Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.07.2008., 12:23   #1
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Overclockiranje u stvarnom životu @ BUG

Jednostavno nisam mogao nekomentirati ovaj članak...

Inače ne kupujem BUG, ponekad prođem kolegin primjerak da vidim što se piše.

No eto, s onakvim naslovom, jednostavno sam rekao, idem si kupiti jedan kad je tema "toliko" zanimljiva.

Ništa odem ja na 142. stranicu da vidim kaj to tamo ima.

Sve u svemu radi se o bogatom Švabi s Vapochillom (fazno hlađenje), ko bi reko jel...

Pa evo da podijelim s vama te bisere.

Prvo: radi se o samoprozvanom old school clockeru sa stavom. Koji želi svog QX9650 držati na 4.8GHz, pri 1.9v za 24/7 rad.

Drugo: tvrdi da je pročitao da baš taj procesor nemože umrijeti od prevelike voltaže, nego samo od prevelike temperature, dakle, ovaj zaključuje da mu je 1.9125v ok za 24/7 rad. Bravo.

Treće: tvrdi da je, procesor, ukoliko prođe 5 iteracija Prime95 testa, stabilan.
Najbolji dio od svega toga, jest to da ga testira sa Blend testom, koji je namijenjen za testiranje memorije, a ne procesora. Pazi, piše da to vele "okorjeli" clockeri.

Četvrto: lik je clockao procesor, kako bi osjetio boost u igrama, grafičku je ostavio na stocku.

Peto: radio je na Asus P5E3 Premium - ploča je dobra jer ima OVP jumpere onboard kojim se otključavaju voltaže preko 1.85v. Ko bi reko, ploča košta 2500kn.

Šesto: i valjda najapsurdnije: lik ima extreme verziju procesora kojem može dizati i spuštati multi. I to je ok, ok je i to kaj drži FSB na 333MHz. Ali čovjek nema mjere s voltažom. Za pišljivih 333MHz on je ploči dao ubitačnih 1.73v. Pa toliko sam ja davao svojoj DFI-jki kad je išla preko 550MHz. Pa ovo može raditi gotovo na stock naponu.

Sedmo: čudi se što ne može clockati memoriju preko 1600MHz na CL7, da...lik je clockao sa 4GB memorije. Općenito lik tvrdi da se ova memorija ne može clockati ni za jedan MHz, ko bi reko, jel

Osmo: možda ne toliko krucijalno za spomenuti, no ja nisam vidio niti jedan CPU-Z screenshot, a kamoli validaciju za to.

Deveto: valjda je najbolje da citiram: "Uzgred, NVIDIA je napokon sredila drivere za svoje kartice, pa performanse igara u Visti nemaju razlike u odnosu na Win XP".

Deseto: opet ću spomenuti, lik će ostati prvo bez ploče, a onda netom nakon toga i bez procesora s obzirom na voltažu koju im daje. Pajdo sretno ti bilo, i nadam se da ovo čitaš

Eto toliko od mene, morao sam ovo podijeliti s vama, pa eto, komentirajte, slobodno
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 12:28   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Razer ne zamaraj se dječijim poslovima, znam da te duboko pogađaju prvoklasne gluposti, ali to je svijet.

Ovaj Overkluker, kako si rekao nema pojma, a to se vidi iz svake navdene stavke. Ovaj BUG nemam ali sigurno ima još duboko "umnih"*™ gluspost ©.

A po meni je izbor komponenta dobar, ali nikako nije za najzagriženije OCere (je, ali je veći gušta kada se zezaš), i sigurno mu tatica daje velike količine novca.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2008., 12:36   #3
Fadolf
Premium
 
Fadolf's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagabria
Postovi: 490
Ja mislim da je tog "Švabu" najviše pogodilo to kaj mu se rušio Dream Pinball 3D.

Citiraj:
Naime, čak i nakon što mi je sve radilo normalno u Windowsima Vista bez ikakvih rušenja stroja niti "ozbiljnih" aplikacija, rušile su mi se neke od igara (Assasin's Creed, Dream Pinball 3D).
Baš me zanima kaj su u ozbiljne aplikacije... Notepad, Paint, Purble Place??? Tko zna...
Fadolf je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 12:37   #4
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
a ja se vec cudio kako na forumu nema komentara tog bisera od clanka
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 12:38   #5
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Nisam impresioniran,kladim se da 233MMX-a ne bi na 266 natjerao
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 12:40   #6
sams
Guest
Moj komp
 
sams's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
No comment. nije vrijedno uopce trosit rijeci na to.
sams je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 12:43   #7
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Nisam impresioniran,kladim se da 233MMX-a ne bi na 266 natjerao

brijem kad bi vidio dip prekidace da bi mozak prokuhao...
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 12:49   #8
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Fadolf Pregled postova
Ja mislim da je tog "Švabu" najviše pogodilo to kaj mu se rušio Dream Pinball 3D.
Zbog toga je imao more, jer jednostavno nije sve uspio tvikat da radi kako je on zamislio
Citiraj:
Baš me zanima kaj su u ozbiljne aplikacije... Notepad, Paint, Purble Place??? Tko zna...
Varaš se grdno, a gdje su multithread aplikacije: WordPad, Calculator, Command Prompt, a tek QC optimized -> Internet Explorere, i sl.

Citiraj:
I to je ok, ok je i to kaj drži FSB na 333MHz. Ali čovjek nema mjere s voltažom. Za pišljivih 333MHz on je ploči dao ubitačnih 1.73v. Pa toliko sam ja davao svojoj DFI-jki kad je išla preko 550MHz. Pa ovo može raditi gotovo na stock naponu.
Pa njemu nije bilo stabilno
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 12:53   #9
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Crash009 Pregled postova
brijem kad bi vidio dip prekidace da bi mozak prokuhao...
Sjećaš se,a? Zakon ploče,zakon procovi..a užitak tih 30tak mhz više..nenadjebiv..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2008., 13:01   #10
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
heh kak se nebih sjecao
Eno kanta jos uvijek sljaka kod ujaka, djeca igraju duke nukem, doom i ekipicu na tome stroju ^^ kao i ja prije dosta godina
Crash009 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.07.2008., 13:07   #11
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Crash009 Pregled postova
heh kak se nebih sjecao
Eno kanta jos uvijek sljaka kod ujaka, djeca igraju duke nukem, doom i ekipicu na tome stroju ^^ kao i ja prije dosta godina
Najveća brutala je što i meni radi kod starog u firmi kao uredski komp,mila majka TritonTX Chipset,75mhz fsb,x3.5,to je max bio,266mmx,64 EDO rama ej,3.2 quantum fireball disk,teac cdrom,najjača vrata koja sam na svijetu vidio kod cdroma,preprecizna,cap,cap,ko metak..ati rage 2,i monsterica2, diamond..sa 90 mhz clockana na punih 99..jer na 100 odbija radit..
thedream je offline   Reply With Quote