Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.01.2011., 01:18   #481
Ciclajbek
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 321
Svjetla moraju biti upaljena. Jednostavno si vise uocljiv po danu ako imas upaljena svjetla..
Ovu spiku sa zutim farovima necu ni komentirati. Svjetla SU napravljena da gore,a ne da budu ugasena.... Tiro malo previse filozofira
Ciclajbek je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2011., 13:09   #482
Bla2507
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Kazna

Ovak savjete neke molim:

1. Imal sam 1.15 promila dobio kaznu od 2000 kn i 9 mjeseci bez vozacke

2. Kaj da napisem u prigovoru?

3. Jednom sam vec imao 0.69 (osjecam se ko mladen grdovic) prije 2 godine al su mi pustili vozacku odnosno nisu dali 3 mjeseca kazne jer sam se isprico i bla bla

4. Kolko ja znam ak kazem da nisam kaznjavan to ce tak i bit jer nisam nigdje zapisan jos (jer ove prijasnje kazne za brzu voznju i sl. se ne upisuju, znam iz vlastitog iskustva)

5. ima netko neki savjet kaj da napisem itd.
Bla2507 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 09.01.2011., 13:21   #483
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Plati kaznu i pokri se usima i drugi put nemoj piti kada vozis.Suci su posebno "nabrijani" na alkohozirane vozace tako da te nikakav prigovor nece spasiti.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2011., 14:42   #484
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Bla2507 Pregled postova
1. Imal sam 1.15 promila dobio kaznu od 2000 kn i 9 mjeseci bez vozacke
okej, i onda ono sto mene nasmijava:
Citiraj:
Autor Bla2507 Pregled postova
2. Kaj da napisem u prigovoru?
prigovor na sta pobogu? ja bi ti naplatio i za onih 0.69, jer te ocito treba derati po dzepu. nemoj se osjecati napadnut ili izoliran, derao bi ja prakticki najbolje prijatelje kad ih vidim da nakon pol veceri piva i trkacih pelina sjedaju u auto........

mislim, ajd realno, sta napisati u prigovor/zalbu? ispricavam se, necu vise, ponijelo me? donekle razumijem za brzinu ako uvaze prigovor (ako nije neko grdo prekoracenje, financijsko stanje/obiteljsko i slicno), ali je ovo meni iskreno smijesno - priznavanje prigovora za alkohol. i neka ti prode mozda i ovaj put, sljedeci ce biti koliko, 1.95?


btw, grdovic si to moze priustiti, tako da njega izbaci iz jednadzbe "obicnog" gradanina. plus ima tko zna kakve veze, ja bi njemu odavno odredio (ako se zeli voziti osobnim vozilom) osobnog vozaca, zakonski. netko bi dobio dobru placu i nagledao se svakakvog elitnog sljama/sranja/guzica i sisa, grdovic bi imao citav auto i puno vise para u dzepu, i nebi svakih mjesec i pol se vukao po medijima.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2011., 15:09   #485
Bla2507
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
ma krivo sam postavio pitanje, ne moras tak grubo, to dobivam od starog doma :P

Prigovor tipa da mi stave na rate il nesto te da mi ak je moguce smanje oduzimanje vozacke...

svjestan sam ja kaj sam ucinio
Bla2507 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2011., 19:35   #486
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
tja. to fino srocis sto je ulizivajuce moguce, molis i preklinjes na rate ili kojim slucajem dobrotvorni rad (ako je moguce), student si/nezaposen si/samohrana majka si /slicni izgovori koji se inace koriste. ali koja je tocno shema za rate ne znam, ali mi je par ljudi reklo da se moze.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 23:41   #487
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Dans tj veceras mi pauk digo auto sa mjesta ispred lokalne birtije di se vec 10 godina parkiram.


Dolazim do Strojarske,ocete platit? Naravno da NE! Dolazim kod policajca.....kaze,niste nista ogrijesili,kao malo ste blokirali promet(bullshit),pauk vam je svojevoljno odnesao auto! Kazne prometne policije: NEMA.

Kaj sad? Pise,mozete se zalit(neznam na ŠTA) ali premještanje vozila se mora platit....

MIslim,wtf?

Lovu ce vidjet NIKAD,uzet mi mogu NIŠTA stoga lagodno,ali samo da vidite u kakvoj paradoksnoj državi živimo...
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 23:49   #488
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nego šta si ti mislio, pauk harač moraš platit > dok ne platiš nedaju ti auto > svaki dan "ležarine" dodatno + xy Kn pa uživaj.
Imao sam istu situaciju a možeš se tužit upravi vodovoda.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 23:59   #489
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Jel postoji nekakva kazna za padobrance i "seljo-tunere" kojim svojim svjetlosnim snopom osljepljuju sve oko sebe?
Pretpostavljam da nema ničeg osim tehničkog, ali trebalo bi biti. Ovoo na cestama je prestrašno... Svaki drugi auto ima snop (barem jednog fara) nebu pod oblake
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 00:31   #490
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Svaki drugi auto ima snop (barem jednog fara) nebu pod oblake
e na ovo ogroman potpis, jer ja nemam pojma jel' do mene ili do drugih, ali svjetla kao da su nekako dignutija, pogotovo vanjsko desno u zadnje vrijeme. plus maglenke, nema, danas je valjda sisackim seljacinama veca piša kad upale prednje maglenke (pogotovo majmunima koji upale - samo maglenke po mraku).
e jebem vas maloumne i glupe, kad vidite sivog akcenta da se vozi sa upaljenom straznjom maglenkom (a da nije magla), to sam ja. samo cekam da mi netko preprijeci put ili murja zaustavi zbog voznje sa upaljenom maglenkom, kad ispraznim mjesece nakupljanih zivciranja i psovanja, nekome nece biti ugodno slusati..........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2011., 00:51   #491
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Pa vanjsko desno svjetlo i mora biti nešto više namješteno zbog bolje vidljivosti desne strane ceste odnosno bolje rečeno onoga što je izvan ceste.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 07:00   #492
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Pa vanjsko desno svjetlo i mora biti nešto više namješteno zbog bolje vidljivosti desne strane ceste odnosno bolje rečeno onoga što je izvan ceste.
ja bi rekao da je lijevo spusteno, da ne smeta toliko onima iz suprotnog smjera...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 07:21   #493
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
e na ovo ogroman potpis, jer ja nemam pojma jel' do mene ili do drugih, ali svjetla kao da su nekako dignutija, pogotovo vanjsko desno u zadnje vrijeme. plus maglenke, nema, danas je valjda sisackim seljacinama veca piša kad upale prednje maglenke (pogotovo majmunima koji upale - samo maglenke po mraku).
e jebem vas maloumne i glupe, kad vidite sivog akcenta da se vozi sa upaljenom straznjom maglenkom (a da nije magla), to sam ja. samo cekam da mi netko preprijeci put ili murja zaustavi zbog voznje sa upaljenom maglenkom, kad ispraznim mjesece nakupljanih zivciranja i psovanja, nekome nece biti ugodno slusati..........
Ima i takvih bisera koji se sa zadnjom voze stalno...
Samo ako nisi znao vožnja s upaljenim prednjim maglenkama je dozvoljena uvijek, tj nije kažnjiva, ali sa zadnjom/zadnjima samo po magli, inače ode 300 kunića.

Taj članak mi je inače jedan od gluplje izmijenjenih u zadnjoj dopuni zakona, katastrofa kak je to sročeno;

"
Članak 108.
(1) Po magli na motornom i priključnom vozilu moraju biti upaljena kratka svjetla za osvjetljavanje ceste, ili svjetla za maglu, ili oba svjetla istodobno.
(2) Stražnja svjetla za maglu na motornim ili priključnim vozilima smiju se upotrebljavati samo po magli i u slučaju smanjene vidljivosti.
(3) Svjetla za maglu koja se nalaze na prednjoj strani vozila mogu biti bijele ili žute boje, a na stražnjoj strani crvene boje.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka."


Obrati pažnju na ovo silno "ili" u 1. stavku.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 07:41   #494
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Jel postoji nekakva kazna za padobrance i "seljo-tunere" kojim svojim svjetlosnim snopom osljepljuju sve oko sebe?
Jeftini Xenon, a ne stave lece
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 07:42   #495
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Poslao SMS za parkiranje oko 18:30, no nije mi došla potvrda. Kad sam se vratio (18:55) bila mi je kazna na staklu. Najbolje od svega, oko 19:15 mi dođe potvrda koja kaže: "Parkiranje vam vrijedi do 19:32". Što znači da je počelo vrijediti u 18:32.

Jasno mi je da sam trebao primjetiti da mi nije došla potvrdna poruka, i onda otić do automata i ručno platit, ali da sam to napravio onda bi u biti plačao parkiranje dvostruko, pošto ovi svejedno uzmu sa moba.

Jel ima neki brzi način da mi se makne ovih 100kn kazne ili je neisplativo tratiti vrijeme na birokraciju?
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 08:40   #496
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Poslao SMS za parkiranje oko 18:30, no nije mi došla potvrda. Kad sam se vratio (18:55) bila mi je kazna na staklu. Najbolje od svega, oko 19:15 mi dođe potvrda koja kaže: "Parkiranje vam vrijedi do 19:32". Što znači da je počelo vrijediti u 18:32.

Jasno mi je da sam trebao primjetiti da mi nije došla potvrdna poruka, i onda otić do automata i ručno platit, ali da sam to napravio onda bi u biti plačao parkiranje dvostruko, pošto ovi svejedno uzmu sa moba.

Jel ima neki brzi način da mi se makne ovih 100kn kazne ili je neisplativo tratiti vrijeme na birokraciju?
Ako im želiš pokloniti 100 kuna, samo ti daj. Inače odi u sjedište onoga tko se time bavi i pokaži poruku kako je parking plaćen.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 12:51   #