Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2019., 20:59   #45481
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
@zvonac , s ovim samo stakla ako i to....

Za 55kn nemos kupit dobru krpu.....


Sent from my iP XS Max
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 21:32   #45482
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor Snowrider Pregled postova
@zvonac , s ovim samo stakla ako i to....

Za 55kn nemos kupit dobru krpu.....


Sent from my iP XS Max
Ajd neki link za preporuku. Ma to sam uzel za prvu ruku, al budem uzeo bolju, samo ne znam koju

Evo jedne
https://www.mall.hr/sredstva-za-cisc...tab=parameters
https://www.youtube.com/watch?v=bMgN9bleu1Y

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 10.08.2019. u 21:37.
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2019., 21:40   #45483
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
kako u kućnoj radinosti sanirati oguljenu boju sa plastičnog branika. cca 1 cm dugačko i cca 2 mm široko kao na slici. Ogulio sa ga vadeći perilicu suđa iz gepeka
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 21:44   #45484
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,920
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Imam već dugo na disku kolekciju od 7. mjeseca 2018. do 4. mjeseca 2019., a planiram već duže početi vježbati raditi u Premieru, pa eto dosta skraćenog, na 150% ubrzanog i probranog materijala, a i ovako je preko 15 minuta...
Prva stvar izašla iz Premierea, voila
Ovog idiota s nevezanim djetetom bih posebno kaznio. Kakav konj.

Sto se ostatka videa tice, zalosno, ali tipicno HR. Treba vise murje na cesti i treba provodit te kazne pa cemo se svi smirit.

Sad sam na odmoru u Njemackoj i ovdje je voznja u odnosu na HR zbilja odmor za mozak. Drzis se propisa i ogranicenja kao i svi drugi ljudi i sve je super. Nema divljanja, nema trubljenja, nema deranja, mir i tisina. Das zmigavac, ljudi te puste. Cak i meni, koji volim malo zivlje vozit (ne mislim na divljanje), mi pase ovaj njihov ritam jer ne trosim zivce.

Fascinantno je vidjet toliki broj auta iz premium/vise klase, a da se ne ganjaju vec se sasvim normalno voze po ogranicenju, cak i na autobanu.

Kod nas je situacija skroz obrnuta. Cim vidis neki bolji auto (tu prvenstveno mislim na sveto trojstvo) odmah znas da ga neki idiot vozi (u vecini slucajeva je tako).
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:31   #45485
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 23:54   #45486
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Što se biciklista tiče...
Prekjučer ujutro, stojim na crvenom na križanju Bukovačke i Maksimirske, u smjeru Svetica. Ja u desnoj traci, pored mene u lijevoj kamion. Pali se zeleno, i ja lagano krećem. Odjednom prek zebre drito ispred mene projuri biciklist kojeg nije bilo šanse da vidim zbog kamiona. Ja zgazim kočnicu, ukopam se i sjednem na trubu. A lik već po pločniku vozi, okrenuo glavu, skužim po usnama da me psuje i još mi pokaže srednji prst.
Dakle... ko psu mi je bilo krivo što nisam naglije startao da se krkan/moron/seljačina/idiot zabije u moj lijevi blatobran i prospe se prek haube. Tlak mi je bio na 11000 valjda. Dakle za desetinku je izbjegao da završi u bolnici no po njemu sam ja kriv što on prolazi kroz crveno i prek zebre i zaslužio da me se psuje i pokazuje prstić. Mislim, kolki debil moraš bit???
Ako si baš jako iziritiran i determiniran lagano ga slijediš do nekog izoliranog mjesta ili kuće pa znaš gdje živi i onda naletiš "slučajno". Većini ljudi se to neda, meni isto tako jer me brzo prođe, ali mislim da je to lijek.
Bitno je samo da nema svjedoka i to je to. Ja razmišljam to jednom klincu koji ima auto koji jebeno pišti kad mi prolazi kod kuće i ponekad me probudi, ono katastrofa zavija, ali opet ne znam, mislim da je takvome najteža kazna što živi takav kakav kakav je pa toleriram.
Sudove zaboravi, ili sam riješi ili trpi kao i svi ostali.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 00:58   #45487
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Pitanje za znalce koji sami peru aute:

Bio danas (prvi put - jbg.a Mazdu nisam nikad prao, sad novi Touranac pa ....) u ručnoj autopraoni (ona sa vušicom ... ): s čim vi brišete auto nakon toga?

Naime jedan lik je imo nekakav ne znam ko nastavak od vilede (metle) sa nekakvom plastikom/silikonom i s tim je skinuo ostalu vodu te onda prebriso sa nekom krpom koja je izgledala kao velika mikrofibra odnosno ona magična krpa.

Gdje to nabavit i šta od toga valja ? Te s čim perete felge i skidate kukce sa prednjeg dijela ?
Za brisanje koristim ovo: https://forea-ocd.hr/pranje-i-susenj...le-dryer-towel.
I u biti vise skupljam s tim vodu nego brisem, onako stavim na povrsinu (krov ili hauba) i malo rukom stisnem da pokupi vodu.
Stranice brisem, ali laganije.

I za felge i za bube koristim Sonax sredstva.
Za felge je neko sivo pakovanje i nesto Extreme, onako kao za spricanje stakala.
Pospricam, ostavim par minuta da djeluje i onda operem felge. Kad razgradjuje onu kocionu prasinu felge budu tamno crvene boje, ali rastopi onu kocionu prasinu super.
Za bube je pakovanje crvene boje i skida ih odlicno.

I ovaj za felge i za bube imas na svakoj imalo boljoj benzinskoj, a kupovao sam ih i u Intersparu.

Neki kazu da je za bube odlican i onaj W5 sto se ponekad moze kupiti u Lidlu.
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 01:37   #45488
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
W5 za bube je oke, ali teže skida nakon što se bube zapeku x dana. Pogotovo ako ostanu tragovi iznutrica, tu mi ne pomaže ni ako ga naprskam da stoji. Samo nokat ili kreditna kartica :/
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 01:47   #45489
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Cak i meni, koji volim malo zivlje vozit (ne mislim na divljanje), mi pase ovaj njihov ritam jer ne trosim zivce.
Tako je i meni skroz okej vozit po Zagrebu u kasne nocne sate, kad nema zive duse. Uopce mi nije problem vozit se po ogranicenju. Dapace.

Ali kad po danu uletis među kretene i divljake, sve je odmah teže i troši živce.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 03:03   #45490
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Meni je highlight onaj Taxi Passat koji ode po cevape haha.

Btw jesam li jedini koji se nazivcirao gledajuci video? 🤔


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisi. Hrpa debila. Jedino što se nadam da bude pomoglo, je da ih jako treba oderati po novčaniku, ako ih policija ulovi. A i kamere na raskrižja sva postaviti.
Svaki put kad smo u hrv, tlak mi se odmah poveća od razine nekulture i ugrožavanja sigurnosti, katastrofa što ekipa radi.
Zadnjih pet godina sam se naviknuo na promet u minhenu i okolici. mogu samo tako potvrditi post od Cukya.

Zadnje izmijenjeno od: jollyb. 11.08.2019. u 03:15.
jollyb je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2019., 10:34   #45491
reiben101
Registered User
Moj komp
 
reiben101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: EU
Postovi: 59
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Pitanje za znalce koji sami peru aute:

Bio danas (prvi put - jbg.a Mazdu nisam nikad prao, sad novi Touranac pa ....) u ručnoj autopraoni (ona sa vušicom ... ): s čim vi brišete auto nakon toga?

Naime jedan lik je imo nekakav ne znam ko nastavak od vilede (metle) sa nekakvom plastikom/silikonom i s tim je skinuo ostalu vodu te onda prebriso sa nekom krpom koja je izgledala kao velika mikrofibra odnosno ona magična krpa.

Gdje to nabavit i šta od toga valja ? Te s čim perete felge i skidate kukce sa prednjeg dijela ?
Za sušenje koristim Gyeon Q²M silk dryer, a ima i Gyeon Q²M soft dryer ako ti se ne sviđa waffle weave.

Za felge sam prije koristio Sonax Xtreme Wheel cleaner, a prošle godine sam prešao na Bilt hamber auto-wheel i po meni je najbolji čistač za felge koji sam probao. Ne koristim ga svaki put jer obično zaštitim felge pa ih onda većinu puta perem sa šamponom kao i za auto.

Za kukce, uvijek pokušam što je prije moguće oprati auto, ali ako ne ide onda koristim Gyeon Q²M Bug & Grime.
reiben101 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 11:27   #45492
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Ja sam uzeo liquid elements black hole rucnik za susenje. Sta to kupi vodu to nije istina, cijeli auto posusim s jednim rucnikom bez traga ikakve vode, nist se ne vidi i odmah je suho.
Toliko vodu upija da treba pet dana da se osusi.
Imam trenutno problema s flekama od buba, imam sprej i industrial cleaner i ne ide dolje. Tj. bube su skinute ali kad se gleda pod odredjenim kutem se vide otisci gdje su bube bile. Sad sam narucio Bug and Tar remover od chemical guysa, ako to ne pomogne onda ne znam sta cu, vjerojatno probati s glinom.

Gesendet von meinem LM-V405 mit Tapatalk
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 12:26   #45493
reiben101
Registered User
Moj komp
 
reiben101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: EU
Postovi: 59
Vjerojatno su predugo stajale na autu. Probaj s glinom, ali vjerojatno će se tek s poliranjem uspjet to maknut.
reiben101 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 15:43   #45494
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Imate li preporuku neke pjene ili sredstva za ciscenje siceva i tapecirunga?
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 16:24   #45495
reiben101
Registered User
Moj komp
 
reiben101's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: EU
Postovi: 59
Na sicevima od tkanine koristio sam Meguiars APC. Bez problema mi je maknuo nekoliko mrlja. Koristim ga svuda po interijeru u omjeru 1:10.
reiben101 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 16:31   #45496
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Koje sredstvo za mušice našpricati na autu naprijed kroz masku po hladnjaku klime i kako to isprati?
Ima ih milijarda tamo, vjerujem da bi bilo korisno to malo odštopati. Miniwashom radije ne bi da se ne oštete saće.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 17:37   #45497
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Evo ga, doslo je i do toga, Novi level "sitnicarenja" za doplate u auto industriji.

Na auto startne cijene 90.000 kn dodajm jos 25.000 kn opreme (na jeb.nu Corsu) i onda jos "cigane" za 10 EUR za sjenilo za sunce ??? Pa pobogu koji to jos auto nema to u standarndoj opremi, sta je onda uopce ukljuceno u standardnu opremu.
Najbolje da u 2019 pocnu i desni retrovizor naplacivat posebno pa onda i zmigavce na komad i tako redom jos malo cemo auto sklapati kao Lego kockice, dobijes 4 kotaca i karoseriju a sve ostalo je doplata

http://prntscr.com/or8ln9
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 11.08.2019. u 18:04.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 17:55   #45498
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Jel to klima kao doplata od 29xx kn i u zagradi onda da auto bez klime nije moguće naručiti?

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 17:56   #45499
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Lijepo odes i kupis nesta drugo.

Gesendet von meinem LM-V405 mit Tapatalk
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 18:02   #45500
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Lijepo odes i kupis nesta drugo.
Gesendet von meinem LM-V405 mit Tapatalk
Naravno, igrom slucaja sam naletio na reklamu pa sam isao iskonfigurirat da vidim kolko "zapravo" kosta jer gledma neki manji gradski auto (diesel ili hibrid) za kupit nagodinu ali ovo mi je fakat new low. Pa ja od sramote to nebi stavi ona listu dodatne opreme. Ko zna, mozda je slijedeci novo da i "kljuc za otkljicavanje i paljenje auta" bude dodatnih XYZ kn .

Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Jel to klima kao doplata od 29xx kn i u zagradi onda da auto bez klime nije moguće naručiti?
Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
Da, to je jos jedna od budalastina, cijena kao start 90.000 kn a u biti nije 90k ne 92900 jer pise da nije moguce dobiti bez klime a rucna kosta tih 2900 doplate (automatska je 6xxx kn).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 18:17   #45501
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,614
Prije 2.5g je stari kupio Nissan Note 1.2 sa automatskom klimom i ovom opremom navedenom dole za 92kkn.

Cijene auta su kao i sa mobitelom. Svaki novi model skuplji, a nudi manje
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 19:10   #45502
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
kako u kućnoj radinosti sanirati oguljenu boju sa plastičnog branika. cca 1 cm dugačko i cca 2 mm široko kao na slici. Ogulio sa ga vadeći perilicu suđa iz gepeka
Imam sličan problem pa i mene zanima, doduše mene je na parkingu neko crveno auto počastio s više friževa. Imam touchup paint u boji vozila al to nikad ne ispadne lijepo.

Btw link na sliku ne radi. proradilo

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 11.08.2019. u 21:52.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 21:58   #45503
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 490
Stvar je u tome da je ta corsa preskupa za tako star model, mislim da je izasla jos 2007. i definitivno ima boljih auta od toga.
Radije neki rabljeni nego to za tu lovu.

Gesendet von meinem LM-V405 mit Tapatalk
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 23:00   #45504
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Onda radje daj 50-600k kn za 3 godine staru corsu nego to smece placat 100k kn
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 23:17   #45505
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Nije to stara corsa, to je sad novi model (sad je francuskinja a ne švabica ).

Sto se tice cijene slazem se da je skupo ali sto god sam gledao tih "malih" auta koji se svi reklamiraju na 85-95k sa par dodataka na osnovnu opremu (klima, diesel motor ili hibrid, alu felge, gumeni tepisi, kadica za gepek, BT radio, ... svi odreda (corsa, polo, mazda 2, p208, vw polo, kia rio, yaris...) svi ladno prebace 120.000 kn a neki dobace i 135.000kn .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2019., 23:19   #45506
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Automobili

Zasto Corsa?
PUG 208 na zalasku je dosta dobra opcija kao i i20 te Mazga 2.

Edit:
Kako nova? Pa ovo joj je zadnja godine - nova je vec predstavljena.

Vezano za zahtjeve - Sandero
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 11.08.2019. u 23:26.
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 00:21   #45507
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Zasto Corsa?
PUG 208 na zalasku je dosta dobra opcija kao i i20 te Mazga 2.

Edit:
Kako nova? Pa ovo joj je zadnja godine - nova je vec predstavljena.

Vezano za zahtjeve - Sandero
Ma tu novu sa slike koju si postao mislim, ne na ovu sto je sad u ponudi, kupujem nagodinu tako da do tad ce "nova" biti dostupna .

Zasto corsa ? - uopce nisam rekeo da treba biti corsa, samo je bio jedann u nizu od pojkusaja konfiguratora . Nebitno mi je jel corsa, peugeot, nissan, clio, mazda, kia...ili nesto desto ali nemaju svi vise u ponudi Deisel motor(e) na tim "gradskim" autima a treba mi nesto za zenu gdje treba vozit 6 dana u tjednu 50-55km dnevno na posao i nazad tako da godisnje na taj put ode oko 15.000+ km pa mi je potrosnja bitniji faktor (i nepushim price proizvodajca za ove nove 1.0 benzince koji "malo" trose, da, trose manje nego benzicni prije turbo i downsizing ere ali mali dizel trosi jos manje ).


Sto se tice Sandera ako zanemarim kako je gadan auto i nastavim konfigurator kad izaberes opciju Stepway i Diesel motor eto vec si na 102.400kn i onda klinem na konfigurator (da dodam jos neke opcije koje mi trebaju) njihov bajni konfigurator samo izbaci "sorry, tha tpage was not found" . znaci DAČI ni Web neradi a brijem da bi sa tih jos par opcija ionako nagurao 115.000kn i na ĐAČI .

- Hyundai i20 mi je odlican ali uopce nemaju u ponudi Diezel motor tako da to mi otpada.

- VW Polo starta na 116k i cim kliknem na diesel motor (bez ijedne drug eopciej) cifra je 136k tako da bi on zavrsio preko 150k da konfiguriram (valjda su se najeli ludih gljiva u VWu kad su odredjivali cijenu ili jos vjeruju da balkanci negledjau cijenmo ako je VW znacka )

- Kia Rio mi se cak i najvise svidja (i izgledom je bas simpa i cijena/ oprema je ok a pogotovo 7 godina garancije) ali isto kao kod hyundaia ne nude diesel. Premda neznam zasto jer u Kia Stonic modelu imaju opciju 1.6 CRDI.

- Mazda2 , dizela nevidim uopce u ponudi ?

- P208 cim kliknes diesel je prvi paket opreme 117k, dodao parkirne senzore, bijelu boju, alu felge (i to samo 15"), naslon za ruku i alarm cifra skocila na 128.200kn

- Renault Clio, Zen razna opreme sa diesel motorom starta na 112k, dalje od toga nisam uspio jer nemaju neki klasicni konfigurator da dodam jos opreme.

- Nissan micra (accenta paket) cima sam izabro diesel (1.5) cifra je odma skocijan na 127k, dodao alu felge, zadnj eparkirne senzore, produljeno jamstvo (na 5 godina) i eto me na 133000 kn (doplata za prednje maglenke jos 1200kn)

- Citroen c3 feel paket, diesel blue HDI, 16" alu felge, straznji senzori, maglenke - 124600 kn

- Toyota Yaris , diesela nema u ponudi a hibrid starta na 137.900 kn (ima ve cnesto bolju oprmeu ali opet i cifr aje u startu velika)

Sve u svemu kad pogledam za za 15.000 EUR (nekih 111k kn) nevidim (ili stvarno nema) "nista" pametno, cak je i DAČA skuplja
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 00:38   #45508
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Vecina auta B segmenta nema dizel, a od iduce generacije mislim da ga vise skoro nitko nece imati. Za sve proizvodace osim VAG-a gledaj cjenike koji su azurni, a ne konfiguratore. Takoder, neke modele se isplati kupiti u HU/SLO.
BTW, ni Corsa nema dizel u ponudi.
Od svih navedenih - to su preporucene cijene (npr. Yaris hibrid je isao ispod 110K u prvom i ispod 120K u trecem paketu, 208 Active Limited HDI malo iznad 100K.

Za kraj - zasto ne ovo https://www.peugeot.hr/novosti-i-pos...ugeot-308.html
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 00:44   #45509
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
A pokriješ se kolko možeš. Ako si već odredio budžet koji nije dovoljan za novo, onda godišnjak! A tu ti je izbor puno širi. Ja b' gledao Alfu Mito 1.3 JTDM, da ne bude dosadno.
  Reply With Quote
Staro 12.08.2019., 00:45   #45510
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Ak nije bitno baš da je novi iz dućana, kaj ne gledaš po oglasima, dvije godine staro nešto?

npr https://www.njuskalo.hr/auti/renault...oglas-29137224
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na