Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2009., 23:32   #1261
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Citiraj:
Autor mhadina Pregled postova
još samo sakrij te šarene vodiče tako da ih omotaš nekom ovojnicom plastičnom odnosno spiralnom plastikom i mila majka.
Enermax se sjaji, ja sam ponosan i prezadovoljan Enermaxom 300W koji još uvijek tjera sve što stavim u komp, gdje si ga ubo?
ma omotal sam kablovinje izolirkom i gotovo..enera sam uzel tu na trznici,,to mi je vjerojatno najdrazi dio kompa



vjerojatno cu prefarbat unutrasnjost na crno dok mi se bude dalo sve to opet vadit van...
C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 01:48   #1262
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
super slozeno!
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 09:55   #1263
Hellsing
Župnik
Moj komp
 
Hellsing's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: M. Losinj--Rijeka
Postovi: 497
super izgleda...cool boja ovo napajanje
Hellsing je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2009., 10:33   #1264
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Svaki Enermax je kewl, ma kako izgledao
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2009., 03:56   #1265
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
eh, da... napokon sam sredio cijeli kaos u kutiji nakon što sam nabavio XFX GTX260 XXX-icu... Totalni sranjac je bio prije zbog katastrofalnog protoka zraka. Tipa uđem u igru, 5 minuta kasnije blok/zruš/krklj.

Da ne duljim, đubrad cijelu od Codegen Brize sam riješio.

Da objasnim ovu improvizaciju... Ovaj minijaturni ventić je skinut sa stock Pentium 2(Klamath nekakav ak se dobro sjećam) coolera. Nikakvi šerafi nisu išli s kojima bih mogao taj ventić pričvrstit na heatsink od čipseta. reko ko ga hebe i skombiniro s vezicama. U krajnjoj varijanti su skraćene vezice samo da se makne ovaj dio što je krilcima ventilatora na slici. Mali govnar hladi i više nego očekivano, tojest drži čipset pod kontrolom. Iznenađujuće radi za svojih 4200 okretaja...


Sljedeća improvizacija je stavljanje 120mm Xilence-a na Scythe Shurikena. Mda. Nije izdržalo do ulaska u matičnu, cijela desna strana (prema I/O portovima) je lagano popustila (vezice su spale sa listića shurikenovih), ali lijeva strana drži solidno, probo sam nategnut malo, drži bez beda.


Dalje, pričvrščivanje ventova na stranicu. S obzirom da je to ipak Codegen Briza, čije rupičasto sranje sam zatvorio papirom od starih kalendara... donji je doslovno zašerafljen na papir. jednostavno nisam imao dovoljno vezica da i njega učvrstim ko gornji vent. ugl, donji je Xilence 80mm, a gornji je sa Shurikena 100mm ak se ne varam. Nisam mjerio apsolutno niš.


Kak to zgleda izvana...


A sad na bit... cijelo kućište ispražnjeno. Napokon.


Stol za vrijeme kaosa cijelog...


Matična je nutra, sata kablovi provučeni iza, skoro cijelo kablovinje od napajanja također.


Sve je već unutra, lijepo složeno, još nisu spojeni samo kablovi od ventova koji su na stranicu nakeljeni. Hardovi u HD bayu su okrenuti na drugu stranu da kablovinje ne smeta protoku nekakvom.


Treći hard je stavljen u jedan prastari 5.25" na 3 cijela nešto drive bay, neznam napamet kolko je dimenzija. Taj bay je od prastarog floppya iz tower casea u kojem je davno bila 386-ica... krama, al bar se neš iskoristilo. hard je stavljen gore čisto zbog tog da bude na sata power connectoru.



Temperature pod loadom u igri Trine, tojest odma nakon izlaska iz igre... Malo gofno od igre začudo jako zagrije cijelu stvar. Treba probat pod CoD4 i 5... Btw, Ambient temperature je temperatura koju grafa prijavljuje kao ambient. System temperature je temperatura čipseta na matičnoj.


Temperature 7 minuta nakon izlaska iz igre, kvazi idle neki ajmo reć.


Svi ventovi su podmazani prije stavljanja. Ali, nažalost je ovo još uvijek poprilično bučno zbog zujalice na čipsetu. Sad u skoro 4 ujutro je, vidjećemo sutra kak je po danu uz dnevnu buku.

Sad u 8 ujutro je čisto oke. huči al ne tolko da živcira neznam kak.
Promjenio sam memoriju još (2x2GB geil-a DDR800) i overclocko... plafon ove matične da je stabilno donekle u windowsima. Trebat ću još malo pročačkat.

Validacija.... @ 3.6 gHz - izgleda kad fsb ide preko 325 da nemre više sinkronizirat memu. Hrpetinu bluescreenova je izbacivalo u stilu "Clock Synchronization interrupted"

Validacija... @ 3.5 gHz - FSB na 325, mema 433.5 mHz (867 mHz efektivno), latencije ću probat još malo zategnut jer mi ona 24-orka ne izgleda lijepo
Vidjet ćemo koliko će stabilno biti ali mislim da sam pogodio "sweetspot" neke vrste.

Za one koji bi mogli pitati što je sa hlađenjem hardova, oni su ledeni. Najtopliji je Hitachi HDP725032 (320 giga storage disk) na 38 kad je sve u ful pogonu. S obzirom da hardovi nisu blizu jedan drugome, nema ni ikakvih problema. Sasvim solidno sve u svemu.

Moje osobno mišljenje je da je ovo daleko najbolje što se može napraviti sa ovakvim kučištem. Malo, sjeban protok zraka kompletno, totalni kaos što se večine kablovinja tiče bio, al evo, razvalio sve, uzeo si vremena i napravio sve. Trebalo mi je 4 i pol sata, al to je bil gušt bome. I sad lijepo sve radi, a ne krepava nakon pet minuta. Možda uspijem i proc kloknut napokon.

Također, da nadodam nešto kaj sam naučil danas. Cable management nije potreban ako nemaš neke jače komponente. Čim kreneš sa jakim dijelovima tipa GTX260, gotovo. Ak nemaš protok jebo si ježa.

Što kažu mudraci pceksperta? Za 0 kuna, bez ikakvih novih djelova, bez potrebe za fancy kerefekima, da li je ovo dobro izvedeno ili prolazno?


[edit] dodano još par detalja

Zadnje izmijenjeno od: Vrga. 02.09.2009. u 08:18.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2009., 10:56   #1266
Vecc
Premium
Moj komp
 
Vecc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 22
Eto neznam di da uplodam jer neam nikaki worklog pa cu ovdje evo moj najnoviji mod



kao sto vidite to e sakrivanje cd uredjaja jednostavno produzavanje kabla za prekidac posao nekih 30 min



eto prekidac gore u kutu znaci shinobi nikad vise ne dobiva vrata gore mal to jos moram prebojat gore da se manje vidi
__________________

Registriraj se nist te ne kosta a meni ces pomoc
http://www.erepublik.com/en/referrer/Vecc
Vecc je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2009., 11:29   #1267
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
a jesi ga zakeljio u znaš već kaj XD


iskreno, po meni si mogo lijepo na ovu prednju pločicu sam zakeljit još komad plastike pa kad gurneš malo jače da stisne gumb na cdu...
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2009., 15:04   #1268
Vecc
Premium
Moj komp
 
Vecc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 22
a nemoze iza te plocice je kao dodatak na rubu cjeleog front covera ono da se ti poklopci nemreju gurnit unutra tak da kad je zatvoren cd citac plocica stoji ravno nemre ni gore dole ni ljevo desno
__________________

Registriraj se nist te ne kosta a meni ces pomoc
http://www.erepublik.com/en/referrer/Vecc
Vecc je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2009., 15:09   #1269
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
aj slikni jer ne kužim kaj oš reć točno
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2009., 16:04   #1270
Vecc
Premium
Moj komp
 
Vecc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 22
a eto ovo na sredini slike taj rub



to sprjecava da se izbiju ti coveri unutrau kuciste
__________________

Registriraj se nist te ne kosta a meni ces pomoc
http://www.erepublik.com/en/referrer/Vecc
Vecc je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2009., 19:40   #1271
LUXX
Vodenjak :)
Moj komp
 
LUXX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Križevci
Postovi: 667
Eto došli mi danas svi naruceni dijelovi pa sam si dao truda da to na nešto i izgleda.
Mislim da je bolje teško moguce.
Eto slikica

LUXX je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2009., 18:37   #1272
DomagojX
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb/Sesvete
Postovi: 1,307
evo kak izgleda sa starom kramom


sad



a drugi tjedan mi dolazi još jedna xfx 4870 pa poslikam onda
DomagojX je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2009., 18:46   #1273
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor DomagojX Pregled postova
evo kak izgleda sa starom kramom


sad



a drugi tjedan mi dolazi još jedna xfx 4870 pa poslikam onda
Čemu ti služi ovaj plavi nakrivljeni 80mm vent? I što je ovo na podnici? Stiropor? Još su ga malo i miševi nagrizli vidim
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote