Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.03.2011., 17:53   #541
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Navedi nam godište auta - jako bitno. Marka je nebitna.

Sestra je imala sličnu situaciju prije 2 mjeseca. Vozi Mazdu 323F iz 98' godine, dakle 12 godina star auto.
Na nju je na semaforu naletio klinac sa tek podignutom vozačkom u maminom Passatu i skroz uništio zadnji branik Mazde.
U osiguranju (također Croatia ako se ne varam) su joj bahato rekli da "nisu oni vesla sisali da bi za auto star 12 godina plačali novi branik iz ovlaštenog servisa". Tako da je sestra morala kod nekog lika sa strane što drži radionicu naručivati polovno (ili kakvo nađe) i nadati se da će biti crvene boje (kakav je auto) jer joj je rečeno da boja nema veze.

Na svu sreću sve je ispalo dobro i dobila je iz te radionice ipak ganc novi branik crvene boje.

Strašno je što ta osiguranja rade. Dobro pa ja sa svojim autom nikad ništa nisam morao ganjati jer da su mi se tako postavili kao sestri (da nisu vesla sisali) ili prema tebi da ti nedaju dokumentaciju nebi izašao dok nebi svakom ponaosob od prodavatelja osiguranja do direktora naspominjao svu užu žensku familiju.

Mi zato recimo vesla sisamo svake godine jer plačamo punu registraciju i osiguranje a kad treba nešto nemoš dobiti originalni dio?
Razyebao bi im kancelarije u razini štete na autu, možda bi onda platili.
Pozz...

Jel znaš ti što je gangbang? E to je kad ti tako netko nastupi u osiguravajućoj kući a ti šutiš i "pušiš" foru

Znam osobno čovjeka kojem je četka u autopraoni pala i prignječila haubu, prednje blatobrane itd. na Mercedesu starom cca. 10god.

Misliš da nije otišao u službeni servis iako se osiguravajuća kuća čvrsto protivila tome?
Misliš da nije dobio novu haubu i nove blatobrane (znači ne od limara već nove dijelove)?
Misliš da nije dobio i nove prednje amortizere?
Misliš da nije dobio i lakiranje prednjih vrata?



Samo se postavio tako. Ajde neka mi ta osiguravajuća kuća nađe negdje u njihovim pravilima gdje se spominje starost oštećenog vozila za kojeg oni moraju platiti štetu?! Jel to znači ako voziš Porsche star 15 godina koji je svejedno supercar da ti osiguravajuća kuća neće platiti popravak ili ako možda voziš oldtimera Bugatti da će odbiti platiti štetu...

LOL... Samo čekam takve nadobudne i nad**ane likove u svom životu...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2011., 17:58   #542
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Dobio si izvid štete?
To ti je popis oštećenja koji je procjenitelj napravio i na njemu još ima i satnica potrebna za taj posao.
Po tome ti svaki ovlašteni, a i neovlašteni servis koji je ikad radio sa osig.kućom zna šta mu je dalje činiti.
Tvoje je da uzmeš taj izvid, sjedneš u auto i odvezeš ga u ovlašteni servis. Ako je servis imalo sposoban, oni preuzimaju svu papirologiju na sebe, tvoje je samo da im daš punomoć za naplatu kad te zatraže i to je to.
točno.

jedino bi nadodao da se može dogoditi da se prilikom popravka uoče još poneka oštećenja koja osiguranje treba pokriti.
samo se nadopuni izvid štete, za što je ponekad dovoljna procjena (boljeg) servisa u kojem se vrši popravak.
mymoon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.03.2011., 19:07   #543
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Auto je star 9.g, blatobran, peta vrata i stražnji vezni lim su potrgani uključujući i bravu od gepeka, ne da se zatvoriti, auspuh "prdi"...ugl., ne, nije mi dao taj izvid štete, poradi toga mi i jeste bilo sumnjivo, već će "oni" naći, kao, mehaničara koji je najpovoljniji...ne dam auto u ruke đilberima koji će gledati da polijepe i skrpaju šta se skrpati dade...i još mi kažu da se angažiram u policiji oko papira (očevid) jer to, kao, zna potrajati i 1mj. ?!
Čitav mjesec bez auta- no way.
Vozim ga u Peugeot, sa tim popisom oštećenja iz Euroherca, auto ostavim kao i punomoć, a njima- samo neka si traže najpovoljnijega majstora.
Budu li prigovarali- uzimam odvjetnika, a onda ću ih oprati samo tako...
Ekipa, hvala!
  Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 07:30   #544
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Wind, nakon što se tvoja šteta riješi, dobiješ zapisnik u kojem piš da nemaš nikakve kreivice u cijeloj priči, imaš pravo PRIVATNOM tužbom tužiti krivca za bilo kakvu štetu: duševne boli, ozljede-uvijek možeš naknadno otići doktoru i požaliti se na bolove iz nesreće, te imaš pravo i tražiti naknadu za izgubljenu zaradu za vrijeme dok ti auto nije bio u pogonu.

Nažalost, takve stvari koštaju u startu( sastavljane tužbe i njeno podnošenje na sudu je oko 2000-3000 kuna) i znaju potrajati, al ishod je pozitivan za tebe
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2011., 13:37   #545
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Osiguravajuće kuće su najveće gamadi što postoje i pokušavaju ti lagati bezočno iako je zakon na tvojoj strani.
Pa malo prolistajte auto-moto rubriku u Slobodnoj - svaki drugi slučaj je taj da osiguranje "ne želi" platiti neku štetu koju su dužni podmiriti.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 14:51   #546
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Jedno brzinsko pitanje,sa B kategorijom kada se ide polagati A2 kategorija jel treba ponovno ispit iz prometnih pravila?
Prvu pomoć znam da ne treba,neki govore da treba neki da ne?
I jel sam duzan dati pare za predavanja ili jednostavno mogu samo izaci pred ispit ako treba kada hocu?
Hvala.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 15:29   #547
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
15 sati vožnje imaš, bez polaganja prometnih propisa i prve pomoći.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 18:16   #548
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Zahvaljujem na brzom odgovoru
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2011., 18:29   #549
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Vezano za windfucker-ov slučaj.
Mene je lik trknuo na semaforu. otišli na procjenu, dobio sma od njegovog osiguranja ponudu što otprilike treba raditi na autu i mogao sam otići u bilo koji ovlašteni servis (Renault - Baotić u blizini).
Na kraju sam ipak uzeo lovu, ali nitko mi nije rekao gdje da idem i sl.
Doduše, slučaj je puno jednostavniji jer je šteta bila zanemariva u odnosu na spomenuti slučaj.

Sve se bojim kupiti novi auto, pa nek me netko zvekne i imam cirkus godinama...
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2011., 21:53   #550
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako i misliš kupiti novi auto, vrlo vjerovatno na kredu, a ne buš imao za kasko - ni nemoj ulaziti u to.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2011., 14:44   #551
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
jel imao tko iskustva sa isplatom odstete od kaska? imam auto star 1,5 godinu, ovo mu je bila druga zima. prednji dio (plastike, hauba, farovi, retrovizori) imaju ostecenja od silnih kamencica koje bacaju "protiv" snjega. puno se vozim i dosta sam na otvorenoj cesti i autoputu gdje su i brzine vece.
na barem 20 mjesta imam ostecenje velicine 5x5 mm, gdje je lak skroz skinut. imam kasko i sad razmisljam kak to najbezbolnije rijesiti. auto mi treba na posao, a ako ga dam u servis, bit cu bez njega barem tjedan dana. jel imam pravo na lakiranje dijelova ili npr na novu haubu?
hvala
GT3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 14:48   #552
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
odeš u osiguranje i veliš da je izletila masa kamenčića s kamiona i eto napravila štetu, biraš lovu ili ovlašteni servis i bok.

preporučam ti da to napraviš nešto prije isteka police da ne bi morao sudjelovat u eventualnoj drugoj šteti po toj polici.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 15:07   #553
stipe1771
Premium
Moj komp
 
stipe1771's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: split
Postovi: 230
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Evo imam i ja jedan problem, mislio sam da ću moći ljudski to riješiti bez previše natezanja, ali ne ide...
Ne radi se duirektno o policiji, već o osig. kući; lik me nabio u stražni dio auta dok sam stajao na semaforu i- pobjegao.
Otpala mu tablica, policija izišla na teren, ja 0,0promila, dakle sve je na mojoj strani.
Ono što mene zanima: rekao sam da želim popravak automobila "po računu", jer se u onoj prijavi kod euroherca (gdje je lik i osiguran) moraš odmah izjasniti da li želiš isplatu "po računu" ili "po nagodbi".
Uglavnom- da li ja imam pravo na uvid (kopiju) popisa oštećenih dijelova na autu, jer mi lik nije dao ništa, već je rekao da će poslati ponude za popravak na više adresa pa će razmotriti najpovoljniju !!!???
Mislim, wtf, zar ja nemam pravo na popravak po cjeniku i od strane ovlaštenoga servisa i distributera (Peugeot, u ovome slučaju), i- amen?!
Btw, poradi prirode posla koji obavljam gdje sam direktno i nezamjenjivo ovisan o svome automobilu za 24/7 rad, direktno sam na gubitku (koji mogu dokazati bez problema) svakoga sata što mi auto nije u voznome stanju, u autu je bila i moja klinka na stražnjem sicu (vezana, srećom); mala ima 8g. i "ukakala je gaće"- tu noć sam morao ćoriti sa njom i cijelo vrijeme smo pričali o tome što se dogodilo, ma, koma...ugl. mogao bih ih "pritisnuti" samo tako, to mi je jasno, ali ne želim na taj način ići, ako ne moram- sve što želim je novi djelovi i popravak u služb. servisu čim prije i bez komplikacija.


Eto, molim one koji se kuže u pravne stvari da nabace koju pametnu, a pogotovo na onaj dio gdje "zaobilaze" listu oštećenih dijelova i popravak u služb. servisu- mogu li to oni, zakonski gledano?
Bolje je ici na nagodbu ja mislim. Jer to nije skupi auto ,djelove mozes relativno lako nabaviti a i mislim da ti nece biti nagodba ispod 6000 kn ako ti je malo zalis se pa ti mogu dati i 7000 kn .
Dok ga sa strane popravis za 3000-4000 kn i ostatak u dzep.

Edit: Evo vidim tek sad da je jos ekipa postala.
stipe1771 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 16:56   #554
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Navedi nam godište auta - jako bitno. Marka je nebitna.

Sestra je imala sličnu situaciju prije 2 mjeseca. Vozi Mazdu 323F iz 98' godine, dakle 12 godina star auto.
Na nju je na semaforu naletio klinac sa tek podignutom vozačkom u maminom Passatu i skroz uništio zadnji branik Mazde.
U osiguranju (također Croatia ako se ne varam) su joj bahato rekli da "nisu oni vesla sisali da bi za auto star 12 godina plačali novi branik iz ovlaštenog servisa". Tako da je sestra morala kod nekog lika sa strane što drži radionicu naručivati polovno (ili kakvo nađe) i nadati se da će biti crvene boje (kakav je auto) jer joj je rečeno da boja nema veze.

Na svu sreću sve je ispalo dobro i dobila je iz te radionice ipak ganc novi branik crvene boje.

Strašno je što ta osiguranja rade. Dobro pa ja sa svojim autom nikad ništa nisam morao ganjati jer da su mi se tako postavili kao sestri (da nisu vesla sisali) ili prema tebi da ti nedaju dokumentaciju nebi izašao dok nebi svakom ponaosob od prodavatelja osiguranja do direktora naspominjao svu užu žensku familiju.

Mi zato recimo vesla sisamo svake godine jer plačamo punu registraciju i osiguranje a kad treba nešto nemoš dobiti originalni dio?
Razyebao bi im kancelarije u razini štete na autu, možda bi onda platili.
U vezi boje,koliko je meni poznato,iz tvornice svaki dio dolazi neobojan.U cijenu popravka ulazi i bojenje samog tog dijela u nijansu koja vec je...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2011., 09:56   #555
GT3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Kr. toplice
Postovi: 139
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
odeš u osiguranje i veliš da je izletila masa kamenčića s kamiona i eto napravila štetu, biraš lovu ili ovlašteni servis i bok.

preporučam ti da to napraviš nešto prije isteka police da ne bi morao sudjelovat u eventualnoj drugoj šteti po toj polici.
sve jasno
hvala
GT3 je offline   Reply With Quote