Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2015., 19:29   #1
B(p)lenky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Stari Grad
Postovi: 86
ZTE ZXDSL 931VII +Tp link wa801nd problem

ekipa pomagajte ako znate, crko mi doma router i dobio sam od t-scama navedeni router.

on sam po sebi radi bez problema i lan i wlan, međutim u kuci imam još 3 pojačivača signala koja sad ne mogu nikako podesiti da rade a sa starim sx763 routerom su radili bez problema, dva su wa801nd a treci je wa850re.

problem je sta ne mogu nikako podesiti ova 2 da rade kao universal repeater jer mi je od oba potrebno da imam i lan i wlan iz njih.
jos mi je cudnije sta preko jednog kojeg sam prvo podesio imam wlan ali nikako lan dok preko drugog nemam ništa, a naravno preko treceg nemam također ništa.

neznam u cemu griješim, postavke tplinka su krajnje jednostavne, odabrat željeni ip i default gateway, sceniram za source i postavim isti pass kao i na glavnom routeru tako da mora bit nesto do zte-a.

da napomenem tu oko mene ima dosta ljudi ovakak router i nitko nije zadovoljan, svi koji imaju extendere imaju probleme sa njim
ima li netko kakav savjet kako ovo podesit?

tnx

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.06.2015. u 19:55. Razlog: Ubuduće piši sa razmacima jer onakvu gomilu neće nitko niti čitati
B(p)lenky je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 20:25   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Za početak pogasi sve extendere, uzmi lap i stavi mu inSSIDer,
sa njim na x mjesta u prostoru skeniraj i nađi koji je wifi kanal slobodan tj. na kojem nema susjeda, preferira se 1 ili 6 ili 11 kanal, otkriveni kanal postavi fiksno u ZTE.
Usput možeš privremeno postaviti wireless bez zaštite na ZTE - u i provjeriti u kojem opsegu je DHCP Server (poželjno da je da imaš x slobodnih adresa na početku), za primjer neka je DHCP Pool 192.168.1.50 - 192.168.1.150.

Sad uzmi 1. repeter, otvori njegov manual, spoji se lapom direktno na njega,
odradi factory reset, preskoči wizzard i prvo pod Network postavi IP=192.168.1.2, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.1.1 + Save + Reboot,
ponovo otvori web konfig na novoj ip adresi, sada odradi wizzard > op. mode Repeter > Universal Repeter > regija Croatia > odabereš wifi od ZTE - a > DHCP Server=Disabled > Finish.

Ako nisi na ZTE ugasio wifi zaštitu onda si gore još trebao upisati pass,
sad možeš pozicionirati uređaj gdje treba (gdje još uvijek ima dobar link prema ZTE.

Za drugi uređaj je ista priča samo mu ip adresu postavi na 192.168.1.3 i trebaš skužiti gdje ćeš ga staviti odnosno hoće li se spajati na ZTE ili na prvi repeter.

Tek ako treba ide ista priča sa trećim uređajem.

Čuveni citat iz jednog filma: Jel jasno druže ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2015., 21:06   #3
B(p)lenky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Stari Grad
Postovi: 86
Sve sam to napravio tocno tako kako pise i prije ali jednostavno nece, na onaj extender kojeg prvo podesin imam wlan bez lana i na druga 2 nista.
uzeo sam i drugi identicni router i takoder nista.
posudio sam stari sx763 i kad njega spojin sve proradi nakon 5-minutnog podešavanja al ne mogu njega ostaviti.
takoder sam primjetio da u zte-u pod DSL WAN Connection pod type pise Bridge Connection?
jel to modem u bridge modu sta bi objasnilo zaste ovo ne radi?
jer prema sluzbi za korisnike nije a neznam kako da to promijenim

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.06.2015. u 23:02.
B(p)lenky je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 23:06   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
A moguće je da je netko tražio da se prebaci u Bridge mode rada,
na istom mjestu trebaš imati opcije za Routing / PPPoE tip konekcije.
Ako ništa ne upali, davi SZK.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2015., 23:19   #5
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,071
Citiraj:
Autor B(p)lenky Pregled postova
takoder sam primjetio da u zte-u pod DSL WAN Connection pod type pise Bridge Connection?
jel to modem u bridge modu sta bi objasnilo zaste ovo ne radi?
jer prema sluzbi za korisnike nije a neznam kako da to promijenim
U uvodu kazes da taj router sam za sebe radi bez problema, pa onda je sigurno u Router modu, jer inace se nebi spajao na net dok ga neki drugi uredjaj ne spoji...

Provjeri na svojoj "User stranici", gdje sam mozes birat i odredit mode rada svog routera. Medjutim kako je tebi to sve tescum, tesko da ces sam to uspjet, pa ipak potrazi pomoc njihove sluzbe za korisnike...
Prezime je online   Reply With Quote
Staro 06.06.2015., 18:19   #6
B(p)lenky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Stari Grad
Postovi: 86
ne moraš biti sarkastičan, neznam kako je tebi u zg ali nama ovdje je t-com jedini dostupni operater i konstantno su neki problemi s vezom.
usao sam na moju user stranici i stvarno stoji da je u route modu.
evo nabavio sam ispravan sx763 i naravno sva 3 pojačivača su proradila u roku od 5 min tako da mora biti neka caka u zte-u ili postoji šansa da tplink wa 801nd jednostavno neželi radit u kombinaciji s dotičnim routerom.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 06.06.2015. u 20:14.
B(p)lenky je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 22:47   #7
rigachu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: vk
Postovi: 12
Samo da se nadovežem neće ni meni sa sx763 open wrt, a sa starim sx763 sa tcom firmwareom kao što kažeš je htjelo bez beda.
Isto tako nije radilo ni sa adb kao glavnim routerom. Ako što riješiš javi.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 09.06.2015. u 10:10.
rigachu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na