Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2012., 17:04   #1
Tomfi
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Ilok
Postovi: 41
ATI x700 WIN7 driver

Problem je sa driverima za ATI x700 za WIN7. Laptop je Acer aspire 1692. Acer ima drivere samo za xp. Probao sam ATI mobility(nekoliko) ali ne rade kako treba. Još su mi najbolji driveri koje sam instalirao preko Windows update, ali i s njima imam problema. Kod izmjene rezolucije (kada izađem iz igre, ili kod 3DMark testova-nakon završetka nekoliko testova) izgubi se slika na ekranu, sve postane nekako plavo-sivo sa crtama. Tada moram ugasiti na gumb i nakon restarta slika je OK.
Kada u 3DMark testu postavim rezoluciju koja je jednaka desktop rezoluciji (1280x1024) onda sve prođe OK. Znači problem je kod izmjene rezolucije u radu.
Na XP-u nema nikakvih problema.
Tomfi je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 23:51   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ako hoćeš najbolji savjet, vrati se na XP, pogotovo koje su specifikacije tog lapa.

Problem je u tome šta ATI Moility Radeon X700 spada u pra-stare grafe za koje ATI ni ne daje W7 driver.
Zadnji je "Legacy" drv. 10.2 zapravo za Vista x32: http://support.amd.com/us/gpudownloa...w_vista32.aspx
s kojim neke opcije ne rade u W7 (vidi napomene na linku).

Da bi stvar bila zabavnija kad je Acer u pitanju lako je moguće da ovaj Legacy driver ne prepozna grafu jer Acer lupa svoje Device ID.

Rješenje bi bilo modanje bilo sa Mobility Modder - om: http://www.hardwareheaven.com/modtool.php ili pješke bilo spomenutog Legacy driver - a ili nekog za W7 u kojem bi trebao dodati podršku za x700.
Da bi to odradio treba dobro analizirat driver za XP i ovaj Legacy.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na