Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2007., 12:58   #1
id39428
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Zanimljiv "problem" sa plocom

Radi se o Gigabyte X38-DQ6 ploci iz siga. Naime sve radi tip top i kad nije klokana i kad je, istestirana je ploca, izmucena sa prime95 i sve super. Medutim kad stavim postavke u biosu na 7x400 tako da mi omjer FSB:RAM bude 1:1 (Q6600 na 2.8GHz) nastaje problem kad stavim komp u sleep (zapravo hibernated sleep posto imam Vistu x64 gore) i hocu ga podici ploca ode u boot cycle, tako dugo dok ne istekam napajanje. Kod normalnog gasenja i paljenja nemam takvih problema. Isprobani svi biosi od prvog do zadnje bete. Ako netko ima tu plocu pa da isproba sleep na visti sa istim postavkama bio bih zahvalan. Radi se o konfi iz siga. Komp radi stabilno, hladno, samo ovo je problem
__________________

id39428 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 13:08   #2
LegendB
The last interceptor
Moj komp
 
LegendB's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 115
Jel se to događa samo kod FSB:400? Probaj mijenjat FSB pa onda vidi. Također stavi sve na default pa opet provjeri? Možda je stvar i u OS-u?
LegendB je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2007., 13:50   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Do Viste je garant, vec je bilo na forumu par problema vezano za hibernaciju i sleep mode.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 15:27   #4
id39428
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Na defaultnim postavkama radi najnormalnije budenje iz sleep-a. Budem jos mjenjal fsb, mada bi najradije taj zbog omjera 1:1,prvenstveno zbog memorije. Proc na defaul radi i vise nego dobro i nebih ga clockao uopce.
__________________

id39428 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 15:42   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Bilo je na forumu i to da je 64x Vista osjetljiva na oc. Kazem citao sam, makar moja radi normalno na 334x9 kod mene.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na