Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.03.2011., 16:18   #511
greensky
Registered User
 
greensky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Unhappy Premještanje neregistriranog vozila - ogromna kazna

Lijepi pozdrav forumu

Dakle imam jedan OGROMAN problem i treba mi savjet kako ga najbolje rješiti.
Htio sam otkupiti auto od prijatelja koji mi je ujedno i susjed (živi 400 m od mene). Bio je sparkiran kod njega i htjeli smo ga dovesti do mene da ga pregledam prije kupnje. I u tih 400 metara me zaustavila policija i pošto je auto neregistriran napisala mi kaznu od min. 7000kn a i više će ići spominjali su mi do 25 000 kn, te zatim za pojas, pretresli su cijeli auto, mene su pretresli, još su mi zaprijetili da će mi 13 kazni napisati ako išta zucnem... pitali su me koliko imam već prekršaja i kazni do sada i rekao sam da ništa nikad. PA KAK NIŠTA NEMAŠ??!!?!?! BAHATO I OTRESITO SVE!! Da čime se bavim, što radim tu kad mi je prebivalište 3km odavde.
Dakle tretman ko zadnjeg kriminalca/dilera.
Inače ja studiram i honorarno ponekad radim i nikad u životu nisam kažnjen niti sam ikad prekšio zakon (ni jedna prometna kazna a vozim 7 godina, niti jedna kazna za parking ma NIŠTA)

Kad sam im to sve rekao rekao mi je 1 policajac (od 3 policajca koji su me 30 minuta zadržali i pisali zapisnik) ovo: "Pa ti nisi nikakav majmun, ti si ok dečko, nismo znali, da nismo provjeravali tablice ne bi ti ništa ni pisali..., pa daj napiši žalbu neku na prekršajni nalog kad dođe budeš smanjio kaznu itd." "Mi imamo prijavu da se dila droga tu u kvartu i sumnjivo je bilo vozilo itd" oni se meni ISPRIČAVAJU i daju mi savjete kako da izbjegnem plaćanje kazne...

I kaj da ja sad radim? Doći će mi sigurno ogromna kazna jer taj je auto neregistriran već 2 godine ali ga prijašnji vlasnik nije odjavio ali uredno plaća kazne za to... Auto nisam ni platio a već me košta 4 puta više no što vrijedi

Ja znam da sam kriv što sam uopće upalio neregistrirani auto, ne mislim to poricati (makar je auto vožen ukupno 400 metara po sporednoj cesti u podsljemenskoj zoni gdje ni žive duše nema inače) ali kako da ja bez ikakvih primanja platim te ogromne kazne? Kakvu žalbu će meni sud prihvatiti da mi smanji kaznu? Na koliko će mi eventualno smanjiti kaznu jel zna itko iz sličnih primjera?

Puno hvala svima koji mogu pomoći na savjetima
greensky je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2011., 21:01   #512
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Plati kaznu i drugi put pamet u glavu.
RAUL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2011., 02:42   #513
greensky
Registered User
 
greensky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Hvala na "konstruktivnom" odgovoru, nego mene dalje zanima kako da ja kao redovni student IV godine FSB-a bez ikakvih primanja platim kaznu od 7 000 kn na više?
greensky je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 03:23   #514
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
Doci ces pred suca, objasnit sta i kako je bilo. molit za smanjenje kazne i to je to... kakvi bi ti jos savjet htio?
ako je kazna od 7k pa nadaje ti ces dobiti minimalnu umanjenu jos dodatno, vjerovatno, jer si student, jer ti je prvi put, jer nemas pare itd. ali ocekuj da ces nesto platiti sigurno...

uglavnom kriv si, a ovaj dio da su bili bahati, da su trazili drogu itd zaboravi jer se to tvoga slucaja ne tice i sudac to sto si ti imao bed luck sto su te uhvatili mora zanemariti... cinjenica je da si kriv i da si uhvacen.
tvog slucaja se tice jedino da nemas para, da si student, da si fin i da neces vise nikad itd...

a ovaj dio kako ces ti platiti je tvoj problem. ja tebe ne pitam kako cu ja platiti racun za struju.
zicat ces na rate, ako ne mozes ni tako platiti onda ces u zatvor. spremit ces par ispita i kad izađes diplomirati. samo kupi sapun na uzici
__________________
Franf je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 07:16   #515
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor greensky Pregled postova
Htio sam otkupiti auto od prijatelja koji mi je ujedno i susjed (živi 400 m od mene)...

...Da čime se bavim, što radim tu kad mi je prebivalište 3km odavde.
Daj se odluči, jel 400 m ili 3 km.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 07:51   #516
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor greensky Pregled postova
Hvala na "konstruktivnom" odgovoru, nego mene dalje zanima kako da ja kao redovni student IV godine FSB-a bez ikakvih primanja platim kaznu od 7 000 kn na više?
Istu mozes zamjeniti za zatvorsku kaznu ili za rad za javno dobro
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 07:53   #517
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Daj se odluči, jel 400 m ili 3 km.
mozda covijek ima boraviste na 400m, a prebivaliste na 3 km
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 12:26   #518
greensky
Registered User
 
greensky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Franf Pregled postova
Doci ces pred suca, objasnit sta i kako je bilo. molit za smanjenje kazne i to je to... kakvi bi ti jos savjet htio?
ako je kazna od 7k pa nadaje ti ces dobiti minimalnu umanjenu jos dodatno, vjerovatno, jer si student, jer ti je prvi put, jer nemas pare itd. ali ocekuj da ces nesto platiti sigurno...

uglavnom kriv si, a ovaj dio da su bili bahati, da su trazili drogu itd zaboravi jer se to tvoga slucaja ne tice i sudac to sto si ti imao bed luck sto su te uhvatili mora zanemariti... cinjenica je da si kriv i da si uhvacen.
tvog slucaja se tice jedino da nemas para, da si student, da si fin i da neces vise nikad itd...

a ovaj dio kako ces ti platiti je tvoj problem. ja tebe ne pitam kako cu ja platiti racun za struju.
zicat ces na rate, ako ne mozes ni tako platiti onda ces u zatvor. spremit ces par ispita i kad izađes diplomirati. samo kupi sapun na uzici
Ovakav tip odgovora mi je i trebao, dakle nikakve olakotne okolnosti osim te da sam student mi ne idu u prilog? Ne mislim negirati ništa, ali takav bad luck treba imat

Puno hvala

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Daj se odluči, jel 400 m ili 3 km.
Evo da ne duljim, RAUL je odgovorio na pitanje

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 17.03.2011. u 12:28. Razlog: dupli post, ne koristi edit...
greensky je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 13:43   #519
Franf
Premium
Moj komp
 
Franf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: EU
Postovi: 181
Nije samo sto si student...
Nego si odličan i uzoran student, nikad nisi kažnjavan, ne radis nigdje, obitelj ti više ne želi plačati studij pa se sam financiraš ponekim honorarnim poslom, doči ćeš na sud lijep i pristojan i biti fin i uljudan (vjeruj mi to je jako bitno)... bilo bi idealno da netko financijski ovisi o tebi (tj da se za nekog brineš). to se sve uzima u obzir.
ovih 400m isto spomeneš, pa uz to: "pa znate kakve su cijene prijevoza vozila, a smo smo ga trebali dofurati u moju garažu/radionu""nismo nikog ugrožavali u prometu nimalo, poduzeli smo sve mjere opreza i vozili 10km/h..."

a ovaj dio da su ti likovi rekli da te nebi ni kaznili da su znali je nažalost nebitan za slučaj...
__________________
Franf je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2011., 14:09   #520
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Kakva te to ophodnja od 4 policajca napala???
Vidim da imaš vezu sa internetom pa nebilo ti teško malo prolistati, informirati se UPRAVO za ovakve situacije, npr. ovo:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html

Neregistriran auto je auto koji NIKAD nije bio u RH registriran-kazna je 2000kuna+što je carisni prekršaj ak nikad nije bio regan u RH, znači da je iz neke druge države-to je značenje pojma NEREGISTRIRANOG auta.

Kazna za istek prometne do 15 dana je 700 kuna, više od 15 dana je 2000 kuna.
Vlasniku ide kazna ako je istekla prometna više od 15 dana i nije vratio tablice-700 kuna, pojas je 500 kuna.

Ako su policajci toliko informirani, mogu napisati još kaznu VLASNIKU vozila za istek police osiguranja tj. za njezino neproduženje po Zakonu o obaveznim osiguranjima u prometu po čl. 65-kazna je 5000-20 000kn VLASNIKU

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/290443.html

Tak da malo informiranja ne škodi.

Nadalje kaj te murjak ima ispitivati koliko si kažnjavan kad to može sam provjeriti!
13 kazni napisati, zapisnik o ČEMU su pisali, kad se piše zapisnik, ti OBAVEZNO dobivaš jedan preimjerak.

Ovo što si ti opisao mi liči na bandu drumskih razbojnika a ne na policijsku ophodnju hahahahaha

Spominješ prekršajni nalog-koja postaja piše gore lijevo u zaglavlju, što je opisano u opisu prekršaja, koji članci itd, stavi presliku tu da se vidi, zacrni osobne podatke.
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.03.2011., 16:32   #521
greensky
Registered User
 
greensky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Kakva te to ophodnja od 4 policajca napala???

/cut
Bilo je 3 policijskih službenika. 1 je cijelo vrijeme sjedio u svojem autu i pisao nešto (kroz prozor vidio sam da je papir A5 i ispunio je cijelu stranu).

Ovaj drugi me doslovno maltretirao da ako išta zucnem da će mi još 13 prekrašaja napisat. Rekao mi je skidaj tablice, skini jaknu, vadi sve iz đepova, otvori ladice, auto, gepek itd. (Taj mi se na kraju i ispričavao nakon što je shvatio da sam mu OK, da nisam majmun - citiram). Sve ovo je trajalo otprilike 30 - 45 minuta!!!

Sad ću biti precizniji, dakle autu je istekla prometna dozvola u 3. mjesecu prošle godine. Od tad taj auto stoji neodjavljen kod susjeda/frenda koji je uredno platio kaznu za neodjavljivanje. Mi smo ga samo premjestili kod mene da stoji da mogu sutradan bacit pogled na motor, unutrašnjost, sveopće stanje. Ja sam ga dovezao i meni su napisali kaznu. VLASNIK se u cijeloj priči nije spominjao! Bio sam u Heinzlovoj da pitam možemo li ga odjaviti i da se informiram o daljnjem tijeku događaja i ljubazna žena na informacijama mi je rekla da ću ja dobiti kaznu na svoju adresu. Opet se vlasnik nije spominjao.

Oni su meni dali samo jedan papir što ću priložiti uz ovaj post (nadam se da se vidi, mobitel je malo slabijih mogućnosti).

Nikakav zapisnik nisam dobio niti sam išta potpisivao (ali poznato mi je da nema potrebe za time, dakle ja ću svoje prekršaje fino vidjeti kada mi stigne doma prekršajni nalog, zar ne? Na to se onda žalim ako nešto nije istina, a isto tako se žalim ako je novčana kazna previsoka uz naravno priznanje prekršaja).

Na sud ću svakako doći pristojan i fin, jer inače sam takav i nema potrebe za glumom. Sam si financiram faks a i sve ostale životne troškove ako eventualno nešto zaradim, roditelji su mi rastavljeni a živim s tatom koji je samohrani otac nas četvero i on svakako nema novaca da mi išta plaća niti to očekujem od njega!

Inače da se zna, ovaj auto otkupljujem od prijatelja za 1000 kn, porez na njega je max 100 kn prilikom prijenosa (ovo još ništa nije napravljeno a ni ne mislim to raditi dok se ne sredi ova kazna). Ovo pišem zbog eventualnih komentara "ako imaš za auto, imaš i za kaznu". Registraciju sam htio podjeliti troškove sa curom na njen prijedlog tako da ni to ne bi puno izašlo.

Puno hvala svima na odgovorima (to uključuje i Franf-a)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image011.jpg‎
Views:	1089
Size:	150.1 kB
ID:	11575  
greensky je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 12:11   #522
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Kulturno objasni sudcu za prekršaje sve što si napisao i vjerojatno će ti i on pomoći kad vidi da nisi neki bandit nego uzoran građanin, spremiti će ti slučaj u ladicu pa kaznu nećeš ni platiti.
Night je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 12:47   #523
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Night Pregled postova
Kulturno objasni sudcu za prekršaje sve što si napisao i vjerojatno će ti i on pomoći kad vidi da nisi neki bandit nego uzoran građanin, spremiti će ti slučaj u ladicu pa kaznu nećeš ni platiti.
Mislim da grijesis...troskove sudjenja ce sigurno platiti, a bogami i kaznu jer je drzavna kasa prazna i treba je napuniti.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 13:21   #524
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Prekršajni nalog se izdaje ak je jedan, eventualno dva prekršaja u pitanju, ak ih je više, grupno se stavljaju na jednu prijavu.

Dobio si potvrdu za oduzimanje pločica.
Policajci su bili iz 2.PP Črnomerec.

Bez obzira što policajci rekli, ti si bio u prekršaju, vozio si auto kojem je istekla prometna/tehnički i osiguranje.

Policajac te može PREGLEDATI, što uključuje tvoje samovoljno pokazivanje onoga što te traže.

Pretres je nešto drugo, rasture totalno sve: skidaju tapecirunge na autu, sve izvade van itd bez da te išta pitaju, al za to trebaju nalog.

Osim nekog šerifskog nastupa, policajci nisu niš pogriješili po ovome što si opisao.

Jedino ne kužim ovo da ako zucneš, napisat će ti 13 kazni.
Na što se to odnosilo?
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2011., 13:42   #525
greensky
Registered User
 
greensky's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4