Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.04.2015., 20:51   #6001
rovad
Registered User
 
rovad's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Virovitica
Postovi: 26
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
To u garantnom listu piše da je 45 dana? Pošto tih 45 dana u zakonu više nema nego se spominje razuman rok koji možeš interpretirat kak hoćeš...
Da, te klauzule nema dobrih 5-6 godina ili više godina.
__________________
P: rad, CPU blok i pumpa za vodeno, 8GB DDR3, WD6400AAKS. Detalji u inbox.
rovad je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 20:59   #6002
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Vidim i na sapphire http://www.sapphiretech.com/presentation/support/?cid=3

Citiraj:
Any repaired, replaced or exchanged products will be covered for the remaining period of the original warranty.
to znaci isto?
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2015., 21:03   #6003
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
I onda dobijes RMA koji nakon mjesec dana krepa a ti imas garancije jos 3 tjedna.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:06   #6004
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Tako je, jamstveni period vrijedi samo na prvokupljeni uredaj.Logitech takoder to ima jos dosta firmi ima u tom svom hardware product limited warranty. Naravno u SAD to ne vrijedi kao i ostatku svijeta, samo EU.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:06   #6005
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
I onda dobijes RMA koji nakon mjesec dana krepa a ti imas garancije jos 3 tjedna.
a jbga, opet si imao 1 tjedan više garu

A ako si reklamirao grafu koja ima jos 7 tjedna garu, onda ces dobiti drugu koja ima isto toliko 7 tjedna... tako da opet nist ne gubis

Po meni logično
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:11   #6006
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Da. Imas novu grafu sa 7 tjedana gare. Imas ispravan uredaj i nastavak garancije na isti. Oni su svoje obavili. Ako ti druga grafa crkne, kupi novu, jebg.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:11   #6007
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Čudno. Frend je reklamirao Corsair TX650 nakon 4 i pol godine, lani u rujnu. Dobio je novi RM650 sa novih 5 godina gare. Asbis.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:18   #6008
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Hrvatska i asbis. Da ga je vani reklamirao dobio bi novi i 6 mj gare . Hrvatska i dalje moze ici "preko" prava europe ako ide kupcu na ruku, ali ispod regulativa ocito ne. Kao sto u RH imas pravo na 2g garancije na iphone, kao i na sve uredaje jer je EU regulativom minimalno jamstvo 24 mj.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:20   #6009
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Znaci po tome svemu, ako imas na nesto 12mj ne mozes zahtjevati 24mj kako je u EU?

isto po nekoj logici...

eto odma odgovorimo na ovaj post

Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Znaci ja kupio pred par dana prijenosnu bateriju s mislju da imam 2 godine garancije, dodem tamo i veli mi da je godinu dana, i pise iza na naljepnici da je 12 mjeseci. Pitao ga da mi provjeri i kaze da je godinu. Kako nisam kod sebe imao isprintano i zurio se na bus. Otisao sam.
U slucaju kvara poslje 12 mjeseci nedajbog, i dalje mogu zahtjevati po garanciji?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:30   #6010
Shifo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Meni je nova garancija logična, ako si kupio uređan i dobio jamstvo da će on radit dvije godine, onda je logično da ako on prdne ti dobivaš novi uređaj koji opet mora radit dvije godine, jer si ga ti platio da radi dvije godine, a on to nije uspio. Jamstvo je zapravo garancija kvalitete, i proizvođaču je u interesu da ti s njim budeš što zadovoljniji, a uređaji se ionako rade s rokom trajanja, i ionako ćeš morat kupovat novi, pa mu je u interesu da ti ponovno kupiš njegov proizvod.
Shifo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2015., 21:38   #6011
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
dečki sve je to dobro dok UVOZNIK oće dat novi uređaj prodavaču/trg. centru.
a ak uvoznik ne može dobiti novi od tvornice, po kojoj logici da daje novi uređaj i OPET novo jamstvo, ako će i za 3-6-12 mjeseci kod kvara PONOVO davat sve novo??? pa dokle to može ić???
nije ni tvornica blesava pa da daje nove aparate i povono novo jamstvo. po vama servisa ni ne treba jer bi vi samo htjeli nove uređaje...
ajd da vas vidim za aute - ko je dobio PONOVO NOVI auto ako je trenutnom crkla klima ili podizač prozora il letva volana...

ljudisi tumače zakon kak njima paše. a naravno zakoni u HR su posebna priča - pisali su ih osobe koje ni po čemu nisu kompetentne. od 1991 do danas.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:44   #6012
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Zakon je skroz u redu, a usporedba s autom ti je glupa. Na svim proizvodima se popravlja sto se moze i sto je isplativo. Tvornici je svejedno dal su meni krepale 4 iste graficke zaredom, a 999 drugih ljudi nijedna, ili nama petorici na 1000 ljudi krepala po jedna grafa - oni garantiraju za svaki proizvod.

A ugovore oko zamjena sigurno dobavljaci dogovoraju sa proizvodjacima i svi su svjesni svih zakona.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:48   #6013
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Autoindustrija je nesto drugo, za svaki auto djelovi se proizvode minimalno 7 godina.Uvoznik nema nikakve veze u ovoj prici.Trgovac je taj koji po zakonu preuzima odgovornost.Kako ce rijesiti problem to nije kupcev problem.Ako se meni nesto pokvari ja to odnesem u ducan.Prodavac uredjaj moze popraviti,dati mi indenticni novi sa novom garancijom ili vratiti novce.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:48   #6014
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Znaci po tome svemu, ako imas na nesto 12mj ne mozes zahtjevati 24mj kako je u EU?

isto po nekoj logici...

eto odma odgovorimo na ovaj post
Ne, bas suprotno. Kao i drugi brko isprintas regulativu ali EU i zahtjevas svojih 24 mj. Ne postoji vise jamstvo od 12 mj za uredaje. To se naravno ne odnosi na tipa tonere i te pizdarije ali svi uredaji minimalno 24 mj + vrijeme koje daje uvoznik i/ili proizvodac. Proguglajte samo trakavicu sa appleom. Oni saju 12 mj i jos 12 daje seller. U nasem slucaju tcom vip i krava2.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:50   #6015
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
redulić -usporedba sa grafom ti je glupa.

ovdje nije samo riječ o elektronici i komp dijelovima nego o svemu. tako da se i svaki dio frižidera ili veš mašine može popraviti/zamijeniti. ne znam čemu se ljudi vesele da će dobit novi proizvod. tako i za aute. ali dao sam to u kontekst baš zvog ovih primjera sa procom ili grafom...jasno da se neće mijenjati gl. čip nego mijenjati cijeli komad ali kod uređaja tipa bojler,veš mašina ili minivaš logično bi iblo zamijeniti samo dio ako može...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 21:58   #6016
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Znaci po tome svemu, ako imas na nesto 12mj ne mozes zahtjevati 24mj kako je u EU?

isto po nekoj logici...
Citiraj:
Bez obzira na to jeste li robu kupili u trgovini ili na internetu, prema pravilima EU-a uvijek imate pravo na besplatno jamstvo tijekom najmanje dvije godine.

To dvogodišnje jamstvo vaše je osnovno pravo, a nacionalnim pravilima svoje države možete biti dodatno zaštićeni. Ne zaboravite da svako odstupanje od pravila EU-a mora biti u korist potrošaču.
Izvor
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 22:19   #6017
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Dani ako nije drugačije navedeno su ukupni dani. Kad se radi o radnima danima onda je to navedeno - xx radnih dana.

Garancija uvijek ide ispočetka na popravljeni dio. A ako već rade stvari da se ne mogu popravljati i zbog toga ide novi uređaj - garancija ispočetka na novi uređaj.
Da im ne bi palo na pamet slati lošije uređaje kao zamjenske....

Logični i sasvim fer. Svaki dio na uređaju će odraditi bez kvara - točno onoliko koliko su jamčili.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 23:20   #6018
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor smirnoff Pregled postova
dečki sve je to dobro dok UVOZNIK oće dat novi uređaj prodavaču/trg. centru.
a ak uvoznik ne može dobiti novi od tvornice, po kojoj logici da daje novi uređaj i OPET novo jamstvo, ako će i za 3-6-12 mjeseci kod kvara PONOVO davat sve novo??? pa dokle to može ić???
nije ni tvornica blesava pa da daje nove aparate i povono novo jamstvo. po vama servisa ni ne treba jer bi vi samo htjeli nove uređaje...
ajd da vas vidim za aute - ko je dobio PONOVO NOVI auto ako je trenutnom crkla klima ili podizač prozora il letva volana...

ljudisi tumače zakon kak njima paše. a naravno zakoni u HR su posebna priča - pisali su ih osobe koje ni po čemu nisu kompetentne. od 1991 do danas.
Ako se uvozniku ne svidja zakon onda nek se prebaci u drugu bransu.
ako je zakon takav da ide novo jamstvo onda ide, al bi volio vidjet koje trgovine to naprave uvijek i bez pitanja...

Auto i graficka fakat si nasao odlicnu usporedbu

Jel se auto moze popravit? Moze, nema tog djela na autu koji ne moze popravit/zamjenit.
Zamjeni ili popravi gpu ili memoriju na grafi, ak to uspijes imas od mene pivu i 10 kila cevapa

Srecom da ti nisi pisao zakon, sigurno bi kupci bili u gubitku cim bi krocili u trgovinu.

Kad smo vec kod garancije, ne sjecam se prije 10-15 godina da su kompovi/mobiteli/televizori i sva ostala tehnika krepavali ko danas, nikome gotovo da nije bila bitna garancija, a pogle sad, prakticki prva stvar koju gledas je garancija i bas zbog toga se meni izrazito svidja taj zakon. Ak tvoj proizvod ne moze izgurat jamstveni rok bez kvarova i ako se slucajno pokvari da nije popravljiv e onda misko daj novi sa novim jamstvom.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2015., 23:53   #6019
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
@alfa i buljo

Logicno je da kod nas dobijes novo jamstvo, vani nije logicno. Dok kod nas to prolazi super, cim prestane bit ce kuka i motika ali u neku ruku to i ima smisla.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 00:07   #6020
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Zloupotreba i sve se moze jako lako rjesit a to je da ako dobijes novi proizvod dobijes novo jamstvo ALI to jamstvo i popravci novog proizvoda ne mogu trajat duze od prvotnog jamstva (nesto tipa kak je vani ali na vec zamjenjeni proizvod).
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote