Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2017., 13:46   #4591
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Neće biti da je do win updatea jer ako je mreža do sada uspješno preživjela sve moguće updateove uključujući i sve Creator's Update, onda će biti prije da je problem do routera. Kompovi su bili isključeni tokom vikenda i nisu mogli dobiti update ni pod 'razno'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 14:09   #4592
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
skalar
Yo, buraz, koja s oproštenjem usrana "moralna strana"?
Kakav je.... moral?
Plaćam uslugu, za svoje pare hoću točno ono što sam platio, ni manje, ni više!
Problem leži u politički (korisnički) nepismenim ljudima koji reagiraju točno onako kao što si naveo; ma joj, pusti me stat, memereš im ništa, bolje da šutimo i jedemo govna, pa da nam usput još i uzmu pare za to...
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2017., 14:25   #4593
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
speedport je primjer ,ali kod svih operatera je slično -uvjek nešto šteka,naravno da bi se zakonski a i u sastavu hakoma trebalo puno toga mjenjati ,ali ako se nitko ne buni nemože se ni mjenjati,to što se kuka po forumima to baš apsolutno ništa neznaći,to kad ti kažemo kupi svoj router bolje će ti raditi to je rešenje nije naredba,svi bi mi rađe da smo dobili friza da sve radi savršeno ,ali nismo.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 14:29   #4594
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Neće biti da je do win updatea jer ako je mreža do sada uspješno preživjela sve moguće updateove uključujući i sve Creator's Update, onda će biti prije da je problem do routera. Kompovi su bili isključeni tokom vikenda i nisu mogli dobiti update ni pod 'razno'.
a cuj, ne znam, ali ako ti net radi preko lana i wifija, ne znam kako bi ti oni mogli pomoci, ovo kaj se kompovi medjusobno ne vide je stvar lokalne mreze :/


Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Ma da, Nikky, 2000 % si u pravu, ali zašto bismo mi kao korisnici koji uredno plaćamo svoje obaveze prema pružatelju usluge još dodatno investirali sredstva (čitaj pare), u uređaje koji bi nam tek onda pružali uslugu zagarantiranu potpisom ugovora?
operateru placamo uslugu interneta, lokalna mreza je sasvim druga stvar..
zato je dobro lokalnu mrezu odvojiti na svoj uredjaj, a ne je slagati na operaterovom uredjaju
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2017., 17:38   #4595
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ja sam samo naveo jedno od rješenja (svoj router), također mi smeta to dodatno (nepotrebno) ulaganje da bi usluga radila i da oni ne prčkaju kad i kako im se prdne.

Kolega poviše kaže: "operateru placamo uslugu interneta, lokalna mreza je sasvim druga stvar..",
da, ali kako će ta (naglašavam privatna) lokalna mreža raditi ovisi o odr. postavkama u routeru.
Nisam se igrao nešto sa ovim Zyxell - om pa nisam siguran da je kod njega slučaj ali ima routera (platformi) koji u pameti imaju postavku za ime workgrupe i time mogu utjecati na "ponašanje" ...
Isto tako je kod nekih poznati feature razdvajanja Lan i Wlan klijenata (kod nekih se to može palit / gasit a kod nekih ne).

Da se maknemo od "politike" i vratimo na zadnji problem,
neka kolega kokos napiše šta je u međuvremenu probao, napravio ...
Jedan od prijedloga je lupit factory reset routera da sve digne iz početka + nakon šta Internet proradi custom promjene kao WiFi i sl.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2017., 10:57   #4596
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Pingao NAS i printer sa oba kompa i ping je uspješan (kaže 0% data loss). Vidi ih se u postavkama routera, ali kada pokrenem driver za mrežni printer, on ga ne nalazi. Pokušaj spajanja na NAS putem web sučelja isto ne prolazi.

Razmišljam da aktiviram 'printer sharing' opciju na routeru (preko USB utora na njemu) i pomoću nje pokušam koristiti printanje. Bar za prvu ruku jer ne znam što činiti tj. kako popraviti mrežu.

EDIT: u postavkama 'Network and Sharing Center' stoji da mi je komp joinan na HomeGroup putem LANa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 18.12.2017. u 11:03.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 13:17   #4597
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Vidiš da M$ & W10 smetje pametuje (da budem fin),
HomeGroup i stari dobri WORKGROUP je i nije isto,
na svim klijentima u mreži provjeri i prebaci ih u "WORKGROUP",
vidi > https://social.technet.microsoft.com...tpronetworking

Na printeru provjeri mrežne postavke, ping prolazi šta znači da je u istom mrežnom segmentu,
ali postavi fiksne TCP/IP v4 ip adrese, neka je neka van DHCP Poola,
ako ima TCP/IP v6 ugasi.

Kada ovo odradiš install mrežnog printera odradi na način da drajveru zadaš dodijeljenu ip adresu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 16:51   #4598
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
jeli tko prešao sa t-coma 200/100 na iskon 200/100, ako je može li malo usporediti?
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2017., 17:25   #4599
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Pokušavam, zasad su mi jedino došli iz HTa provest optiku koju već imam i koristim. Iz Iskona se nitko ne javlja već tjedan i pol.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2017., 10:43   #4600
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
jeli tko prešao sa t-coma 200/100 na iskon 200/100, ako je može li malo usporediti?
Ja nisam prešel s tcoma, ali jesam s iskona 90/90 na 200/100 pa mogu poslat rezultate čim dobijem ruter.
ojpi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2017., 11:01   #4601
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Koji cirkus od ISPa