Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2010., 14:31   #451
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Nije brutalno kad ti naiđe balvan po magli bez svjetala sa neutralnom bojom auta (stapa se sa maglom extremno jače nego auti živih boja) i onda imaš sreće ako nije prešao u tvoj smjer jer ti je inače zabava zagarantirana. Još su mi bolji oni koji voze pod parolom "ne treba palit svjetla jer ja još uvijek vidim dobro", iako je sumrak i njega drugi ne vide kao što on vidi one koji imaju upaljena svjetla. Mislim, to su gluposti. Naravno da vidiš kud ideš dok nije mrkli mrak, a svjetla u većini slučajeva služe za to da te drugi vide i da se ne zabiju u tebe. Sad će netko reč: "pa oni bi ga trebali vidjet jer imaju svjetla". Da odmah i to riješim, jedini (za koji ja znam) auto u kojem svijetliš kud ideš, je mercedes (ne znam sad koji točno) sa zakretnim svjetlima. Inače vidiš dok ideš ravno, ali u lijevom zavoju ne vidiš neosvjetljenog bisera. Pogotovo ako ulaziš u mračnu ulicu, možeš se i zabit u nekoga ni kriv ni dužan. Još ako te drugi biser zaslijepi svojim dugačkim svjetlima ili nebu-pod-oblake svjetlima, onda si naje** ko žuti.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 14:42   #452
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
A zašto se svi kačite za maglu, kišu sive aute itd.
Definitivno sam za sigurnost u prometu no eto maloprije sam išao na teren i morao sam imati upaljena svjetla. Sunce sja, vani 20 iznad 0 i svi imaju upaljena svjetla.
Da ne govorim o tome kako su većina auta na cesti stariji, lošiji i jeftiniji i iskreno, na udaljenosti nekoj ni ne vidim ima li upaljena svjetla, a kamoli da li su samo pozicija ili kratka.
Ja govorim samo za tu situaciju i isto se kao i vi ljutim kada se netko pravi pametan pa kada padne mrak a on ne pali.
housel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2010., 14:45   #453
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Da odmah i to riješim, jedini (za koji ja znam) auto u kojem svijetliš kud ideš, je mercedes (ne znam sad koji točno) sa zakretnim svjetlima.
ajaj.. pa zakretna svjetla postoje jos od ovog.

inace sto se mene tice, svjetla bi se trebala palit na kljuc. kad palis auto, pale se i svjetla. dok god je odluka na covjeku, uvijek ce se naci kretencina i budala koje vide po mraku, stede gorivo, zarulje i nasu majcicu zemlju. ili ce netko jednostavno zaboravit upalit svjetla. a i npr., vozis se od 3 popodne do 10 navece, u kojem tocno trenutku trebas upalit svjetlo? svi ce se slozit da trebas imat svjetla po noci, ali ako nema fiksne, precizne granice izmedju noci i dana, sto onda?
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 14:46   #454
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Nije brutalno kad ti naiđe balvan po magli bez svjetala sa neutralnom bojom auta (stapa se sa maglom extremno jače nego auti živih boja) i onda imaš sreće ako nije prešao u tvoj smjer jer ti je inače zabava
A ono-kad je jača magla tak ti je svejedno ima li svjetla ili ne.

Na Gornjem Jelenju se uredno pale 4 žmige ako ne želiš završit nekom pod kamionom, preporučio bi svakom isto kad je gadna magla
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 15:12   #455
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
ajaj.. pa zakretna svjetla postoje jos od ovog.
Pa rekoh:"... jedini (za koji ja znam)...."
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 15:33   #456
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
inace sto se mene tice, svjetla bi se trebala palit na kljuc. kad palis auto, pale se i svjetla.
Ako se radi o samom paljenju auta onda se slažem, djelomično.
A ako je na ključ onda kita, jer ako daš kontakt a stojiš/čekaš, zadnje što želim da mi svijetli gore i troše akomulator.
Isto tako mi je glupo što na nekim autima UOPĆE ne možeš ugasit svijetla, čak ni poziciju...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 16:26   #457
Tiro
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osk
Postovi: 21
@domy_os

Svjetla po danu ne služe ničemu. Blago tebi ako ti se potrošnja digne samo za deci. O grijanju farova koje dovodi do požutenja plastike fara da i ne govorim kolilki je to trošak mjenjati far nakon 10 god konstantnog grijanja. Češće mjenjanje žarulja neću ni računati.

IMHO pretjecanje je ionako jako rizična radnja koju malo ljudi radi i nametati svima da pale svijetla jer nekolicina ima namjeru pretjecati nije baš na tragu neke logike.
Tiro je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 16:37   #458
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
@Tiro
E, sad si ga zasro do kraja. Ti ne obilaziš traktore? Mislim, lupio si da se kina zatresla
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 16:56   #459
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Jedno pitanje.

Da li alternator remenom za pokretanje cijelo vrijeme uzima dio mehaničke energije od motora a samo elektronika u automobilu uređuje hoće li se proizvedenom električnom energijom puniti akumulator (ako nije pun ili je potrošnja velika) ili alternator u slučaju da je potrošnja mala ili je akumulator pun biva zaustavljen odnosne ne oduzima više mehaničku energiju motoru na način da se remen olabavi, pomakne ili slično?

Zadnje izmijenjeno od: tihomir. 16.11.2010. u 17:01.
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 17:01   #460
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Pa rekoh:"... jedini (za koji ja znam)...."
nisam mislio nista lose, eto, sad znas za jos jedan

Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ako se radi o samom paljenju auta onda se slažem, djelomično.
pa rekoh, kad palis auto, pale se svjetla, stajanje na nekom fukodromu po noci, sa kontaktom za grijanje i ugasenim svjetlima odobravam. palis auto, pali svjetla i bok. iz jednostavnog razloga, kao sto sam vec rekao, ako ostane na covjeku da bira, uvijek ce bit ljudi sa ugasenim svjetlima kad je najmanje primjereno. a potrosnja i sl, u drugi plan.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2010., 17:20   #461
Tiro
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osk
Postovi: 21
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
@Tiro
E, sad si ga zasro do kraja. Ti ne obilaziš traktore? Mislim, lupio si da se kina zatresla
Obilazim no budući da se 99% vremena vozim ili po gradu ili po autocesti nije mi to svakodnevna situacija. I kada obilazim radim to na potezu gdje je situacija takva da ga mogu obilaziti 30 sec. i ne nastradati (iako to odradim u max. 5 sec). Po mraku još nisam obilazio traktor, valjda jer po mraku ne rade na polju no i dalje stojim pri tome da je pretjecanje (i možebitno upadanje u "škare") itekako rizično.
Tiro je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 18:04   #462
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Koliko dugo voziš? Tjedan dana? Moj posao se svodi na svakodnevnu vožnju, u prosjeku do 300 km dnevno. Vozim po svakakvim cestama, od kaldrme do autoceste. Dnevno u prosjeku preteknem 15-20 auta (ne računajući autocestu) i svjetla su po meni obavezna. U većini država su odavno obavezna, a trebala bi biti i kod nas jer po meni to više ugrožava sigurnost nego kad netko vozi 10 km brže. Ne znam zašto policija to češće ne kažnjava...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 18:27   #463
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Uf, traktori se itekako mogu susresti u predvečerje/navečer. Nije jedino oranje i prskanje što se radi traktorima, već se transportira drvo, gice i ostala živinčad, gnojivo...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2010., 18:33   #464
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Potpisivanjem kazne automatski priznaješ krivnju te na temelju toga pišeš žalbu koju ti mogu odbiti. Odbijanjem potpisivanja u startu odbijaš krivicu.
Potpuna glupost.
Ne postoji dokument kojim ti potpisuješ krivnju, na bilo kojem nivou. K tome, ni policija ne definira krivnju. Isto tako, u prekršajni nalog se može unijeti tvoje neslaganje. Taj prekršajni nalog ide dalje i postupak je isti, osim što će sucima pokazivati štošta.
Citiraj:
Autor housel Pregled postova
Ok sve to stoji no na mom Unu padnu okretaji kada upalim svjetla što znaći da više optereti alternator koji više optereti samu mašinu. Slažem se da je razlika malena no ima je. Svi kao furaju neke eco friendly fore i moj zaključak je da se upaljena svjetla kose sa tim. Slažem se da ima i be