Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2023., 13:29   #66181
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Htjedoh napisati da je EV Clinic fanatizam i arogancija jedan od vecih razloga sto nikad ne bih kupio EV, pa se sjetih da vec imam jednoga. Ok, ne ja nego zena, al svejedno...
Bilo kako bilo, ta EV Clinic ekipa ili tko vec pise po FB mi se nikako ne svidja.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 13:38   #66182
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Ta EV klinika je totalni fanbojizam i fanatizam i sve treba uzeti s rezerverom što pišu. A po načinu izražavanja, rekao bih da imaju max 15-16 godina. Uglavnom toyota koliko vidim ima 10 godina garancije i 10 godina garancije na bateriju. Tako da si 10 godina na miru. A ovo da riknu baterije na nekom Mercu od 100 tisuća eura, lol. Kao da cijena baterije muči vlasnike takvih vozila. Rikne baterija, kupuje novi auto. IMO ti hibridi su po meni najbolje iz dva svijeta, nikakva potrošnja po gradu a opet nema zajebancije sa punjačima. Ekipi koja se vozi većinu po autoputu takionako ti hibridi nisu isplativi.
A i kad krepa priusova baterija, reparacija problematičnih ćelija je red veličine 700-900 eur u prosjeku. 400 je dijagnostika i 40 eur je jedan modul. Obično ih je loše 6-8, plus ruke. To je EV clinic neki dan i napisao. Ja ne vidim problem... Promijeniš to i vozi narednih x godina. Neki plate više zamašnjak+kvačilo+ruke, ili recimo pogonski lanac...

EV clinic kao i obično pretjeruje u dosta toga... Preziru hibride. Što je ok kod modela koji imaju programirane vrlo odurne kvarove. Toyota je jedina koju bi uzeo u obzir kao hibrida.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 16:17   #66183
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Ta EV klinika je totalni fanbojizam i fanatizam i sve treba uzeti s rezerverom što pišu. A po načinu izražavanja, rekao bih da imaju max 15-16 godina.
Iskreno se nadam da ekipa koja popravlja automobile tamo i ekipa koja piše na FBu u njihovo ime nije ista. Jer takvima ne bih ni sjekiru ostavio da mi rade, s takvim načinom komunikacije i odnosa.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 16:32   #66184
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
S druge strane, ako je pola toga što pišu istina, onda nije dobro...
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 16:50   #66185
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Iskreno se nadam da ekipa koja popravlja automobile tamo i ekipa koja piše na FBu u njihovo ime nije ista. Jer takvima ne bih ni sjekiru ostavio da mi rade, s takvim načinom komunikacije i odnosa.
Izbor ti je

- ovlašteni gdje će te tretirati kao VIP gosta i naplatiti 10.000€
- EV klinika gdje će ti popljuvati hibrida, ali popraviti za 2.000€
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 16:58   #66186
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Pljuvaju po svemu šta nije full struja. Cudan pristup imaju, ali znaju posao.


Nego, BTW 😍

Preko Krainca.

https://www.njuskalo.hr/auti/2017-fo...oglas-39025081

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: jucca. 03.03.2023. u 17:28.
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 19:57   #66187
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Ta EV klinika je totalni fanbojizam i fanatizam i sve treba uzeti s rezerverom što pišu. A po načinu izražavanja, rekao bih da imaju max 15-16 godina. Uglavnom toyota koliko vidim ima 10 godina garancije i 10 godina garancije na bateriju. Tako da si 10 godina na miru. A ovo da riknu baterije na nekom Mercu od 100 tisuća eura, lol. Kao da cijena baterije muči vlasnike takvih vozila. Rikne baterija, kupuje novi auto. IMO ti hibridi su po meni najbolje iz dva svijeta, nikakva potrošnja po gradu a opet nema zajebancije sa punjačima. Ekipi koja se vozi većinu po autoputu takionako ti hibridi nisu isplativi.
Drito to, fanboy ekipa, tu i tamo bi bacio oko što pišu i prisere mi se od nekih izjava.

I da, Toyota ima 10g garancije na bateriju a sumnjam da ekipa vozi isti auto 10g.
Mi (ok sad bivša firma) smo evo prošle godine riješili zadnjih 100 komada (od ukupno 250) Priusa C iz flote koji su bili proizvedeni i u pogonu od 2014.

Niti jedan nije imao problem s baterijom ili Hibridnim sustavom. A to su rentacar vozila koje stoka (namjerno stoka jer u 75% slučajeva to nisu normalni ljudi) vozi kao da ih je ukrala.

U biti lažem, jedini problem koji se javlja redovito i koji korisnici prijave je Hybrid system cooling malfunction obavijest koja obično ljeti iskoči.
A stvar je banalna, ispod stražnjeg sica je ventilator za usis zraka za hlađenje baterije. Isti ima finu mrežicu ispred ventilatora i jebiga, ako se ne čisti redovito air flow padne na praktički nulu i onda sustav javi grešku. Trebaš očistit filter i to je to

Sad se rješavaju modeli iz 2015-e.

U ovlaštenom sam znao pričat s ekipom veli dolaze im na servis još mk1 Priusi koje musavi taksisti još voze a imaju po 750+k km


A i to što kažeš, zaboli falus lika koji je kupio nov Q7 ili neki Merc i iskeširao 150k € za njega. Isto kao što ih je bolio kad bi riknuo recimo ABC sustav.
E jebiga kad to kupi neki balkanac, rabljeno i ubijeno, za 15k € onda je problem kad ti tak neki sustav pojede kompletnu vrijednost vozila
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2023., 01:06   #66188
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ne znam, ja gledam da kupim auto do 120k eura i da za 3 do 5 godina kada ima mozda 70ak tisuca km moram placati neki popravak po 30k EURa je cista pljacka i silovanje u jednom. te balkanske fore "imas para pa placaj i popravak" su mi u kratko debilne. ok, placat cu satnicu vecu na taj auto, dijelovi ce biti skuplji, sve je to razumljivo. ali nije da kad sam kupio od auto od 85k EUR kad sam dosao do 80k km sam morao platiti 20k eura nesto..cak i da idem mijenjati KOMPLET motor ne ispadne ni priblizno tako sa ciframa koje su potrebne da se poprave hibridi.

sad u vezi EV clinic, cinjenica je da imaju debilne tekstove ali se strucnost ne moze poreci. svi spominjete fanbojizam, ali ne spominjete desetke postova o programiranim kvarovima, slabo dizajniranim sustavima. naravno da oni nece postati najmanje kvarove i ono sta se popravi za 100-200eura. pa to im je valjda ko dobar dan. nego ce postati one situacije gdje ti krv uzavrije kada vidis kako proizvodjaci jednostavno ljude sisaju ko ovce

preporuke EV clinica za aute i razlozi:
https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=255535235

sto se tice Priusa, nije bez veze najprodavaniji hibrid svih vremena. japanci se nisu zajebavali kad su ga dizajnirali
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2023., 06:44   #66189
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Kakva priča....kakav auto...




Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Htjedoh napisati da je EV Clinic fanatizam i arogancija jedan od vecih razloga sto nikad ne bih kupio EV
Cijeli EV svijet je arogancija i "elitizam".

Radi se na doradi zakona da sada možeš voziti s B kategorijom vozilo do 4,5 tona ali samo ako je EV. Pazi SUVČINA od 4,5 tona je EKO i zero emission.

Uopće nije bitno koliko auto cucla struje on je uvijek ZERO i EKO. Sada uzmi EV i postavi si ga u glavi kao uređaj na struju što i je. Sada se pitaj zašto on nema jasno katagorije kao što imaju žarulje, frižderi, televizori tj. valjda apsolutno sve kaj u kućanstvu imaš, a da je na struju.

Ne, nije bitno napojiš li svoju teslu i spržiš bateriju za dva sata divljanja po gradu ti si i dalje EKO I ZERO.

Aka...fanatizam i arogancija. Jasno ne kod svih ali kod velike većine je....

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 04.03.2023. u 06:53.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2023., 09:52   #66190<