Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2022., 11:06   #1231
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor blek Pregled postova
https://www.emmezeta.hr/midea-mfk80-...ja-641366.html pa jeftinije ti je kod emecete, i još nije izložbeni primjerak (5 godina je svima servisna/tvornička garancija).... Samo ne znam da li ti Kinezi valjaju čemu.... U Ri im je servis Biomatic....
To sto si ti stavio je samo perilica, a on trazi perilicu/susilicu
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 12:49   #1232
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
imho izbjegavao bi mideu,
ako želiš dobar presuši ariston to jest whirlpool ima jako dobre modele.
imaš i gorenje sa 5gg i ok su ja imam 10kg doma i zadovoljan sam.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 19:04   #1233
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
Nije kupnja bijele tehnike već pomoć oko sušilice. Pa ako smeta nek moderator prebaci/obriše post.

Model je Candy gch 980na1t znači kondenzacijska sušilica s toplinskom pumpom.
Sušilica je radila ok cijelo vrijeme (negdje oko 4 godine), i redovito se čisti po uputama proizvođača . Sad sam skužio zadnjih par puta da se na donjem filteru (kod kondenzatora- na slici u prilogu) skuplja voda , nije puno ali dovoljno da filter bude vlažan (negdje oko deci vode rekao bih odokativno).
Sušilica je u špajzi gdje je hladno dosta, na podu je na kojem su pločice tako da problema s izbacivanje toplog zraka ne bi trebalo biti...

Ima li tko iskustava koja bi mi mogla doći do razloga zašto mi se to događa?
Hvala unaprijed.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20220128_183246_1.jpg‎
Views:	188
Size:	1.46 MB
ID:	24888  
thezero je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 19:12   #1234
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Meni se to dogodilo kad je oslabila pumpa koja kondenzat odvodi u ladicu gore

Prvo je počelo mokriti na filteru a onda kasnije jednostavno nije punila vodu gore u ladicu nego je stala sa greškom.

Serviser je htio mijenjati pumpu , 1500 kn sa plovkom i elektronikom ali sam ja pokušao skinuti crijevo od pumpe do ladice gore da ga ocistim i vidim da li je ono problem te skužio da dok je crijevo dolje pumpa radi.

Onda sam skratio crijevo i spojio ga na odvod od mašine za rublje i sad radi normalno i više nema više tamo na filteru dolje.

Provjeri ako možeš da li je ista stvar kod tebe.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 00:02   #1235
deda_the_mraz
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: javni wc
Postovi: 43
Trenutačno gledam perilice posuđa, pa me interesira kojim brandovima najviše vjerujete i kakvi su im servisi?

Ima li neko preporuku za perilicu posuđa da je dobar omjer kvalitete i cijene, s time da trenutačno nemam neki cijenovni rang jer ni sam nisam siguran što je od svih onih funkcija i addona korisno, a šta je čisti marketing.

I ako ima netko ko posjeduje one malo drugačije brandove (pod tim mislim Miele, KitchenAid, LG, Whirlpool) kakva su vaša dosadašnja iskustva i kakvi su im servisi?

Hvala
deda_the_mraz je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 01:34   #1236
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Za perilice suđa kažu da su Bosch najbolje, s tim da tu imaš opet njemačku i poljsku mislim (iako postoje i turske i kineske). Njemačk perilice u pravilu imaju čelično dno, ove druge plastično.
Mi smo uzeli poljsku kao neki kompromis cijene i kvalitete, iznimno tiha, to me iznenadilo, pere dobro uz adekvatne tablete. Ako su tablete random, zna biti svašta.
Peremo svakodnevno, od žlica do ranjgli i tepsija. Ako je nešto zagoreno, našpricam permetalom i tutnem unutra. Ne sjećam se kada sam zadnji put oprao nešto na ruke. Godinu i pol je imamo, bez zamjerki za sada. Minus je samo 2 godine jamstva. Jedan Whirlpool se može redovno uhvatiti s 5 godina tvorničkog, a bilo je akcija i sa 7.

S druge strane, starci imaju najjeftiniju gorenje već 15 godina, pere ko i prvog dana. Imala je par sitnih kvarova koji su otklonjeni u jamstvu. Punica ima Candy jeftiniju, isto pere ok.
Generalno, skuplje perilice imaju sustav protiv izljevanja, i još neke sitnice, tipa za bolje sušenje, otvaranje perilice na kraju programa za brže sušenje, whirlpool mislim da ima na mlaznicama dodatni dio koji se rotira za bolje ispiranje. Sad, pitanje što ti treba od toga, i da li ima vidljive razlike u pranju?!
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 13:59   #1237
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Je li ovo normalna buka u programu sušenja?

Troši 1300W u sušenju. Cca 5min troši 1300W, pa 40W (dok samo okreće bubanj) 5min pa opet (pali grijač valjda).

Svaku minutu čujem zvuk izbacivanja vode po nekoliko sekundi. Nije pretjerano bučno, prije nisam imao perilicu-sušilicu.

Nakon što sam sušio ručnike bilo je puno mucica. Roba je suha nakon 1h i 20min (toliko sam namjestio da suši). Ne smrdi. Za sada zadovoljan s Mideom.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 14:09   #1238
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Za Mideu je to normalno. Nama centrifuga buči ko da lokomotiva ide, a sve je u vaservagu. Čak i serviser veli da je to kod njih tako. Baš je nepodnošljivo glasna, da živim u stanu brijem da bi me susjedi zatukli.

Razmišljam da napravim povrat robe, prošlo je 2mj i nisam zadovoljan, ne radi kako treba, a ispravna je. Ne znam da li uopće imam pravo na to. Ne moraju mi vratiti sve novce, ali bar razmjerno vremenu trošenja.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 14:11   #1239
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
Nije kupnja bijele tehnike već pomoć oko sušilice. Pa ako smeta nek moderator prebaci/obriše post.

Model je Candy gch 980na1t znači kondenzacijska sušilica s toplinskom pumpom.
Sušilica je radila ok cijelo vrijeme (negdje oko 4 godine), i redovito se čisti po uputama proizvođača . Sad sam skužio zadnjih par puta da se na donjem filteru (kod kondenzatora- na slici u prilogu) skuplja voda , nije puno ali dovoljno da filter bude vlažan (negdje oko deci vode rekao bih odokativno).
Sušilica je u špajzi gdje je hladno dosta, na podu je na kojem su pločice tako da problema s izbacivanje toplog zraka ne bi trebalo biti...

Ima li tko iskustava koja bi mi mogla doći do razloga zašto mi se to događa?
Hvala unaprijed.
Kod mene ti ima iza tog filtera ulaz u spremnik i znaju se mucice nakupiti i onda blokiraju protok vode - znaći sa zadnje strane sušilice jedan otvor.
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 14:12   #1240
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ja bi se propucao da mi toliko buke pravi.

Pa moja gorenje stara 6 godina je 3x tiša
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 14:18   #1241
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ja imam Slim model Midea 8kg i moja je tiha na cetrifugi.
Dapače, sama centrifuga i motor je puno tiša nego na staroj Gorenje (stara 6 godina).
Ono što je glasnije, jest samo izbacivanje vode. Ta pumpa za izbacivanje nije tiha.

Ali dapače, baš sam bio u wc-u i po glasnoći sam jedva primjetio razliku između 1400 okretaja i obične vrtnje. Tiha je.
Više preveladava zvuk izbacivanja vode nego centrifuge.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2022., 22:34   #1242
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska