Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.03.2021., 10:52   #36961
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Znači u pravilu, nakakv ljuti umak (tabasco + ljuti kečap), malo češnjaka i putra, začini po želji i to je to.

Naručio već Franks, pa ćemo vidjeti kad dođe, je li to to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 22:22   #36962
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
trebam vaše savjete, sutra dolazi bolja polovica da proslavimo zajedno njen rođendan... pao je dogovor da ćemo se lijepo romantično podružiti uz čašicu vina i 'romantično kuhanje'... ni ona ni ja nismo baš neki kuhari, a od opreme imamo mikrovalnu pećnicu i štednjak s dva plinska plamenika i to je to, bez pećnice šta preporučate da skuhamo, da je fino/ukusno i dobro, a da nam ne uzme previše vremena ili da ne popizdimo od "kompleksnosti" budućeg nam jela večere? thanks!
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 22:29   #36963
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Žene vole tjesteninu i rižota. Za to ti je dovoljno dva plamenika. Sastojke biraj sam. S nekakvim kozicama nemožeš fulati.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2021., 22:46   #36964
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Narezi na sto sitnije mozes cesnjak, 2,3,4 cesnja. Na maslinovom (ili bilo kojem drugom) ulju (da pokrijes dno tave stavi, a ne ko za pohanje) ga na laaaganoj vatri 'izdinstaj'. Malo je zajebano jer je cesnjak gotov tren prije nego izgori pa bolje ga przi premalo nego previse. U lidlu ili di vec, kupi 30-40dag neociscenih sto vecih kozica. Nemoj bit skrt i kupit neke ociscene smrznute na akciji velicne 100 po kili. Neka normalna cijena je od 90kn-120kn po kili, ovisno o velicini. Imaj ih spremne ociscene i prije nego ti cesnjak izgori ubaci ih u cesnjak i ulje. Przi ih par minuta i podlij bijelim vinom da ispadnes gurman. Ubaci deci do dva vrhnja za kuhanje i kad zakuha ubaci rize/tjestenine koju si malo ranije skuhao. Ako uzimas tjesteninu skuhaj ju vise aldente, a ako uzimas rizu nemoj parboiled i pazi da ti se skuha. Povegeti, jer nisi gurman, (iz lakta) i bok. Jedan lonac i jedna dublja tava i jedno pol sata posla sa pranjem sudja. Nemas kaj fulat osim tog cesnjaka. Za dekor stavi gore prerezanu cherry rajcicu i dvolist persina

U mikrovalnoj ispeci kokice
hash je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 07:15   #36965
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
trebam vaše savjete, sutra dolazi bolja polovica da proslavimo zajedno njen rođendan... pao je dogovor da ćemo se lijepo romantično podružiti uz čašicu vina i 'romantično kuhanje'... ni ona ni ja nismo baš neki kuhari, a od opreme imamo mikrovalnu pećnicu i štednjak s dva plinska plamenika i to je to, bez pećnice šta preporučate da skuhamo, da je fino/ukusno i dobro, a da nam ne uzme previše vremena ili da ne popizdimo od "kompleksnosti" budućeg nam jela večere? thanks!
Kad nemam vremena neki ručak/večeru praviti Carbonare tjestenina uvijek prođe.
Od sastojaka ti treba jaja, biber, parmezan, špeka, tjestenina. Imaš po netu masu recepata, ja pravim po receptu iz sasine kuhinje

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 14:30   #36966
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
trebam vaše savjete, sutra dolazi bolja polovica da proslavimo zajedno njen rođendan... pao je dogovor da ćemo se lijepo romantično podružiti uz čašicu vina i 'romantično kuhanje'... ni ona ni ja nismo baš neki kuhari, a od opreme imamo mikrovalnu pećnicu i štednjak s dva plinska plamenika i to je to, bez pećnice šta preporučate da skuhamo, da je fino/ukusno i dobro, a da nam ne uzme previše vremena ili da ne popizdimo od "kompleksnosti" budućeg nam jela večere? thanks!
Odvedi ju na burek.
Pojedete do kuće i pravac u spavaću 😁
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 14:41   #36967
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Žderonje

Kad je korona krenula, nisam imao pojma o kuhanju, pa me cura polako učila. Nije mi se dalo stajati pored i gledati kak ona radi, pa sam odlučio snimati kaj radi i tako naučio.
Kako imam doma sve potrebno za foto/video...na kraju odlučili sve pretvoriti u instagram kanal pa baci pogled, možda dobiješ kakvu ideju. Za sve što smo snimili ti treba cca pola sata posla i neke osnovne namirnice

https://www.instagram.com/spice_fiction

Sve je step by step u kratkom videu, a imaš i carbonaru
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 14:41   #36968
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Ja isto predlazem neku tjesteninu... carbonaru, amatriciana, bolognesse i sl.

Ne stedi na kvaliteti namirnica ni vinu
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 15:13   #36969
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kad je korona krenula, nisam imao pojma o kuhanju, pa me cura polako učila. Nije mi se dalo stajati pored i gledati kak ona radi, pa sam odlučio snimati kaj radi i tako naučio.
Kako imam doma sve potrebno za foto/video...na kraju odlučili sve pretvoriti u instagram kanal pa baci pogled, možda dobiješ kakvu ideju. Za sve što smo snimili ti treba cca pola sata posla i neke osnovne namirnice

https://www.instagram.com/spice_fiction

Sve je step by step u kratkom videu, a imaš i carbonaru
Stari moj, nemoj se ljutiti, ali to nije Carbonara.

Carbonara: tijesto, panceta (ili original guanciale), pecorino ili parmezan, jaje, biber i sol. Nikakva vrhnja za kuhanje, češnjak ili nešto slično. Ovo što ti radiš je nešto slično, ali nije Carbonara. Probaj originalan recept, odličan je.

Sav umak se dobiva od vode od kuhanja paste (pune škroba), temperatura mora biti smanjena da se jaje ne ispeče nego da da gusti umak i to je to.

Svi stavljaju vrhnje za kuhanje, a ustvari s ribanim parmezanom i vodom punom škroba dobivaš odličan umak.

Ja sam isto friški kod kuhanja, kuham nekih 2 godine, ali čim više kuhaš, skužiš kako stvari imaju smisla i sve je povezano. Meni je npr. nekakav wok bio "špansko selo". Sada ga bez jebemti riješim za 30 min, isrežem na trakice svo povrće koje imam viška, ubacim piletinu, rezance kupim u lidlu ili konzumu i da vidiš wok. A 30 min posla.

Inače, moj recept za kozice s njokama, i po čemu se razlikuje od drugih.

1. Popržim malu glavicu luka, 4 češnja češnjaka i dodajem suhi mljeveni peršin na to ulje i češnjak. Ostavlja odličnu aromu.
2. Dodajem očišćene i oprane kozice (oko 400g) na to ulje i dinstam do kada ne puste vodu i ta voda isprai.
3. Dodajem 2dl vode, vegetu, malo origana i kuham do kada voda ne isprari.
4. Dodajem 2dl vina i opet krčkam do kada voda ne ispari.
5. Stavim kuhati njoke.
6. Kada je vino isparilo dobivaš gusti umak od kozica, češnjaka i začina, sada na to dodajem ocijeđene njoke (bez vrhnja) i sve zajedno miješam do kada njoke ne upiju sav umak.
7. Tek onda ide vrhnje.

Probao te kozice na 30 načina, ovaj mi je daleko najbolji.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 10.03.2021. u 15:25.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 15:44   #36970
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Ja sam samo zadužen za snimanje, svi recepti su curini, u taj dio se ne petljam
Nakon snimanja operem suđe, na brzinu sve namontiram i pripremim joj za objave i to je sav moj doprinos
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 16:43   #36971
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Dobri su mi kadrovi iz elemenata.Ja stalno planiram otvorit tak neki kanal al ne znam kak bi snimao.Neki fotić i tronožac dovoljno?
danex je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 17:38   #36972
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Sve je snimljeno mobitelom na Osmo Mobile 3, a kadrovi iz elemenata su snimljeni sa Sony ActionCam AS50. Fotke je odradio fotić

Osmo u proširenom paketu dođe i s malim tripodom koji je idealan za staviti na stol. Probao sam snimati na više načina, ali jednostavno se jedna osoba mora baviti kuhanjem, a druga snimanjem, inače video postane monoton i dosadan, a kamera samo smeta.

Muka ti postane od tog snimanja jako brzo. Očisti podlogu, namjesti svjetlo, kameru, sve aranžiraj da ne bude nabacano.
Žena pizdi jer se brzo hladi, a hoće jest. Ti pizdiš jer je zasrala kompletan tanjur pa to moraš skidati u Photoshopu kasnije...

Uglavnom, sad čekam da posložim rasvjetu jer nemam više prozor blizu kuhinje, pa krećemo dalje. Nisam zadovoljan zadnjim kako je ispao.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 18:04   #36973
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Stari moj, nemoj se ljutiti, ali to nije Carbonara.

Carbonara: tijesto, panceta (ili original guanciale), pecorino ili parmezan, jaje, biber i sol. Nikakva vrhnja za kuhanje, češnjak ili nešto slično. Ovo što ti radiš je nešto slično, ali nije Carbonara. Probaj originalan recept, odličan je.

Sav umak se dobiva od vode od kuhanja paste (pune škroba), temperatura mora biti smanjena da se jaje ne ispeče nego da da gusti umak i to je to.

Svi stavljaju vrhnje za kuhanje, a ustvari s ribanim parmezanom i vodom punom škroba dobivaš odličan umak.

Ja sam isto friški kod kuhanja, kuham nekih 2 godine, ali čim više kuhaš, skužiš kako stvari imaju smisla i sve je povezano. Meni je npr. nekakav wok bio "špansko selo". Sada ga bez jebemti riješim za 30 min, isrežem na trakice svo povrće koje imam viška, ubacim piletinu, rezance kupim u lidlu ili konzumu i da vidiš wok. A 30 min posla.

Inače, moj recept za kozice s njokama, i po čemu se razlikuje od drugih.

1. Popržim malu glavicu luka, 4 češnja češnjaka i dodajem suhi mljeveni peršin na to ulje i češnjak. Ostavlja odličnu aromu.
2. Dodajem očišćene i oprane kozice (oko 400g) na to ulje i dinstam do kada ne puste vodu i ta voda isprai.
3. Dodajem 2dl vode, vegetu, malo origana i kuham do kada voda ne isprari.
4. Dodajem 2dl vina i opet krčkam do kada voda ne ispari.
5. Stavim kuhati njoke.
6. Kada je vino isparilo dobivaš gusti umak od kozica, češnjaka i začina, sada na to dodajem ocijeđene njoke (bez vrhnja) i sve zajedno miješam do kada njoke ne upiju sav umak.
7. Tek onda ide vrhnje.

Probao te kozice na 30 načina, ovaj mi je daleko najbolji.
zadnje jelo koje bi naručio u restoranu, nakelje dukatovo vrhnje po prekuhanoj tjestenini i to nazovu carbonara... kad to vidim dođe mi da porazbijam inventar
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2021., 18:19   #36974
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372