Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2022., 02:24   #571
James Dean
Banned
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 361
Citiraj:
Autor Sorad3n Pregled postova
Meni se dogodila slicna situacija, bio kontrolor rekao sam mu ime, prezime je procitao na vratima, nisam ga pustio u stan, nisam potpisao nista, nisam dao OIB.
Dolazi uplatnica 7 dana kasnije od 240,00kn za prosla 3 mjeseca na moje ime. Poanta je sto ja uopce ne zivim na "ovoj" adresi, nemam prijavljeno ni prebivaliste ni boraviste.
Stan mi je od roditelja i nitko ne zivi u stanu nego "tu i tamo" netko od obitelji svrati i ostane par tjedana. Vlasnik stana je roditelj koji uredno placa HRT pristojbu na adresi prebivalista.

Da jednostavno ignoriram sve prijetnje i slicno?
Hahahah ista stvar kod mene.

Došli starcima na vrata otvorila stara, inkasator tražio starog ali ga nije bilo doma. On ušao u spiku sa mojoj starom i u priči ona mu spomenula moje ime. Inače ja ne živim kod njih i nemam nikakve veze sa HRT-om. Ode on, za tjedan dana dolazi uplatnica na moje ime a njihova adresa, bez oiba. Ja ništa via smeće. Prođe pola godine - godina dana stiže čitabla od 4-5 strana o pokretanju prekršajnog postupka protiv mene ali poslano na adresu staraca. Sad su već našli sve potrebne podatke oib, stvarnu adresu. Nakon 2 godine dobivam obavijest od suda da me HRT tužio za neplaćanje pretplate. Sva sreća sud me oslobodio a li ne radi toga kaj je inkasator lažirao podatke već zato kaj nisu mogli utvrditi jel prošao rok od 30 dana za prijavu tv pretplate.

Tak da sam sada zaveden u HRTu kao korisnik pod šifrom kao da sam prijavio tv a nikad nisam imao veze sa time. Tak da neće ti to samo tako proć jer oni će ići do kraja ... sad da bi ti dokazao da su ti oni lažirali podatke ti bi posebno trebao tužit HRT. A šatro mi smo Europa GDPR i slična sranja ...

Skalamerija od države ...
James Dean je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 12:49   #572
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor Sorad3n Pregled postova
Meni se dogodila slicna situacija, bio kontrolor rekao sam mu ime, prezime je procitao na vratima, nisam ga pustio u stan, nisam potpisao nista, nisam dao OIB.
Dolazi uplatnica 7 dana kasnije od 240,00kn za prosla 3 mjeseca na moje ime. Poanta je sto ja uopce ne zivim na "ovoj" adresi, nemam prijavljeno ni prebivaliste ni boraviste.
Stan mi je od roditelja i nitko ne zivi u stanu nego "tu i tamo" netko od obitelji svrati i ostane par tjedana. Vlasnik stana je roditelj koji uredno placa HRT pristojbu na adresi prebivalista.

Da jednostavno ignoriram sve prijetnje i slicno?
Slična stvar kod mene. Živim kao podstanar, prebivalište na drugoj adresi. Otvorio inkasatorima i rekao ime i prezime. Stiže mi tjedan kasnije uplatnica za 240kn, na moje ime, ali napisano u zagradi "kod Horvat", a to je stari stanar, nije vlasnik stana.

Ima netko savjet? Što ako maknem svoje prezime i prezime Horvat s kaslića? Kak će dostavit išta?

Zadnje izmijenjeno od: Zaggy111. 05.03.2022. u 15:42.
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 16:19   #573
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ma jednom kad te ulove i zabiljeze tesko ih se rijesiti, to su ko lihvari. Najgora je stvar sto neki placaju neki ne, totalno bezakonje vlada u tom segmentu. Kad je sve kompjuterizirano, kad se sve znade, zasto se prave budale, ako je obavezno placanje, lijepo imas spisak vlasnika kucanstva i lijepo im na adresu automatski salji uplatnice koje moraju platiti, ako ne plate, sjedaj prek fine na racun.

Ovako da salju te japice od kuce do kuce sa onim listicima pa se s njima svadjati, neznam kak jos nije izbio neki veci incident u vezi toga.

Ili u tvom slucaju da on tebi pokuca na vrata i pita te za ime prezime, neko paranojan bi mogao panicno reagirati i covjeka srediti...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2022., 18:07   #574
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
zato srbija ima rješeno preko računa od struje
austrijanci isto

austrijanci imaju i crkveni porez rješen, krščanin si , super .. plati
neš platit, nema krštenja, pričesti, firme
A ako se izjasniš da nisi krščanin, naravno nečeš platit, ali nit dijete nema pravo na ništa.


I da, ja HRT plačam.
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 06:49   #575
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Platio sam porez kad sam kupio Tv, mob, laptop, auto, itd.

Platim porez svaki put kad platim racun za A1, Netflix, HBO, itd.

Naravno, NE gledam HRT jer većeg sranja od programa nema nigdje.

Zasto bi onda plaćao taj porez na tv prijemnik, ili kako god su ga nazvali?

Drugo, ako kažu da se državna televizija financira od toga, zašto onda gledamo reklame na HRT-u?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
perich je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 07:35   #576
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Treba se platiti jer su donjeli takav zakon. A problem je sto se provodi kao recimo znak 60 kad se vozis kroz selo. Netko vozi 60, netko vozi vise tako dugo dok ga ne uhvate.

Odprilike tako. Evo kolega je spomenuo kako druge drzave to imaju sredjeno, mi jos imamo inkasatore na biciklu koji love u mutnom.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 10:58   #577
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
niste vi imali susreta s njemackim GeZ

edit: dok sam bio u hr placao sam hrt. Ne vidim problem u financiranju javnih tv i radio postaja. Jesam li gledao hrt? ..nisam ni imao podesene hr kanale na TV-u, no zato redovito slusam radio. Imas uslugu, plati uslugu. Danas se svi naviknuli dobit sve besplatno (facebook, gmail,...). Da, mogli bi o politici i HRT u nedogled. No ideja je ista, i po meni odlicna, kao u drugim zemljama -> javna TV/Radio mreza koju javnost placa da bi bili informirani (il manipulirani kao u npr. Sj. Koreji, Rusiji, Kini ).
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 11:28   #578
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Ne. Ali me živcira HRTi...


Tamo su trebali napraviti da upišeš šifru korisnika koja je na računu pa da možeš pogledati sav sadržaj koji se emitira na TV. Nekad ne daju pogledati film zbog prava. A kažu i ako imaš komp moraš plaćati pretplatu a eto ne daju ti ni pogledati sav sadržaj.

HRT ipak ima bolji sadržaj od ostalih TV kuća. Nemrete generalizirati da im sadržaj ne valja.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 14:22   #579
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova

HRT ipak ima bolji sadržaj od ostalih TV kuća. Nemrete generalizirati da im sadržaj ne valja.
Nemremo generalizirati da im sadržaj ne valja ali ti moreš generalizirati da je sadržaj bolji od ostalih TV kuća?

Sadržaj im je smeće, jedino što im valja je Potjera.

Ontopic: Ne plaćam pretplatu naravno. Bio inkasator, ja naivno otvorio, počeo on nešto palamuditi, kad je vidio da neće ići kako je planirao pita on mene: "Hoćemo ovo riješiti na lijepi način ili na drugi način?" Nakon toga sam samo zatvorio vrata
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 14:36   #580
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Nemremo generalizirati da im sadržaj ne valja ali ti moreš generalizirati da je sadržaj bolji od ostalih TV kuća?
Napisao sam da da je bolji od ostalih tv kuća ali nisam rekao da ne valja. Zna se naći i na ostalim tv kućama dobrog sadržaja ali ne tak puno kao kod htv-a.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 14:37   #581
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova

Sadržaj im je smeće, jedino što im valja je Potjera.
Ne bi baš nazvao smeće. HRT recimo ima super dokumentarce dok na ostalima dokumentarac nemreš vidjet ni za lijek.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 14:37   #582
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
sadržaj im je smeće za neku mlađu osobu

ako si stariji, sadržaj ti je najbolji

tak je to u mom slučaju kolko sam pohvatao oko sebe ljude i HRT odnos
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 14:54   #583
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Pogledajte slovence
Pa onda komentirajte hrt
Hrt je jos premija naspram drugih
A svabe su isto zatvorile pipu

Pogledaj samo pro7, rtl, rtl2 vox, kabel1 itd
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 14:55   #584
Pentel33
Banned
 
Datum registracije: Feb 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 327
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
sadržaj im je smeće za neku mlađu osobu
Realno, tv kao mediji je odavno prestao biti namjenjen mlađima jer mlađi ne gledaju tv.
Imaš internet, youtube i hrpu raznih digitalnih servisa.
Pentel33 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 15:16   #585
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Pogledajte slovence
Pa onda komentirajte hrt
Hrt je jos premija naspram drugih
A svabe su isto zatvorile pipu

Pogledaj samo pro7, rtl, rtl2 vox, kabel1 itd
SAlovenci su koma, ko nasi regionalni TV. A tek madjari boze oslobodi, nadam se da oni ne placaju, haha
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 15:18   #586
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Meni nije problem platiti uslugu ako je koristim.... Placam Netflix, Google one, yt premium, tidal.

Hrt ne koristim, radio ne slušam vec streamam sa moba tidal na autoradio.

Ugl, ne placa i nastaviti cu tako dok me ne uhvate. A onda cemo vidjeti.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: perich. 06.03.2022. u 15:29.
perich je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2022., 15:25   #587
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nebi to nazvao uslogom, to bi nazvao porezom. Ako