Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2023., 11:14   #1561
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Hvala na informacijama . Tako sam nekako i ja mislio kao što mi i ti predlažeš .

Zanima me da li se dobije nešto sa bržom memorijom u laptopu , npr. 4800 Mhz vs 5600 Mhz ili neka viša frekvencija ...

Nisam vidio da se o tome nešto puno priča pa ako netko nešto zna neka podijeli iskustva o tome .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2023., 16:21   #1562
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Hvala na informacijama . Tako sam nekako i ja mislio kao što mi i ti predlažeš .

Zanima me da li se dobije nešto sa bržom memorijom u laptopu , npr. 4800 Mhz vs 5600 Mhz ili neka viša frekvencija ...

Nisam vidio da se o tome nešto puno priča pa ako netko nešto zna neka podijeli iskustva o tome .

netrebas se s tim zamarati ,ddr4 pc3200 je dovoljan kao i ddr5 4800mhz u smislu brzine ,razlike su minorne izmedju tih brzina u realnom radu kao i izmedju brzina ddr5 memorije ,bitno je gledati da 32gb vec pomalo postaje standard ,tj gledati osigurati vecu kolicinu memorije
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)

Zadnje izmijenjeno od: joolka. 15.11.2023. u 21:54.
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2023., 17:18   #1563
ijakic
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 9
Laptop za igranje

Ima li kakva alternativa ovomu ili je ovo korektna cijena
https://www.elipso.hr/informatika/la...-NH.QH1EX.00X/

Možda uz njega prekoruka za kakav dobar ali ne preskup monitor za studenta i to bi bilo sve za Šareni petak :-)
ijakic je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2023., 21:32   #1564
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
Citiraj:
Autor ijakic Pregled postova
Ima li kakva alternativa ovomu ili je ovo korektna cijena
https://www.elipso.hr/informatika/la...-NH.QH1EX.00X/

Možda uz njega prekoruka za kakav dobar ali ne preskup monitor za studenta i to bi bilo sve za Šareni petak :-)
https://www.opus.hr/hr/racunala-101/...-gb-16-113166/

bolji laptop za iste novce ukratko
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 18:54   #1565
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Šta bi preporučili za gaming i obradu videa oko 1500 eura, može par eura više ako je baš drastična razlika.
17 incha ili veći ekran je obavezan.
Idealno da se ne raspadne nakon šta ga 3 puta rastavim i očistim. U biti idealno da ga ne trebam čistit ali jasno mi je da im je svima to boljka.
Nije važno ako je malo teži/krupniji, prebacivao bi ga između 2 radna stole svakih par mjeseci.
Do sad san bija "zadovoljan" sa acer predatorom ali svaki čas će krepat pa bi volija nešto na popustu ovih dana ulovit.
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 09:51   #1566
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
Citiraj:
Autor Gnjurac Pregled postova
Šta bi preporučili za gaming i obradu videa oko 1500 eura, može par eura više ako je baš drastična razlika.
17 incha ili veći ekran je obavezan.
Idealno da se ne raspadne nakon šta ga 3 puta rastavim i očistim. U biti idealno da ga ne trebam čistit ali jasno mi je da im je svima to boljka.
Nije važno ako je malo teži/krupniji, prebacivao bi ga između 2 radna stole svakih par mjeseci.
Do sad san bija "zadovoljan" sa acer predatorom ali svaki čas će krepat pa bi volija nešto na popustu ovih dana ulovit.
ako je 17 incha presudno onda izbor pada vecinom na Acer ili Asus modele laptopa

https://www.svijet-medija.hr/art/lap...m_medium=click

ovo bi bilo i vise nego dovoljno za video montazu i gejming !

ima i model sa RTX 3060 grafickom nesto jeftiniji ,ali 6gb rama je postalo usko grlo u igrama danas ,tako da ispod rtx 3070 ne treba ici ili rtx 4060
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)

Zadnje izmijenjeno od: joolka. 23.11.2023. u 22:42.
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2023., 13:04   #1567
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Pozdrav, dvoumim se izmedu ova dva:


G713RS-LL008W

i
G713PV-LL107W



Ako zanemarimo cijenu, koji bi bio bolji za gaming. Primarno simulacije voznje tipa Assetto Corsa Competizione.
Naginjem više prema G713RS

Ili moze preporuka neceg boljeg u tom cijenovnom rangu.
17", 1TB SSD, 16GB ili više RAM-a


Hvala
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2023., 12:34   #1568
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Ja bi trebao preporuku Ultrabooka. Od zahtjeva imam slijedeće:

- što lakši (ispod 1,5 kg)
- 14"
- USB-C punjenje
- odlična baterija
- Dobar ekran (ako ima touch, super)
- sve mi je vezano za Win, uključujući spajanje na domenu i AD u firmi, tak da mi Apple ne igra
- Dobro jamstvo s mogućnošću produljivanja

Namjena je jako puno excela, nešto baza podataka, održavanje nekoliko wordpress web stranica skupa sa pripremom/obradom fotki i videa za taj web (video za YT). Često u avionu pa u tom slučaju za kakve filmove, serije, netflix, itd.

Neki potencijalno light gaming u slobodno vrijeme u klasi AC Black Flags ili još malo modernije.

Mogućnost spajanja na neki dock je plus, isto kao i spajanje externog monitora (preko usb-c ako nema hdmi).

Načelno mi se sviđa jako Lenovo X1 Carbon G11, zbog mase, odlične tipkovnice i onog crvenog pimpeka umjesto trackpada, ali citam da im obican ekran nije neka divota, a OLED opcije su mi gadno preskupe.

Treba li mi uopće i7 za moje potrebe ili mogu sa i5 i dosta rama?

Ajmo reć da bi volio se zadržati u nekom rangu od oko 1500€, plus minus.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
perich je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2023., 18:27   #1569
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Nakon nešto guglanja, našao sam taj famozni X1 carbon, T14 ili T14s, i Asus ExpertBook B9.

Nekako sam skroz fan tog jednostavnog i poslovnog dizajna ThinkPada... Ali expertbook izgleda isto kao opasan stroj.

Ne znam kaj bi jos mogao uzeti u obzir?
Obzirom da ih dosta ima zalemljen ram, jel 32GB dosta da me ne muči sljedećig 2-3-4 godine?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: perich. 04.12.2023. u 20:57.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2023., 18:45   #1570
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
A Asus Zenbook OLED 14?
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2023., 21:20   #1571
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
A da provjeriš da li ti parallels može riješiti ovaj dio zbog kojeg si vezan za windows-e... jer po svemo što si napisao, ja bi na tvom mjestu išao na macbook.

Nedavno sam prešao na Macbook Pro 16 i nema šanse da bi išao nazad na win laptop, s time da sam koristio neke od najboljih ocjenjenih laptop-a. Dell XPS 15, Dell XPS 17, Microsoft Surface Book 2...

Ali od ovoga što gledaš, mislim da je X1 carbon apsolutno najbolji izbor, a 32GB će ti sigurno biti dovoljno sljedeće 3-4 godine
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je online   Reply With Quote
Staro 04.12.2023., 21:51   #1572
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
A da provjeriš da li ti parallels može riješiti ovaj dio zbog kojeg si vezan za windows-e... jer po svemo što si napisao, ja bi na tvom mjestu išao na macbook.

Nedavno sam prešao na Macbook Pro 16 i nema šanse da bi išao nazad na win laptop, s time da sam koristio neke od najboljih ocjenjenih laptop-a. Dell XPS 15, Dell XPS 17, Microsoft Surface Book 2...

Ali od ovoga što gledaš, mislim da je X1 carbon apsolutno najbolji izbor, a 32GB će ti sigurno biti dovoljno sljedeće 3-4 godine
Sto se tice windowsa, da bum iskren, nemam pojma...
Cak bi i mogao izbjeci spajanje na domenu, nego se spojim preko VPN-a. U pravilu se spajam većinom radi pristupa File serveru (koji se vrti na microsoft serveru).

Ostatak posla su mi Office 365 (excel, word, powerpoint, outlook) - nemam pojma jel se to može downloadati na mac a da radi kak treba, i da fileovi koje kreiram su 100% čitljivi na svim windows strojevima

Spajam se i na PostgreSQL bazu, ali tu pretpostavljam da postoji neki klijent za Mac OS.

Većinu browse-anja radim na Chromeu koji mi synca sve passworde i bookmarke sa svim strojevima i android mobitelima (nemam iphone).

Sve private stvari (mailovi, backupi, slike, kalendari) su mi na google-u (photos, drive, gmail, itd).

Instaliram i pokoju igru sa Steama.

Načelno vjerujem da bi se na OS mogao naviknuti, ali bilo kakve migracije podataka ne dolaze u obzir, ali ni majmuniranja s nekim "emulatorima" da bi mogao radit nekaj osnovno, tipa maila ili kalendara.

EDIT: a postoji i "problem" više od nekoliko eksternih diskova ili stickova koje redovno moram koristiti, što na poslu, što privatno, koji moraju biti čitljivi i pisljivi na windows strojevima. Da se radi o isključivo privatnom stroju, jos bi i razmislio.... ali i izlazi mi iz budgeta....

Zadnje izmijenjeno od: perich. 04.12.2023. u 22:00.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2023., 22:59   #1573
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Nakon nešto guglanja, našao sam taj famozni X1 carbon, T14 ili T14s, i Asus ExpertBook B9.

Nekako sam skroz fan tog jednostavnog i poslovnog dizajna ThinkPada... Ali expertbook izgleda isto kao opasan stroj.

Ne znam kaj bi jos mogao uzeti u obzir?
Obzirom da ih dosta ima zalemljen ram, jel 32GB dosta da me ne muči sljedećig 2-3-4 godine?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Ja sam s Macbooka prešao na T14s gen3 i bio sam razočaran Thinkpadom. Tipkovnica, trackpad, kamera, zvucnici... sve daleko lošije na njemu. Da nisam prije radio na Macbooku mozda bi mi bio super. Najslicnije Macbooku a da je od Lenova sam našao u Thinkpad Z seriji
daki je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2023., 06:50   #1574
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Ja sam s Macbooka prešao na T14s gen3 i bio sam razočaran Thinkpadom. Tipkovnica, trackpad, kamera, zvucnici... sve daleko lošije na njemu. Da nisam prije radio na Macbooku mozda bi mi bio super. Najslicnije Macbooku a da je od Lenova sam našao u Thinkpad Z seriji
Ja sam radio na thinkpad tipkovnici i bila mi je fenomenalna. Isto tak, i taj trackpoint mi je jako pasao. Ostalo nemrem komentirat jer nisam nikad bio full na Macu. Kamera mi je dost za conf pozive, zvučnici se skoro nikad ne koriste jer sam na slušalicama... Ekran sam ziher da je bolji na Macu, vjerojatno i korištenje raspoloživih resursa.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
perich je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2023., 06:52   #1575
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Uzeo na kraju T41s, Gen4, Ryzen 7, 32GB/1TB sa OLED ekranom... Će vidimo kak će se pokazat

Razmisljao o i7, al po nekim benchmarkima je Ryzen7 brži/bolji (osim u single core testovima), bolja on-board grafa, i navodno i7 ima problema s grijanjem i throttlingom.

Jedino kaj bi možda radije je IPS ekran, radi trajanja baterije, ali računam da će i ovo bit više nego zadovoljavajuće. Nije bilo raspolozivog IPSa sa 32GB rama, a treba kupit sluzbeni do kraja godine

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
perich je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2023., 14:12   #1576
refugee
Malac
Moj komp
 
refugee's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zabreg
Postovi: 290
Gdje i pošto si uzeo Thinkpad ako se smije znati?

Meni nekako taj Expertbook djeluje čak i bolje od Thinkpada tbh. Na papiru barem, treba vidjeti uživo. Ali također mi i djeluje dosta poslovno, a najviše mi paše kaj nude i taj numpad na trackpadu.
__________________
Komp 2...
Barton 2500+
Abit NF7 2.0
1GB DDR 400 KingMax
Seagate 200 GB
PNY 6800 GT
NEC 4551 DVD-R/RW DL + Toshiba DVD-ROM
refugee je offline   Reply With Quote