucnost da bude bolji procesor nego sto je bio (ponajvise zbog izdrkalovica iz Rambusa i snaznog lobija oko JDEC-a koji je gurao tada kriminalno prespori i komplicirani DDR koji je pasao AMD-u jer im memorijske performanse ionako nisu znacile nista u zivotu), je bio novi koncept i primjer kako treba izgledati moderan CPU. Isto kao sto je SB sada, dok AMD jos uvijek zivi u DEC-ovoj utopiji...
Ma netburst je bio fail, slijedeća Core mikroarhitektura se više oslanjala na P6 nego na Netburst, iako su ponešto i iz NB izvukli što je valjalo.

A ovo s nekim patchevima mi se čini kao žešća glupost. Kao da nisu imali vremena istestirat sve i vidjet koliko je softversko iskorištavanje ovakvog procesora optimizirano. I kao da im nije bila dostupna DP verzina Win8.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2011., 17:21   #115
Deathclaw13
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Osijek - ZG
Postovi: 305
zanimljivo je vidjeti kako na passmarku stoje ovakvi rezultati
AMD FX-8120 Eight-Core 9,996
AMD FX-8150 Eight-Core 8,635
AMD FX-6100 Six-Core 5,747
Deathclaw13 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2011., 19:48   #116
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
AMD će u odnosu na Intel uvijek jesti govna. AMD će teško izmisliti čudo, R&D košta,a Intel je financijski puno moćniji.
Da ne ulazim u financijske trice i kucine, jer sve spada u domenu rekreativne analize - nije li AMD kupio ATI? Poprilicno glup potez, no postavlja se pitanje zasto onda nisu ulozili pare u "R&D" dio ili doeducirali disgruntled DEC inzinjere?

Citiraj:
Na jetra mi idu s ovim jezgrama i threadovima i jedni i drugi, clock race all over again.
Clock race se zadnji puta zbio u ozujku 2000. godine; AMD je citavih dva dana zajahao na 1GHz prije Intela.

Od tada cak i PC eksperti znaju da nije u megahercima sve. Dobro, ne bas svi, ali ajde, vecina...

Citiraj:
Volio bih da ih ARM pojede kroz 5-10 godina. No, to će se teško dogoditi obzirom da je previše toga nakalemljeno na x86 PC (softverski pogotovo).
ARM uopce nije taj segment.

A usporedjivati ARM jezgre s x86 monstrumom tipa ovog (pa puta 8 u nekoj opskurnijoj kombinaciji) je blago receno deplasirano.

Citiraj:
Ma netburst je bio fail, slijedeća Core mikroarhitektura se više oslanjala na P6 nego na Netburst, iako su ponešto i iz NB izvukli što je valjalo.
Netburst je bio fail iz bitno kompleksnijih razloga nego sto je ovo novo AMD cudo fail.

Citiraj:
A ovo s nekim patchevima mi se čini kao žešća glupost. Kao da nisu imali vremena istestirat sve i vidjet koliko je softversko iskorištavanje ovakvog procesora optimizirano. I kao da im nije bila dostupna DP verzina Win8.
Nema tu patcheva. Tj. ima, ali su hardverski. Malo sam si uzeo vremena i pronjuskao da vidim u cemu je stvar (kada vec nisam mogao nista suvislo procitati osim AMD-ovih prepisanih/prevedenih pamfleta) - pa ljudi dragi, ovo cudo ima problem koji je bio izbjegnut kod svih AMD procesora jos od K7 - hierarhija cachea.

Halo - 2011. godina, a *modul* ima 64kB 2-way set associative instrukcijskog cachea i dva puta 16kB 4-way WT podatkovnog cachea kao i 2MB L2 cachea. Dobro jutro tugo. Skok (hm, pad) sa 64 kB kod prethodne generacije na 16 kB trenutno je skolski primjer faila i manjkave litografije koje koristi AMD, gdje je Intel bez ikakvog utjecaja na frekvenciju (najbrzi SB se vrti oko 3.5GHz) nagurao 32kB. Jos uz to, L2 ima 21-27 ciklusa pristupnu latenciju (bez NUCA optimizacija, koliko mi se cini), sto je zapravo odgovor zasto procesori rade brze i bolje kad im se ugasi po jedna jezgra na svakom modulu.

Mislim, gornja matematika bez izjednog pokrenutnog benchmarka znaci iskljucivi promasaj, pogotovo kada se uzme u obzir ovakva idiotska ideja "modula" i dijeljenja cachea. Baziranje multicluster multithreading procesora bez tehnologija tipa speculative multithreading i slicno, uz ovoliko malo cachea, znaci samo jedno - back to the drawing board, a do tada papati govanca i dalje...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2011., 22:58   #117
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa svi znaju da je nova AMD-ova arhitektura podbacila. Ali njezin uspjeh će ovisiti striktno o cijeni, odnosno pravilnom plasmanu na tržište naspram Intela. Tako da AMD neće procvjetati, ali isto tako neće osjetiti nekakav udar kao što nije ni dosad. (kako stvari stoje).
Kaj se tiče serverske strane. Tu nemam dovoljno informacija za kalkulirati jer ne pratim omjere i trendove od prvih opterona.

BTW. Kaj nije "sličnu" idiotariju sa cacheom intel svojevremeno napravio sa netburstom i svojim pristupom "manje je bolje" (ne govorim o L2 cacheu) ? Ode sjećanje polagano!



Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Da ne ulazim u financijske trice i kucine, jer sve spada u domenu rekreativne analize - nije li AMD kupio ATI? Poprilicno glup potez, no postavlja se pitanje zasto onda nisu ulozili pare u "R&D" dio ili doeducirali disgruntled DEC inzinjere?.
Pa ne vidim baš da je potez glup bio. Dapače, od kupnje, grafički odjel samo cvijeta (4xxx, 5xxx, 6xxx serija) te na sebi ima i perfomanse i malu potrošnju naspram konkurencije! Također im taj dio trenutno izvlačit APU-e (iako je to tržište za sada mizerno, ali evo na ultraprijenosnicima se već hvata).
  Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 00:14   #118
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Da ne ulazim u financijske trice i kucine, jer sve spada u domenu rekreativne analize - nije li AMD kupio ATI? Poprilicno glup potez, no postavlja se pitanje zasto onda nisu ulozili pare u "R&D" dio ili doeducirali disgruntled DEC inzinjere?
Smisao ove nove arhitekture kod CPU-a i GCN arhitekture kod GPU-a je potpuna integracija. http://insidehpc.com/2011/07/07/deep...-topple-intel/
Da li imaju znanja za to izvesti, nemam pojma.

Citiraj:
Autor Bubba
Mislim, gornja matematika bez izjednog pokrenutnog benchmarka znaci iskljucivi promasaj, pogotovo kada se uzme u obzir ovakva idiotska ideja "modula" i dijeljenja cachea. Baziranje multicluster multithreading procesora bez tehnologija tipa speculative multithreading i slicno, uz ovoliko malo cachea, znaci samo jedno - back to the drawing board, a do tada papati govanca i dalje...
Čini se da CMT dobro radi. Usporedi 4M/4C i 2M/4C rezultate (http://www.hardware.fr/articles/842-...acite-cmt.html). Druga stvar je to što su performanse po jezgri gore od onih Phenoma II. Svi, kao i ti, upiru prstom u cache znači da mora biti nešto u tome.

I meni se čini da u AMD-u vlada rasulo i da je menadžment katastrofa, ali svejedno imaju (donekle) kvalitetne proizvode (Llano i posebno grafički odjel). Bulldozer je još mlad, ja bi im dao vremena da vidimo da li će biti kakvog napretka.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 00:23   #119
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Bilo bi čudno da im je grafički odjel loš kad su preuzeli ati. Valjda i oni nešto znaju.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2011., 01:07   #120
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Bilo bi čudno da im je grafički odjel loš kad su preuzeli ati. Valjda i oni nešto znaju.
Pa da. A ovi još procvjetali jer ati je kupljen u vrijeme Radeon R600, a to baš i nije bilo previše bajno razdoblje. Da bi se sada spremao izbaciti Southern Islands u 28nm i sa Rambusom (držim fige da ovaj dio prođe kak spada)
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na