Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2015., 13:14   #3691
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
...brisati...

Zadnje izmijenjeno od: Lak. 20.02.2015. u 13:23.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 13:16   #3692
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Koliko sam primjetio slika bas i nije dobra, mislim solidna je, zahtjevniji nebi bili zadovoljni...ajmo reci da je kao na 3d paketu sa onim prvim receiverima koji su davali ne pretjerano dobru sliku...a ocito je njihova, jer ima i jedan kanal koji se zove bnet.
Spojen je obican tv kabel iz uticnice direktno u lcd tv, ali valjda ide preko tv tunera u lcdu, posto vise nema analogije koliko znam?

Zadnje izmijenjeno od: Lak. 20.02.2015. u 13:21.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 13:24   #3693
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
ima ima
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 13:54   #3694
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ima analogije, ali kvaliteta slike je, hm, dosta "zrnasta".
Sa time da neki kanali imaju problema stalno.
Al uzmite 3d paket ljudi, stvarno se isplati..besplatna snimalica 10 sati, (taman za dokumentarce sa Viasat History i Zonu Sumraka prije spavanja ),
HD prijemnik koji ne treba svako malo resetirat kao "drugdje" 20 mbit brzina...
  Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 14:03   #3695
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Aha, onda je analogna bnet, ali nije toliko losa slika, posto je badava ne treba niti biti vrhunska. Sad jedino da li su greskom pustili tih 40 kanala, posto su racuni i dalje 125 kn za 1d flat internet ili ce nestati 30 dana nakon prvog paljenja...
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 14:19   #3696
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
...
ja sam potpisa nove 2 godine samo zbog apgrejda brzine sa 12 na 20mbit, tv me ne zanima previše ali uz super 3d dolazi i osnovni dig paket kanala pa hajd...ipak je slika prilično bolja nego na analogiji...
samo jos da dignu malo brzinu...naročito aplod
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 14:33   #3697
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
meni juče bili zbog tv-a, momak zamjenio kablove, utičnice i dali mi novi modem (oni mali za tv)..
valjda sad bude ok
Nakon ovog jel ti je sad bolja slika, dali se slika kocka-smrzava, jel moras digitalni prijemnik reastaratati kroz dan, koji digitalni TV prijemnik si dobio.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 16:25   #3698
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
slika je potpuno ista, nikad se nije kockala ni smrzavala...moj prob je bio šta je trebalo dugo vremena da se kanal prebaci a često se nija moga ni spojit pa bi izbacija onu poruku da nema signala. Prijamnik je neki scene gate 8100 a resetiram ga idalje često jer EPG neradi dobro tj napiše da nema informacija - nakon restarta opet povuče epg pa opet radi neko vrime
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 16:35   #3699
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Taj albis 8100 je smeće,ovaj novi 9300 je odličan...niti se smrzava niti šteka,a slika izvrsna.
grabber je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 17:33   #3700
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ako sada zatrazis samo B.net TV, Osnovni digitalni paket + Start HD paket dali dobijes za prijemnik Albis 9300 ili ti mogu uvaliti nesto drugo, to jest dali kod davanja zahtjeva mozes uvjetovati Albis 9300.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2015., 19:22   #3701
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
Ha ne znam jeli mozes uvjetovat bas,ali ako ih zamolis onda ce ti izac u susret valjda.
grabber je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 02:26   #3702
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Koaksijalac je antenski kabel (srednja žica + oplet) a zašto guraju vjerovatno ima je tako jeftinije i jednostavnije jer imaju gotovu infrastrukturu u zgradama već.
Pa ako puste za cijelu zgradu po tim antenskim kablovima signal, kako onda znaju koji je koji user? Koji je max bandwidth tog kabela?

I još nešto - Bnet nudi analognu i digitalnu TV (i SAT TV, al to je manje bitno). Pretpostavljam da je digitalna TV zapravo IPTV koji ide preko tog hibridnog optičko-koaksijalnog sustava, no kako onda funkcionira analogna TV?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 09:33   #3703
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
preko običnog antenskog kabela
  Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 10:06   #3704
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor von Schultz Pregled postova
Pa ako puste za cijelu zgradu po tim antenskim kablovima signal, kako onda znaju koji je koji user? Koji je max bandwidth tog kabela?

I još nešto - Bnet nudi analognu i digitalnu TV (i SAT TV, al to je manje bitno). Pretpostavljam da je digitalna TV zapravo IPTV koji ide preko tog hibridnog optičko-koaksijalnog sustava, no kako onda funkcionira analogna TV?
Od razvodne kutije do svakog stana vodi posebni koaksijalac, baš kao i optika od ht-a. Teoretski bandwith koaksijalca je velik, posebno na tak malim udaljenostima od kutije koja je obično ispred zgrade pa do stana. Sve ovisi o opremi koja se nalazi sa obje strane tog kabla.
I ne, b-net digitalna tv nije IPTV, već radi na istom principu kao i analogna tv, oni puštaju sve kanale odjednom a ti skačeš sa frekvencije na frekvenciju i tako mjenjaš kanale (kao i analogna tv).
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 10:23   #3705
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor grabber Pregled postova
Ha ne znam jeli mozes uvjetovat bas,ali ako ih zamolis onda ce ti izac u susret valjda.
Drugim rjecima kod ugovaranja nove usluge kao korisnik nemozes puno utjecati na to sta ces dobiti od uredjaja, znaci mogu mi uvaliti i vec koristeni Albis 8100, mozes misliti sto ce se topiti na moje molbe.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 11:40   #3706
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Ova akcija koliko vidim u TOU ne vrijedi za postojece 3D korisnike. Ili? Netko je spomenuo da je uspio dobit neke povlastice ako je potpisao novi ugovor?
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 13:21   #3707
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Pri zadnjem produženju, dobio sam novi HD prijemnik i 6 mj/pola cijene
  Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 15:12   #3708
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
A koji HD prijemnik si dobio.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 18:51   #3709
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Albis 9300.
  Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 11:01   #3710
Domagoj X
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Citiraj:
Autor von Schultz Pregled postova
Pa ako puste za cijelu zgradu po tim antenskim kablovima signal, kako onda znaju koji je koji user? Koji je max bandwidth tog kabela?

I još nešto - Bnet nudi analognu i digitalnu TV (i SAT TV, al to je manje bitno). Pretpostavljam da je digitalna TV zapravo IPTV koji ide preko tog hibridnog optičko-koaksijalnog sustava, no kako onda funkcionira analogna TV?
Nije iptv nego dvb-c
Domagoj X je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 18:01   #3711
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Citiraj:
Autor Pecarosh Pregled postova
Od razvodne kutije do svakog stana vodi posebni koaksijalac, baš kao i optika od ht-a.
Ali i dalje mi nije jasno da li oni koriste postojeći antenski sustav od zgrade ili ne? Što u slučaju da svi u zgradi žele njihovu uslugu, kaj će od razvodne kutije vući kabela koliko ima i stanova? Zar nije logičnije staviti i neke razvodne kutije u zgradi, recimo po katu?


Citiraj:
Autor Domagoj X Pregled postova
Nije iptv nego dvb-c
Recimo da je iptv preko optike najbolji, kakva bi onda bila usporedba iptv-a preko vdsl-a i ovog dvb-c?

Iskreno, još sam uvijek neodlučan da li odabrati -

Iskon VDSL 50mbps (realno će biti nešto manje, ali sam ful blizu centrale) - internet + tv + hd kanali za 260+25 kuna ili

Bnet 15mbps kabelski - internet + tv + hd kanali za 209+60 kuna s 30% popusta na godinu dana jer bi bio prvi u zgradi.

Bnet ima kudikamo manju cijenu prvih godinu dana, nudi više hd tv kanala i uštedio bih soma kuna, a Iskon nudi skoro tri puta višu brzinu, no ne moraju mi ništa bušiti po zgradi.

Navodno ću uskoro moći uvesti i T-Com optiku, ali ne nude 2u1 usluge i preskupi su za sad, možda u budućnosti.

?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 20:08   #3712
grabber
Banned
Moj komp
 
grabber's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 245
tcom nudi preko optike 2 u 1,samo net+telefon.Iptv u sadašnjem obliku kod svih operatera bilo žica ili optika svejedno je blago rečeno srednja žalost.
Po pitanju kvalitete slike bnet preko dvb-c je broj 1 u nas,pogotovo sa ovim 9300 albisom.
Internet im je malo spor u odnosu na ove nove vdsl brzine,ali nadajmo se da će pratit konkurenciju.
grabber je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 20:32   #3713
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor von Schultz Pregled postova
Ali i dalje mi nije jasno da li oni koriste postojeći antenski sustav od zgrade ili ne? Što u slučaju da svi u zgradi žele njihovu uslugu, kaj će od razvodne kutije vući kabela koliko ima i stanova? Zar nije logičnije staviti i neke razvodne kutije u zgradi, recimo po katu?
Ne koriste postojeci sustav vuku svoje kanalice, na svaka 3 do 4 kata na stubistu postavljaju razvodne ormarice a onda iz njih do stanova postavljaju manje kanalice po kojima idu koksijalni kabeli u svaki stan gdje se postavljaju zavrsne nadzbukne TV uticnice.
Stavljaju svoj provjeren kabel i svoju provjerenu opremu-razdjel, ne zele izgubiti vrijeme i kvalitetu na postojecem antenskom sustavu zgrade, koji je u ko zna kakvom stanju.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2015., 00:59   #3714
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Kužim, hvala.

Pitao sam to jer znam za neke pos zgrade u Španskom da su im profurali koaksijalni kabel direktno iz antenskog sutava, barem mi tak ljudi pričaju...
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2015., 12:14   #3715
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Vjerojatno kod novih zgrada gdje je ugradjena nova oprema i novi kabeli, a gdje se svi stanari sloze.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2015., 12:18   #3716
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Evo updejta - flat je limitiran na 450GB... Mislim da ću ići s B.netom ipak, ušteda od soma kuna kroz godinu dana spram Iskon VDSL-a, a pretpostavljam da će dići brzine baš zbog tih konkurentskih VDSL usluga.
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2015., 12:41   #3717
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Čak i da dignu brzine, kaj će ti veća brzina ako je limit 450GB? Pa na 10 mbita potrošim preko 200 GB bez da opće puno skidam.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2015., 14:22   #3718
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
upload dobro dođe koji je na bnetu loš
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 08:15   #3719
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
Citiraj:
Autor dani9 Pregled postova
Ja koristim tp-link mr3420 sve radi uredno sa njim..
za zakašnjenjem zahvaljujem na preporuci
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2015., 11:34   #3720
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor von Schultz Pregled postova
Evo updejta - flat je limitiran na 450GB... Mislim da ću ići s B.netom ipak, ušteda od soma kuna kroz godinu dana spram Iskon VDSL-a, a pretpostavljam da će dići brzine baš zbog tih konkurentskih VDSL usluga.

Ja se uredno zakucavam u taj njihov limit svaki mjesec. Pošalju mi meil da ću uskoro prijeći limit, a kad ga doista i prijeđem, nakon toga do kraja mjeseca u vremenu od 18-22 sata imam smanjenu brzinu, kako i piše u onoj njihovoj tablici. Tak da nije baš full flat-rate al nije baš ni da ti naplaćuju kad prijeđeš limit, negdje su između
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na